Medaka Box

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Medaka Box
Okładka pierwszego tomu mangi
jap. めだかボックス
(Medaka Bokkusu)
Gatunekkomedia, akcja
Manga
AutorNisio Isin
ArtystaAkira Akatsuki
WydawcaJaponia Shueisha
Odbiorcyshōnen
Drukowana wJaponia Shūkan Shōnen Jump
Wydawanamaj 2009kwiecień 2013
Liczba tomów22
Telewizyjny serial anime
ReżyserShouji Saeki
StudioGainax
Stacja telewizyjnaTV Tokyo
Premierowa emisja5 kwietnia 201221 czerwca 2012
Liczba odcinków12
Telewizyjny serial anime
Medaka Box Abnormal
ReżyserShouji Saeki
StudioGainax
Stacja telewizyjnaTV Tokyo
Premierowa emisja11 październik 201227 grudnia 2012
Liczba odcinków12

Medaka Box (jap. めだかボックス Medaka Bokkusu) – japońska manga napisana przez Nisio Isin i zilustrowana przez Akire Akatsuki. Serie opowiada o zarządzaniu Samorządem Szkolnym przez Medaka Kurokami i Zenkichiego Hitoyoshi, których celem jest rozwiązywanie w miarę możliwości problemów uczniów szkoły. Medaka postanawia umieścić w szkole tytułową skrzynkę, do której uczniowie mogą wrzucać swoje prośby.

Medaka Box jest mangą wydawaną w odcinkach w magazynie Shūkan Shōnen Jump przez wydawnictwo Shueisha od maja 2009 roku. W lipcu wydawnictwo postanowiło wydać pierwsze 6 tomów z odcinków wydanych już w magazynie.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Medaka Kurokami została wybrana na przewodniczącą Rady Studentów Akademii Hakoniwa i od razu postanowiła iż ma zamiar pomóc wszystkim studentom w szkole. Wraz z Zenkichim Hitoyoshi zbiera sugestię poszczególnych studentów i rozpoczyna długą pracę podczas, której rozwiązuje problemy tak banalne jak sprzątanie klubowego pomieszczenia, poprzez poszukiwania zaginionych psów aż do pomocy w ustaleniu osobowości. Podczas trwania serii Kouki Akune i Mogana Kikaijima dołączają do Rady Studentów, aby pomóc bohaterom w rozwiązywaniu problemów.

Wkrótce członkowie rady odkrywają istnienie planu Flask, nadzorowanego przez dyrektora Hakoniwa który ma na celu eksperymentowanie na studentach z nadprzyrodzonymi zdolnościami określanymi mianem "Abnormals". Celem projektu jest znalezienie sposobu na masową produkcję istot posiadających takie zdolności. Jednak kiedy rada odkrywa iż eksperyment doprowadza do śmierci wielu studentów szkoły Hakoniwa. Członkowie rady staczają wiele ciężkich walk, dzięki czemu udaje im się zniszczyć plan Flask. Niestety ich zwycięstwo jest krótkotrwałe, spotykają chłopca o imieniu Misogi Kumagawa, który okazuje się być jednym z nastolatków z nieprawidłowościami mającym na celu zniszczenie świata.

Media[edytuj | edytuj kod]

Manga[edytuj | edytuj kod]

Medaka Box została wydana w maju 2009 roku przez wydawnictwo Shueisha w magazynie Shūkan Shōnen Jump, w lipcu 2010 roku wydawnictwo wydało pierwsze 6 tomów mangi.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]