Marina Matrosowa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Marina Matrosowa
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 2 lipca 1990
Leninogorsk, ZSRR
Debiut w PŚ 2.12 2007, Kuusamo
(52. miejsce – 10 km)
Pierwsze punkty w PŚ 8.01 2012, Val di Fiemme (26. miejsce – 9 km)

Marina Michajłowna Matrosowa (ros. Марина Михайловна Матросова; ur. 2 lipca 1990 w Leninogorsku) – kazachska biegaczka narciarska, która starty w Pucharze Świata rozpoczęła w 2007 roku Wcześniej występowała w zawodach FIS Race. Była ona uczestniczką Mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Oslo (2011) oraz Val di Fiemme (2013), a także igrzysk olimpijskich w Vancouver (2010).

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
48. 27 lutego 2010 Kanada Whistler sprint stylem klasycznym 4:03,14 min - Norwegia Marit Bjørgen
47. 19 lutego 2010 Kanada Whistler 15 km bieg łączony 44:36,2 min +4:38,1 min Norwegia Marit Bjørgen
34. 27 lutego 2010 Kanada Whistler 30 km stylem klasycznym (start masowy) 1:38:00,6 h +7:26,9 min Polska Justyna Kowalczyk

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
49. 26 lutego 2011 Norwegia Oslo 15 km bieg łączony 44:02,6 min +5:54,0 min Norwegia Marit Bjørgen
46. 5 marca 2011 Norwegia Oslo 30 km stylem dowolnym (start masowy) 1:37:23,3 h +13:38,2 min Norwegia Therese Johaug
45. 23 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 15 km bieg łączony 43:32,3 min +4:27,9 min Norwegia Marit Bjørgen
59. 26 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 10 km stylem dowolnym (start indywidualny) 28:48,5 min +3:25,1 min Norwegia Therese Johaug
33. 2 marca 2013 Włochy Val di Fiemme 30 km stylem klasycznym (start masowy) 1:39:13,8 min +11:53,9 min Norwegia Marit Bjørgen
49. 21 lutego 2015 Szwecja Falun 15 km bieg łączony 40:57,6 min +7:37,3 min Norwegia Therese Johaug
12. 26 lutego 2015 Szwecja Falun bieg sztafetowy 4×5 km[1] 49:04,7 min LPD  Norwegia
18. 24 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol Sprint drużynowy stylem klasycznym[2] 15:14,93 min  Szwecja
43. 26 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol 10 km stylem klasycznym 27:02,1 min +3:13,2 min Norwegia Therese Johaug
15. 28 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol bieg sztafetowy 4×5 km[3] 55:21,0 min +6:51,4 min  Szwecja

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
5. 23 lutego 2008 Włochy Malles Venosta sprint stylem dowolnym - - Francja Laure Barthélémy
9. 25 lutego 2008 Włochy Malles Venosta 5 km stylem klasycznym 15:27,4 min +33,4 s Norwegia Therese Johaug
22. 27 lutego 2008 Włochy Malles Venosta 10 km stylem dowolnym (start masowy) 26:36,3 min +1:11,6 min Norwegia Therese Johaug
6. 29 lutego 2008 Włochy Malles Venosta sztafeta 4x3,3 km[4] 42:42,8 min +52,7 min  Norwegia
7. 3 lutego 2009 Francja Praz de Lys – Sommand 10 km bieg łączony 33:27,7 min +1:30,6 min Norwegia Ingvild Flugstad Østberg
14. 5 lutego 2009 Francja Praz de Lys – Sommand 5 km stylem dowolnym (start indywidualny) 14:34,9 min +50,2 s Norwegia Ingvild Flugstad Østberg
6. 6 lutego 2009 Francja Praz de Lys – Sommand sztafeta 4x3,3 km[5] 40:28,2 min +2:05,8  Norwegia
11. 27 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten 5 km stylem klasycznym (start indywidualny) 14:16,5 min +42,6 s Finlandia Krista Lähteenmäki
11. 29 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten 10 km bieg łączony 32:36,0 min +1:45,0 min Norwegia Ingvild Flugstad Østberg
4. 31 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten sztafeta 4x3,3 km[6] 42:58,7 min +39,5 s  Norwegia

