Madoka Natsumi

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Madoka Natsumi
Data i miejsce urodzenia 2 lipca 1978
Abashiri
Klub JR Hokkaido Ski Team
Wzrost 170 cm
Debiut w PŚ 22 listopada 1997 w Beitostølen
(67. miejsce – 5 km)
Pierwsze punkty w PŚ 8 grudnia 2001 w Cogne
(24. miejsce – 5 km)
Pierwsze podium w PŚ 27 lutego 2008 w Sztokholm
(3. miejsce – sprint)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Japonia
Biegi narciarskie Cross country skiing pictogram.svg
Asian Games logo.svg Igrzyska Azjatyckie
złoto Astana–Ałmaty 2011 sprint
srebro Aomori 2003 sztafeta
srebro Astana–Ałmaty 2011 5 km
srebro Astana–Ałmaty 2011 sztafeta
brąz Changchun 2007 sztafeta
Zakończenie kariery: 2012 r.

Madoka Natsumi (jap. 夏見円 Natsumi Madoka, ur. 2 lipca 1978 w Abashiri)japońska biegaczka narciarska. W 2012r. Japonka zakończyła swoją karierę.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
47. 12 lutego 2002 Stany Zjednoczone Soldier Hollow 10 km stylem klasycznym 28:05,6 min +3:48,5 min Norwegia Bente Skari
12. 19 lutego 2002 Stany Zjednoczone Soldier Hollow Sprint stylem dowolnym 3:10,6 min Rosja Julija Czepałowa
10. 21 lutego 2002 Stany Zjednoczone Soldier Hollow bieg sztafetowy 4×5 km[1] 49:30,6 min +2:05,1 min Niemcy Niemcy
26. 24 lutego 2002 Stany Zjednoczone Soldier Hollow 30 km stylem klasycznym 1:30:57,1 h +10:08,9 min Włochy Gabriella Paruzzi
8. 14 lutego 2006 Włochy Pragelato Sprint drużynowy stylem klasycznym[2] 16:36,9 min +50,7 s Szwecja Szwecja
12. 18 lutego 2006 Włochy Pragelato bieg sztafetowy 4×5 km[3] 54:47,7 min +2:10,1 min Rosja Rosja
17. 22 lutego 2006 Włochy Pragelato Sprint stylem dowolnym 2:12,3 min Kanada Chandra Crawford
27. 17 lutego 2010 Kanada Whistler Sprint stylem klasycznym 3:39,2 min Norwegia Marit Bjørgen
8. 25 lutego 2010 Kanada Whistler Sztafeta 4x5 km[4] 55:19,5 min +2:20,9 min Norwegia Norwegia
30. 27 lutego 2010 Kanada Whistler 30 km stylem klasycznym 1:30:33,7 h +7:01,7 min Polska Justyna Kowalczyk

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
40. 15 lutego 2001 Finlandia Lahti 15 km stylem klasycznym 43:54,8 min +5:26,7 min Norwegia Bente Skari
39. 18 lutego 2001 Finlandia Lahti 15 km stylem klasycznym 39:40,9 min +5:09,6 min Norwegia Bente Skari
56. 22 lutego 2003 Włochy Val di Fiemme 10 km bieg łączony 26:38,4 min +3:17,9 min Estonia Kristina Šmigun
16. 26 lutego 2003 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem dowolnym 3:28,8 min Norwegia Marit Bjørgen
31. 22 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf Sprint stylem klasycznym 2:15,5 min Szwecja Emelie Öhrstig
15. 25 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf Sprint drużynowy stylem dowolnym[5] 12:19,7 min Norwegia Norwegia
5. 22 lutego 2007 Japonia Sapporo Sprint stylem klasycznym 2:50,9 min +3,1 s Norwegia Astrid Jacobsen
13. 23 lutego 2007 Japonia Sapporo Sprint drużynowy stylem dowolnym[5] 16:20,9 min Finlandia Finlandia
8. 1 marca 2007 Japonia Sapporo bieg sztafetowy 4x5 km[6] 54:18,6 min +2:03,2 min Finlandia Finlandia
44. 19 lutego 2009 Czechy Liberec 10 km stylem klasycznym 28:12,8 min +3:17,2 min Finlandia Aino-Kaisa Saarinen
27. 24 lutego 2009 Czechy Liberec Sprint stylem dowolnym 2:39,3 min Włochy Arianna Follis
4. 25 lutego 2009 Czechy Liberec Sprint drużynowy stylem klasycznym[7] 19:43,7 min +25,2 s Finlandia Finlandia
7. 26 lutego 2009 Czechy Liberec bieg sztafetowy 4×5 km[8] 54:24,3 min +1:12,1 Finlandia Finlandia
37. 24 lutego 2011 Norwegia Oslo Sprint stylem dowolnym 3:03,9 min Norwegia Marit Bjørgen
8. 2 marca 2011 Norwegia Oslo Sprint drużynowy stylem klasycznym[7] 19:25,0 min +54,1 s Szwecja Szwecja
10. 3 marca 2011 Norwegia Oslo bieg sztafetowy 4×5 km[9] 53:30,0 min +2:55,8 Norwegia Norwegia

