Małopolski Wyścig Górski 2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Małopolski Wyścig Górski 2020 Cycling (road) pictogram.svg
Informacje ogólne
Wyścig58. Małopolski Wyścig Górski
KategoriaUCI Europe Tour 2020 2.2
Etapów4
Daty18 – 20 września 2020
Dystans390,5 km
PaństwoPOL Polska
StartKraków
MetaPrzehyba
Drużyn25
Startujących111
Ukończyło97
Średnia prędkość41,525 km/h
Klasyfikacje końcowe
Pierwsze miejsceCZE Vojtěch Řepa (Topforex-Lapierre)
Drugie miejsceNOR Torstein Træen (Uno-X Pro Cycling Team)
Trzecie miejscePOL Piotr Brożyna (Voster ATS Team)
GórskaNOR Jonas Abrahamsen (Uno-X Pro Cycling Team)
MłodzieżowaCZE Vojtěch Řepa (Topforex-Lapierre)
DrużynowaPOL Voster ATS Team
◀ 2019
Dokumentacja Wikidata-logo S.svg

Małopolski Wyścig Górski 2020, znany również jako Tour of Małopolska 2020 – 58. edycja wyścigu kolarskiego Małopolski Wyścig Górski, która odbyła się w dniach od 17 do 20 września 2020 na liczącej ponad 390 kilometrów trasie z Krakowa do Przehyby. Wyścig był częścią UCI Europe Tour 2020.

Wyścig początkowo miał odbyć się na początku czerwca 2020, jednak, ze względu na pandemię COVID-19[1], został przeniesiony na termin wrześniowy[2].

Etapy[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgEtapDataStart – MetatypeDystans (km)Zwycięzca etapuLider
Prolog 17 wrzKrakówKraków
prolog
1,5POL Piotr BrożynaPOL Piotr Brożyna
1 18 wrzWieliczkaChełm
pagórkowaty
116POL Stanisław AniołkowskiPOL Stanisław Aniołkowski
2 19 wrzNiepołomiceNowy Targ
górzysty
142NOR Jonas AbrahamsenPOL Stanisław Aniołkowski
3 20 wrzChochołówPrzehyba
górski
131NOR Torstein TræenCZE Vojtěch Řepa

Drużyny[edytuj | edytuj kod]

ProTeamContinental teams (12)Reprezentacje (3)
  • UKR Ukraina
  • BUL Bułgaria
  • POL Polska
Regionalne i klubowe drużyny (9)
  • NED Sensa-Kanjers voor Kanjers
  • SVK TJ Slávia ŠG Trenčín
  • CZE CK Příbram Fany Gastro
  • NED Global
  • ITA Delio Gallina Colosio Eurofeed
  • BEL GM Recycling Team
  • POL TC Chrobry Scott Głogów
  • SUI Team KIBAG - CKT
  • POL LUKS Trójka Piaseczno

Wyniki etapów[edytuj | edytuj kod]

