Mecze reprezentacji Polski w piłce siatkowej kobiet w Grand Prix

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Polki w rozgrywkach Grand Prix zadebiutowały w 2004 roku. Najwyższe jak dotychczas miejsce jakie uzyskały to 6. w turnieju finałowym w 2007 i 2010 roku.

Mecze Polski[edytuj | edytuj kod]

Grand Prix 2004[edytuj | edytuj kod]

Nr Przeciwnik Miejsce Data Wynik (Polska-przeciwnik) Impreza Raport
1.  Rosja Japonia Kawasaki 9 lipca 0:3 (12:25, 22:25, 17:25) Faza eliminacyjna
2.  Japonia  10 lipca 3:2 (22:25, 25:16, 25:14, 28:30, 15:11) 
3.  Włochy  11 lipca 0:3 (15:25, 21:25, 22:25) 
4.  Korea Południowa Filipiny Manila 16 lipca 3:0 (25:21, 25:22, 25:21) 
5.  Brazylia  17 lipca 0:3 (14:25, 22:25, 20:25) 
6.  Dominikana  18 lipca 1:3 (13:25, 26:28, 25:18, 20:25) 
7.  Włochy Chińska Republika Ludowa Hefei 22 lipca 3:0 (25:22, 25:23, 25:18) 
8.  Chiny  23 lipca 1:3 (19:25, 18:25, 25:23, 15:25) 
9.  Dominikana  24 lipca 3:1 (21:25, 25:20, 25:22, 25:22) 

kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Nr Przeciwnik Miejsce Data Wynik (Polska-przeciwnik) Impreza Raport
2003
 Niemcy Polska Piła 26 sierpnia 0:3 (20:25, 16:25, 19:25) Europejski turniej kwalifikacyjny
 Holandia  27 sierpnia 3:2 (25:27, 25:17, 22:25, 25:22, 15:11) 
 Grecja  28 sierpnia 3:0 (25:20, 25:17, 25:8) 
 Bułgaria  30 sierpnia 3:0 (25:22, 25:20, 27:25) 
 Rosja  31 sierpnia 3:2 (25:19, 23:25, 25:19, 21:25, 15:13) 

Grand Prix 2005[edytuj | edytuj kod]

Nr Przeciwnik Miejsce Data Wynik (Polska-przeciwnik) Impreza Raport
10.  Japonia Japonia Tokio 24 czerwca 0:3 (16:25; 11:25, 17:25) Faza eliminacyjna
11.  Brazylia  25 czerwca 0:3 (22:25, 10:25, 23:25) 
12.  Korea Południowa  26 czerwca 3:0 (25:21, 25:21, 25:18) 
13.  Brazylia Makau Makau 1 lipca 0:3 (17:25, 13:25, 19:25) 
14.  Chiny  2 lipca 0:3 (18:25, 13:25, 14:25) 
15.  Niemcy  3 lipca 3:2 (22:25, 25:18, 26:24, 18:25, 15:11) 
16.  Japonia Tajlandia Bangkok 8 lipca 3:0 (25:22, 25:23, 25:22) 
17.  Tajlandia  9 lipca 3:0 (25:19, 25:23, 25:20) 
18.  Stany Zjednoczone  10 lipca 3:1 (25:18, 25:17, 22:25, 25:22) 

kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Nr Przeciwnik Miejsce Data Wynik (Polska-przeciwnik) Impreza Raport
2004
 Holandia Turcja Ankara 21 września 1:3 (23:25, 25:27, 25:21, 23:25) Europejski turniej kwalifikacyjny
 Rumunia  22 września 3:0 (25:18, 25:14, 25:17) 
 Bułgaria  23 września 3:0 (25:17, 25:15, 25:18) 
 Turcja  25 września 1:3 (20:25, 17:25, 25:19, 16:25) 
 Niemcy  26 września 3:1 (18:25, 25:20, 25:15, 25:23) 

Grand Prix 2006[edytuj | edytuj kod]

