Man Dandan

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Spacer.gif To jest biografia osoby noszącej chińskie nazwisko Man.
Man Dandan
Data i miejsce urodzenia 5 maja 1989
Harbin
Wzrost 165 cm
Debiut w PŚ 15 marca 2006 w Changchun
(24. miejsce – sprint)
Pierwsze punkty w PŚ 15 marca 2006, Changchun
(24. miejsce – sprint)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Chiny
Asian Games logo.svg Igrzyska Azjatyckie
złoto Sapporo 2017 sprint s. klasycznym
srebro Astana–Ałmaty 2011 sprint druż.
srebro Sapporo 2017 sztafeta
brąz Astana–Ałmaty 2011 sztafeta

Man Dandan (chiń. 满丹丹; pinyin: Mǎn Dāndān; ur. 5 maja 1989 w Harbinie) – chińska biegaczka narciarska, dwukrotna medalistka zimowych igrzysk azjatyckich, olimpijka.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
56. 22 lutego 2006 Włochy Pragelato Sprint stylem dowolnym 2:12,3 min Kanada Chandra Crawford
DNF 24 lutego 2006 Włochy Pragelato 30 km stylem dowolnym (start masowy) 1:22:25,4 h Czechy Kateřina Neumannová
51. 17 lutego 2010 Kanada Whistler Sprint stylem klasycznym 3:39,2 min Norwegia Marit Bjørgen
16. 22 lutego 2010 Kanada Whistler Sprint drużynowy stylem dowolnym[1] 18:03,7 min  Niemcy
32. 11 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana Sprint stylem dowolnym 2:35,5 min Norwegia Maiken Caspersen Falla
53. 13 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana 10 km stylem klasycznym 28:17,8 min +4:07,3 min Polska Justyna Kowalczyk
15. 19 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana Sprint drużynowy stylem klasycznym[1] 16:04,05 min  Norwegia

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
44. 22 lutego 2007 Japonia Sapporo Sprint stylem klasycznym 2:50,9 min Norwegia Astrid Jacobsen
10. 23 lutego 2007 Japonia Sapporo Sprint drużynowy stylem dowolnym[2] 16:20,9 min +1:07.2 min  Finlandia
49. 25 lutego 2007 Japonia Sapporo 15 km bieg łączony 41:27,5 min +5:14.1 min Rosja Olga Zawjałowa
10. 1 marca 2007 Japonia Sapporo bieg sztafetowy 4×5 km[3] 54:18,6 min +2:29.6 min  Finlandia
DNF. 21 lutego 2009 Czechy Liberec 15 km bieg łączony 40:55,3 min nie ukończyła Polska Justyna Kowalczyk
55. 24 lutego 2009 Czechy Liberec Sprint stylem dowolnym Włochy Arianna Follis
13. 25 lutego 2009 Czechy Liberec Sprint drużynowy stylem klasycznym[4] 19:43.7 min półfinał  Finlandia
41. 21 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem klasycznym Norwegia Marit Bjørgen
12. 24 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint drużynowy stylem dowolnym[5] 20:24.44 min półfinał  Stany Zjednoczone

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
39. 23 lutego 2008 Włochy Malles Venosta Sprint stylem dowolnym Francja Laure Barthélémy
30. 1 lutego 2009 Francja Praz de Lys – Sommand Sprint stylem klasycznym Norwegia Ingvild Flugstad Østberg
29. 3 lutego 2009 Francja Praz de Lys – Sommand 10 km bieg łączony 31:57,1 min +2:59.9 min Norwegia Ingvild Flugstad Østberg
56. 5 lutego 2009 Francja Praz de Lys – Sommand 5 km stylem dowolnym 13:44,4 min +1:58.2 min Norwegia Ingvild Flugstad Østberg

Mistrzostwa świata młodzieżowców (do lat 23)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
29. 21 lutego 2012 Turcja Erzurum Sprint stylem dowolnym Niemcy Hanna Kolb

