Maciej Goniszewski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Maciej Goniszewski (ur. 1973 w Słupsku) – dziennikarz, od października 2009 r. redaktor naczelny miesięcznika "Gazeta Bankowa"[1][2].

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Ukończył II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku[3], filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim[4] i podyplomowe studia z bankowości w Szkole Głównej Handlowej.

W latach 1998–2005 jako dziennikarz ekonomiczny i kierownik działu ekonomicznego Głosu Wybrzeża specjalizował się w tematyce dotyczącej gospodarki morskiej, energetyki i handlu hurtowego. Współpracował w tym czasie z ogólnopolskimi pismami branżowymi oraz lokalnym portalem internetowym Trojmiasto.pl[5]. Doświadczenia z dziennikarstwem internetowym zdobywał też w portalu Arena.pl, który w latach 2000-2001 podjął nieudaną próbę konkurowania z Wirtualną Polską. Dzięki zdobytemu doświadczeniu przez cztery kolejne lata był redaktorem prowadzącym strony internetowej Głosu Wybrzeża.

W latach 2005-2006 dziennikarz w Wydawnictwie Inwestor, piszący o branży drzewnej. Od 2006 roku zastępca redaktora naczelnego, a następnie redaktor naczelny Gazety Bankowej. Uczestniczył w jej przekształceniu z tygodnika w miesięcznik. Od listopada 2012 roku publikuje w dwutygodniku W Sieci[6].

W 1996 wygrał konkurs poetycki O Złote Pióro Sopotu[7], w 1999 roku otrzymał Ostre Pióro – nagrodę Business Centre Club dla dziennikarzy ekonomicznych[8]. W 2003 roku zdobył stypendium BRE Banku dla dziennikarzy ekonomicznych[9].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]