Nr Przeciwnik Miejsce Data Wynik (Polska-przeciwnik) Impreza Raport
19.  Włochy Polska Bydgoszcz 16 sierpnia 0:3 (23:25, 18:25, 21:25) Faza eliminacyjna
20.  Stany Zjednoczone  17 sierpnia 1:3 (24:26; 22:25; 25:18; 21:25) 
21.  Dominikana  18 sierpnia 1:3 (23:25; 20:25; 30:28; 17:25) 
22.  Japonia Korea Południowa Seul 25 sierpnia 0:3 (18:25, 24:26, 18:25) 
23.  Rosja  26 sierpnia 2:3 (16:25, 30:28, 16:25, 26:24, 6:15) 
24.  Korea Południowa  27 sierpnia 2:3 (25:23, 10:25, 19:25, 22:25, 9:15) 
25.  Kuba Chińska Republika Ludowa Ningbo 1 września 2:3 (25:18, 27:25, 15:25, 16:25, 9:15) 
26.  Chiny  2 września 0:3 (22:25, 15:25, 14:25) 
27.  Azerbejdżan  3 września 3:2 (25:21, 25:21, 19:25, 22:25, 15:13) 

kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Nr Przeciwnik Miejsce Data Wynik (Polska-przeciwnik) Impreza Raport
2005
 Rosja Azerbejdżan Baku 26 lipca 3:2 (23:25, 25:19, 17:25, 26:24, 15:10) Europejski turniej kwalifikacyjny
faza grupowa
 Rumunia  27 lipca 3:0 (25:20, 25:16, 25:18) 
 Holandia  28 lipca 2:3 (25:20, 19:25, 20:25, 25:21, 15:11) 
 Rosja  30 lipca 2:3 (25:19, 25:20, 20:25, 23:25, 8:15) Europejski turniej kwalifikacyjny - półfinał
 Niemcy  31 lipca 3:2 (25:27, 25:13, 25:21, 25:19) Europejski turniej kwalifikacyjny - finał

Grand Prix 2007[edytuj | edytuj kod]

Nr Przeciwnik Miejsce Data Wynik (Polska-przeciwnik) Impreza Raport
28.  Stany Zjednoczone Polska Rzeszów 3 sierpnia 2:3 (25:19, 25:18, 17:25, 15:25, 12:15) Faza eliminacyjna
29.  Chiny  4 sierpnia 2:3 (26:28, 26:24, 15:25, 25:23, 12:15) 
30.  Rosja  5 sierpnia 0:3 (17:25, 16:25, 21:25) 
31.  Włochy Hongkong Hongkong 10 sierpnia 3:1 (26:24, 16:25, 25:18, 25:17) 
32.  Chiny  11 sierpnia 3:2 (16:25, 21:25, 25:21, 25:16, 15:10) 
33.  Dominikana  12 sierpnia 3:0 (25:16, 25:17, 25:19) 
34.  Rosja Japonia Osaka 17 sierpnia 3:0 (25:21, 25:19, 28:26) 
35.  Japonia  18 sierpnia 3:1 (25:20, 16:25, 25:23, 25:14) 
36.  Kazachstan  19 sierpnia 3:1 (25:27, 25:20, 25:23, 25:15) 
37.  Brazylia Chińska Republika Ludowa Ningbo 22 sierpnia 0:3 (21:25, 21:25, 17:25) Turniej finałowy
38.  Chiny  23 sierpnia 2:3 (25:21, 15:25, 16:25, 25:22, 9:15) 
39.  Rosja  24 sierpnia 0:3 (11:25, 22:25, 24:26) 
40.  Holandia  25 sierpnia 0:3 (22:25, 22:25, 23:25) 
41.  Włochy  26 sierpnia 3:0 (25:21, 25:18, 25:19) 

kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Nr Przeciwnik Miejsce Data Wynik (Polska-przeciwnik) Impreza Raport
2006
 Holandia Bułgaria Warna 26 września 2:3 (30:28, 25:22, 22:25, 26:28, 10:15) Europejski turniej kwalifikacyjny
faza grupowa
 Azerbejdżan  27 września 2:3 (25:23, 20:25, 25:22, 16:25, 07:15) 
 Bułgaria  28 września 3:1 (20:25, 25:14, 13:25, 14:25) 
 Azerbejdżan  30 września 3:1 (25:18, 23:25, 25:27, 20:25) Europejski turniej kwalifikacyjny - play-off
 Włochy  1 października 0:3 (23:25, 20:25, 16:25) Europejski turniej kwalifikacyjny - mecz 3. miejsce

