Maltańska 1. Division siatkarzy (2010/2011)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Maltańska Liga Siatkówki 2010/2011
Szczegóły rozgrywek
Termin 10 października 2010 - 30 kwietnia 2011
Miejsce w rankingu CEV 38
Liczba meczów 30
Liczba setów 100 (3.33 na mecz)
Simple gold crown.svg Mistrz Malty Valletta San Antonio
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 3 maja 2011

Maltańska Liga Siatkówki 2010/2011 - rozgrywki o mistrzostwo Malty organizowane przez Maltański Związek Piłki Siatkowej (ang. Malta Volleyball Association, MVA). Zainaugurowane zostały 10 października 2010 roku i trwały do 30 kwietnia 2011 roku.

W sezonie 2010/2011 żaden maltański klub nie brał udziału w europejskich pucharach.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

W fazie zasadniczej drużyny grały po dwa mecze systemem kołowym. Mistrzem Malty została drużyna, która po rozegraniu wszystkich spotkań zdobyła największą liczbę punktów.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

  Maltańska Liga Siatkówki 2010/2011  
VLT Valletta San Antonio Simple gold crown.svg Simple gold cup.svg 1
ALY Aloysians Defenders 3
Aiga rightarrow inv.svg Nowi uczestnicy
ATD Attard Tenovar
FDL Fleur-de-Lys
IKN Iklin
MGR Mġarr

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.

Hale sportowe[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie drużyny rozgrywają swoje spotkania w Cottonera Sports Complex w Paoli.

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość1 ALY ATD FDL IKN MGR VLT
Aloysians Defenders 3:0 3:0 3:1 3:0 0:3
Attard Tenovar 0:3 1:3 3:0 3:0 0:3
Fleur-de-Lys 2:3 0:3 3:0 3:0 0:3
Iklin 0:3 0:3 0:3 3:2 0:3
Mġarr 0:3 0:3 0:3 3:2 0:3
Valletta San Antonio 3:0 3:2 3:0 3:0 3:0

Źródło: [1]
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

1. KOLEJKA
17.10.2010 Aloysians Defenders 3:1 (25:16, 25:19, 20:25, 25:11) Iklin
10.10.2010 Mġarr 0:3 (22:25, 15:25, 13:25) Fleur-de-Lys
24.10.2010 Attard Tenovar 0:3 (21:25, 22:25, 18:25) Valletta San Antonio
2. KOLEJKA
24.10.2010 Aloysians Defenders 3:0 (25:16, 25:16, 25:18) Mġarr
07.11.2010 Valletta San Antonio 3:0 (25:11, 25:6, 25:14) Iklin
07.11.2010 Attard Tenovar 1:3 (21:25, 26:28, 28:26, 12:25) Fleur-de-Lys
3. KOLEJKA
14.11.2010 Fleur-de-Lys 0:3 (21:25, 13:25, 22:25) Valletta San Antonio
14.11.2010 Iklin 3:2 (23:25, 23:25, 25:12, 26:24, 15:12) Mġarr
13.11.2010 Attard Tenovar 0:3 (11:25, 14:25, 23:25) Aloysians Defenders
4. KOLEJKA
27.11.2010 Valletta San Antonio 3:0 (25:16, 25:10, 25:10) Mġarr
21.11.2010 Fleur-de-Lys 2:3 (26:24, 25:21, 15:25, 23:25, 15:17) Aloysians Defenders
05.12.2010 Aloysians Defenders 0:3 (14:25, 16:25, 21:25) Valletta San Antonio
5. KOLEJKA
12.12.2010 Iklin 0:3 (16:25, 16:25, 16:25) Attard Tenovar
05.12.2010 Mġarr 0:3 (17:25, 18:25, 9:25) Attard Tenovar
19.12.2010 Fleur-de-Lys 3:0 (25:14, 25:19, 25:22) Iklin
6. KOLEJKA
02.04.2011 Iklin 0:3 (18:25, 6:25, 19:25) Aloysians Defenders
20.02.2011 Fleur-de-Lys 3:0 (25:15, 25:16, 25:16) Mġarr
20.02.2011 Valletta San Antonio 3:2 (23:25, 26:28, 25:11, 25:14, 15:7) Attard Tenovar
7. KOLEJKA
05.03.2011 Mġarr 0:3 (17:25, 20:25, 17:25) Aloysians Defenders
19.03.2011 Iklin 0:3 (15:25, 13:25, 22:25) Valletta San Antonio
09.04.2011 Fleur-de-Lys 0:3 (21:25, 17:25, 23:25) Attard Tenovar
8. KOLEJKA
12.03.2011 Valletta San Antonio 3:0 (25:20, 25:18, 26:24) Fleur-de-Lys
30.04.2011 Mġarr 3:2 (25:13, 21:25, 25:20, 22:25, 15:11) Iklin
20.03.2011 Aloysians Defenders 3:0 (25:22, 25:18, 25:10) Attard Tenovar
9. KOLEJKA
27.03.2011 Mġarr 0:3 (8:25, 15:25, 20:25) Valletta San Antonio
27.03.2011 Aloysians Defenders 3:0 (25:20, 25:10, 29:27) Fleur-de-Lys
10.04.2011 Valletta San Antonio 3:0 (25:21, 25:17, 25:23) Aloysians Defenders
10. KOLEJKA
10.04.2011 Attard Tenovar 3:0 (25:12, 25:12, 28:26) Iklin
03.04.2011 Attard Tenovar 3:0 (25:12, 25:15, 25:16) Mġarr
17.04.2011 Iklin 0:3 (16:25, 20:25, 22:25) Fleur-de-Lys

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 Valletta San Antonio 30 10 10 0 9 0 1 0 0 0 32 30 2 15 790 536 1.47
2 Aloysians Defenders 26 10 8 2 6 1 1 0 0 2 33 24 9 2.67 773 627 1.23
3 Attard Tenovar 20 10 5 5 5 0 0 1 1 3 33 18 15 1.2 709 689 1.03
4 Fleur-de-Lys 20 10 5 5 4 1 0 1 0 4 33 17 16 1.06 744 714 1.04
5 Iklin 12 10 1 9 0 0 1 1 1 7 35 6 29 0.21 612 829 0.74
6 Mġarr 12 10 1 9 0 0 1 1 0 8 34 5 29 0.17 573 806 0.71

Źródło: [2]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższe ratio setowe; 3. wyższe ratio małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 3 pkt, porażka - 1 pkt

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
1 Valletta San Antonio
2 Aloysians Defenders
3 Attard Tenovar
4 Fleur-de-Lys
5 Iklin
6 Mġarr
Mistrzostwo
Valletta San Antonio
Puchar
Valletta San Antonio

Statystyki, varia[edytuj | edytuj kod]

Kolejka
Runda
Sety Średnio na mecz Małe punkty Średnio na set
1 10 3,33 427 42,70
2 10 3,33 422 42,20
3 11 3,67 464 42,18
4 11 3,67 453 41,18
5 9 3,00 372 41,33
6 11 3,67 439 39,91
7 9 3,00 390 43,33
8 11 3,67 465 42,27
9 9 3,00 390 43,33
10 9 3,00 379 42,11
Razem 100 3,33 4201 42,01

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]