Medaliści mistrzostw świata w kajakarstwie - kajaki kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Lista medalistek mistrzostw świata w kajakarstwie w kajakach kobiet.

Konkurencje obecnie rozgrywane[edytuj | edytuj kod]

200 m K1[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
1994 Meksyk Meksyk Węgry Rita Kőbán Szwecja Anna Olsson Kanada Caroline Brunet
1995 Niemcy Duisburg Węgry Rita Kőbán Kanada Caroline Brunet Szwecja Anna Olsson
1997 Kanada Dartmouth Kanada Caroline Brunet Włochy Josefa Idem Australia Jacqui Mengler
1998 Węgry Segedyn Kanada Caroline Brunet Włochy Josefa Idem Węgry Éva Donusz
1999 Włochy Mediolan Kanada Caroline Brunet Włochy Josefa Idem Węgry Rita Kőbán
2001 Polska Poznań Francja Karen Furneaux Polska Elżbieta Urbańczyk Węgry Szilvia Szabó
2002 Hiszpania Sewilla Hiszpania Teresa Portela Kanada Caroline Brunet Polska Elżbieta Urbańczyk
2003 Stany Zjednoczone Gainesville Kanada Caroline Brunet Hiszpania Teresa Portela Węgry Tímea Paksy
2005 Chorwacja Zagrzeb Hiszpania Teresa Portela Węgry Szilvia Szabó Kanada Karen Furneaux
2006 Węgry Segedyn Węgry Tímea Paksy Słowenia Špela Ponomarenko Kanada Karen Furneaux
2007 Niemcy Duisburg Węgry Natasa Janics Finlandia Anne Rikala Słowenia Špela Ponomarenko
2009 Kanada Dartmouth Węgry Natasa Janics Polska Marta Walczykiewicz Francja Anne-Laure Viard
2010 Polska Poznań Węgry Natasa Janics Ukraina Inna Osypenko Japonia Shinobu Kitamoto
2011 Węgry Segedyn Nowa Zelandia Lisa Carrington Polska Marta Walczykiewicz Ukraina Inna Osypenko-Radomska
2013 Niemcy Duisburg Nowa Zelandia Lisa Carrington Polska Marta Walczykiewicz Słowenia Špela Ponomarenko Janić
2014 Rosja Moskwa Nowa Zelandia Lisa Carrington Polska Marta Walczykiewicz Serbia Nikolina Moldovan

200 m K2[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
1994 Meksyk Meksyk Węgry Rita Kőbán
Węgry Éva Laky
Niemcy Birgit Schmidt
Niemcy Daniela Gleue
Polska Barbara Hajcel
Polska Elżbieta Urbańczyk
1995 Niemcy Duisburg Kanada Corinna Kennedy
Kanada Marie-Josée Gilbeau
Szwecja Susanne Rosenquist
Szwecja Susanne Gunnarsson
Rosja Łarisa Kosorukowa
Rosja Tatjana Tiszczenko
1997 Kanada Dartmouth Niemcy Birgit Fischer
Niemcy Anett Schuck
Polska Izabela Dylewska
Polska Elżbieta Urbańczyk
Rosja Natalja Gulij
Rosja Jelena Tisina
1998 Węgry Segedyn Kanada Marie-Josée Gilbeau-Ouimeet
Kanada Karen Furneaux
Węgry Kinga Dekany
Węgry Rita Kőbán
Hiszpania Beatriz Manchón
Hiszpania Izaskun Aramburu
1999 Włochy Mediolan Hiszpania Izaskun Aramburu
Hiszpania Beatriz Manchón
Polska Beata Sokołowska
Polska Aneta Pastuszka
Węgry Éva Donusz
Węgry Éva Laky
2001 Polska Poznań Hiszpania Beatriz Manchón
Hiszpania Sonia Molanes
Polska Beata Sokołowska
Polska Aneta Pastuszka
Węgry Kinga Dekany
Węgry Erzsébet Viski
2002 Hiszpania Sewilla Hiszpania Sonia Molanes
Hiszpania Beatriz Manchón
Polska Aneta Pastuszka
Polska Joanna Skowroń
Bułgaria Bonka Pindzewa
Bułgaria Deljana Daczewa
2003 Stany Zjednoczone Gainesville Węgry Tímea Paksy
Węgry Melinda Patyi
Hiszpania Teresa Portela
Hiszpania Beatriz Manchón
Polska Aneta Pastuszka
Polska Beata Sokołowska-Kulesza
2005 Chorwacja Zagrzeb Węgry Katalin Kovács
Węgry Natasa Janics
Hiszpania Teresa Portela
Hiszpania Jana Smidakova
Niemcy Birgit Fischer
Niemcy Fanny Fischer
2006 Węgry Segedyn Węgry Katalin Kovács
Węgry Natasa Janics
Niemcy Katrin Wagner-Augustin
Niemcy Fanny Fischer
Finlandia Anne Rikala
Finlandia Jenni Honkanen
2007 Niemcy Duisburg Niemcy Fanny Fischer
Niemcy Nicole Reinhardt
Słowacja Martina Kohlová
Słowacja Ivana Kmeťová
Polska Dorota Kuczkowska
Polska Marta Walczykiewicz
2009 Kanada Dartmouth Węgry Natasa Janics
Węgry Katalin Kovács
Niemcy Fanny Fischer
Niemcy Nicole Reinhardt
Słowacja Ivana Kmeťová
Słowacja Martina Kohlová
2010 Polska Poznań Węgry Natasa Janics
Węgry Katalin Kovács
Polska Marta Walczykiewicz
Polska Ewelina Wojnarowska
Słowacja Ivana Kmeťová
Słowacja Martina Kohlová
2011 Węgry Segedyn Węgry Katalin Kovács
Węgry Danuta Kozák
Niemcy Franziska Weber
Niemcy Tina Dietze
Polska Beata Mikołajczyk
Polska Aneta Konieczna
2013 Niemcy Duisburg Niemcy Franziska Weber
Niemcy Tina Dietze
Polska Karolina Naja
Polska Beata Mikołajczyk
Serbia Nikolina Moldovan
Serbia Olivera Moldovan
2014 Rosja Moskwa Węgry Anna Kárász
Węgry Ninetta Vad
Niemcy Franziska Weber
Niemcy Tina Dietze
Białoruś Marharyta Ciszkiewicz
Białoruś Maryna Litwińczuk

