Clube Náutico Marcílio Dias

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Marcílio Dias Itajaí)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Marcílio Dias
Pełna nazwa Clube Náutico Marcílio Dias
Przydomek Marinheiro
Rubro-anil das Avenidas e Cílio
Data założenia 17 marca 1919
Liga Brazylia III liga brazylijska (Campeonato Brasileiro Série C)
Bandeira de Santa Catarina.svg I liga stanowa Campeonato Catarinense
Stadion Estádio Hercílio Luz
Prezes Abelardo N. Lunardelli
Trener Mauro Ovelha
Stroje
domowe
Stroje
wyjazdowe
Strona internetowa

Clube Náutico Marcílio Diasbrazylijski klub piłkarski z siedzibą w mieście Itajaí leżącym w stanie Santa Catarina.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Historia[edytuj | edytuj kod]

Marcílio Dias założony został 19 marca 1919 roku. Założycielami klubu byli Alírio Gandra, Victor Miranda oraz Gabriel João Collares, którzy mieli nadzieję rozwinąć w ten sposób wioślarstwo w mieście Itajaí. Nazwę klubu zaproponował jego pierwszy prezes - Ignácio Mascarenhas.

W 1963 klub zdobył swój pierwszy i jak na razie ostatni tytuł mistrz stanu Santa Catarina. W 1988 Marcílio Dias wziął udział w rozgrywkach III ligi brazylijskiej (Campeonato Brasileiro Série C), gdzie dotarł do trzeciego etapu. W następnym sezonie wystąpił w II lidze brazylijskiej (Campeonato Brasileiro Série B), gdzie odpadł już w pierwszym etapie.

W 1995 Marcílio Dias ponownie wziął udział w rozgrywkach III ligi brazylijskiej, a ponadto po raz pierwszy wystąpił w turnieju międzynarodowym, Torneio Mercosul, gdzie dotarł do półfinału. W 1999 wygrał drugą ligę stanową pokonując w finale klub Itajaí i powrócił do pierwszej ligi.

Klub w 2000 roku wziął udział w żółtym module Copa João Havelange, jednak odpadł już w pierwszym etapie. W latach 2001, 2003, 2005 i 2006 Marcílio Dias uczestniczył w rozgrywkach III ligi brazylijskiej, jednak za każdym razem kończył rywalizację na pierwszym etapie.

W 2007 roku Marcílio Dias wygrał puchar stanu Copa Santa Catarina, co dało mu prawo do kolejnego występu w III lidze brazylijskiej (Campeonato Brasileiro Série C). W tym samym roku klub wygrał Recopa Sul-Brasileira, pokonując w finale 8 grudnia 2007 4:1 klub Caxias. W rozgrywkach tych piłkarz klubu Marcílio Dias Luiz Ricardo zdobył 5 bramek i został królem strzelców.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]