Małgorzata Pawłowska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Małgorzata Pawłowskadoktor habilitowany nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse. Pracownik Katedry Teorii Systemów Ekonomicznych[1] Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Absolwentka Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu bankowości i finansów oraz studia doktoranckie w Kolegium Zarządzania i Finansów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie uzyskała tytuł doktora nauk ekonomicznych na podstawie rozprawy doktorskiej: Wykorzystanie metody DEA do analizy efektywności i oceny banków komercyjnych Polsce w latach 1997–2001.

Od października 2013 r. zatrudniona w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym, gdzie pracuje jako prof. nadzwyczajny. W pracy naukowej zajmuje się głównie problematyką sektora bankowego oraz rynku kredytowego. Jest autorką i współautorką kilkudziesięciu artykułów i referatów naukowych z zakresu ekonomii i finansów, dotyczących rozwoju sektora finansowego, w szczególności relacji między sektorem bankowym a sferą realną oraz konkurencji w sektorze bankowym.

Działalność pozanaukowa[edytuj | edytuj kod]

  • Od 1991 r. doradca ekonomiczny w Instytucie Ekonomicznym Narodowego Banku Polskiego.

Nagrody i odznaczenia[edytuj | edytuj kod]

  • 25 listopad, 2016 r. – Nagroda Prezesa Narodowego Banku Polskiego za najlepszą pracę habilitacyjną, oraz wyróżnienie za pracę „Konkurencja w sektorze bankowym. Teoria i wyniki empiryczne”[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Kolegia SGH - Struktura. [dostęp 2017-02-12].
  2. Nagroda. [dostęp 2017-02-12].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]