Man of the Day

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Man of the Day – nagroda przyznawana w skokach narciarskich od Letniego Grand Prix 2006. Przyznaje się ją najlepszemu zawodnikowi spoza prekwalifikowanej „10” (w sezonie 2006/07 – najlepszej „15”), który zajął najwyższą pozycję w konkursie Pucharu Świata, bądź Letniego Grand Prix.

Od sezonu 2006/2007 do sezonu 2009/2010 przyznawano tytuł Man of the Year zawodnikowi z największą liczbą tytułów „Man of the Day” w sezonie. W sezonie 2008/2009 był nim Adam Małysz.

Pięciu Polaków zdobyło tytuł „Man of the Day”: Adam Małysz, Rafał Śliż, Kamil Stoch, Łukasz Rutkowski i Maciej Kot.

Zdobywcy tytułu „Man of the Day” - Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Sezon 2006−2007[edytuj | edytuj kod]

Data Miejscowość Skocznia HS Lok. Man of the Day 1. skok 2. skok Nota Strata Zwycięzca
24 listopada 2006 Finlandia Kuusamo Rukatunturi HS142 1. Finlandia Arttu Lappi 141,0 m [1] 154,8 pkt
2 grudnia 2006 Norwegia Lillehammer Lysgårdsbakken HS138 2. Szwajcaria Andreas Küttel 129,5 m 133,5 m 260,6 pkt 5,3 pkt Simon Ammann
3 grudnia 2006 Norwegia Lillehammer Lysgårdsbakken HS138 3. Polska Adam Małysz 137,5 m 127,5 m 264,7 pkt 11,3 pkt Gregor Schlierenzauer
16 grudnia 2006 Szwajcaria Engelberg Gross-Titlis-Schanze HS137 6. Austria Andreas Kofler 129,0 m 129,5 m 246,8 pkt 22,4 pkt Gregor Schlierenzauer
17 grudnia 2006 Szwajcaria Engelberg Gross-Titlis-Schanze HS137 5. Czechy Jakub Janda 131,0 m 132,0 m 257,4 pkt 23,5 pkt Anders Jacobsen
30 grudnia 2006 Niemcy Oberstdorf Schattenbergschanze HS137 9. Norwegia Anders Bardal 130,0 m 129,5 m 267,1 pkt 28,9 pkt Gregor Schlierenzauer
1 stycznia 2007 Niemcy Garmisch-Partenkirchen Große Olympiaschanze HS125 3. Japonia Noriaki Kasai 128,0 m [1] 132,9 pkt 3,0 pkt Andreas Küttel
4 stycznia 2007 Austria Innsbruck Bergisel HS130 9. Austria Manuel Fettner 123,5 m 118,0 m 230,7 pkt 34,3 pkt Anders Jacobsen
7 stycznia 2007 Austria Bischofshofen Paul-Ausserleitner-Schanze HS140 6. Austria Arthur Pauli 132,0 m 131,0 m 254,9 pkt 37,0 pkt Gregor Schlierenzauer
13 stycznia 2007 Norwegia Vikersund Vikersundbakken HS207 5. Finlandia Harri Olli 197,5 m 191,5 m 369,3 pkt 29,0 pkt Anders Jacobsen
20 stycznia 2007 Polska Zakopane Wielka Krokiew HS134 1. Słowenia Rok Urbanc 136,0 m [1] 143,3 pkt
27 stycznia 2007 Niemcy Oberstdorf Schattenbergschanze HS137 10. Norwegia Roar Ljøkelsøy 119,5 m 134,0 m 253,3 pkt 29,8 pkt Adam Małysz
28 stycznia 2007 Niemcy Oberstdorf Schattenbergschanze HS137 3. Włochy Andrea Morassi 133,0 m 132,0 m 270,0 pkt 15,1 pkt Michael Uhrmann
3 lutego 2007 Niemcy Titisee-Neustadt Hochfirstschanze HS142 7. Austria Wolfgang Loitzl 129,5 m 137,5 m 260,6 pkt 33,2 pkt Adam Małysz
4 lutego 2007 Niemcy Titisee-Neustadt Hochfirstschanze HS142 5. Austria Mario Innauer 129,0 m 127,5 m 241,7 pkt 16,0 pkt Adam Małysz
7 lutego 2007 Niemcy Klingenthal Vogtland Arena HS140 6. Austria Arthur Pauli 131,5 m 138,5 m 266,5 pkt 23,3 pkt Gregor Schlierenzauer
10 lutego 2007 Niemcy Willingen (Upland) Mühlenkopfschanze HS145 3. Słowenia Jernej Damjan 144,5 m 139,0 m 273,3 pkt 9,8 pkt Anders Jacobsen
11 marca 2007 Finlandia Lahti Salpausselkä HS130 3. Niemcy Martin Schmitt 121,5 m 124,5 m 255,7 pkt 10,1 pkt Adam Małysz
13 marca 2007 Finlandia Kuopio Puijo HS127 4. Czechy Jakub Janda 116,5 m 115,5 m 213,6 pkt 15,4 pkt Adam Małysz
17 marca 2007 Norwegia Oslo Holmenkollbakken HS128 3. Norwegia Anders Bardal 125,5 m 117,0 m 254,0 pkt 18,9 pkt Adam Małysz
18 marca 2007 Norwegia Oslo Holmenkollbakken HS128 2. Austria Martin Koch 115,5 m [1] 113,9 pkt 7,9 pkt Simon Ammann
23 marca 2007 Słowenia Planica Letalnica HS215 3. Słowenia Jernej Damjan 206,5 m 205,0 m 402,8 pkt 20,7 pkt Adam Małysz
24 marca 2007 Słowenia Planica Letalnica HS215 6. Norwegia Anders Bardal 206,0 m 212,5 m 412,2 pkt 7,4 pkt Adam Małysz
25 marca 2007 Słowenia Planica Letalnica HS215 4. Norwegia Sigurd Pettersen 218,5 m [1] 210,7 pkt 4,3 pkt Adam Małysz
Man of the Year 2006/2007 16. Norwegia Anders Bardal 418 pkt 1035 pkt Adam Małysz

Sezon 2007−2008[edytuj | edytuj kod]