Igrzyska azjatyckie[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Wynik Strata Zwycięzca
1.Gold medal with cup.svg 31 stycznia 2011 Kazachstan Ałmaty Sprint techniką klasyczną
2.Silver medal with cup.svg 3 lutego 2011 Kazachstan Ałmaty 5 km techniką klasyczną 16:10,3 min +38,3 s Japonia Masako Ishida
2.Silver medal with cup.svg 5 lutego 2011 Kazachstan Ałmaty bieg sztafetowy 4×5 km[9] 1:01:45,1 h +53,0 s Kazachstan Kazachstan


Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
1997/1998 niesklasyfikowana
2000/2001 niesklasyfikowana
2001/2002 44.
2002/2003 54.
2003/2004 57.
2004/2005 53.
2005/2006 56.
2006/2007 52.
2007/2008 27.
2008/2009 56.
2009/2010 75.
2010/2011 51.

Miejsca na podium w zawodach indywidualnych Pucharu Świata chronologicznie[edytuj | edytuj kod]

Nr Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Miejsce Zwyciężczyni
1. 27 lutego 2008 Szwecja Sztokholm Sprint stylem klasycznym 2:32,3 min +5,8 s 3. Finlandia Virpi Kuitunen

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Sezon 1997/1998
Beitostølen 22.11 (5 km C) Mediolan 10.12 (SP F) Val di Fiemme 13.12 (5 km C) Val di Fiemme 16.12 (15 km F) Davos 20.12 (15 km C) Kawgołowo 3.01 (10 km F) Ramsau 8.01 (10 km C) Ramsau 9.01 (5 km F) Ramsau 11.01 (10 km F) Lahti 8.03 (15 km F) Falun 11.03 (5 km F) Oslo 14.03 (30 km C) punkty
67 - 90 - - - - - - - - - 0
Sezon 2000/2001
Beitostølen 25.11 (10 km C) Beitostølen 29.11 (5 km F) Santa Caterina 8.12 (10 km F) Brusson 16.12 (10 km C) Brusson 17.12 (SP F) Davos 20.12 (15 km C) Engelberg 28.12 (SP C) Engelberg 29.12 (SP F) Soldier Hollow 10.01 (2x5 km) Soldier Hollow 14.01 (SP F) Asiago 1.02 (SP F) Nové Město 4.02 (SP F) Otepää 10.02 (5 km C) Kawgołowo 4.03 (10 km F) Oslo 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (30 km C) Borlänge 14.03 (5 km F) Falun 17.03 (10 km F) Falun 18.03 (10 km F) Kuopio 25.03 (40 km F) punkty
71 44 - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2001/2002
Kuopio 24.11 (10 km C) Kuopio 25.11 (5 km F) Cogne 8.12 (5 km C) Cogne 9.12 (SP F) Brusson 12.12 (10 km F) Davos 15.12 (10 km C) Asiago 19.12 (SP C) Ramsau 22.12 (15 km F) Garmisch-Partenkirchen 27.12 (SP F) Salzburg 29.12 (SP F) Val di Fiemme 5.01 (2x5 km) Val di Fiemme 6.01 (SP F) Val di Fiemme 8.01 (15 km C) Nové Město 12.01 (5 km F) Lahti 2.03 (10 km F) Sztokholm 5.03 (SP C) Falun 9.03 (2x5 km) Oslo 13.03 (SP C) Oslo 16.03 (30 km F) Lillehammer 23.03 (58 km C) punkty
42 74 24 34 77 57 11 DNF - - 38 32 34 - - 23 61 10 - 24 72
Sezon 2002/2003