Igrzyska azjatyckie[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Wynik Strata Zwycięzca
4. 31 stycznia 2011 Kazachstan Ałmaty Sprint techniką klasyczną Japonia Madoka Natsumi
2.Silver medal with cup.svg 1 lutego 2011 Kazachstan Ałmaty Sprint drużynowy stylem dowolnym[6] 20:39,9 min +36,5 s Kazachstan Kazachstan
6. 3 lutego 2011 Kazachstan Ałmaty 5 km techniką klasyczną 16:10,3 min +1:50,0 min Japonia Masako Ishida
3.Bronze medal with cup.svg 5 lutego 2011 Kazachstan Ałmaty bieg sztafetowy 4×5 km[7] 1:01:45,1 h +3:49,7 min Kazachstan Kazachstan
1.Gold medal with cup.svg 20 lutego 2017 Japonia Sapporo Sprint techniką klasyczną 3:48,29 min
13. 23 lutego 2017 Japonia Sapporo 5 km stylem klasycznym 14:56,1 min +1:03,9 min Japonia Yuki Kobayashi
2.Silver medal with cup.svg 24 lutego 2017 Japonia Sapporo Sztafeta 4×5 km[8] 1:08:16,6 min +24,8 min Japonia Japonia

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2005/2006 107.
2006/2007 58.
2007/2008 niesklasyfikowana
2009/2010 niesklasyfikowana
2010/2011 niesklasyfikowana
2011/2012 niesklasyfikowana
2012/2013 niesklasyfikowana
2013/2014 niesklasyfikowana
2015/2016 niesklasyfikowana
2017/2018 niesklasyfikowana