Data Miejscowość Skocznia HS Lok. Man of the Day 1 skok 2 skok Nota Strata Zwycięzca
1 grudnia 2007 Finlandia Kuusamo Rukatunturi HS142 2. Norwegia Bjørn Einar Romøren 143,0 m 139,0 m 306,6 pkt 2,2 pkt Thomas Morgenstern
8 grudnia 2007 Norwegia Trondheim Granåsen HS131 4. Finlandia Janne Ahonen 130,0 m 128,0 m 261,9 pkt 13,8 pkt Thomas Morgenstern
9 grudnia 2007 Norwegia Trondheim Granåsen HS131 2. Austria Andreas Kofler 124,0 m 130,0 m 255,2 pkt 14,4 pkt Thomas Morgenstern
13 grudnia 2007 Austria Villach Villacher Alpenarena HS98 4. Czechy Roman Koudelka 90,5 m 94,0 m 239,0 pkt 15,5 pkt Thomas Morgenstern
14 grudnia 2007 Austria Villach Villacher Alpenarena HS98 4. Czechy Roman Koudelka 91,0 m 92,5 m 236,0 pkt 13,5 pkt Thomas Morgenstern
22 grudnia 2007 Szwajcaria Engelberg Gross-Titlis-Schanze HS137 6. Niemcy Michael Neumayer 124,5 m 129,0 m 232,3 pkt 28,1 pkt Thomas Morgenstern
23 grudnia 2007 Szwajcaria Engelberg Gross-Titlis-Schanze HS137 1. Szwajcaria Andreas Küttel 125,5 m 136,0 m 252,7 pkt
30 grudnia 2007 Niemcy Oberstdorf Schattenbergschanze HS137 5. Szwajcaria Simon Ammann 129,0 m 131,5 m 269,9 pkt 26,0 pkt Thomas Morgenstern
1 stycznia 2008 Niemcy Garmisch-Partenkirchen Große Olympiaschanze HS140 3. Niemcy Michael Neumayer 131,5 m 135,5 m 258,6 pkt 15,8 pkt Gregor Schlierenzauer
5 stycznia 2008 Austria Bischofshofen Paul-Ausserleitner-Schanze HS140 4. Rosja Dmitrij Wasiljew 133,0 m 131,5 m 257,1 pkt 25,4 pkt Janne Ahonen
6 stycznia 2008 Austria Bischofshofen Paul-Ausserleitner-Schanze HS140 2. Norwegia Anders Bardal 132,5 m 124,5 m 243,6 pkt 8,0 pkt Janne Ahonen
12 stycznia 2008 Włochy Predazzo Trampolino Dal Ben HS134 2. Norwegia Sigurd Pettersen 130,0 m [1] 133,5 pkt 0,4 pkt Tom Hilde
13 stycznia 2008 Włochy Predazzo Trampolino Dal Ben HS134 3. Norwegia Anders Jacobsen 125,0 m 123,5 m 246,3 pkt 7,1 pkt Tom Hilde
20 stycznia 2008 Czechy Harrachov Čertak HS205 3. Norwegia Anders Jacobsen 191,0 m [1] 181,2 pkt 6,7 pkt Janne Ahonen
25 stycznia 2008 Polska Zakopane Wielka Krokiew HS134 2. Norwegia Anders Jacobsen 136,5 m 129,0 m 270,4 pkt 6,1 pkt Gregor Schlierenzauer
27 stycznia 2008 Polska Zakopane Wielka Krokiew HS134 4. Polska Adam Małysz 133,5 m [1] 141,3 pkt 7,8 pkt Anders Bardal
2 lutego 2008 Japonia Sapporo Ōkurayama HS134 2. Finlandia Janne Happonen 120,5 m 130,0 m 249,9 pkt 11,7 pkt Thomas Morgenstern
3 lutego 2008 Japonia Sapporo Ōkurayama HS134 2. Finlandia Janne Happonen 128,5 m 134,0 m 272,5 pkt 16,2 pkt Thomas Morgenstern
8 lutego 2008 Czechy Liberec Ještěd HS134 6. Słowenia Jernej Damjan 121,0 m 135,0 m 252,8 pkt 19,6 pkt Thomas Morgenstern
9 lutego 2008 Czechy Liberec Ještěd HS134 3. Austria Martin Koch 132,5 m 124,0 m 258,2 pkt 14,1 pkt Anders Jacobsen
17 lutego 2008 Niemcy Willingen (Upland) Mühlenkopfschanze HS145 1. Norwegia Bjørn Einar Romøren 142,0 m 147,5 m 286,6 pkt
3 marca 2008 Finlandia Kuopio Puijo HS127 1. Finlandia Janne Happonen 134,5 m [1] 142,6 pkt
4 marca 2008 Finlandia Kuopio Puijo HS127 5. Finlandia Janne Happonen 118,0 m 125,5 m 236,3 pkt 12,0 pkt Janne Ahonen
7 marca 2008 Norwegia Lillehammer Lysgårdsbakken HS138 3. Finlandia Janne Happonen 124,5 m 135,0 m 255,3 pkt 2,6 pkt Gregor Schlierenzauer
9 marca 2008 Norwegia Oslo Holmenkollbakken HS128 3. Norwegia Bjørn Einar Romøren 117,5 m 122,0 m 247,1 pkt 18,2 pkt Gregor Schlierenzauer
14 marca 2008 Słowenia Planica Letalnica HS215 3. Norwegia Bjørn Einar Romøren 209,5 m 216,0 m 420,6 pkt 26,4 pkt Gregor Schlierenzauer
16 marca 2008 Słowenia Planica Letalnica HS215 2. Austria Martin Koch 216,5 m 229,5 m 435,2 pkt 6,9 pkt Gregor Schlierenzauer
Man of the Year 2007/2008 11. Norwegia Bjørn Einar Romøren 690 pkt 1104 pkt Thomas Morgenstern

Sezon 2008−2009[edytuj | edytuj kod]