Düsseldorf 26.10 (SP F) Kiruna 23.11 (5 km F) Kuusamo 30.11 (10 km C) Davos 7.12 (10 km F) Clusone 11.12 (SP F) Cogne 14.12 (15 km C) Cogne 15.12 (SP C) Linz 19.12 (SP F) Ramsau 21.12 (2×5 km) Kawgołowo 4.01 (5 km F) Otepää 12.01 (15 km C) Nové Město na Moravě 18.01 (10 km F) Oberhof 25.01 (10 km C) Reit im Winkl 12.02 (SP F) Asiago 15.02 (5 km C) Oslo 6.03 (SP F) Oslo 8.03 (30 km C) Drammen 11.03 (SP C) Lahti 16.03 (10 km F) Borlänge 20.03 (SP F) Falun 22.03 (2×5 km) punkty
41 66 - - 26 - 14 10 - - 51 48 - - - 30 - 23 - 30 - 52
Sezon 2003/2004
Düsseldorf 25.10 (SP F) Beitostølen 22.11 (10 km F) Kuusamo 28.11 (10 km C) Kuusamo 29.11 (2×7,5 km) Toblach 6.12 (15 km F) Davos 13.12 (10 km C) Val di Fiemme 16.12 (SP C) Ramsau 20.12 (10 km F) Ramsau 21.12 (2×7,5 km) Falun 6.01 (2×7,5 km) Otepää 10.01 (15 km C) Nové Město na Moravě 17.01 (10 km C) Nové Město na Moravě 18.01 (SP F) Val di Fiemme 25.01 (70 km C) La Clusaz 6.02 (10 km F) Oberstdorf 14.02 (2×7,5 km) Sztokholm 18.02 (SP C) Umeå 21.02 (10 km C) Trondheim 24.02 (SP F) Drammen 26.02 (SP C) Oslo 28.02 (30 km F) Lahti 5.03 (SP F) Lahti 7.03 (10 km C) Pragelato 12.03 (SP F) Pragelato 13.03 (15 km F) punkty
40 - 71 - - - 13 59 - - - - 52 - - - - - - 11 - 42 - 16 - 59
Sezon 2004/2005
Düsseldorf 23.10 (SP F) Gällivare 20.11 (10 km C) Kuusamo 26.11 (10 km F) Kuusamo 28.11 (10 km C) Berno 4.12 (SP F) Val di Fiemme 11.12 (2×7,5 km) Asiago 14.12 (SP C) Ramsau 18.12 (15 km F) Otepää 8.01 (10 km C) Nové Město na Moravě 15.01 (10 km F) Nové Město na Moravě 16.01 (SP F) Pragelato 22.01 (2×7,5 km) Reit im Winkl 12.02 (10 km F) Reit im Winkl 13.02 (SP C) Lahti 5.03 (SP C) Lahti 6.03 (10 km F) Drammen 9.03 (SP C) Oslo 12.03 (30 km C) Göteborg 16.03 (SP F) Falun 19.03 (2×7,5 km) punkty
38 74 - - 30 - 27 - - - 26 - - 53 13 - 14 - 19 - 60
Sezon 2005/2006
Düsseldorf 22.10 (SP F) Beitostølen 19.11 (10 km C) Kuusamo 26.11 (10 km C) Kuusamo 27.11 (10 km F) Vernon 10.12 (2×7,5 km) Vernon 11.12 (SP F) Canmore 15.12 (10 km F) Canmore 17.12 (15 km C) Nové Město na Moravě 30.12 (SP F) Nové Město na Moravě 31.12 (10 km F) Otepää 7.01 (10 km C) Otepää 8.01 (SP C) Val di Fiemme 14.01 (15 km F) Oberstdorf 21.01 (2×7,5 km) Oberstdorf 22.01 (SP C) Davos 4.02 (SP F) Davos 5.02 (10 km C) Bieg Wazów-Mora 4.03 (45 km C) Borlänge 7.03 (SP F) Falun 8.03 (2×5 km) Drammen 9.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km F) Changchun 15.03 (SP F) Sapporo 19.03 (2×7,5 km) punkty
21 - - - - 26 - - 25 - - 22 - - - 33 45 - 29 - 10 - - 38 58
Sezon 2006/2007
