Martti Jylhä

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Martti Jylhä
Martti Jylhä
Data i miejsce urodzenia 3 czerwca 1987
Sotkamo, Finlandia
Debiut w PŚ 7.03 2006, Borlänge
(27. miejsce - sprint)
Pierwsze punkty w PŚ 7.03 2006, Borlänge
(27. miejsce - sprint)
Pierwsze podium w PŚ 15.12 2013, Davos
(2. miejsce - sprint)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Finlandia
Mistrzostwa świata juniorów
Złoto Tarvisio 2007 10 km
Srebro Tarvisio 2007 Sprint s.klasyczny

Martti Samuel Jylhä (ur. 3 czerwca 1987 w Sotkamo) – fiński biegacz narciarski, dwukrotny medalista mistrzostw świata juniorów.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Martti Jylhä pojawił się 25 stycznia 2005 roku w podczas VII Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Monthey, gdzie zdobył srebrny medal w biegu na 7.5 km technika klasyczną. Rok później wystartował na mistrzostwach świata juniorów w Kranju, ale nie stanął na podium w żadnej z konkurencji. Na mistrzostwach świata juniorów w Tarvisio w 2007 roku wypadł lepiej, zdobywając złoto w biegu na 10 km stylem dowolnym oraz srebro w sprincie klasykiem. W międzyczasie, 7 marca 2006 roku w szwedzkim Borlänge, zadebiutował w Pucharze Świata, zajmując 27. miejsce w sprincie stylem dowolnym. Tym samym już w swoim debiucie zdobył pierwsze pucharowe punkty. Więcej w sezonie 2005/2006 już jednak nie punktował i w klasyfikacji generalnej zajął ostatecznie 167. miejsce. Najlepsze wyniki w Pucharze Świata osiągnął w sezonie 2010/2011, kiedy zajął 62. pozycję w klasyfikacji generalnej. Na początku sezon 2013/2014, 15 grudnia 2013 roku w Davos po raz pierwszy stanął na podium zawodów pucharowych, zajmując drugie miejsce w sprincie stylem dowolnym. W 2009 roku wziął udział w mistrzostwach świata w Libercu, jednak odpadł już w eliminacjach sprintu. Na rozgrywanych dwa lata później mistrzostwach świata w Oslo rywalizację w sprincie techniką dowolną ukończył na 22. miejscu.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
21. 11 lutego 2014 Rosja Soczi Sprint stylem dowolnym Norwegia Ola Vigen Hattestad
DNF. 23 lutego 2014 Rosja Soczi 50 km stylem dowolnym 1:46:55,2 h nie ukończył Rosja Aleksandr Legkow
10. 11 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sprint stylem klasycznym 3:05,75 min Norwegia Johannes Høsflot Klæbo
9. 21 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sprint drużynowy stylem dowolnym[1] 15:56,26 min +36,04 s Norwegia Norwegia

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
33. 24 lutego 2009 Czechy Liberec Sprint stylem dowolnym 3:00.8 min Norwegia Ola Vigen Hattestad
22. 24 lutego 2011 Norwegia Oslo Sprint stylem dowolnym 2:58.0 min Szwecja Marcus Hellner
5. 22 lutego 2015 Szwecja Falun Sprint drużynowy stylem dowolnym[2] 15:32.89 min +13.66 s  Norwegia
7. 23 lutego 2017 Finlandia Lahti Sprint stylem dowolnym 3:13,76 min Włochy Federico Pellegrino