Data Miejscowość Skocznia HS Lok. Man of the Day 1 skok 2 skok Nota Strata Zwycięzca
29 listopada 2008 Finlandia Kuusamo Rukatunturi HS142 6. Austria Martin Koch 120,0 m 128,5 m 241,8 pkt 18,2 pkt Simon Ammann
6 grudnia 2008 Norwegia Trondheim Granåsen HS140 3. Norwegia Anders Jacobsen 134,0 m 138,0 m 278,8 pkt 6,9 pkt Gregor Schlierenzauer
7 grudnia 2008 Norwegia Trondheim Granåsen HS140 2. Finlandia Matti Hautamäki 137,0 m 135,0 m 278,3 pkt 1,9 pkt Simon Ammann
13 grudnia 2008 Włochy Pragelato Trampolino a Monte HS140 4. Niemcy Martin Schmitt 132,0 m 133,5 m 256,4 pkt 7,9 pkt Simon Ammann
14 grudnia 2008 Włochy Pragelato Trampolino a Monte HS140 1. Japonia Fumihisa Yumoto 126,0 m [1] 114,8 pkt
20 grudnia 2008 Szwajcaria Engelberg Gross-Titlis-Schanze HS137 5. Norwegia Tom Hilde 134,0 m 128,5 m 252,0 pkt 23,4 pkt Simon Ammann
21 grudnia 2008 Szwajcaria Engelberg Gross-Titlis-Schanze HS137 5. Finlandia Harri Olli 127,5 m 133,5 m 251,3 pkt 12,8 pkt Gregor Schlierenzauer
29 grudnia 2008 Niemcy Oberstdorf Schattenbergschanze HS137 3. Rosja Dmitrij Wasiljew 134,5 m 136,0 m 284,4 pkt 2,0 pkt Simon Ammann
1 stycznia 2009 Niemcy Garmisch-Partenkirchen Große Olympiaschanze HS140 7. Norwegia Anders Jacobsen 134,0 m 126,0 m 247,0 pkt 29,3 pkt Wolfgang Loitzl
4 stycznia 2009 Austria Innsbruck Bergisel HS130 4. Finlandia Matti Hautamäki 123,5 m 128,0 m 253,2 pkt 7,8 pkt Wolfgang Loitzl
6 stycznia 2009 Austria Bischofshofen im, Paula Ausserleitnera HS140 6. Niemcy Michael Neumayer 136,0 m 135,0 m 268,8 pkt 32,4 pkt Wolfgang Loitzl
10 stycznia 2009 Austria Tauplitz Kulm HS200 8. Francja Emmanuel Chedal 183,5 m 198,0 m 363,8 pkt 34,2 pkt Gregor Schlierenzauer
11 stycznia 2009 Austria Tauplitz Kulm HS200 8. Norwegia Tom Hilde 186,5 m 197,5 m 367,3 pkt 26,3 pkt Gregor Schlierenzauer
16 stycznia 2009 Polska Zakopane Wielka Krokiew HS134 4. Czechy Roman Koudelka 125,5 m 124,0 m 245,1 pkt 27,6 pkt Wolfgang Loitzl
17 stycznia 2009 Polska Zakopane Wielka Krokiew HS134 7. Czechy Roman Koudelka 120,5 m 131,0 m 250,2 pkt 35,5 pkt Gregor Schlierenzauer
24 stycznia 2009 Kanada Whistler WOP Ski Jump HS140 8. Polska Adam Małysz 132,0 m 135,5 m 258,4 pkt 30,8 pkt Gregor Schlierenzauer
25 stycznia 2009 Kanada Whistler WOP Ski Jump HS140 4. Polska Adam Małysz 133,0 m 135,5 m 264,8 pkt 28,4 pkt Gregor Schlierenzauer
31 stycznia 2009 Japonia Sapporo Ōkurayama HS134 5. Japonia Yūta Watase 121,5 m 99,0 m 187,9 pkt 65,4 pkt Gregor Schlierenzauer
8 lutego 2009 Niemcy Willingen (Upland) Mühlenkopfschanze HS145 3. Japonia Noriaki Kasai 136,0 m 140,0 m 261,8 pkt 5,4 pkt Gregor Schlierenzauer
11 lutego 2009 Niemcy Klingenthal Vogtland Arena HS140 8. Czechy Roman Koudelka 126,0 m 129,0 m 236,0 pkt 25,2 pkt Gregor Schlierenzauer
14 lutego 2009 Niemcy Oberstdorf im. Heiniego Klopfera HS213 3. Norwegia Johan Remen Evensen 211,5 m 223,5 m 426,5 pkt 9,3 pkt Harri Olli
8 marca 2009 Finlandia Lahti Salpausselkä HS97 5. Norwegia Anders Bardal 94,5 m 90,0 m 232,0 pkt 10,0 pkt Gregor Schlierenzauer
10 marca 2009 Finlandia Kuopio Puijo HS127 1. Japonia Takanobu Okabe 123,5 m 123,0 m 241,7 pkt
13 marca 2009 Norwegia Lillehammer Lysgårdsbakken HS138 4. Polska Adam Małysz 135,0 m 131,5 m 268,4 pkt 20,3 pkt Harri Olli
15 marca 2009 Norwegia Vikersund Vikersundbakken HS207 4. Austria Martin Koch 188,0 m 196,5 m 364,9 pkt 21,5 pkt Gregor Schlierenzauer
20 marca 2009 Słowenia Planica Letalnica HS215 2. Polska Adam Małysz 202,5 m [1] 195,0 pkt 1,1 pkt Gregor Schlierenzauer
22 marca 2009 Słowenia Planica Letalnica HS215 2. Polska Adam Małysz 210,0 m 209,5 m 412,4 pkt 12,2 pkt Harri Olli
Man of the Year 2008/2009 13. Polska Adam Małysz 549 pkt 1534 pkt Gregor Schlierenzauer

Sezon 2009−2010[edytuj | edytuj kod]

Data Miejscowość Skocznia HS Lok. Man of the Day 1 skok 2 skok Nota Strata Zwycięzca
28 listopada 2009 Finlandia Kuusamo Rukatunturi HS142 1. Norwegia Bjørn Einar Romøren 139,5 m 139,0 m 299,8 pkt
5 grudnia 2009 Norwegia Lillehammer Lysgårdsbakken HS138 1. Austria Gregor Schlierenzauer 125,5 m 141,0 m 268,9 pkt
6 grudnia 2009 Norwegia Lillehammer Lysgårdsbakken HS138 1. Szwajcaria Simon Ammann 146,0 m 129,5 m 277,1 pkt
18 grudnia 2009 Szwajcaria Engelberg Gross-Titlis-Schanze HS137 6. Japonia Daiki Itō 126,0 m 127,5 m 233,8 pkt 36,6 pkt Simon Ammann
19 grudnia 2009 Szwajcaria Engelberg Gross-Titlis-Schanze HS137 5. Japonia Daiki Itō 125,0 m 131,0 m 239,8 pkt 25,8 pkt Gregor Schlierenzauer
20 grudnia 2009 Szwajcaria Engelberg Gross-Titlis-Schanze HS137 3. Japonia Daiki Itō 134,5 m [1] 132,6 pkt 12,2 pkt Simon Ammann
29 grudnia 2009 Niemcy Oberstdorf Schattenbergschanze HS137 2. Finlandia Janne Ahonen 116,5 m 137,0 m 253,3 pkt 11,9 pkt Andreas Kofler
1 stycznia 2010 Niemcy Garmisch-Partenkirchen Große Olympiaschanze HS140 5. Norwegia Anders Jacobsen 136,0 m 134,0 m 269,5 pkt 8,2 pkt Gregor Schlierenzauer
3 stycznia 2010 Austria Innsbruck Bergisel HS130 5. Norwegia Anders Jacobsen 126,5 m 117,0 m 234,3 pkt 16,8 pkt Gregor Schlierenzauer
6 stycznia 2010 Austria Bischofshofen im. Paula Ausserleitnera HS140 7. Rosja Dmitrij Wasiljew 130,0 m 131,5 m 250,2 pkt 14,5 pkt Thomas Morgenstern
9 stycznia 2010 Austria Tauplitz Kulm HS200 1. Słowenia Robert Kranjec 195,0 m 200,0 m 382,5 pkt
10 stycznia 2010 Austria Tauplitz Kulm HS200 2. Słowenia Robert Kranjec 198,5 m 204,5 m 392,6 pkt 9,1 pkt Gregor Schlierenzauer
16 stycznia 2010 Japonia Sapporo Ōkurayama HS134 7. Japonia Shōhei Tochimoto 124,0 m 118,0 m 229,1 pkt 42,4 pkt Thomas Morgenstern
17 stycznia 2010 Japonia Sapporo Ōkurayama HS134 9. Austria David Zauner 123,0 m 114,0 m 218,1 pkt 75,0 pkt Simon Ammann
22 stycznia 2010 Polska Zakopane Wielka Krokiew HS134 6. Austria David Zauner 126,5 m 126,0 m 251,0 pkt 38,8 pkt Gregor Schlierenzauer
23 stycznia 2010 Polska Zakopane Wielka Krokiew HS134 6. Austria David Zauner 131,5 m 127,5 m 261,7 pkt 33,9 pkt Gregor Schlierenzauer
31 stycznia 2010 Niemcy Oberstdorf im. Heiniego Klopfera HS213 1. Norwegia Anders Jacobsen 213,5 m 210,0 m 426,7 pkt
3 lutego 2010 Niemcy Klingenthal Vogtland Arena HS140 5. Austria David Zauner 126,5 m 131,5 m 237,3 pkt 26,6 pkt Simon Ammann
6 lutego 2010 Niemcy Willingen (Upland) Mühlenkopfschanze HS145 3. Niemcy Michael Neumayer 140,5 m 141,0 m 264,5 pkt 9,2 pkt Gregor Schlierenzauer
7 marca 2010 Finlandia Lahti Salpausselkä HS130 6. Niemcy Michael Uhrmann 120,0 m 126,5 m 252,1 pkt 32,3 pkt Simon Ammann
9 marca 2010 Finlandia Kuopio Puijo HS127 6. Austria David Zauner 118,0 m 114,5 m 217,0 pkt 34,0 pkt Simon Ammann
12 marca 2010 Norwegia Lillehammer Lysgårdsbakken HS138 4. Austria David Zauner 130,5 m 130,0 m 252,7 pkt 21,8 pkt Simon Ammann
14 marca 2010 Norwegia Oslo Holmenkollbakken HS140 4. Austria David Zauner 134,0 m 126,0 m 251,4 pkt 16,2 pkt Simon Ammann
Man of the Year 2009/2010 13. Austria David Zauner 403 pkt 1246 pkt Simon Ammann

