ViacomCBS Networks EMEAA

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z MTV Networks Europe)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
ViacomCBS Networks EMEAA
Ilustracja
Państwo Wielka Brytania
Siedziba Londyn
Data założenia 1987
Forma prawna korporacja
Udziałowcy ViacomCBS Domestic Media Networks
brak współrzędnych
Strona internetowa

ViacomCBS Networks Europe, Middle East, Africa & Asia (EMEAA) (także: VIMN; dawniej: MTV Networks Europe) – oddział regionalny Viacom International Media Networks, części amerykańskiej korporacji mediowej, ViacomCBS Domestic Media Networks. Odpowiedzialny jest za produkcję i dystrybucję kanałów telewizyjnych tego nadawcy poza granicami Stanów Zjednoczonych. MTV Networks Europe powstało w 1987 roku.

VIMN odpowiada w strukturach MTV za region Europy (w tym Kaukazu) i Bliskiego Wschodu. Główne siedziby VIMN znajdują się w Londynie oraz w Warszawie (w stolicy Polski zlokalizowano dział zajmujący się ofertą programową VIMN). Ponadto sieć ma mniejsze biura w wielu spośród krajów, gdzie nadawane są jej kanały.

Historia[edytuj | edytuj kod]

VIMN powstało w 1987 roku jako MTV Networks Europe. Przez pierwsze dziesięć lat nadawało tylko jeden anglojęzyczny kanał o charakterze paneuropejskim, MTV Europe. Pierwszym teledyskiem zagranym w MTV Europe był „Money for Nothing” zespołu Dire Straits. W marcu 1997 roku rozpoczęto wdrażanie nowej strategii, polegającej na uruchamianiu lokalnych kanałów, lepiej dostosowanych do potrzeb i oczekiwań widzów na poszczególnych rynkach. Pierwszą stacją z tej grupy była MTV Central (później przemianowana na MTV Germany), adresowana do widzów w krajach niemieckojęzycznych. Kanał paneuropejski istnieje jednak do dziś, reprezentując markę MTV w tych państwa, gdzie nie ma lokalnej wersji.

Oprócz głównej marki MTV i jej licznych mutacji (takich jak MTV Hits czy MTV Gold), VIMN zarządza także wszystkimi pozostałymi kanałami z grupy ViacomCBS (będącej właścicielem MTV) obecnymi w Europie. Są to kanały z rodzin VH1, Nickelodeon, Comedy Central, Paramount Channel, Viva, TMF oraz Game One.

Kanały paneuropejskie[edytuj | edytuj kod]

Kanały na poszczególne rynki[edytuj | edytuj kod]

Kanały nieistniejące

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]