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurs Wynik Strata Zwycięzca
9. 31 stycznia 2006 Słowenia Kranj Sprint stylem dowolnym Norwegia Petter Northug
28. 1 lutego 2006 Słowenia Kranj 10 km stylem klasycznym 26:33.2 min +3:07.5 min Norwegia Petter Northug
20. 3 lutego 2006 Słowenia Kranj 20 km łączony 51:34.3 min +2:01.4 min Norwegia Petter Northug
6. 5 lutego 2006 Słowenia Kranj Sztafeta 4x5 km[3] 47:15.7 min +1:29.5 min  Norwegia
2.Silver medal with cup.svg 12 marca 2007 Włochy Tarvisio Sprint stylem klasycznym Rosja Iwan Iwanow
1.Gold medal with cup.svg 14 marca 2007 Włochy Tarvisio 10 km stylem dowolnym 22:40.9 min
5. 16 marca 2007 Włochy Tarvisio 20 km łączony 52:49.8 min +12.6 s Norwegia Eirik Kurland Olsen
11. 26 marca 2007 Włochy Tarvisio Sztafeta 4x5 km[4] 49:18.1 min +1:25.1 min  Szwecja

Mistrzostwa świata młodzieżowców[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurs Wynik Strata Zwycięzca
DNS. 24 lutego 2008 Włochy Malles Venosta Sprint stylem dowolnym nie wystartował Szwecja Robin Bryntesson
28. 26 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten Sprint stylem dowolnym Norwegia Ole-Marius Bach
21. 28 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten 15 km stylem klasycznym 37:50.0 min +1:45.6 min Rosja Władysław Skoboljew
29. 30 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten 30 km łączony 1:24:45.6 h +2:47.7 min Rumunia Paul Constantin Pepene

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2005/2006 167.
2007/2008 78.
2008/2009 69.
2009/2010 97.
2010/2011 62.
2011/2012 80.
2012/2013 88.
2013/2014 42.
2014/2015 65.
2015/2016 33.
2016/2017 76.
2017/2018 64.
2018/2019 136.

Miejsca na podium[edytuj | edytuj kod]

Nr Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Pozycja Strata Zwycięzca
1. 15 grudnia 2013 Szwajcaria Davos Sprint stylem dowolnym 2:38,7 min 2. +0,6 s Norwegia Anders Gløersen