Sezon 2010−2011[edytuj | edytuj kod]

Data Miejscowość Skocznia HS Lok. Man of the Day 1. skok 2. skok Nota Strata Zwycięzca
28 listopada 2010 Finlandia Kuusamo Rukatunturi HS142 4. Norwegia Johan Remen Evensen 136,0 m 140,0 m 301,4 pkt 29,8 pkt Andreas Kofler
1 grudnia 2010 Finlandia Kuopio Puijo HS127 8. Niemcy Michael Neumayer 121,0 m 119,5 m 214,9 pkt 26,0 pkt Ville Larinto
4 grudnia 2010 Norwegia Lillehammer Lysgårdsbakken HS138 10. Norwegia Anders Bardal 133,0 m 125,5 m 255,7 pkt 25,7 pkt Thomas Morgenstern
5 grudnia 2010 Norwegia Lillehammer Lysgårdsbakken HS138 8. Norwegia Anders Jacobsen 131,0 m 131,5 m 255,5 pkt 27,5 pkt Thomas Morgenstern
17 grudnia 2010 Szwajcaria Engelberg Gross-Titlis-Schanze HS137 3. Austria Wolfgang Loitzl 136,0 m [1] 128,6 pkt 5,8 pkt Thomas Morgenstern
18 grudnia 2010 Szwajcaria Engelberg Gross-Titlis-Schanze HS137 7. Austria Wolfgang Loitzl 131,5 m 129,0 m 269,8 pkt 21,2 pkt Thomas Morgenstern
19 grudnia 2010 Szwajcaria Engelberg Gross-Titlis-Schanze HS137 4. Rosja Pawieł Karielin 127,0 m 129,5 m 250,7 pkt 14,4 pkt Andreas Kofler
29 grudnia 2010 Niemcy Oberstdorf Schattenbergschanze HS137 3. Austria Manuel Fettner 130,0 m 131,5 m 264,0 pkt 25,6 pkt Thomas Morgenstern
1 stycznia 2011 Niemcy Garmisch-Partenkirchen Große Olympiaschanze HS140 2. Rosja Pawieł Karielin 132,5 m 138,3 pkt 4,1 pkt Simon Ammann
3 stycznia 2011 Austria Innsbruck Bergisel HS130 8. Niemcy Michael Uhrmann 121,5 m 126,5 m 242,4 pkt 24,1 pkt Thomas Morgenstern
6 stycznia 2011 Austria Bischofshofen im. Paula Ausserleitnera HS140 5. Austria Martin Koch 131,5 m 140,5 m 264,5 pkt 14,2 pkt Tom Hilde
8 stycznia 2011 Czechy Harrachov Čertak HS205 4. Słowenia Robert Kranjec 209,0 m 189,0 m 403,3 pkt 21,9 pkt Martin Koch
9 stycznia 2011 Czechy Harrachov Čertak HS205 3. Czechy Roman Koudelka 208,5 m 211,0 m 401,2 pkt 13,3 pkt Thomas Morgenstern
15 stycznia 2011 Japonia Sapporo Ōkurayama HS134 5. Niemcy Michael Uhrmann 131,0 m 111,0 m 223,4 pkt 26,2 pkt Severin Freund
16 stycznia 2011 Japonia Sapporo Ōkurayama HS134 4. Czechy Jan Matura 120,5 m 128,0 m 212,8 pkt 20,1 pkt Andreas Kofler
21 stycznia 2011 Polska Zakopane Wielka Krokiew HS134 6. Austria Gregor Schlierenzauer 131,5 m 128,0 m 261,8 pkt 8,1 pkt Adam Małysz
22 stycznia 2011 Polska Zakopane Wielka Krokiew HS134 5. Norwegia Bjørn Einar Romøren 133,5 m 123,0 m 263,0 pkt 13,3 pkt Simon Ammann
23 stycznia 2011 Polska Zakopane Wielka Krokiew HS134 1. Polska Kamil Stoch 123,0 m 128,0 m 254,0 pkt
30 stycznia 2011 Niemcy Willingen (Upland) Mühlenkopfschanze HS145 5. Austria Gregor Schlierenzauer 136,5 m 141,0 m 274,4 pkt 14,7 pkt Severin Freund
2 lutego 2011 Niemcy Klingenthal Vogtland Arena HS140 5. Austria Gregor Schlierenzauer 122,5 m 140,0 m 248,2 pkt 16,4 pkt Kamil Stoch
5 lutego 2011 Niemcy Oberstdorf im. Heiniego Klopfera HS213 3. Austria Gregor Schlierenzauer 198,0 m 208,5 m 404,5 pkt 23,9 pkt Martin Koch
12 lutego 2011 Norwegia Vikersund Vikersundbakken HS225 6. Norwegia Anders Jacobsen 227,0 m 198,5 m 407,3 pkt 91,3 pkt Johan Remen Evensen i Gregor Schlierenzauer
13 lutego 2011 Norwegia Vikersund Vikersundbakken HS225 6. Finlandia Janne Happonen 240,0 m 219,0 m 429,8 pkt 57,7 pkt Gregor Schlierenzauer
13 marca 2011 Finlandia Lahti Salpausselkä HS130 4. Norwegia Anders Bardal 132,5 m 127,5 m 278,5 pkt 8,3 pkt Simon Ammann
18 marca 2011 Słowenia Planica Letalnica HS215 5. Norwegia Anders Bardal 200,0 m 224,5 m 425,4 pkt 25,5 pkt Gregor Schlierenzauer
20 marca 2011 Słowenia Planica Letalnica HS215 2. Słowenia Robert Kranjec 224,5 m - 215,0 pkt 2,3 pkt Kamil Stoch