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2017/2018

Sezon 2005/2006
Düsseldorf 22.10 (SP F) Beitostølen 19.11 (10 km C) Kuusamo 26.11 (10 km C) Kuusamo 27.11 (10 km F) Vernon 10.12 (2×7,5 km) Vernon 11.12 (SP F) Canmore 15.12 (10 km F) Canmore 17.12 (15 km C) Nové Město 30.12 (SP F) Nové Město 31.12 (10 km F) Otepää 7.01 (10 km C) Otepää 8.01 (SP C) Lago di Tesero 14.01 (15 km F) Oberstdorf 21.01 (2×7,5 km) Oberstdorf 22.01 (SP C) Davos 4.02 (SP F) Davos 5.02 (10 km C) Mora 4.03 (45 km C) Borlaenge 7.03 (SP F) Falun 8.03 (2×5 km) Drammen 9.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km F) Changchun 15.03 (SP F) Sapporo 19.03 (2×7,5 km) punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 24 - 7
Sezon 2006/2007
Düsseldorf 28.10 (SP F) Gällivare 18.11 (10 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (10 km C) Cogne 13.12 (10 km C) La Clusaz 16.12 (15 km F) Monachium 31.12 (SP F) Oberstdorf 2.01 (2×5 km) Oberstdorf 3.01 (10 km C) Asiago 5.01 (SP F) Cavalese 6.01 (15 km C) Cavalese 6.01 (10 km F) TdS Rybińsk 20.01 (15 km F) Rybińsk 21.01 (SP F) Otepää 27.01 (10 km C) Otepää 28.01 (SP C) Davos 3.02 (10 km F) Changchun 15.02 (SP C) Changchun 16.02 (10 km F) Lahti 10.03 (SP F) Lahti 11.03 (10 km C) Drammen 14.03 (SP C) Oslo 17.03 (30 km C) Sztokholm 21.03 (SP C) Falun 24.03 (2×7,5 km) punkty
57 - 69 64 - - - - - - - - - - - - - - 8 15 - - - - - - 48
Sezon 2007/2008
Düsseldorf 27.10 (SP F) Beitostølen 24.11 (10 km F) Kuusamo 1.12 (SP C) Kuusamo 2.12 (10 km C) Davos 8.12 (10 km C) Rybińsk 15.12 (15 km F) Rybińsk 16.12 (SP F) Nové Město 28.12 (3,3 km C) Nové Město 29.12 (10 km F) Praga 30.12 (SP F) Nové Město 1.01 (10 km F) Nové Město 2.01 (10 km C) Asiago 4.01 (SP F) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Canmore 22.01 (2×7,5 km) Canmore 23.01 (SP C) Canmore 25.01 (10 km F) Canmore 26.01 (SP F) Otepää 9.02 (10 km C) Otepää 10.02 (SP C) Liberec 16.02 (7,6 km F) Falun 23.02 (2×7,5 km) Sztokholm 27.02 (SP C) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (10 km C) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 8.03 (30 km F) Bormio 14.03 (2,5 km F) Bormio 15-16.03 (10 km C + 10 km F) punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 54 - - - - - - - - - 0
Sezon 2009/2010
Beitostølen 21.11 (10 km F) Kuusamo 28.11 (SP C) Kuusamo 29.11 (10 km C) Düsseldorf 5.12 (SP F) Davos 12.12 (10 km F) Davos 13.12 (SP F) Rogla 19.12 (SP C) Rogla 20.12 (15 km C) Oberhof 1.01 (2,8 km F) Oberhof 2.01 (10 km C) Oberhof 3.01 (SP C) Praga 4.01 (SP F) Toblach 6.01 (16 km F) Toblach 7.01 (5 km C) Val di Fiemme 9.01 (10 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Otepää 16.01 (10 km C) Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 22.01 (SP F) Rybińsk 23.01 (2×7,5 km) Canmore 5.02 (10 km F) Canmore 6.02 (SP C) Lahti 6.03 (2×7,5 km) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 13.03 (30 km F) Oslo 14.03 (SP F) Sztokholm 17.03 (SP C) Falun 19.03 (2,5 km C) Falun 20.03 (2×5 km) FPŚ punkty
- 67 - - - - - - - - - - - - - - - - 36 - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2010/2011
Gällivare 20.11 (10 km F) Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (5 km C) Kuusamo 28.11 (10 km F) RT Düsseldorf 4.12 (SP F) Davos 11.12 (10 km C) Davos 12.12 (SP F) La Clusaz 18.12 (15 km F) Oberhof 31.12 (2,5 km F) Oberhof 1.01 (10 km C) Oberstdorf 2.01 (SP C) Oberstdorf 3.01 (2×5 km) Toblach 5.01 (SP F) Toblach 6.01 (16 km F) Val di Fiemme 8.01 (10 km C) Val di Fiemme 9.01 (9 km F) TdS Liberec 15.01 (SP F) Otepää 22.01 (10 km C) Otepää 23.01 (SP C) Rybińsk 4.02 (2×5 km) Rybińsk 5.02 (SP F) Drammen 19.02 (10 km C) Drammen 20.02 (SP F) Lahti 12.03 (2×5 km) Lahti 13.03 (SP C) Sztokholm 16.03 (SP C) Falun 18.03 (2,5 km C) Falun 19.03 (2×5 km) FPŚ punkty
78 58 52 62 61 39 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2011/2012