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2018/2019

Sezon 2005/2006
Düsseldorf 22.10 (SP F) Beitostølen 19.11 (15 km C) Kuusamo 26.11 (15 km C) Kuusamo 27.11 (15 km F) Vernon 10.12 (2x15 km) Vernon 11.12 (SP F) Canmore 15.12 (15 km F) Canmore 17.12 (30 km C) Nové Město 30.12 (SP F) Nové Město 31.12 (15 km F) Otepää 7.01 (15 km C) Otepää 8.01 (SP C) Lago di Tesero 14.01 (30 km F) Oberstdorf 21.01 (2x15 km) Oberstdorf 22.01 (SP C) Davos 4.02 (SP F) Davos 5.02 (15 km C) Mora 5.03 (90 km C) Borlänge 7.03 (SP F) Falun 8.03 (2x10 km) Drammen 9.03 (SP C) Oslo 11.03 (50 km F) Changchun 15.03 (SP F) Sapporo 19.03 (2x15 km) punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - 27 - - - - - 4
Sezon 2007/2008
Düsseldorf 27.10 (SP F) Beitostølen 24.11 (15 km F) Kuusamo 1.12 (SP C) Kuusamo 2.12 (15 km C) Davos 8.12 (15 km C) Rybińsk 15.12 (30 km F) Rybińsk 16.12 (SP F) Nové Město 28.12 (4.5 km C) Nové Město 29.12 (15 km F) Praga 30.12 (SP F) Nové Město 1.01 (15 km F) Nové Město 2.01 (15 km C) Asiago 4.01 (SP F) Val di Fiemme 5.01 (20 km C) Val di Fiemme 6.01 (10 km F) TdS Canmore 22.01 (2x15 km) Canmore 23.01 (SP C) Canmore 25.01 (15 km F) Canmore 26.01 (SP F) Otepää 9.02 (15 km C) Otepää 10.02 (SP C) Liberec 16.02 (11.4 km F) Falun 23.02 (2x15 km) Sztokholm 27.02 (SP C) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (15 km C) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 8.03 (50 km F) Bormio 14.03 (3.3 km F) Bormio 15-16.03 (20 km C + 15 km F) punkty
24 - 21 68 - - 17 - - - - - - - - - - 33 - 14 - dsq - - - 33 70 - - - - 49
Sezon 2008/2009
Gällivare 22.11 (15 km F) Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (15 km C) La Clusaz 6.12 (30 km F) Davos 13.12 (15 km C) Davos 14.12 (SP F) Düsseldorf 20.12 (SP F) Oberhof 27.12 (3.75 km F) Oberhof 28.12 (15 km C) Praga 29.12 (SP F) Nové Město 31.12 (15 km C) Nové Město 1.01 (SP F) Val di Fiemme 3.01 (20 km C) Val di Fiemme 4.01 (10 km F) TdS Whistler 16.01 (SP C) Whistler 17.01 (2x15 km) Otepää 24.01 (15 km C) Otepää 25.01 (SP C) Rybińsk 30.01 (15 km F) Rybińsk 31.01 (SP F) Valdidentro 13.02 (SP F) Valdidentro 14.02 (15 km C) Lahti 07.03 (SP F) Lahti 08.03 (15 km F) Trondheim 12.03 (SP C) Trondheim 14.03 (50 km C) Sztokholm 18.03 (SP C) Falun 20.03 (3.3 km F) Falun 21.03 (2x10 km) Falun 22.03 (15 km F) FPŚ punkty
- 27 70 - - 55 21 - - - - - - - - - - - - - 12 9 - 26 74 56 - 21 73 67 71 71 80
Sezon 2009/2010
Beitostølen 21.11 (15 km F) Kuusamo 28.11 (SP C) Kuusamo 29.11 (15 km C) Düsseldorf 5.12 (SP F) Davos 12.12 (15 km F) Davos 13.12 (SP F) Rogla 19.12 (SP C) Rogla 20.12 (30 km C) Oberhof 1.01 (3.7 km F) Oberhof 2.01 (15 km C) Oberhof 3.01 (SP C) Praga 4.01 (SP F) Dobbiaco 6.01 (35 km F) Dobbiaco 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 9.01 (20 km C) Val di Fiemme 10.01 (10 km F) TdS Otepää 16.01 (15 km C) Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 22.01 (SP F) Rybińsk 23.01 (2x15 km) Canmore 5.02 (15 km F) Canmore 6.02 (SP C) Lahti 6.03 (2x15 km) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 13.03 (50 km F) Oslo 14.03 (SP F) Sztokholm 17.03 (SP C) Falun 19.03 (3.3 km C) Falun 20.03 (2x10 km) Falun 21.03 (15 km F) FPŚ punkty
- 33 26 22 - 18 - dnf - - - - - - - - - - - - - - - - - - 12 - - - - - 49
Sezon 2010/2011
Gällivare 20.11 (15 km F) Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (10 km C) Kuusamo 28.11 (15 km F) RT Düsseldorf 4.12 (SP F) Davos 11.12 (15 km C) Davos 12.12 (SP F) La Clusaz 18.12 (30 km F) Oberhof 31.12 (3.75 km F) Oberhof 1.01 (15 km C) Oberstdorf 2.01 (SP C) Oberstdorf 3.01 (2x10 km) Toblach 5.01 (SP F) Cortina-Toblach 6.01 (35 km F) Val di Fiemme 8.01 (20 km C) Val di Fiemme 9.01 (9 km F) TdS Liberec 15.01 (SP F) Otepää 22.01 (15 km C) Otepää 23.01 (SP C) Rybińsk 4.02 (2x10 km) Rybińsk 5.02 (SP F) Drammen 19.02 (15 km C) Drammen 20.02 (SP F) Lahti 12.03 (2x10 km) Lahti 13.03 (SP C) Sztokholm 16.03 (SP C) Falun 18.03 (3.3 km C) Falun 19.03 (2x10 km) Falun 20.03 (15 km F) FPŚ punkty