Düsseldorf 28.10 (SP F) Gällivare 18.11 (10 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (10 km C) Cogne 13.12 (10 km C) La Clusaz 16.12 (15 km F) Monachium 31.12 (SP F) Oberstdorf 2.01 (2×5 km) Oberstdorf 3.01 (10 km C) Asiago 5.01 (SP F) Val di Fiemme 6.01 (15 km C) Val di Fiemme 7.01 (10 km F) TdS Rybińsk 20.01 (15 km F) Rybińsk 21.01 (SP F) Otepää 27.01 (10 km C) Otepää 28.01 (SP C) Davos 3.02 (10 km F) Changchun 15.02 (SP C) Changchun 16.02 (10 km F) Lahti 10.03 (SP F) Lahti 11.03 (10 km C) Drammen 14.03 (SP C) Oslo 17.03 (30 km C) Sztokholm 21.03 (SP C) Falun 24.03 (2×7,5 km) punkty
20 79 21 39 53 50 - - - - - - - - - - - - - - DNS DNS 16 - 8 - 68
Sezon 2007/2008
Düsseldorf 27.10 (SP F) Beitostølen 24.11 (10 km F) Kuusamo 1.12 (SP C) Kuusamo 2.12 (10 km C) Davos 8.12 (10 km C) Rybińsk 15.12 (15 km F) Rybińsk 16.12 (SP F) Nové Město na Moravě 28.12 (3,3 km C) Nové Město na Moravě 29.12 (10 km F) Praga 30.12 (SP F) Nové Město na Moravě 1.01 (10 km F) Nové Město na Moravě 2.01 (10 km C) Asiago 4.01 (SP F) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Canmore 22.01 (2×7,5 km) Canmore 23.01 (SP C) Canmore 25.01 (10 km F) Canmore 26.01 (SP F) Otepää 9.02 (10 km C) Otepää 10.02 (SP C) Liberec 16.02 (7,6 km F) Falun 23.02 (2×7,5 km) Sztokholm 27.02 (SP C) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (10 km C) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 8.03 (30 km F) Bormio 14.03 (2,5 km F) Bormio 15-16.03 (10 km C + 10 km F) punkty
14 - 5 45 31 - 18 - - - - - - - - - - 21 - 18 - 8 61 - 3 14 - 9 DNF 46 49 238
Sezon 2008/2009
Gällivare 22.11 (10 km F) Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) La Clusaz 6.12 (15 km F) Davos 13.12 (10 km C) Davos 14.12 (SP F) Düsseldorf 20.12 (SP F) Oberhof 27.12 (2,8 km F) Oberhof 28.12 (10 km C) Praga 29.12 (SP F) Nové Město na Moravě 31.12 (9 km C) Nové Město na Moravě 1.01 (SP F) Val di Fiemme 3.01 (10 km C) Val di Fiemme 4.01 (9 km F) TdS Whistler 16.01 (SP C) Whistler 17.01 (2×7,5 km) Otepää 24.01 (10 km C) Otepää 25.01 (SP C) Rybińsk 30.01 (10 km F) Rybińsk 31.01 (SP F) Valdidentro 13.02 (SP F) Valdidentro 14.02 (10 km C) Lahti 07.03 (SP F) Lahti 08.03 (10 km F) Trondheim 12.03 (SP C) Trondheim 14.03 (30 km C) Sztokholm 18.03 (SP C) Falun 20.03 (2,5 km F) Falun 21.03 (2×5 km) Falun 22.03 (10 km F) FPŚ punkty
- 24 69 - - 33 29 - - - - - - - - 20 - - 22 - - 26 - DNS - 7 - 28 61 DNS - - 70
Sezon 2009/2010