Sezon 2011−2012[edytuj | edytuj kod]

Data Miejscowość Skocznia HS Lok. Man of the Day 1. skok 2. skok Nota Strata Zwycięzca
27 listopada 2011 Finlandia Kuusamo Rukatunturi HS142 nie przyznano Andreas Kofler
3 grudnia 2011 Norwegia Lillehammer Lysgårdsbakken HS100 nie przyznano Andreas Kofler
4 grudnia 2011 Norwegia Lillehammer Lysgårdsbakken HS138 nie przyznano Andreas Kofler
9 grudnia 2011 Czechy Harrachov Čerťák HS142 nie przyznano Gregor Schlierenzauer
11 grudnia 2011 Czechy Harrachov Čerťák HS142 nie przyznano Richard Freitag
17 grudnia 2011 Szwajcaria Engelberg Gross-Titlis-Schanze HS137 nie przyznano Anders Bardal
18 grudnia 2011 Szwajcaria Engelberg Gross-Titlis-Schanze HS137 nie przyznano Andreas Kofler
30 grudnia 2011 Niemcy Oberstdorf Schattenbergschanze HS137 5. Japonia Daiki Itō 130,0 m 124,0 m 262,7 pkt 20,6 pkt Gregor Schlierenzauer
1 stycznia 2012 Niemcy Garmisch-Partenkirchen Große Olympiaschanze HS140 4. Japonia Taku Takeuchi 130,5 m 140,0 m 268,0 pkt 6,5 pkt Gregor Schlierenzauer
4 stycznia 2012 Austria Innsbruck Bergisel HS130 3. Japonia Taku Takeuchi 131,5 m 124,0 m 246,7 pkt 6,1 pkt Andreas Kofler
4 stycznia 2012 Austria Bischofshofen Paul-Ausserleitner-Schanze HS140 7. Austria Michael Hayböck 135,0 m 123,9 pkt 14,8 pkt Thomas Morgenstern
15 stycznia 2012 Austria Tauplitz Kulm HS200 3. Norwegia Anders Bardal 205,5 m 201,6 pkt 10,9 pkt Robert Kranjec
15 stycznia 2012 Austria Tauplitz Kulm HS200 6. Czechy Roman Koudelka 191,0 m 186,5 m 347,8 pkt 17,1 pkt Anders Bardal
20 stycznia 2012 Polska Zakopane Wielka Krokiew HS134 nie przyznano Kamil Stoch
21 stycznia 2012 Polska Zakopane Wielka Krokiew HS134 nie przyznano Gregor Schlierenzauer
28 stycznia 2012 Japonia Sapporo Ōkurayama HS134 nie przyznano Daiki Itō
29 stycznia 2012 Japonia Sapporo Ōkurayama HS134 nie przyznano Daiki Itō
4 lutego 2012 Włochy Predazzo Trampolino Dal Ben HS134 nie przyznano Gregor Schlierenzauer
5 lutego 2012 Włochy Predazzo Trampolino Dal Ben HS134 nie przyznano Kamil Stoch
12 lutego 2012 Niemcy Willingen (Upland) Mühlenkopfschanze HS145 4. Słowenia Peter Prevc 138,0 m 149,0 m 257,0 pkt 20,0 pkt Anders Bardal
18 lutego 2012 Niemcy Oberstdorf im. Heiniego Klopfera HS213 1. Austria Martin Koch 218,0 m 221,5 m 443,4 pkt
4 marca 2012 Finlandia Lahti Salpausselkä HS97 nie przyznano Daiki Itō
8 marca 2012 Norwegia Trondheim Granåsen HS140 nie przyznano Daiki Itō
11 marca 2012 Norwegia Oslo Holmenkollbakken HS134 nie przyznano Martin Koch
16 marca 2012 Słowenia Planica Letalnica HS215 nie przyznano Robert Kranjec
18 marca 2012 Słowenia Planica Letalnica HS215 nie przyznano Martin Koch

Sezon 2012−2013[edytuj | edytuj kod]

Data Miejscowość Skocznia HS Lok. Man of the Day 1. skok 2. skok Nota Strata Zwycięzca
24 listopada 2012 Norwegia Lillehammer Lysgårdsbakken HS100 nie przyznano Severin Freund
25 listopada 2012 Norwegia Lillehammer Lysgårdsbakken HS138 nie przyznano Gregor Schlierenzauer
1 grudnia 2012 Finlandia Kuusamo Rukatunturi HS142 nie przyznano Severin Freund
8 grudnia 2012 Rosja Soczi Russkije Gorki HS106 nie przyznano Gregor Schlierenzauer
9 grudnia 2012 Rosja Soczi Russkije Gorki HS106 nie przyznano Andreas Kofler
15 grudnia 2012 Szwajcaria Engelberg Gross-Titlis-Schanze HS137 nie przyznano Andreas Kofler
16 grudnia 2012 Szwajcaria Engelberg Gross-Titlis-Schanze HS137 nie przyznano Gregor Schlierenzauer
30 grudnia 2012 Niemcy Oberstdorf Schattenbergschanze HS137 1. Norwegia Anders Jacobsen 138,5 m 139,0 m 308,6 pkt
1 stycznia 2013 Niemcy Garmisch-Partenkirchen Große Olympiaschanze HS140 4. Norwegia Tom Hilde 133,5 m 138,0 m 266,4 pkt 11,3 pkt Anders Jacobsen
4 stycznia 2013 Austria Innsbruck Bergisel HS130 2. Polska Kamil Stoch 124,5 m 123,0 m 240,9 pkt 12,8 pkt Gregor Schlierenzauer
4 stycznia 2013 Austria Bischofshofen Paul-Ausserleitner-Schanze HS140 3. Austria Stefan Kraft 131,0 m 131,0 m 261,3 pkt 11,4 pkt Gregor Schlierenzauer
9 stycznia 2013 Polska Wisła im. Adama Małysza HS134 nie przyznano Anders Bardal
12 stycznia 2013 Polska Zakopane Wielka Krokiew HS134 nie przyznano Anders Jacobsen
19 stycznia 2013 Japonia Sapporo Ōkurayama HS134 nie przyznano Jan Matura
20 stycznia 2013 Japonia Sapporo Ōkurayama HS134 nie przyznano Jan Matura
26 stycznia 2013 Norwegia Vikersund Vikersundbakken HS225 nie przyznano Gregor Schlierenzauer
27 stycznia 2013 Norwegia Vikersund Vikersundbakken HS225 nie przyznano Robert Kranjec
2 lutego 2013 Czechy Harrachov Čertak HS205 nie przyznano Gregor Schlierenzauer
3 lutego 2013 Czechy Harrachov Čertak HS205 nie przyznano Gregor Schlierenzauer
13 lutego 2013 Niemcy Klingenthal Vogtland Arena HS140 1. Słowenia Jaka Hvala 142,5 m 133,0 m 259,5 pkt
16 lutego 2013 Niemcy Oberstdorf im. Heiniego Klopfera HS213 1. Niemcy Richard Freitag 209,0 m 206,5 m 409,8 pkt
10 marca 2013 Finlandia Lahti Salpausselkä HS130 nie przyznano Richard Freitag
12 marca 2013 Finlandia Kuopio Puijo HS127 nie przyznano Kamil Stoch
15 marca 2013 Norwegia Trondheim Granåsen HS140 nie przyznano Kamil Stoch
17 marca 2013 Norwegia Oslo Holmenkollbakken HS134 nie przyznano Piotr Żyła i Gregor Schlierenzauer
22 marca 2013 Słowenia Planica Letalnica HS215 nie przyznano Gregor Schlierenzauer
24 marca 2013 Słowenia Planica Letalnica HS215 nie przyznano Jurij Tepeš

