MOS Wola Warszawa (piłka siatkowa)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
UMKS MOS Wola Warszawa
Ilustracja
MOS Wola przy ul. Rogalińskiej 2, siedziba klubu
Pełna nazwa Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy MOS Wola Warszawa
Barwy biało-niebieskie
Data założenia 1965
Liga II liga
Państwo  Polska
Adres ul. Rogalińska 2
01-206 Warszawa
Hala sportowa Hala Ośrodka MOS Dzielnicy Wola
ul. Rogalińska 2
01-206 Warszawa
Prezes Polska Krzysztof Zimnicki
Trener Polska Krzysztof Felczak
Strona internetowa

MOS Wola Warszawapolska męska drużyna siatkarska, będąca sekcją klubu sportowego MOS Wola Warszawa z Warszawy.

Opis[edytuj | edytuj kod]

MOS Wola został utworzony w 1965 roku jako placówka wychowania pozaszkolnego. Mieści się w zachodnim skrzydle zabytkowego kompleksu dawnej szkoły dla dzieci pracowników Tramwajów Miejskich, obecnie siedzibie III Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Sowińskiego[1].

Głównym zadaniem MOS jest krzewienie sportu i rekreacji wśród młodzieży. W 1980 roku grupa trenerów i działaczy postanowiła utworzyć przy MOS Wola Międzyszkolny Klub Sportowy, który został zarejestrowany w Szkolnym Związku Sportowym Warszawy. Od tego momentu najzdolniejsi młodzi sportowcy z Woli mogli startować w oficjalnych rozgrywkach sportowych organizowanych przez Polskie Związki Sportowe.

Dziewczęta i chłopcy z MOS WOLA zdobyli kilkadziesiąt siatkarskich medali mistrzostw Polski, w tym osiem złotych. Ponad 140 siatkarzy i siatkarek, absolwentów MOS Wola, przeszło do drużyn I i II ligi.

W MOS Wola wychowało się wiele znanych siatkarek i siatkarzy, jak np. reprezentanci Polski seniorów:

Zawodnicy MOS Wola zdobywali medale w juniorskich mistrzostwach świata i Europy. Arkadiusz Gołaś i Maciej Kosmol w 1999 roku w Rijadzie zdobyli brązowe medale mistrzostw świata kadetów, w 2003 roku dwaj siatkarze MOS Wola Bartosz Gawryszewski i Tomasz Drzyzga zostali wicemistrzami Europy do lat 18. W roku 2004 Zbigniew Bartman został mistrzem Europy i wicemistrzem świata w piłce siatkowej plażowej. W roku 2005 trzech siatkarzy MOS Wola Zbigniew Bartman, Grzegorz Łomacz i Mateusz Gorzewski zostało mistrzami Europy do lat 18 na ME w Rydze.W roku 2007 Fabian Drzyzga z MOS Wola został wicemistrzem Europy kadetów w Wiedniu.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Informacje o MOS. Budynek. W: MOS Wola Warszawa [on-line]. moswola.pl. [dostęp 2019-05-12].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]