Mantas Strolia

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mantas Strolia
Data i miejsce urodzenia 28 lutego 1986
Ignalino, ZSRR
Klub CitySkier
Wzrost 178 cm
Debiut w PŚ 1 grudnia 2007, Kuusamo
(63. miejsce – sprint)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Litwa
Zakończenie kariery: 2010 r.
Wznowienie kariery: 2015 r.
Strona internetowa

Mantas Strolia (ur. 28 lutego 1986 w Ignalino) – reprezentant Litwy w biegach narciarskich.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Mantas Strolia pojawił się 21 marca 2005 roku podczas zawodów Mistrzostw Świata Juniorów w fińskim Rovaniemi, gdzie na dystansie 20 km (bieg łączony) uplasował się na pozycji zajął 74. miejsce.

W Pucharze Świata zadebiutował 1 grudnia 2007 roku, podczas zawodów w Kuusamo, gdzie w sprincie stylem klasycznym zajął 63. miejsce. Pucharowych punktów jeszcze nie zdobył.

Uczestniczył w Mistrzostwa Świata 2017 w Lahti w kwalifikacjach do biegu na dystansie 15 km stylem klasycznym plasując się na 22. pozycji.

Jego matka Kazimiera to była biathlonistka, natomiast ojciec to Vytautas były policjant i biathlonista. Jego brat Tautvydas również uprawia biegi narciarskie.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
46. 17 lutego 2010 Kanada Vancouver Sprint stylem klasycznym Rosja Nikita Kriukow
18. 22 lutego 2010 Kanada Vancouver Sprint drużynowy stylem klasycznym[1] 19:01,0 min półfinał Norwegia Norwegia
LPD. 11 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 30 km bieg łączony 1:16:20,0 h zdublowany Norwegia Simen Hegstad Krüger
64. 11 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sprint stylem klasycznym 3:05,75 min Norwegia Johannes Høsflot Klæbo
94. 16 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 15 km stylem dowolnym 33:43,9 min +6:47,5 min Szwajcaria Dario Cologna
24. 21 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sprint drużynowy stylem dowolnym[2] 15:56,26 min Norwegia Norwegia
LPD. 24 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 50 km stylem klasycznym 2:08:22,1 h zdublowany Finlandia Iivo Niskanen

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
73. 20 lutego 2009 Czechy Liberec 15 km stylem klasycznym 38:54,4 min +11:34.7 min Estonia Andrus Veerpalu
60. 24 lutego 2009 Czechy Liberec Sprint stylem dowolnym Norwegia Ola Vigen Hattestad
21. 25 lutego 2009 Czechy Liberec Sprint drużynowy stylem klasycznym[3] 22:48,5 min półfinał Norwegia Norwegia
25. 24 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol Sprint drużynowy stylem klasycznym[4] 18:49,86 min  Norwegia

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
74. 21 marca 2005 Finlandia Rovaniemi 20 km bieg łączony 52:04,7 min +8:03.2 min Norwegia Petter Northug
48. 23 marca 2005 Finlandia Rovaniemi Sprint stylem klasycznym Norwegia Even Sletten
73 25 marca 2005 Finlandia Rovaniemi 10 km stylem dowolnym 23:06,1 min +3:51.6 min Norwegia Petter Northug
82. 31 stycznia 2006 Słowenia Kranj Sprint stylem dowolnym Norwegia Petter Northug
77. 1 lutego 2006 Słowenia Kranj 10 km stylem klasycznym 26:33,2 min +5:37.8 min Norwegia Petter Northug
66. 3 lutego 2006 Słowenia Kranj 20 km bieg łączony 51:34,3 min +6:35.6 min Norwegia Petter Northug

Mistrzostwa świata młodzieżowców[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurs Wynik Strata Zwycięzca
27. 13 marca 2007 Włochy Tarvisio Sprint stylem klasycznym Szwecja Robin Bryntesson
68. 15 marca 2007 Włochy Tarvisio 15 km stylem dowolnym 34:57,0 min +9:42.2 min Szwajcaria Dario Cologna
56. 17 marca 2007 Włochy Tarvisio 30 km łączony 1:21:50,4 h +11:43.8 min Szwajcaria Dario Cologna
23. 24 lutego 2008 Włochy Malles Venosta Sprint stylem dowolnym Szwecja Robin Bryntesson
46. 26 lutego 2008 Włochy Malles Venosta 15 km stylem klasycznym 42:10,2 min +6:07.0 min Czechy Martin Jakš
DNF. 28 lutego 2008 Włochy Malles Venosta 30 km stylem dowolnym 1:07:22,6 h nie ukończył Szwajcaria Dario Cologna
42. 29 stycznia 2009 Francja Praz de Lys – Sommand 15 km stylem dowolnym 37:48,1 min +4:43.9 min Francja Maurice Manificat
18. 1 lutego 2009 Francja Praz de Lys – Sommand Sprint stylem klasycznym Czechy Aleš Razým

Uniwersjada[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
48. 18 stycznia 2007 Włochy Turyn 10 km stylem dowolnym 29:14.9 min +4:02.0 min Białoruś Aleksandr Łazutkin
45. 20 stycznia 2007 Włochy Turyn Sprint stylem dowolnym Kazachstan Nikołaj Czebot´ko
16. 24 stycznia 2007 Włochy Turyn 15 km bieg łączony 36:43.7 min +1:10.6 min Białoruś Aleksandr Łazutkin
37. 26 stycznia 2007 Włochy Turyn 30 km stylem dowolnym 1:07:55.3 h 3:16.1 min Rosja Maksim Wylegżanin

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2007/2008 niesklasyfikowany
2008/2009 niesklasyfikowany
2009/2010 niesklasyfikowany
2017/2018 niesklasyfikowany

Miejsca na podium[edytuj | edytuj kod]

Strolia nigdy nie stał na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata.