Sezon 2013−2014[edytuj | edytuj kod]

Data Miejscowość Skocznia HS Lok. Man of the Day 1. skok 2. skok Nota Strata Zwycięzca
24 listopada 2013 Niemcy Klingenthal Vogtland Arena HS140 nie przyznano Krzysztof Biegun
29 listopada 2013 Finlandia Kuusamo Rukatunturi HS142 nie przyznano Gregor Schlierenzauer
7 grudnia 2013 Norwegia Lillehammer Lysgårdsbakken HS100 nie przyznano Gregor Schlierenzauer
8 grudnia 2013 Norwegia Lillehammer Lysgårdsbakken HS138 nie przyznano Severin Freund
14 grudnia 2013 Niemcy Titisee-Neustadt Hochfirstschanze HS142 2. Polska Kamil Stoch 137,0 m 141,5 m 280,8 pkt 3,3 pkt Thomas Morgenstern
15 grudnia 2013 Niemcy Titisee-Neustadt Hochfirstschanze HS142 1. Polska Kamil Stoch 142,5 m 138,5 m 300,7 pkt
21 grudnia 2013 Szwajcaria Engelberg Gross-Titlis-Schanze HS137 nie przyznano Jan Ziobro
22 grudnia 2013 Szwajcaria Engelberg Gross-Titlis-Schanze HS137 nie przyznano Kamil Stoch
29 grudnia 2013 Niemcy Oberstdorf Schattenbergschanze HS137 nie przyznano Simon Ammann
1 stycznia 2014 Niemcy Garmisch-Partenkirchen Große Olympiaschanze HS140 nie przyznano Thomas Diethart
4 stycznia 2014 Austria Innsbruck Bergisel HS130 nie przyznano Ansii Koivuranta
4 stycznia 2014 Austria Bischofshofen Paul-Ausserleitner-Schanze HS140 nie przyznano Thomas Diethart
11 stycznia 2014 Austria Tauplitz Kulm HS200 nie przyznano Noriaki Kasai
12 stycznia 2014 Austria Tauplitz Kulm HS200 nie przyznano Peter Prevc
16 stycznia 2014 Polska Wisła im. Adama Małysza HS134 nie przyznano Andreas Wellinger
19 stycznia 2014 Polska Zakopane Wielka Krokiew HS134 nie przyznano Anders Bardal
25 stycznia 2014 Japonia Sapporo Ōkurayama HS134 nie przyznano Peter Prevc
26 stycznia 2014 Japonia Sapporo Ōkurayama HS134 nie przyznano Jernej Damjan
1 lutego 2014 Niemcy Willingen Mühlenkopfschanze HS145 3. Słowenia Jernej Damjan 141,5 m 150,5 m 258,5 pkt 4,7 pkt Kamil Stoch
2 lutego 2014 Niemcy Willingen Mühlenkopfschanze HS145 7. Austria Stefan Kraft 130,5 m 140,5 m 235,4 pkt 36,0 pkt Kamil Stoch
26 lutego 2014 Szwecja Falun Lugnet HS134 5. Austria Stefan Kraft 126,5 m 128,5 m 246,7 pkt 19,4 pkt Severin Freund
28 lutego 2014 Finlandia Lahti Salpausselkä HS130 nie przyznano Severin Freund
2 marca 2014 Finlandia Lahti Salpausselkä HS130 nie przyznano Kamil Stoch
4 marca 2014 Finlandia Kuopio Puijo HS127 nie przyznano Kamil Stoch
7 marca 2014 Norwegia Trondheim Granåsen HS140 nie przyznano Anders Bardal
9 marca 2014 Norwegia Oslo Holmenkollbakken HS134 nie przyznano Severin Freund
21 marca 2014 Słowenia Planica Bloudkova velikanka HS139 nie przyznano Severin Freund
23 marca 2014 Słowenia Planica Bloudkova velikanka HS139 nie przyznano Peter Prevc

Sezon 2014−2015[edytuj | edytuj kod]