Grand Prix 2008[edytuj | edytuj kod]

Nr Przeciwnik Miejsce Data Wynik (Polska-przeciwnik) Impreza Raport
42.  Kuba Włochy Alassio 20 czerwca 1:3 (20:25, 31:29, 21:25, 24:26) Faza eliminacyjna
43.  Włochy  21 czerwca 1:3 (17:25, 22:25, 25:23, 16:25) 
44.  Dominikana  22 czerwca 2:3 (21:25, 25:23, 25:19, 23:25, 11:15) 
45.  Dominikana Polska Wrocław 27 czerwca 1:3 (22:25, 25:19, 17:25, 20:25) 
46.  Tajlandia  28 czerwca 2:3 (25:19, 21:25, 25:18, 23:25, 4:15) 
47.  Stany Zjednoczone  29 czerwca 0:3 (17:25, 16:25, 20:25) 
48.  Stany Zjednoczone Chińskie Tajpej Chińskie Tajpej 4 lipca 1:3 (25:20, 23:25, 19:25, 10:25) 
49.  Włochy  5 lipca 2:3 (25:23, 25:23, 20:25, 14:25, 16:18) 
50.  Turcja  6 lipca 3:0 (25:21, 25:22, 25:22) 

Grand Prix 2009[edytuj | edytuj kod]

Nr Przeciwnik Miejsce Data Wynik (Polska-przeciwnik) Impreza Raport
51.  Tajlandia Polska Kielce 31 lipca 2:3 (25:12, 23:25, 22:25, 25:19, 13:15) Faza eliminacyjna
52.  Holandia  1 sierpnia 0:3 (23:25, 20:25, 21:25) 
53.  Japonia  2 sierpnia 3:0 (25:20, 26:24, 27:25) 
54.  Chiny Makau Makau 7 sierpnia 2:3 (19:25, 27:25, 26:24, 14:25, 12:15) 
55.  Brazylia  8 sierpnia 1:3 (22:25, 9:25, 25:13, 15:25) 
56.  Tajlandia  9 sierpnia 3:0 (26:24, 25:13, 25:22) 
57.  Holandia Hongkong Hongkong 14 sierpnia 0:3 (17:25, 17:25, 13:25) 
58.  Chiny  15 sierpnia 3:2 (25:21, 25:21, 18:25, 24:26, 15:11) 
59.  Dominikana  16 sierpnia 3:2 (22:25, 25:23, 25:14, 13:25, 15:11) 

Grand Prix 2010[edytuj | edytuj kod]

Nr Przeciwnik Miejsce Data Wynik (Polska-przeciwnik) Impreza Raport
60.  Niemcy Polska Gdynia 6 sierpnia 3:1 (25:18, 16:25, 25:22, 26:24) Faza eliminacyjna
61.  Dominikana  7 sierpnia 3:0 (25:23, 25:16, 25:14) 
62.  Stany Zjednoczone  8 sierpnia 3:1 (16:25, 26:24, 25:19, 25:23) 
63.  Chińskie Tajpej Japonia Okayama 13 sierpnia 3:0 (25:16, 26:19, 25:15) 
64.  Japonia  14 sierpnia 1:3 (19:25, 21:25, 25:19, 16:25) 
65.  Niemcy  15 sierpnia 3:1 (25:23, 25:23, 29:31, 25:20) 
66.  Chińskie Tajpej Korea Południowa Mokpo 20 sierpnia 3:0 (25:19, 25:18, 25:9) 
67.  Portoryko  21 sierpnia 3:0 (25:20, 25:20, 25:14) 
68.  Brazylia  22 sierpnia 0:3 (16:25, 25:27, 16:25) 
69.  Stany Zjednoczone Chińska Republika Ludowa Ningbo 25 sierpnia 2:3 (25:13, 25:18, 26:28, 19:25, 12:15) Turniej finałowy
70.  Brazylia  26 sierpnia 1:3 (21:25, 25:23, 20:25, 17:25) 
71.  Chiny  27 sierpnia 0:3 (19:25, 19:25, 17:25) 
72.  Japonia  28 sierpnia 3:1 (25:15, 21:25, 25:23, 25:22) 
73.  Włochy  29 sierpnia 1:3 (25:23, 15:25, 23:25, 17:25) 