- 27 dns - - 17 - 33 - - - - - - - - - - 34 - - - - - 5 - 7 - - - - - 98
Sezon 2011/2012
Sjusjøen 19.11 (15 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (10 km F) Kuusamo 27.11 (15 km C) RT Düsseldorf 3.12 (SP F) Davos 10.12 (30 km F) Davos 11.12 (SP F) Rogla 17.12 (15 km C) Rogla 18.12 (SP F) Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Oberstdorf 31.12 (SP C) Oberstdorf 1.01 (2x10 km) Toblach 3.01 (5 km C) Toblach 4.01 (SP F) Cortina-Toblach 5.01 (35 km F) Val di Fiemme 7.01 (20 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Mediolan 14.01 (SP F) Otepää 21.01 (SP C) Otepää 22.01 (15 km C) Moskwa 2.02 (SP F) Rybińsk 4.02 (15 km F) Rybińsk 5.02 (2x15 km) Nové Město 11.02 (30 km C) Szklarska Poręba 17.02 (SP F) Szklarska Poręba 18.02 (15 km C) Lahti 3.03 (2x15 km) Lahti 4.03 (SP C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km C) Sztokholm 14.03 (SP C) Falun 16.03 (3.3 km F) Falun 17.03 (2x10 km) Falun 18.03 (15 km F) FPŚ punkty
- 36 114 - - 15 - 22 - 24 - - - - - - - - - - 24 - - 23 - - - 16 57 - 50 - - - - - - - 62
Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (15 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (10 km F) Kuusamo 2.12 (15 km C) RT Quebec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (15 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2x15 km) Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Val Müstair 1.01 (SP F) Toblach 3.01 (35 km F) Toblach 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (20 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Liberec 12.01 (SP C) La Clusaz 19.01 (15 km C) Soczi 1.02 (SP F) Soczi 2.02 (2x15 km) Davos 16.02 (SP C) Davos 17.02 (15 km F) Lahti 9.03 (SP F) Lahti 10.03 (15 km C) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 16.03 (50 km C) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (3.75 km F) Falun 23.03 (15 km C) Falun 24.03 (15 km F) FPŚ punkty
- - - - - 17 - 16 - - - - - - - - - 29 - 50 - - - 18 - - - - - - - - 44
Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) Kuusamo 1.12 (15 km F) RT Lillehammer 7.12 (15 km C) Davos 14.12 (30 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (4 km F) Oberhof 29.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (15 km C) Cortina-Toblach 3.01 (35 km F) Val di Fiemme 4.01 (10 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (15 km C) Toblach 1.02 (15 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (15 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (50 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2 × 15 km) FPŚ punkty
13 38 dns - - - 2 20 - - - - - - - - 11 - - - 13 13 dns 40 - 12 41 38 197
Sezon 2014/2015
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (15 km C) Lillehammer 5.12 (SP F) Lillehammer 6.12 (10 km F) Lillehammer 7.12 (15 km C) LT Davos 13.12 (15 km C) Davos 14.12 (SP F) Davos 20.12 (15 km F) Davos 21.12 (SP F) Oberstdorf 3.01 (4 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km C) Münstertal 6.01 (SP F) Toblach 7.01 (10 km C) Toblach 8.01 (25 km F) Val di Fiemme 10.01 (15 km C) Val di Fiemme 11.01 (9 km F) TdS Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 23.01 (15 km F) Rybińsk 24.01 (SP F) Rybińsk 25.01 (2 × 15 km) Östersund 14.02 (SP C) Östersund 15.02 (15 km F) Lahti 7.03 (SP F) Lahti 8.03 (15 km C) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 14.03 (50 km F) punkty