Sjusjøen 19.11 (10 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (5 km F) Kuusamo 27.11 (10 km C) RT Düsseldorf 3.12 (SP F) Davos 10.12 (15 km F) Davos 11.12 (SP F) Rogla 17.12 (10 km C) Rogla 18.12 (SP F) Oberhof 29.12 (2,5 km F) Oberhof 30.12 (10 km C) Oberstdorf 31.12 (SP C) Oberstdorf 1.01 (2×5 km) Toblach 3.01 (3 km C) Toblach 4.01 (SP F) Toblach 5.01 (15 km F) Val di Fiemme 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Mediolan 14.01 (SP F) Otepää 21.01 (SP C) Otepää 22.01 (10 km C) Moskwa 2.02 (SP F) Rybińsk 4.02 (10 km F) Rybińsk 5.02 (2×7,5 km) Nové Město na Moravě 11.02 (15 km C) Szklarska Poręba 17.02 (SP F) Szklarska Poręba 18.02 (10 km C) Lahti 3.03 (2×7,5 km) Lahti 4.03 (SP C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km C) Sztokholm 14.03 (SP C) Falun 16.03 (2,5 km F) Falun 17.03 (10 km C) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 59 - - - - - - - - - 0
Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (10 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (5 km F) Kuusamo 2.12 (10 km C) RT Québec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (10 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2×7,5 km) Oberhof 29.12 (3 km F) Oberhof 30.12 (9 km C) Val Müstair 1.01 (SP F) Toblach 3.01 (15 km F) Toblach 4.01 (3 km C) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Liberec 12.01 (SP C) La Clusaz 19.01 (10 km C) Sochi 1.02 (SP F) Sochi 2.02 (2×7,5 km) Davos 16.02 (SP C) Davos 17.02 (10 km F) Lahti 9.03 (SP F) Lahti 10.03 (10 km C) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 17.03 (30 km F) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (2,5 km F) Falun 23.03 (10 km C) FPŚ punkty
- 61 57 61 61 - - - - - - - - - - - - - - 54 - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (5 km C) Kuusamo 1.12 (10 km F) RT Lillehammer 7.12 (10 km C) Davos 14.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (3 km F) Oberhof 29.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (10 km C) Toblach 3.01 (15 km F) Val di Fiemme 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (10 km C) Toblach 1.02 (10 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (10 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (30 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2×7,5 km) FPŚ punkty
56 89 80 82 69 - 57 57 73 58 34 62 51 - - - 47 32 - - - - - - - - - - 0
Sezon 2015/2016
Kuusamo 27.11 (SP C) Kuusamo 28.11 (5 km F) Kuusamo 29.11 (10 km C) RT Lillehammer 5.12 (2×7,5 km) Davos 12.12 (15 km F) Davos 13.12 (SP F) Toblach 19.12 (SP F) Toblach 20.12 (10 km C) Lenzerheide 1.01 (SP F) Lenzerheide 2.01 (15 km C) Lenzerheide 3.01 (5 km F) Oberstdorf 5.01 (SP C) Oberstdorf 6.01 (10 km C) Toblach 8.01 (5 km F) Val di Fiemme 9.01 (10 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Planica 16.01 (SP F) Nové Město na Moravě 23.01 (10 km F) Drammen 3.02 (SP C) Oslo 7.02 (30 km C) Sztokholm 11.02 (SP C) Falun 13.02 (5 km C) Falun 14.02 (10 km F) Lahti 20.02 (SP F) Lahti 21.02 (2×7,5 km) Gatineau 1.03 (SP F) Montreal 2.03 (10,5 km C) Québec 4.03 (SP F) Québec 5.03 (10 km F) Canmore 8.03 (SP C) Canmore 9.03 (2×7,5 km) Canmore 11.03 (10 km F) Canmore 12.03 (10 km C) STK punkty
72 82 65 69 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2017/2018
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (10 km C) Kuusamo 26.11 (10 km F) RT Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (2×7,5 km) Davos 9.12 (SP F) Davos 10.12 (10 km F) Toblach 16.12 (10 km F) Toblach 17.12 (10 km C) Lenzerheide 30.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (10 km C) Lenzerheide 1.01 (10 km F) Oberstdorf 4.01 (10 km F) Val di Fiemme 6.01 (10 km C) Val di Fiemme 7.01 (9 km F) TdS Drezno 13.01 (SP F) Planica 20.01 (SP C) Planica 21.01 (10 km C) Seefeld 27.01 (SP F) Seefeld 28.01 (10 km F) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 4.03 (10 km C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km F) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (10 km C) Falun 18.03 (10 km F) FPŚ punkty
- - - - 60 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF – zawodnik nie ukończył biegu
– zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Skład drużyny: Man Dandan, Li Hongxue
  2. Skład drużyny: Man Dandan, Hou Yuxia
  3. Skład drużyny: Man Dandan, Li Hongxue, Liu Yuanyuan, Hou Yuxia
  4. Skład drużyny: Man Dandan, E Yingcui
  5. Skład drużyny: Li Hongxue, Man Dandan
  6. Skład drużyny: Man Dandan, Li Hongxue
  7. Skład zespołu: Man Dandan, Li Hongxue, Li Xin, Liu Yuanyuan
  8. Skład zespołu: Man Dandan, Li Xin, Chi Chunxue, Li Hongxue

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]