Grand Prix 2011[edytuj | edytuj kod]

Nr Przeciwnik Miejsce Data Wynik (Polska-przeciwnik) Impreza Raport
74.  Argentyna Polska Bydgoszcz 5 sierpnia 3:0 (25:20, 25:17, 25:22) Faza eliminacyjna
75.  Dominikana  6 sierpnia 2:3 (25:21, 17:25, 24:26, 25:23, 16:18) 
76.  Włochy  7 sierpnia 1:3 (12:25, 25:21, 24:26, 14:25) 
77.  Argentyna Polska Zielona Góra 12 sierpnia 3:0 (25:20, 25:20, 25:23) 
78.  Korea Południowa  13 sierpnia 0:3 (21:25, 32:34, 23:25) 
79.  Kuba  14 sierpnia 3:1 (25:15, 25:21, 23:25, 25:20) 
80.  Kazachstan Hongkong Hongkong 19 sierpnia 3:0 (25:20, 25:12, 25:20) 
81.  Dominikana  20 sierpnia 1:3 (26:24, 26:28, 24:26, 17:25) 
82.  Chiny  21 sierpnia 0:3 (20:25, 17:25, 22:25) 

Grand Prix 2012[edytuj | edytuj kod]

Nr Przeciwnik Miejsce Data Wynik (Polska-przeciwnik) Impreza Raport
83.  Serbia Polska Łódź 8 czerwca 3:2 (24:26, 25:22, 20:25, 25:16, 15:10) Faza eliminacyjna[1]
84.  Włochy  9 czerwca 1:3 (22:25, 25:23, 20:25, 29:31) [2]
85.  Brazylia  10 czerwca 2:3 (15:25, 13:25, 25:23, 25:22, 10:15) [3]
86.  Korea Południowa Chińska Republika Ludowa Foshan 15 czerwca 3:0 (25:17, 25:16, 25:22) [4]
87.  Chińskie Tajpej  16 czerwca 3:0 (25:10, 26:24, 25:19) [5]
88.  Chiny  17 czerwca 0:3 (19:25, 17:25, 27:29) [6]
89.  Chińskie Tajpej Chińskie Tajpej Kaohsiung 22 czerwca 3:1 (25:16, 22:25, 25:20,25:21) [7]
90.  Dominikana  23 czerwca 3:0 (25:16, 25:19, 25:14) [8]
91.  Włochy  24 czerwca 2:3 (25:23, 25:20, 24:26, 23:25, 13:15) [9]

Grand Prix 2013[edytuj | edytuj kod]

Nr Przeciwnik Miejsce Data Wynik (Polska-przeciwnik) Impreza Raport
92.  Brazylia Brazylia Campinas 2 sierpnia 1:3 (25:21, 17:25, 15:25, 20:25) Faza eliminacyjna[10]
93.  Stany Zjednoczone  3 sierpnia 0:3 (22:25, 23:25, 16:25) [11]
94.  Rosja  4 sierpnia 2:3 (21:25, 25:22, 27:29, 30:28, 13:15) [12]
95.  Kazachstan Polska Płock 9 sierpnia 3:0 (25:17, 25:17, 25:11) [13]
96.  Niemcy  10 sierpnia 0:3 (17:25, 17:25, 24:26) [14]
97.  Japonia  11 sierpnia 0:3 (19:25, 24:25, 15:25) [15]
98.  Serbia Chińska Republika Ludowa Wuhan 16 sierpnia 1:3 (14:25, 20:25, 25:22, 21:25) [16]
99.  Chiny  17 sierpnia 1:3 (18:25, 21:25,25:16, 23:25) [17]
100.  Argentyna  18 sierpnia 3:2 (25:21, 21:25, 25:12, 23:25, 15:11) [18]

Grand Prix 2014[edytuj | edytuj kod]