27 - 22 52 64 62 - 7 - 26 - - - - - - - - - - - - 17 - 9 - 40 - 99
Sezon 2015/2016
Kuusamo 27.11 (SP C) Kuusamo 28.11 (10 km F) Kuusamo 29.11 (15 km C) RT Lillehammer 5.12 (2×15 km) Davos 12.12 (30 km F) Davos 13.12 (SP F) Toblach 19.12 (SP F) Toblach 20.12 (15 km C) Lenzerheide 1.01 (SP F) Lenzerheide 2.01 (30 km C) Lenzerheide 3.01 (10 km F) Oberstdorf 5.01 (SP C) Oberstdorf 6.01 (15 km C) Toblach 8.01 (10 km F) Val di Fiemme 9.01 (15 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Planica 16.01 (SP F) Nové Město na Moravě 23.01 (15 km F) Drammen 3.02 (SP C) Oslo 6.02 (50 km C) Sztokholm 11.02 (SP C) Falun 13.02 (10 km C) Falun 14.02 (15 km F) Lahti 20.02 (SP F) Lahti 21.02 (2×15 km) Gatineau 1.03 (SP F) Montreal 2.03 (17,5 km C) Quebec 4.03 (SP F) Quebec 5.03 (15 km F) Canmore 8.03 (SP C) Canmore 9.03 (2×15 km) Canmore 11.03 (15 km F) Canmore 12.03 (15 km C) STK punkty
42 dns - - - - 4 9 - 16 72 74 13 - - - - - 9 44 21 - 33 - - 13 - 13 65 9 64 35 dnf - - - 221
Sezon 2016/2017
Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (15 km C) Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (10 km F) Lillehammer 4.12 (15 km C) LT Davos 10.12 (30 km F) Davos 11.12 (SP F) La Clusaz 17.12 (15 km F) Val Müstair 31.12 (SP F) Val Müstair 1.01 (10 km C) Oberstdorf 3.01 (2×10 km) Oberstdorf 4.01 (15 km F) Toblach 6.01 (10 km F) Val di Fiemme 7.01 (15 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Toblach 14.01 (SP F) Ulricehamn 21.01 (15 km F) Falun 28.01 (SP F) Falun 29.01 (30 km C) Pjongczang 3.02 (SP C) Pjongczang 4.02 (2×15 km) Otepää 18.02 (SP F) Otepää 19.02 (15 km C) Drammen 8.03 (SP C) Oslo 11.03 (50 km C) Quebec 17.03 (SP F) Quebec 18.03 (15 km C) Quebec 19.03 (15 km F) FPŚ punkty
17 dnf - - - - - 35 - 14 - - - - - - - 26 - 49 - - - 11 - 22 - - - - - 70
Sezon 2017/2018
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (15 km C) Kuusamo 26.11 (15 km F) RT Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (2×15 km) Davos 9.12 (SP F) Davos 10.12 (15 km F) Toblach 16.12 (15 km F) Toblach 17.12 (15 km C) Lenzerheide 30.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (15 km C) Lenzerheide 1.01 (15 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km F) Val di Fiemme 6.01 (15 km C) Val di Fiemme 7.01 (9 km F) TdS Drezno 13.01 (SP F) Planica 20.01 (SP C) Planica 21.01 (15 km C) Seefeld 27.01 (SP F) Seefeld 28.01 (15 km F) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 4.03 (15 km C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km F) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (15 km C) Falun 18.03 (15 km F) FPŚ punkty
10 dns - - - - 13 80 - - 26 64 66 - - - - - 39 - 22 - 18 - 39 - 33 80 - - 73
Sezon 2018/2019
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (15 km C) Lillehammer 30.11 (SP F) Lillehammer 1.12 (15 km F) Lillehammer 2.12 (15 km C) LT Beitostølen 8.12 (30 km F) Davos 15.12 (SP F) Davos 16.12 (15 km F) Toblach 29.12 (SP F) Toblach 30.12 (15 km F) Val Müstair 1.01 (SP F) Oberstdorf 2.01 (15 km C) Oberstdorf 3.01 (15 km F) Val di Fiemme 5.01 (15 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Drezno 12.01 (SP F) Otepää 19.01 (SP C) Otepää 20.01 (15 km C) Ulricehamn 26.01 (15 km F) Lahti 9.02 (SP F) Cogne 16.02 (SP F) Cogne 17.02 (15 km C) Oslo 10.03 (50 km C) Drammen 12.03 (SP C) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (15 km F) Québec 22.03 (SP F) Québec 23.03 (15 km C) Québec 24.03 (15 km F) FPŚ punkty
28 74 62 dnf - - - 43 - - - - - - - - - - 32 - - 30 - - - - 43 - - - - - 4
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 Dyskwalifikacja

