Mathilde Amivi Petitjean

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mathilde Amivi Petitjean
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 19 lutego 1994 r.
Kpalimé, Togo
Wzrost 163 cm
Reprezentacja (2011-2013)
 Francja
(od 2013)
 Togo
Debiut w PŚ 1.03.2016, Gatineau (69. miejsce - sprint F)

Mathilde Amivi Petitjean (ur. 19 lutego 1994 r.) – togijska biegaczka narciarska, występująca w zawodach FIS Race oraz Pucharze Alpejskim. Była ona uczestniczką Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi, w 2014 r. oraz Pjongczang w 2018 r.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
68. 13 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana 10 km stylem klasycznym 28:17,8 min +9:08,9 min Polska Justyna Kowalczyk
59. 13 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sprint stylem klasycznym 3:03,84 min Szwecja Stina Nilsson
83. 15 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 10 km stylem dowolnym 25:00,5 min +7:34,7 min Norwegia Ragnhild Haga

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
49. 23 lutego 2017 Finlandia Lahti Sprint stylem dowolnym 3:02,34 min Norwegia Maiken Caspersen Falla

Mistrzostwa świata młodzieżowców (do lat 23)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
35. 22 lutego 2016 Rumunia Râșnov Sprint stylem dowolnym 2:52,14 min Szwecja Jonna Sundling
49. 23 lutego 2016 Rumunia Râșnov 10 km stylem klasycznym 28:49,4 min +7:43,8 min Rosja Anastasija Siedowa
48. 25 lutego 2016 Rumunia Râșnov 10 km stylem dowolnym 23:14,1 min +4:17,.9 min Niemcy Victoria Carl
36. 31 stycznia 2017 Stany Zjednoczone Soldier Hollow Sprint stylem klasycznym 3:32,40 min Szwecja Anna Dyvik
41. 2 lutego 2017 Stany Zjednoczone Soldier Hollow 10 km stylem dowolnym 26:14,0 min +4:42,1 min Szwecja Anna Dyvik
38. 4 lutego 2017 Stany Zjednoczone Soldier Hollow 15 km bieg łączony 40:50,9 min +6:04,8 min Norwegia Lotta Udnes Weng

Mistrzostwa Świata Juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
43. 29 stycznia 2014 Włochy Val di Fiemme sprint stylem dowolnym Szwecja Jonna Sundling
56. 31 stycznia 2014 Włochy Val di Fiemme 10 km bieg łączony 30:45,8 min +4:07,9 min Niemcy Sarah Schaber

Olimpijski festiwal młodzieży Europy[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
43. 14 lutego 2011 Czechy Liberec 7,5 km stylem klasycznym 24:29,7 min +6:00,4 min Szwecja Sofia Henriksson
42. 14 lutego 2011 Czechy Liberec sprint stylem klasycznym Szwecja Stina Nilsson
29. 17 lutego 2011 Czechy Liberec 5 km stylem dowolnym 11:27,7 min +1:14,2 min Norwegia Hilde Losgård Landheim

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2015/2016 niesklasyfikowana
2016/2017 niesklasyfikowana
2017/2018 niesklasyfikowana

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2017/2018

Sezon 2015/2016
Kuusamo 27.11 (SP C) Kuusamo 28.11 (5 km F) Kuusamo 29.11 (10 km C) RT Lillehammer 5.12 (2×7,5 km) Davos 12.12 (15 km F) Davos 13.12 (SP F) Toblach 19.12 (SP F) Toblach 20.12 (10 km C) Lenzerheide 1.01 (SP F) Lenzerheide 2.01 (15 km C) Lenzerheide 3.01 (5 km F) Oberstdorf 5.01 (SP C) Oberstdorf 6.01 (10 km C) Toblach 8.01 (5 km F) Val di Fiemme 9.01 (10 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Planica 16.01 (SP F) Nové Město na Moravě 23.01 (10 km F) Drammen 3.02 (SP C) Oslo 7.02 (30 km C) Sztokholm 11.02 (SP C) Falun 13.02 (5 km C) Falun 14.02 (10 km F) Lahti 20.02 (SP F) Lahti 21.02 (2×7,5 km) Gatineau 1.03 (SP F) Montreal 2.03 (10,5 km C) Québec 4.03 (SP F) Québec 5.03 (10 km F) Canmore 8.03 (SP C) Canmore 9.03 (2×7,5 km) Canmore 11.03 (10 km F) Canmore 12.03 (10 km C) STK punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 69 71 67 67 - - - - - 0
Sezon 2016/2017
Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (10 km C) Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (5 km F) Lillehammer 4.12 (10 km C) LT Davos 10.12 (15 km F) Davos 11.12 (SP F) La Clusaz 17.12 (10 km F) Val Müstair 31.12 (SP F) Val Müstair 1.01 (5 km C) Oberstdorf 3.01 (2×5 km) Oberstdorf 4.01 (10 km F) Toblach 6.01 (5 km F) Val di Fiemme 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Toblach 14.01 (SP F) Ulricehamn 21.01 (10 km F) Falun 28.01 (SP F) Falun 29.01 (15 km C) Pjongczang 3.02 (SP C) Pjongczang 4.02 (2×7,5 km) Otepää 18.02 (SP F) Otepää 19.02 (10 km C) Drammen 8.03 (SP C) Oslo 12.03 (30 km C) Québec 17.03 (SP F) Québec 18.03 (10 km C) Québec 19.03 (10 km F) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 51 - - - 58 - - - 0
Sezon 2017/2018
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (10 km C) Kuusamo 26.11 (10 km F) RT Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (2×7,5 km) Davos 9.12 (SP F) Davos 10.12 (10 km F) Toblach 16.12 (10 km F) Toblach 17.12 (10 km C) Lenzerheide 30.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (10 km C) Lenzerheide 1.01 (10 km F) Oberstdorf 4.01 (10 km F) Val di Fiemme 6.01 (10 km C) Val di Fiemme 7.01 (9 km F) TdS Drezno 13.01 (SP F) Planica 20.01 (SP C) Planica 21.01 (10 km C) Seefeld 27.01 (SP F) Seefeld 28.01 (10 km F) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 4.03 (10 km C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km F) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (10 km C) Falun 18.03 (10 km F) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 50 72 59 - - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF - zawodnik nie ukończył biegu
- zawodnik nie wystartował
TdS - Tour de Ski FPŚ - Finał Pucharu Świata RT - Ruka Triple LT - Lillehammer Tour STK - Ski Tour Kanada

Uwagi[edytuj | edytuj kod]


Bibliografia[edytuj | edytuj kod]