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2017/2018

Sezon 2007/2008
Düsseldorf 27.10 (SP F) Beitostølen 24.11 (15 km F) Kuusamo 1.12 (SP C) Kuusamo 2.12 (15 km C) Davos 8.12 (15 km C) Rybińsk 15.12 (30 km F) Rybińsk 16.12 (SP F) Nové Město 28.12 (4.5 km C) Nové Město 29.12 (15 km F) Praga 30.12 (SP F) Nové Město 1.01 (15 km F) Nové Město 2.01 (15 km C) Asiago 4.01 (SP F) Val di Fiemme 5.01 (20 km C) Val di Fiemme 6.01 (10 km F) TdS Canmore 22.01 (2x15 km) Canmore 23.01 (SP C) Canmore 25.01 (15 km F) Canmore 26.01 (SP F) Otepää 9.02 (15 km C) Otepää 10.02 (SP C) Liberec 16.02 (11.4 km F) Falun 23.02 (2x15 km) Sztokholm 27.02 (SP C) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (15 km C) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 8.03 (50 km F) Bormio 14.03 (3.3 km F) Bormio 15-16.03 (20 km C + 15 km F) punkty
- - 63 78 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2008/2009
Gällivare 22.11 (15 km F) Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (15 km C) La Clusaz 6.12 (30 km F) Davos 13.12 (15 km C) Davos 14.12 (SP F) Düsseldorf 20.12 (SP F) Oberhof 27.12 (3.75 km F) Oberhof 28.12 (15 km C) Praga 29.12 (SP F) Nové Město 31.12 (15 km C) Nové Město 1.01 (SP F) Val di Fiemme 3.01 (20 km C) Val di Fiemme 4.01 (10 km F) TdS Whistler 16.01 (SP C) Whistler 17.01 (2x15 km) Otepää 24.01 (15 km C) Otepää 25.01 (SP C) Rybińsk 30.01 (15 km F) Rybińsk 31.01 (SP F) Valdidentro 13.02 (SP F) Valdidentro 14.02 (15 km C) Lahti 07.03 (SP F) Lahti 08.03 (15 km F) Trondheim 12.03 (SP C) Trondheim 14.03 (50 km C) Sztokholm 18.03 (SP C) Falun 20.03 (3.3 km F) Falun 21.03 (2x10 km) Falun 22.03 (15 km F) FPŚ punkty
- 71 84 - 74 69 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 63 - 79 dns - - - 0
Sezon 2009/2010
Beitostølen 21.11 (15 km F) Kuusamo 28.11 (SP C) Kuusamo 29.11 (15 km C) Düsseldorf 5.12 (SP F) Davos 12.12 (15 km F) Davos 13.12 (SP F) Rogla 19.12 (SP C) Rogla 20.12 (30 km C) Oberhof 1.01 (3.7 km F) Oberhof 2.01 (15 km C) Oberhof 3.01 (SP C) Praga 4.01 (SP F) Dobbiaco 6.01 (35 km F) Dobbiaco 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 9.01 (20 km C) Val di Fiemme 10.01 (10 km F) TdS Otepää 16.01 (15 km C) Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 22.01 (SP F) Rybińsk 23.01 (2x15 km) Canmore 5.02 (15 km F) Canmore 6.02 (SP C) Lahti 6.03 (2x15 km) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 13.03 (50 km F) Oslo 14.03 (SP F) Sztokholm 17.03 (SP C) Falun 19.03 (3.3 km C) Falun 20.03 (2x10 km) FPŚ punkty
- 79 - - - 74 - - - - - - - - - - - - - - - - 33 - - - - - - - - 0
Sezon 2017/2018
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (15 km C) Kuusamo 26.11 (15 km F) RT Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (2×15 km) Davos 9.12 (SP F) Davos 10.12 (15 km F) Toblach 16.12 (15 km F) Toblach 17.12 (15 km C) Lenzerheide 30.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (15 km C) Lenzerheide 1.01 (15 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km F) Val di Fiemme 6.01 (15 km C) Val di Fiemme 7.01 (9 km F) TdS Drezno 13.01 (SP F) Planica 20.01 (SP C) Planica 21.01 (15 km C) Seefeld 27.01 (SP F) Seefeld 28.01 (15 km F) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 4.03 (15 km C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km F) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (15 km C) Falun 18.03 (15 km F) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 83 91 - - - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 Dyskwalifikacja

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski DNS – Zawodnik został zgłoszony do biegu, ale w nim nie wystartował DNF – Zawodnik nie ukończył biegu

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Modestas Vaičiulis, Mantas Strolia
  2. Skład drużyny: Mantas Strolia, Modestas Vaičiulis
  3. Skład drużyny: Aleksėjus Novoselskis, Mantas Strolia
  4. Skład zespołu: Mantas Strolia, Tautvydas Strolia