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski DNS – Zawodnik został zgłoszony do biegu, ale w nim nie wystartował DNF – Zawodnik nie ukończył biegu LPD – Zawodnik został zdublowany

Mistrzostwa Finlandii[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwa w zawodach indywidualnych[edytuj | edytuj kod]

Lp. Rok Dystans
1. 2011 sprint styl. dowolnym
2. 2014 sprint styl. dowolnym
3. 2019 sprint styl. dowolnym

Zwycięstwa w zawodach drużynowych[edytuj | edytuj kod]

Lp. Rok Dystans Klub Partnerzy
1. 2007 sprint drużynowy Vuokatti Ski Team Kainuu Sami Jauhojärvi
2. 2007 sztafeta 4 x 10 km Vuokatti Ski Team Kainuu Sami Jauhojärvi, Olli Ohtonen, Alexander Schwartz
3. 2008 sprint drużynowy Vuokatti Ski Team Kainuu Sami Jauhojärvi
4. 2008 sztafeta 4 x 10 km Vuokatti Ski Team Kainuu Sami Jauhojärvi, Olli Ohtonen, Alexander Schwartz
5. 2009 sprint drużynowy Vuokatti Ski Team Kainuu Sami Jauhojärvi
6. 2009 sztafeta 4 x 10 km Vuokatti Ski Team Kainuu Sami Jauhojärvi, Olli Ohtonen, Teemu Härkönen
7. 2010 sprint drużynowy Vuokatti Ski Team Kainuu Sami Jauhojärvi
8. 2010 sztafeta 4 x 10 km Vuokatti Ski Team Kainuu Sami Jauhojärvi, Olli Ohtonen, Teemu Härkönen
9. 2011 sztafeta 4 x 10 km Vuokatti Ski Team Kainuu Sami Jauhojärvi, Mikko Koutaniemi, Teemu Härkönen
10. 2012 sprint drużynowy Vuokatti Ski Team Kainuu Sami Jauhojärvi
11. 2014 sprint drużynowy Vuokatti Ski Team Kainuu Sami Jauhojärvi
12. 2014 sztafeta 4 x 10 km Vuokatti Ski Team Kainuu Iivo Niskanen, Mikko Koutaniemi, Sami Jauhojärvi
13. 2015 sztafeta 4 x 10 km Vuokatti Ski Team Kainuu Iivo Niskanen, Mikko Koutaniemi, Sami Jauhojärvi
14. 2016 sztafeta 4 x 10 km Vuokatti Ski Team Kainuu Iivo Niskanen, Mikko Koutaniemi, Teemu Härkönen
15. 2016 sprint drużynowy Vuokatti Ski Team Kainuu Iivo Niskanen

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Martti Jylhä, Ristomatti Hakola
  2. Skład drużyny: Ville Nousiainen, Martti Jylhä
  3. Skład drużyny: Martti Jylhä, Erik Lindroos, Lari Lehtonen, Antti Häkämies
  4. Skład drużyny: Juuso Haataja, Martti Jylhä, Heikki Kopakka, Lari Lehtonen