Uniwersjada[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
5. 28 stycznia 2011 Turcja Erzurum 5 km stylem klasycznym 14:45.7 min +33.8 s Rosja Alija Iksanowa
15. 29 stycznia 2011 Turcja Erzurum sprint stylem dowolnym Słowacja Alena Procházková
5. 31 stycznia 2011 Turcja Erzurum 10 km - bieg łączony 31:11.6 min +38.9 s Słowacja Alena Procházková
6. 2 lutego 2011 Turcja Erzurum Sztafeta 3x5 km[7] 31:11.6 min +2:11.3 min Słowacja Alena Procházková
5. 3 lutego 2011 Turcja Erzurum Sztafeta mieszana[8] 15:08,1 min +22,9 s Słowacja Słowacja
9. 5 lutego 2011 Turcja Erzurum 15 km stylem dowolnym 43:33.2 min +2:04.7 min Słowacja Alena Procházková
4. 12 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme 10 km bieg łączony 29:34,7 min +3,0 s Kazachstan Tatjana Osipowa
18. 14 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem klasycznym Rosja Oksana Usatowa
16. 17 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme 5 km stylem dowolnym 13:27,1 min +24,1 s Norwegia Astrid Øyre Slind
Ukraina Kateryna Hryhorenko
3.Bronze FISU.svg 19 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme bieg sztafetowy 3×5 km[9] 42:15,8 min +19,6 s  Ukraina
24. 28 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro 5 km stylem klasycznym 13:09,5 min +1:21,2 min Rosja Oksana Usatowa
17. 31 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro 15 km stylem dowolnym 44:47,1 min +2:45,5 min Kazachstan Anastasija Słonowa
16. 2 lutego 2017 Kazachstan Ałmaty Sprint stylem klasycznym Rosja Marija Dawidjenkowa
10. 7 lutego 2017 Kazachstan Ałmaty 15 km stylem klasycznym (start masowy) 44:09,7 min +3:05,4 min Rosja Lilija Wasiljewa

Igrzyska azjatyckie[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Wynik Strata Zwycięzca
8. 20 lutego 2017 Japonia Sapporo Sprint techniką klasyczną 3:48,29 min Chińska Republika Ludowa Man Dandan
7. 21 lutego 2017 Japonia Sapporo 10 km stylem dowolnym 30:24,6 min +1:55,1 min Japonia Yuki Kobayashi
4. 24 lutego 2017 Japonia Sapporo Sztafeta 4×5 km[10] 1:08:16,6 min +1:20,7 min Japonia Japonia

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Pozycje w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2007/2008 niesklasyfikowana
2009/2010 niesklasyfikowana
2010/2011 niesklasyfikowana
2011/2012 97
2012/2013 106
2013/2014 niesklasyfikowana
2015/2016 niesklasyfikowana