Nr Przeciwnik Miejsce Data Wynik (Polska-przeciwnik) Impreza Raport
101.  Belgia Peru Lima 25 lipca 3:1 (25:18, 25:23, 22:25, 25:21) II dywizja[19]
102.  Kanada  26 lipca 3:1 (25:15, 14:25, 25:21, 25:11) [20]
103.  Peru  27 lipca 3:1 (25:22, 25:23, 21:25, 25:20) [21]
104.  Kuba Peru Trujillo 1 sierpnia 3:0 (25:21, 26:24, 25:12) [22]
105.  Portoryko  2 sierpnia 1:3 (24:26, 26:24, 10:25, 22:25) [23]
106.  Peru  3 sierpnia 3:2 (18:25, 25:23, 25:18, 22:25, 15:12) [24]
107.  Belgia Holandia Doetinchem 8 sierpnia 0:3 (20:25, 19:25, 12:25) [25]
108.  Portoryko  9 sierpnia 1:3 (18:25, 18:25, 25:18, 22:25) [26]
109.  Holandia  10 sierpnia 0:3 (18:25, 21:25, 20:25) [27]
110.  Belgia Polska Koszalin 15 sierpnia 0:3 (19:25, 16:25, 15:25) Baraże o I dywizję[28]
111.  Portoryko  16 sierpnia 0:3 (19:25, 17:25, 22:25) [29]

Grand Prix 2015[edytuj | edytuj kod]

Nr Przeciwnik Miejsce Data Wynik (Polska-przeciwnik) Impreza Raport
112.  Bułgaria Portoryko Carolina 3 lipca 3:0 (25:17, 25:20, 25:22) I turniej[30]
113.  Portoryko  4 lipca 1:3 (19:25, 25:21, 19:25, 18:25) [31]
114.  Kanada  5 lipca 3:1 (25:18, 20:25, 28:26, 25:17) [32]
115.  Holandia Argentyna Formosa 10 lipca 0:3 (18:25, 20:25, 15:25) II turniej[33]
116.  Kanada  11 lipca 3:1 (25:20, 19:25, 25:17, 27:25) [34]
117.  Argentyna  12 lipca 3:0 (25:21, 25:23, 27:25) [35]
118.  Portoryko Polska Lublin 1 sierpnia 3:1 (25:21, 21:25, 25:16, 25:23) Baraże o I dywizję – półfinał[36]
119.  Holandia  2 sierpnia 0:3 (19:25, 19:25, 16:25) Baraże o I dywizję – finał[37]

Grand Prix 2016[edytuj | edytuj kod]

Nr Przeciwnik Miejsce Data Wynik (Polska-przeciwnik) Impreza Raport
120.  Kanada Polska Zielona Góra 3 czerwca 3:1 (25:19, 28:30, 25:15, 25:20) I turniej[38]
121.  Czechy  4 czerwca 3:1 (25:15, 23:25, 25:20, 25:23) [39]
122.  Portoryko  5 czerwca 2:3 (25:18, 23:25, 25:15, 26:28, 13:15) [40]
123.  Argentyna Polska Włocławek 10 czerwca 3:2 (25:23, 24:26, 25:15, 23:25, 15:10) II turniej[41]
124.  Kenia  11 czerwca 3:0 (25:18, 25:10, 25:14) [42]
125.  Portoryko  12 czerwca 0:3 (21:25, 21:25, 23:25) [43]
126.  Bułgaria Bułgaria Warna 18 czerwca 3:1 (23:25, 25:21, 25:15, 25:21) Baraże o I dywizję – półfinał[44]
127.  Dominikana  19 czerwca 2:3 (25:21, 25:23, 18:25, 20:25, 11:15) Baraże o I dywizję – finał[45]

Grand Prix 2017[edytuj | edytuj kod]