Prolog[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Piotr Brożyna POL PolskaVoster ATS Team2' 52"
2. Tilen Finkšt SLO SłoweniaLjubljana Gusto Santic+ 2"
3. Stanisław Aniołkowski POL PolskaCCC Development+ 3"
4. Vojtěch Řepa CZE CzechyTopforex-Lapierre+ 3"
5. Sylwester Janiszewski POL PolskaVoster ATS Team+ 3"
6. Patryk Stosz POL PolskaVoster ATS Team+ 4"
7. Jonas Abrahamsen NOR NorwegiaUno-X Pro Cycling Team+ 5"
8. Freddy Ovett AUS AustraliaIsrael Cycling Academy+ 5"
9. Adam Stachowiak POL PolskaVoster ATS Team+ 6"
10. Szymon Tracz POL PolskaCCC Development+ 6"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Piotr Brożyna POL PolskaVoster ATS Team2' 52"
2. Tilen Finkšt SLO SłoweniaLjubljana Gusto Santic+ 2"
3. Stanisław Aniołkowski POL PolskaCCC Development+ 3"
4. Vojtěch Řepa CZE CzechyTopforex-Lapierre+ 3"
5. Sylwester Janiszewski POL PolskaVoster ATS Team+ 3"
6. Patryk Stosz POL PolskaVoster ATS Team+ 4"
7. Jonas Abrahamsen NOR NorwegiaUno-X Pro Cycling Team+ 5"
8. Freddy Ovett AUS AustraliaIsrael Cycling Academy+ 5"
9. Adam Stachowiak POL PolskaVoster ATS Team+ 6"
10. Szymon Tracz POL PolskaCCC Development+ 6"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 1[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Stanisław Aniołkowski POL PolskaCCC Development2h 51' 10"
2. Piotr Brożyna POL PolskaVoster ATS Team+ 0"
3. Adam Stachowiak POL PolskaVoster ATS Team+ 0"
4. Vojtěch Řepa CZE CzechyTopforex-Lapierre+ 0"
5. Anatolij Budiak UKR UkrainaWibatech Merx+ 0"
6. Antti-Jussi Juntunen FIN FinlandiaTartu 2024 - Balticchaincycling.com+ 13"
7. Paweł Cieślik POL PolskaVoster ATS Team+ 13"
8. František Honsa CZE CzechyTopforex-Lapierre+ 13"
9. Benjamin Perry CAN KanadaIsrael Cycling Academy+ 13"
10. Maciej Paterski POL PolskaWibatech Merx+ 13"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Stanisław Aniołkowski POL PolskaCCC Development2h 53' 55"
2. Piotr Brożyna POL PolskaVoster ATS Team+ 1"
3. Adam Stachowiak POL PolskaVoster ATS Team+ 9"
4. Vojtěch Řepa CZE CzechyTopforex-Lapierre+ 10"
5. Anatolij Budiak UKR UkrainaWibatech Merx+ 18"
6. Patryk Stosz POL PolskaVoster ATS Team+ 24"
7. Szymon Tracz POL PolskaCCC Development+ 26"
8. Paweł Cieślik POL PolskaVoster ATS Team+ 26"
9. Emanuel Piaskowy POL PolskaMazowsze Serce Polski+ 26"
10. Benjamin Perry CAN KanadaIsrael Cycling Academy+ 27"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 2[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Jonas Abrahamsen NOR NorwegiaUno-X Pro Cycling Team3h 25' 22"
2. Marcin Budziński POL PolskaWibatech Merx+ 0"
3. Adam Żuber POL PolskaMazowsze Serce Polski+ 0"
4. Stanisław Aniołkowski POL PolskaCCC Development+ 4"
5. Pauls Rubenis LAT ŁotwaTartu 2024 - Balticchaincycling.com+ 4"
6. Antti-Jussi Juntunen FIN FinlandiaTartu 2024 - Balticchaincycling.com+ 4"
7. Markus Pajur EST EstoniaTartu 2024 - Balticchaincycling.com+ 4"
8. Maciej Paterski POL PolskaWibatech Merx+ 4"
9. Yuval Ben Moshe ISR IzraelIsrael Cycling Academy+ 4"
10. Sylwester Janiszewski POL PolskaVoster ATS Team+ 4"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Stanisław Aniołkowski POL PolskaCCC Development6h 19' 21"
2. Piotr Brożyna POL PolskaVoster ATS Team+ 1"
3. Adam Stachowiak POL PolskaVoster ATS Team+ 9"
4. Vojtěch Řepa CZE CzechyTopforex-Lapierre+ 10"
5. Anatolij Budiak UKR UkrainaWibatech Merx+ 18"
6. Patryk Stosz POL PolskaVoster ATS Team+ 24"
7. Szymon Tracz POL PolskaCCC Development+ 26"
8. Paweł Cieślik POL PolskaVoster ATS Team+ 26"
9. Emanuel Piaskowy POL PolskaMazowsze Serce Polski+ 26"
10. Benjamin Perry CAN KanadaIsrael Cycling Academy+ 27"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 3[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Torstein Træen NOR NorwegiaUno-X Pro Cycling Team3h 04' 38"
2. Vojtěch Řepa CZE CzechyTopforex-Lapierre+ 11"
3. Anatolij Budiak UKR UkrainaWibatech Merx+ 55"
4. Piotr Brożyna POL PolskaVoster ATS Team+ 1' 08"
5. Daniił Pronskij KAZ KazachstanVino-Astana Motors+ 1' 13"
6. Adam Stachowiak POL PolskaVoster ATS Team+ 1' 18"
7. Huub Deelstra NED HolandiaSensa-Kanjers voor Kanjers+ 1' 25"
8. Stanisław Aniołkowski POL PolskaCCC Development+ 1' 31"
9. František Honsa CZE CzechyTopforex-Lapierre+ 1' 40"
10. Piotr Pękala POL PolskaCCC Development+ 1' 40"
Źródło: ProCyclingStats


Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Vojtěch Řepa CZE CzechyTopforex-Lapierre9h 24' 14"
2. Torstein Træen NOR NorwegiaUno-X Pro Cycling Team+ 3"
3. Piotr Brożyna POL PolskaVoster ATS Team+ 54"
4. Anatolij Budiak UKR UkrainaWibatech Merx+ 54"
5. Adam Stachowiak POL PolskaVoster ATS Team+ 1' 12"
6. Stanisław Aniołkowski POL PolskaCCC Development+ 1' 16"
7. Huub Deelstra NED HolandiaSensa-Kanjers voor Kanjers+ 1' 47"
8. František Honsa CZE CzechyTopforex-Lapierre+ 1' 56"
9. Daniił Pronskij KAZ KazachstanVino-Astana Motors+ 2' 00"
10. Paweł Cieślik POL PolskaVoster ATS Team+ 2' 08"
Źródło: ProCyclingStats


Klasyfikacja drużynowa[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja drużynowa
DrużynaPaństwoCzas
1. Voster ATS Team POL Polska28h 17' 01"
2. Topforex-Lapierre CZE Czechy+ 1' 00"
3. CCC Development POL Polska+ 1' 24"
4. Israel Cycling Academy ISR Izrael+ 4' 41"
5. Vino-Astana Motors KAZ Kazachstan+ 5' 02"
6. Wibatech Merx POL Polska+ 5' 43"
7. Mazowsze Serce Polski POL Polska+ 6' 07"
8. Uno-X Pro Cycling Team NOR Norwegia+ 6' 55"
9. Sensa-Kanjers voor Kanjers NED Holandia+ 9' 58"
10. Tartu 2024 - Balticchaincycling.com EST Estonia+ 18' 04"


Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Bartek Kozyra: Kolejne polskie wyścigi odwołane lub przeniesione. naszosie.pl, 2020-04-16. [dostęp 2020-09-16].
  2. Wyścig we wrześniu. tourofmalopolska.eu. [dostęp 2020-09-16].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]