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2015/2016

Sezon 2007/2008
Düsseldorf 27.10 (SP F) Beitostølen 24.11 (10 km F) Kuusamo 1.12 (SP C) Kuusamo 2.12 (10 km C) Davos 8.12 (10 km C) Rybińsk 15.12 (15 km F) Rybińsk 16.12 (SP F) Nové Město 28.12 (3,3 km C) Nové Město 29.12 (10 km F) Praga 30.12 (SP F) Nové Město 1.01 (10 km F) Nové Město 2.01 (10 km C) Asiago 4.01 (SP F) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Canmore 22.01 (2 × 7,5 km) Canmore 23.01 (SP C) Canmore 25.01 (10 km F) Canmore 26.01 (SP F) Otepää 9.02 (10 km C) Otepää 10.02 (SP C) Liberec 16.02 (7,6 km F) Falun 23.02 (2 × 7,5 km) Sztokholm 27.02 (SP C) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (10 km C) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 8.03 (30 km F) Bormio 14.03 (2,5 km F) Bormio 15-16.03 (10 km C + 10 km F) punkty
- - - 52 59 - - - - - - - - - - - - - - - - - 55 - - - - - - - - 0
Sezon 2009/2010
Beitostølen 21.11 (10 km F) Kuusamo 28.11 (SP C) Kuusamo 29.11 (10 km C) Düsseldorf 5.12 (SP F) Davos 12.12 (10 km F) Davos 13.12 (SP F) Rogla 19.12 (SP C) Rogla 20.12 (15 km C) Oberhof 1.01 (2.8 km F) Oberhof 2.01 (10 km C) Oberhof 3.01 (SP C) Praga 4.01 (SP F) Dobbiaco 6.01 (16 km F) Dobbiaco 7.01 (5 km C) Val di Fiemme 9.01 (10 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Otepää 16.01 (10 km C) Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 22.01 (SP F) Rybińsk 23.01 (2 × 7,5 km) Canmore 5.02 (10 km F) Canmore 6.02 (SP C) Lahti 6.03 (2 × 7,5 km) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 13.03 (30 km F) Oslo 14.03 (SP F) Sztokholm 17.03 (SP C) Falun 19.03 (2,5 km C) Falun 20.03 (2 × 5 km) FPŚ punkty
- - - - 57 - - 40 72 56 60 60 48 43 38 38 38 - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2010/2011
Gällivare 20.11 (10 km F) Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (5 klm C) Kuusamo 28.11 (10 km F) Nordic Opening Düsseldorf 4.12 (SP F) Davos 11.12 (10 km C) Davos 12.12 (SP F) La Clusaz 18.12 (15 km F) Oberhof 31.12 (2.5 km F) Oberhof 1.01 (10 km C) Oberstdorf 2.01 (SP C) Oberstdorf 3.01 (2x5 km) Toblach 5.01 (SP F) Cortina-Toblach 6.01 (16 km F) Val di Fiemme 8.01 (10 km C) Val di Fiemme 9.01 (9 km F) TdS Liberec 15.01 (SP F) Otepää 22.01 (10 km C) Otepää 23.01 (SP C) Rybińsk 4.02 (2x5 km) Rybińsk 5.02 (SP F) Drammen 19.02 (10 km C) Drammen 20.02 (SP F) Lahti 12.03 (2x5 km) Lahti 13.03 (SP C) Sztokholm 16.03 (SP C) Falun 18.03 (2.5 km C) Falun 19.03 (2x5 km) Finał Pucharu Świata punkty
- 99 82 - - - - - - - - - - - - - - - - 46 - - - - - - 70 - - - - 0
Sezon 2011/2012
Sjusjøen 19.11 (10 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (5 km F) Kuusamo 27.11 (10 km C) RT Düsseldorf 3.12 (SP F) Davos 10.12 (15 km F) Davos 11.12 (SP F) Rogla 17.12 (10 km C) Rogla 18.12 (SP F) Oberhof 29.12 (2.5 km F) Oberhof 30.12 (10 km C) Oberstdorf 31.12 (SP C) Oberstdorf 1.01 (2x5 km) Toblach 3.01 (3 km C) Toblach 4.01 (SP F) Toblach 5.01 (15 km F) Val di Fiemme 9.01 (10 km C) Val di Fiemme 9.01 (9 km F) TdS Mediolan 14.01 (SP F) Otepää 21.01 (10 km C) Otepää 22.01 (SP C) Moskwa 2.02 (SP F) Rybińsk 4.02 (10 km F) Rybińsk 5.02 (2x7.5 km) Nové Město na Moravě 11.02 (15 km C) Szklarska Poręba 17.02 (SP F) Szklarska Poręba 18.02 (10 km C) Lahti 3.03 (2x7.5 km) Lahti 4.03 (SP C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km C) Sztokholm 14.03 (SP C) Falun 16.03 (2,5 km F) Falun 17.03 (10 km C) FPŚ punkty
62 81 73 47 47 - 51 - - - 68 57 62 60 59 54 49 39 26 26 - - - - 47 48 50 - - - - - - - - - - 5
Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (10 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (5 km F) Kuusamo 2.12 (10 km C) Nordic Opening Quebec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (10 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2 × 7,5 km) Oberhof 29.12 (3 km F) Oberhof 30.12 (9 km C) Münstertal 1.01 (SP F) Cortina-Toblach 3.01 (15 km F) Toblach 4.01 (3 km C) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Liberec 12.01 (SP C) La Clusaz 19.01 (10 km C) Sochi 1.02 (SP F) Sochi 2.02 (2 × 7,5 km Davos 16.02 (SP C) Davos 17.02 (10 km F) Lahti 9.03 (SP F) Lahti 10.03 (10 km C) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 17.03 (30 km C) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (2,5 km F) Falun 23.03 (10 km C) Finał Pucharu Świata 24.03 punkty
73 63 61 53 53 40 24 59 30 68 61 58 52 39 45 48 48 - - 61 33 51 43 - - - - - - - - 8
Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (5 km C) Kuusamo 1.12 (10 km F) Nordic Opening Lillehammer 7.12 (10 km C) Davos 14.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (3 km F) Oberhof 30.12 (9 km C) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (10 km C) Cortina-Toblach 3.01 (15 km F) Val di Fiemme 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (10 km C) Toblach 1.02 (10 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (10 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (30 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2 × 7,5 km) Finał Pucharu Świata 16.03 punkty
83 95 62 75 62 - - 60 - - - - - - - - 67 - - - 51 - - - - - - - 0
Sezon 2014/2015
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) Lillehammer 5.12 (SP F) Lillehammer 6.12 (5 km F) Lillehammer 7.12 (10 km C) LT Davos 13.12 (10 km C) Davos 14.12 (SP F) Davos 20.12 (10 km F) Davos 21.12 (SP F) Oberstdorf 3.01 (3 km F) Oberstdorf 4.01 (10 km C) Münstertal 6.01 (SP F) Toblach 7.01 (5 km C) Toblach 8.01 (15 km F) Val di Fiemme 10.01 (10 km C) Val di Fiemme 11.01 (9 km F) TdS Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 23.01 (10 km F) Rybińsk 24.01 (SP F) Rybińsk 25.01 (2×7,5 km) Östersund 14.02 (SP C) Östersund 15.02 (10 km F) Lahti 7.03 (SP F) Lahti 8.03 (10 km C) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 15.03 (30 km F) punkty
- - 91 88 73 73 DNF - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2015/2016
Kuusamo 27.11 (SP C) Kuusamo 28.11 (5 km F) Kuusamo 29.11 (10 km C) RT Lillehammer 5.12 (2×7,5 km) Davos 12.12 (15 km F) Davos 13.12 (SP F) Toblach 19.12 (SP F) Toblach 20.12 (10 km C) Lenzerheide 1.01 (SP F) Lenzerheide 2.01 (15 km C) Lenzerheide 3.01 (5 km F) Oberstdorf 5.01 (SP C) Oberstdorf 6.01 (10 km C) Toblach 8.01 (5 km F) Val di Fiemme 9.01 (10 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Planica 16.01 (SP F) Nové Město na Moravě 23.01 (10 km F) Drammen 3.02 (SP C) Oslo 7.02 (30 km C) Sztokholm 11.02 (SP C) Falun 13.02 (5 km C) Falun 14.02 (10 km F) Lahti 20.02 (SP F) Lahti 21.02 (2×7,5 km) Gatineau 1.03 (SP F) Montreal 2.03 (10,5 km C) Québec 4.03 (SP F) Québec 5.03 (10 km F) Canmore 8.03 (SP C) Canmore 9.03 (2×7,5 km) Canmore 11.03 (10 km F) Canmore 12.03 (10 km C) STK punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - DNF - - - - - - - - - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład zespołu: Anna Stojan, Marina Matrosowa, Olga Mandrika, Anastasija Słonowa
  2. Skład drużyny: Marina Matrosowa, Elmira Mutagarowa
  3. Skład drużyny: Anna Szewczenko, Irina Bykowa, Marina Matrosowa, Walerija Tiuleniewa
  4. Sztafeta w składzie: Jekaterina Siemionowicz, Swietłana Waseczko, Wiktorija Łanczakowa, Marina Matrosowa
  5. sztafeta w składzie: Jekaterina Siemionowicz, Anastasija Słonowa, Jelena Sachnowa, Marina Matrosowa
  6. Sztafeta w składzie: Marina Matrosowa, Jekaterina Siemionowicz, Jelena Sachnowa, Anastasija Słonowa
  7. Skład zespołu: Marina Matrosowa, Wiktorija Łanczakowa, Tatiana Rochszina
  8. Skład zespołu: Marina Matrosowa, Denis Wołotka
  9. Skład drużyny: Tatjana Osipowa, Olga Mandrika, Marina Matrossowa
  10. Skład drużyny: Angelina Szuryga, Andżelika Tarasowa, Marina Matrosowa, Jelena Kołomina

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]