Data Miejscowość Skocznia HS Lok. Man of the Day 1. skok 2. skok Nota Strata Zwycięzca
23 listopada 2014 Niemcy Klingenthal Vogtland Arena HS140 1. Czechy Roman Koudelka 138,0 m 139,5 m 276,4 pkt
28 listopada 2014 Finlandia Kuusamo Rukatunturi HS142 nie przyznano Simon Ammann
29 listopada 2014 Finlandia Kuusamo Rukatunturi HS142 nie przyznano Simon Ammann i Noriaki Kasai
6 grudnia 2014 Norwegia Lillehammer Lysgårdsbakken HS138 nie przyznano Gregor Schlierenzauer
7 grudnia 2014 Norwegia Lillehammer Lysgårdsbakken HS138 nie przyznano Roman Koudelka
13 grudnia 2014 Rosja Niżny Tagił Aist HS134 nie przyznano Anders Fannemel
14 grudnia 2014 Rosja Niżny Tagił Aist HS134 nie przyznano Severin Freund
20 grudnia 2014 Szwajcaria Engelberg Gross-Titlis-Schanze HS137 nie przyznano Richard Freitag
21 grudnia 2014 Szwajcaria Engelberg Gross-Titlis-Schanze HS137 nie przyznano Roman Koudelka
29 grudnia 2014 Niemcy Oberstdorf Schattenbergschanze HS137 nie przyznano Stefan Kraft
1 stycznia 2015 Niemcy Garmisch-Partenkirchen Große Olympiaschanze HS140 nie przyznano Anders Jacobsen
4 stycznia 2015 Austria Innsbruck Bergisel HS130 nie przyznano Richard Freitag
4 stycznia 2015 Austria Bischofshofen Paul-Ausserleitner-Schanze HS140 nie przyznano Michael Hayböck
10 stycznia 2015 Austria Tauplitz Kulm HS225 nie przyznano Severin Freund
15 stycznia 2015 Polska Wisła im. Adama Małysza HS134 nie przyznano Stefan Kraft
18 stycznia 2015 Polska Zakopane Wielka Krokiew HS134 nie przyznano Kamil Stoch
24 stycznia 2015 Japonia Sapporo Ōkurayama HS134 nie przyznano Peter Prevc
25 stycznia 2015 Japonia Sapporo Ōkurayama HS134 nie przyznano Roman Koudelka
30 stycznia 2015 Niemcy Willingen Mühlenkopfschanze HS145
1 lutego 2015 Niemcy Willingen Mühlenkopfschanze HS145
7 lutego 2015 Niemcy Titisee-Neustadt Hochfirstschanze HS142
8 lutego 2015 Niemcy Titisee-Neustadt Hochfirstschanze HS142
14 lutego 2015 Norwegia Vikersund Vikersundbakken HS225
15 lutego 2015 Norwegia Vikersund Vikersundbakken HS225
7 marca 2015 Finlandia Lahti Salpausselkä HS130
10 marca 2015 Finlandia Kuopio Puijo HS127
12 marca 2015 Norwegia Trondheim Granåsen HS140
14 marca 2015 Norwegia Oslo Holmenkollbakken HS134
15 marca 2015 Norwegia Oslo Holmenkollbakken HS134
20 marca 2015 Słowenia Planica Letalnica HS225
22 marca 2015 Słowenia Planica Letalnica HS225

Najwięcej zdobytych tytułów Man of the Day - Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Liczba
1. Norwegia Anders Jacobsen 11
2. Norwegia Anders Bardal 9
3. Czechy Roman Koudelka 8
4. Polska Adam Małysz 7
Austria David Zauner 7
6. Finlandia Janne Happonen 6
Austria Martin Koch 6
7. Norwegia Bjørn Einar Romøren 5
Niemcy Michael Neumayer 5

Zdobywcy tytułu „Man of the Day” - Letnie Grand Prix[edytuj | edytuj kod]

Sezon 2006[edytuj | edytuj kod]

Data Miejscowość Skocznia HS Lok. Man of the Day 1 skok 2 skok Nota Strata Zwycięzca
6 sierpnia 2006 Niemcy Hinterzarten Adlerschanze HS108 1. Niemcy Georg Späth 107,5 m 103,0 m 275,0 pkt
8 sierpnia 2006 Włochy Predazzo Trampolino Dal Ben HS134 3. Czechy Jakub Janda 125,5 m 126,0 m 254,7 pkt 10,8 pkt Adam Małysz
12 sierpnia 2006 Szwajcaria Einsiedeln Andreas Küttel-Schanze HS117 6. Słowenia Jernej Damjan 105,5 m 108,0 m 235,3 pkt 13,1 pkt Andreas Kofler
Norwegia Anders Bardal 108,0 m 105,5 m
14 sierpnia 2006 Francja Courchevel Tremplin Le Praz HS132 4. Norwegia Anders Jacobsen 120,0 m 125,0 m 236,5 pkt 18,9 pkt Gregor Schlierenzauer
26 sierpnia 2006 Polska Zakopane Wielka Krokiew HS134 3. Słowenia Jernej Damjan 127,0 m 126,5 m 252,0 pkt 5,0 pkt Adam Małysz
Norwegia Anders Bardal 125,5 m 126,0 m
2 września 2006 Słowenia Kranj Bauhenk HS109 5. Austria Manuel Fettner 102,5 m 100,0 m 234,5 pkt 20,2 pkt Simon Ammann
9 września 2006 Japonia Hakuba Olimpijska HS134 1. Finlandia Janne Happonen 127,5 m 131,5 m 268,7 pkt
10 września 2006 Japonia Hakuba Olimpijska HS134 3. Czechy Antonín Hájek 121,5 m 123,0 m 238,1 pkt 28,0 pkt Janne Happonen
30 września 2006 Niemcy Klingenthal Vogtland Arena HS140 2. Austria Andreas Widhölzl 134,5 m 128,5 m 256,9 pkt 5,8 pkt Adam Małysz
3 października 2006 Niemcy Oberhof Hans-Renner-Schanze HS140 3. Finlandia Janne Ahonen 130,5 m 131,5 m 273,6 pkt 12,3 pkt Adam Małysz

Sezon 2007[edytuj | edytuj kod]

Data Miejscowość Skocznia HS Lok. Man of the Day 1 skok 2 skok Nota Strata Zwycięzca
12 sierpnia 2007 Niemcy Hinterzarten Adlerschanze HS108 8. Słowenia Jernej Damjan 100,5 m 101,0 m 251,0 pkt 21,0 pkt Thomas Morgenstern
14 sierpnia 2007 Francja Courchevel Tremplin Le Praz HS132 1. Norwegia Bjørn Einar Romøren 127,0 m 114,0 m 229,8 pkt
16 sierpnia 2007 Włochy Pragelato Trampolino a Monte HS140 3. Niemcy Martin Schmitt 124,5 m 141,5 m 262,4 pkt 14,8 pkt Gregor Schlierenzauer
18 sierpnia 2007 Szwajcaria Einsiedeln Andreas Küttel-Schanze HS117 3. Słowenia Jernej Damjan 108,5 m 109,0 m 244,5 pkt 3,8 pkt Thomas Morgenstern
24 sierpnia 2007 Polska Zakopane Wielka Krokiew HS134 6. Niemcy Michael Neumayer 127,0 m 126,5 m 237,4 pkt 6,6 pkt Thomas Morgenstern
25 sierpnia 2007 Polska Zakopane Wielka Krokiew HS134 8. Austria Martin Koch 131,5 m 125,5 m 260,1 pkt 36,3 pkt Adam Małysz
8 września 2007 Japonia Hakuba Olimpijska HS134 3. Japonia Noriaki Kasai 118,5 m 123,0 m 231,2 pkt 31,1 pkt Andreas Küttel
9 września 2007 Japonia Hakuba Olimpijska HS134 5. Polska Rafał Śliż 112,5 m 120,5 m 212,4 pkt 40,4 pkt Shōhei Tochimoto
3 października 2007 Niemcy Oberhof Hans-Renner-Schanze HS140 1. Polska Kamil Stoch 135,0 m 140,0 m 295,5 pkt
6 października 2007 Niemcy Klingenthal Vogtland Arena HS140 2. Rosja Pawieł Karielin 140,5 m 134,0 m 275,1 pkt 10,3 pkt Gregor Schlierenzauer