Nr Przeciwnik Miejsce Data Wynik (Polska-przeciwnik) Impreza Raport
128.  Chorwacja Argentyna Neuquén 7 lipca 3:0 (25:10, 25:9, 25:18) I turniej[46]
129.  Kanada  8 lipca 3:0 (25:22, 25:9, 25:23) [47]
130.  Argentyna  9 lipca 3:0 (25:21, 25:19, 25:14) [48]
131.  Peru Polska Ostrowiec Świętokrzyski 14 lipca 3:1 (22:25, 25:17, 27:25, 27:25) II turniej[49]
132.  Argentyna  15 lipca 3:0 (25:10, 26:24, 25:15) [50]
133.  Korea Południowa  16 lipca 1:3 (26:24, 23:25, 19:25, 24:26) [51]
134.  Kolumbia Korea Południowa Suwon 21 lipca 3:0 (25:15, 25:14, 25:16) III turniej[52]
135.  Kazachstan  22 lipca 3:0 (25:12, 25:21, 25:14) [53]
136.  Korea Południowa  23 lipca 0:3 (23:25, 20:25, 22:25) [54]
137.  Czechy Czechy Ostrawa 29 lipca 3:1 (25:27, 25:20, 25:21, 25:20) Baraże o I dywizję – półfinał[55]
138.  Korea Południowa  30 lipca 3:0 (25:19, 25:21, 25:21) Baraże o I dywizję – finał[56]

Bilans spotkań według krajów[edytuj | edytuj kod]

Lp. Reprezentacja Liczba meczów Wygrane Przegrane Bilans meczów
wygrane:przegrane
Bilans setów
wygrane:przegrane
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3
1  Argentyna 7 5 - 2 - - - 7:0 21:4
2  Azerbejdżan 1 - - 1 - - - 1:0 3:2
3  Belgia 3 - 1 - - - 2 1:2 3:7
4  Brazylia 9 - - - 1 3 5 0:9 5:27
5  Bułgaria 2 1 1 - - - - 2:0 6:1
6  Chiny 12 - - 2 3 2 5 2:10 14:34
7  Chorwacja 1 1 - - - - - 1:0 3:0
8  Czechy 2 - 2 - - - - 2:0 6:2
9  Chińskie Tajpej 4 3 1 - - - - 4:0 12:1
10  Dominikana 12 3 1 1 3 4 - 5:7 25:24
11  Holandia 6 - - - - - 6 0:6 0:18
12  Japonia 9 2 2 1 - 1 3 5:4 16:16
13  Kanada 5 1 4 - - - - 5:0 15:4
14  Kazachstan 4 3 1 - - - - 4:0 12:1
15  Kenia 1 1 - - - - - 1:0 3:0
16  Kolumbia 1 1 - - - - - 1:0 3:0
17  Korea Południowa 8 4 - - 1 1 2 4:4 15:12
18  Kuba 4 1 1 - 1 1 - 2:2 9:7
19  Niemcy 4 - 2 1 - - 1 3:1 9:7
20  Peru 3 - 2 1 - - - 3:0 9:4
21  Portoryko 8 1 1 - 1 3 2 2:6 11:19
22  Rosja 6 1 - - 2 - 3 1:5 7:15
23  Serbia 2 - - 1 - 1 - 1:1 4:5
24  Stany Zjednoczone 8 - 2 - 2 2 2 2:6 12:20
25  Tajlandia 4 2 - - 2 - - 2:2 10:6
26  Turcja 1 1 - - - - - 1:0 3:0
27  Włochy 11 2 1 - 2 4 2 3:8 17:25
Razem 138 33 22 10 18 22 33 65:73 253:261

Aktualizacja po GP 2017

Bilans spotkań według edycji[edytuj | edytuj kod]

Rok Edycja Miejsce Liczba meczów Zwycięstwa Porażki Sety Trener
2004 XII 8. 9 4 5 14:18 Andrzej Niemczyk
2005 XIII 7. 9 5 4 15:15
2006 XIV 12. 9 1 8 11:26
2007 XV 6. 14 7 7 27:26 Marco Bonitta
2008 XVI 10. 9 1 8 13:24
2009 XVII 7. 9 4 5 17:19 Jerzy Matlak
2010 XVIII 6. 14 8 6 29:22
2011 XIX 10. 9 4 5 16:16 Alojzy Świderek
2012 XX 8. 9 5 4 20:15
2013 XXI 15. 9 2 7 11:23 Piotr Makowski
2014 XXII 16. 11 5 6 17:23
2015 XXIII 14. 8 5 3 16:12 Jacek Nawrocki
2016 XXIV 14. 8 5 3 19:14
2017 XXV 13. 11 9 2 28:8
Razem 138 65 73 253:260