Beitostølen 21.11 (10 km F) Kuusamo 28.11 (SP C) Kuusamo 29.11 (10 km C) Düsseldorf 5.12 (SP F) Davos 12.12 (10 km F) Davos 13.12 (SP F) Rogla 19.12 (SP C) Rogla 20.12 (15 km C) Oberhof 1.01 (2,8 km F) Oberhof 2.01 (10 km C) Oberhof 3.01 (SP C) Praga 4.01 (SP F) Toblach 6.01 (16 km F) Toblach 7.01 (5 km C) Val di Fiemme 9.01 (10 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Otepää 16.01 (10 km C) Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 22.01 (SP F) Rybińsk 23.01 (2×7,5 km) Canmore 5.02 (10 km F) Canmore 6.02 (SP C) Lahti 6.03 (2×7,5 km) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 13.03 (30 km F) Oslo 14.03 (SP F) Sztokholm 17.03 (SP C) Falun 19.03 (2,5 km C) Falun 20.03 (2×5 km) FPŚ punkty
- 22 43 25 - 52 27 - - - - - - - - - - 47 26 - - - 18 - 26 - 29 - - - - 44
Sezon 2010/2011
Gällivare 20.11 (10 km F) Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (5 km C) Kuusamo 28.11 (10 km F) RT Düsseldorf 4.12 (SP F) Davos 11.12 (10 km C) Davos 12.12 (SP F) La Clusaz 18.12 (15 km F) Oberhof 31.12 (2,5 km F) Oberhof 1.01 (10 km C) Oberstdorf 2.01 (SP C) Oberstdorf 3.01 (2×5 km) Toblach 5.01 (SP F) Toblach 6.01 (15 km F) Val di Fiemme 8.01 (10 km C) Val di Fiemme 9.01 (9 km F) TdS Liberec 15.01 (SP F) Otepää 22.01 (10 km C) Otepää 23.01 (SP C) Rybińsk 4.02 (2×5 km) Rybińsk 5.02 (SP F) Drammen 19.02 (10 km C) Drammen 20.02 (SP F) Lahti 12.03 (2×5 km) Lahti 13.03 (SP C) Sztokholm 16.03 (SP C) Falun 18.03 (2,5 km C) Falun 19.03 (2×5 km) FPŚ punkty
- 5 27 66 57 - 36 42 - 37 40 10 DNS - - - - - - - 17 - - 54 34 - 33 - - - - 81
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF – zawodnik nie ukończył biegu
– zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski FPŚ – Finał Pucharu Świata RT – Ruka Triple LT – Lillehammer Tour STK – Ski Tour Kanada

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład zespołu: Kanoko Gotō, Madoka Natsumi, Nobuko Fukuda, Sumiko Yokoyama
  2. Skład zespołu: Madoka Natsumi, Nobuko Fukuda
  3. Skład zespołu: Nobuko Fukuda, Masako Ishida, Sumiko Yokoyama, Madoka Natsumi
  4. Skład zespołu: Madoka Natsumi, Masako Ishida, Nobuko Fukuda, Michiko Kashiwabara
  5. a b Skład zespołu: Nobuko Fukuda, Madoka Natsumi
  6. Skład zespołu: Madoka Natsumi, Masako Ishida, Sumiko Yokoyama, Nobuko Fukuda
  7. a b Skład zespołu: Masako Ishida, Madoka Natsumi
  8. Skład zespołu: Madoka Natsumi, Masako Ishida, Michiko Kashiwabara, Nobuko Fukuda
  9. a b Skład zespołu: Madoka Natsumi, Masako Ishida, Yuki Kobayashi, Michiko Kashiwabara

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Rezultaty na stronie FIS Sports-reference