Sezon 2008[edytuj | edytuj kod]

Data Miejscowość Skocznia HS Lok. Man of the Day 1 skok 2 skok Nota Strata Zwycięzca
27 lipca 2008 Niemcy Hinterzarten Adlerschanze HS108 1. Niemcy Georg Späth 102,5 m 110,0 m 277,0 pkt
1 sierpnia 2008 Szwajcaria Einsiedeln Andreas Küttel-Schanze HS117 5. Francja Emmanuel Chedal 115,0 m [1] 133,5 pkt 5,9 pkt Andreas Kofler
3 sierpnia 2008 Francja Courchevel Tremplin Le Praz HS132 1. Finlandia Harri Olli 131,5 m 126,5 m 260,4 pkt
5 sierpnia 2008 Włochy Pragelato Trampolino a Monte HS140 8. Niemcy Martin Schmitt 129,0 m 130,0 m 247,2 pkt 24,5 pkt Gregor Schlierenzauer
30 sierpnia 2008 Polska Zakopane Wielka Krokiew HS134 4. Austria Wolfgang Loitzl 121,5 m 129,5 m 248,3 pkt 19,2 pkt Gregor Schlierenzauer
Norwegia Anders Bardal 119,5 m 131,5 m
30 sierpnia 2008 Polska Zakopane Wielka Krokiew HS134 3. Polska Łukasz Rutkowski 121,5 m 130,0 m 251,2 pkt 7,7 pkt Gregor Schlierenzauer
13 września 2008 Japonia Hakuba Olimpijska HS134 2. Japonia Daiki Itō 126,5 m 118,0 m 237,6 pkt 24,9 pkt Simon Ammann
14 września 2008 Japonia Hakuba Olimpijska HS134 5. Norwegia Roar Ljøkelsøy 129,0 m 120,5 m 248,1 pkt 14,5 pkt Simon Ammann
3 października 2008 Niemcy Klingenthal Vogtland Arena HS140 3. Austria Martin Koch 139,0 m 135,0 m 273,7 pkt 8,8 pkt Gregor Schlierenzauer
4 października 2008 Czechy Liberec Ještěd HS134 3. Austria Martin Koch 131,5 m 131,5 m 272,4 pkt 1,7 pkt Gregor Schlierenzauer

Sezon 2009[edytuj | edytuj kod]

Data Miejscowość Skocznia HS Lok. Man of the Day 1 skok 2 skok Nota Strata Zwycięzca
9 sierpnia 2009 Niemcy Hinterzarten Adlerschanze HS108 3. Rosja Dienis Korniłow 100,5 m 107,0 m 265,3 pkt 5,9 pkt Simon Ammann
12 sierpnia 2009 Włochy Pragelato Trampolino a Monte HS140 3. Francja Emmanuel Chedal 131,5 m 130,0 m 216,5 pkt 11,6 pkt Simon Ammann
14 sierpnia 2009 Francja Courchevel Tremplin Le Praz HS132 4. Norwegia Tom Hilde 127,5 m 129,0 m 274,4 pkt 15,5 pkt Simon Ammann
16 sierpnia 2009 Szwajcaria Einsiedeln Andreas Küttel-Schanze HS117 1. Norwegia Bjørn Einar Romøren 110,0 m 105,5 m 246,1 pkt
22 sierpnia 2009 Polska Zakopane Wielka Krokiew HS134 1. Austria Gregor Schlierenzauer 130,0 m 132,0 m 280,9 pkt
23 sierpnia 2009 Polska Zakopane Wielka Krokiew HS134 3. Norwegia Johan Remen Evensen 137,0 m 124,0 m 252,4 pkt 11,9 pkt Anders Jacobsen
29 sierpnia 2009 Japonia Hakuba Olimpijska HS134 4. Japonia Kazuyoshi Funaki 123,5 m 126,5 m 230,2 pkt 25,3 pkt Noriaki Kasai
30 sierpnia 2009 Japonia Hakuba Olimpijska HS134 7. Polska Rafał Śliż 125,5 m 122,0 m 233,6 pkt 46,1 pkt Robert Kranjec
3 października 2009 Niemcy Klingenthal Vogtland Arena HS140 4. Francja Emmanuel Chedal 132,0 m 131,0 m 243,8 pkt 21,4 pkt Gregor Schlierenzauer

Sezon 2010[edytuj | edytuj kod]

Data Miejscowość Skocznia HS Lok. Man of the Day 1 skok 2 skok Nota Strata Zwycięzca
8 sierpnia 2010 Niemcy Hinterzarten Adlerschanze HS108 3. Finlandia Kalle Keituri 99,5 m 106,0 m 250,7 pkt 14,9 pkt Adam Małysz
13 sierpnia 2010 Francja Courchevel Tremplin Le Praz HS132 2. Austria David Zauner 127,0 m 132,0 m 249,1 pkt 7,2 pkt Daiki Itō
15 sierpnia 2010 Szwajcaria Einsiedeln Andreas Küttel-Schanze HS117 3. Polska Maciej Kot 114,5 m [1] 130,1 pkt 8,3 pkt Daiki Itō
20 sierpnia 2010 Polska Wisła im. Adama Małysza HS134 2. Polska Kamil Stoch 132,5 m 129,5 m 269,3 pkt 0,6 pkt Adam Małysz
21 sierpnia 2010 Polska Wisła im. Adama Małysza HS134 6. Norwegia Bjørn Einar Romøren 122,0 m 123,0 m 234,3 pkt 27,2 pkt Kamil Stoch
28 sierpnia 2010 Japonia Hakuba Olimpijska HS134 5. Czechy Borek Sedlák 122,5 m 126,5 m 254,7 pkt 16,9 pkt Daiki Itō
29 sierpnia 2010 Japonia Hakuba Olimpijska HS134 3. Japonia Fumihisa Yumoto 129,0 m 126,5 m 266,5 pkt 15,8 pkt Kamil Stoch
1 października 2010 Czechy Liberec Ještěd HS134 4. Norwegia Johan Remen Evensen 120,5 m 124,5 m 259,5 pkt 13,6 pkt Adam Małysz
3 października 2010 Niemcy Klingenthal Vogtland Arena HS140 3. Austria Gregor Schlierenzauer 127,0 m 135,5 m 239,4 pkt 21,3 pkt Kamil Stoch

Najwięcej zdobytych tytułów Man of the Day - Letnie Grand Prix[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Liczba
1. Słowenia Jernej Damjan 4
2. Norwegia Anders Bardal 3
Austria Martin Koch 3
Francja Emmanuel Chedal 3
Norwegia Bjørn Einar Romøren 3

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d e f g h i j k l m n o Z powodu złych warunków atmosferycznych druga seria się nie odbyła