K-1 4 × 200 m relay[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
2009 Kanada Dartmouth  Niemcy
Fanny Fischer
Nicole Reinhardt
Katrin Wagner-Augustin
Conny Waßmuth
 Węgry
Tímea Paksy
Katalin Kovács
Krisztina Fazekas
Natasa Janics
 Kanada
Kia Byers
Emilie Fournel
Genevieve Orton
Karen Furneaux
2010 Polska Poznań  Niemcy
Conny Waßmuth
Nicole Reinhardt
Katrin Wagner-Augustin
Tina Dietze
 Węgry
Natasa Janics
Zomilla Hegyi
Ninetta Vad
Tímea Paksy
 Rosja
Natalja Łobowa
Anastasija Siergiejewa
Natalja Proskurina
Anastasija Panczenko
2011 Węgry Segedyn  Niemcy
Nicole Reinhardt
Conny Waßmuth
Tina Dietze
Carolin Leonhardt
 Rosja
Natalja Łobowa
Anastasija Siergiejewa
Natalja Proskurina
Swietłana Kudinowa
 Polska
Marta Walczykiewicz
Karolina Naja
Aneta Konieczna
Ewelina Wojnarowska
2013 Niemcy Duisburg  Węgry
Natasa Dusev-Janics
Ninetta Vad
Krisztina Fazekas Zur
Danuta Kozák
 Polska
Karolina Naja
Edyta Dzieniszewska
Ewelina Wojnarowska
Marta Walczykiewicz
 Rosja
Natalja Podolska
Jelena Polakowa
Natalja Łobowa
Natalja Proskurina
2014 Rosja Moskwa  Polska
Edyta Dzieniszewska
Karolina Naja
Marta Walczykiewicz
Ewelina Wojnarowska
 Węgry
Natasa Janics
Zomilla Hegyi
Ninetta Vad
Tímea Paksy
 Rosja
Natalja Łobowa
Anastasija Panczenko
Natalja Podolska
Jelena Tierechowa

500 m K1[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
1938 Szwecja Växholm Finlandia Maggie Kalka Szwecja Maj-Britt Bergqvist Dania Bodil Thirsted
1950 Dania Kopenhaga Finlandia Sylvi Saimo Dania Karen Hoff Austria Fritzi Schwingl
1954 Francja Mâcon Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Theresa Zens Austria Fritzi Schwingl Dania Tove Nielsen
1958 Czechosłowacja Praga Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jelizawieta Kisłowa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Antonina Sieriedina Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Theresa Zens
1963 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jajce Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Marija Żubina Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Ludmiła Chwiedosiuk Austria Hanneliese Spitz
1966 Niemiecka Republika Demokratyczna Berlin Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Ludmiła Pinajewa Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Roswitha Esser Niemiecka Republika Demokratyczna Anita Kobuss
1970 Dania Kopenhaga Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Ludmiła Pinajewa Holandia Mieke Jaapies Niemiecka Republika Demokratyczna Petra Setzkorn
1971 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Belgrad Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Ludmiła Pinajewa Holandia Mieke Jaapies Niemiecka Republika Demokratyczna Petra Setzkorn
1973 Finlandia Tampere Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nina Gopowa Niemiecka Republika Demokratyczna Petra Borzym Rumunia Victoria Dumitru
1974 Meksyk Meksyk Niemiecka Republika Demokratyczna Anke Ohde Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nina Gopowa Rumunia Maria Cosma
1975 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Belgrad Niemiecka Republika Demokratyczna Anke Ohde Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Galina Kreft Rumunia Maria Mihareanu
1977 Bułgaria Sofia Niemiecka Republika Demokratyczna Gudrun Dittmar Rumunia Maria Cosma Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Tatjana Korszunowa
1978 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Belgrad Niemiecka Republika Demokratyczna Roswitha Eberl Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Olga Makarowa Rumunia Maria Cosma
1979 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Duisburg Niemiecka Republika Demokratyczna Roswitha Eberl Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Galina Aleksiejewa Węgry Klára Rajnai
1981 Wielka Brytania Nottingham Niemiecka Republika Demokratyczna Birgit Fischer Węgry Éva Rakusz Szwecja Agneta Andersson
1982 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Belgrad Niemiecka Republika Demokratyczna Birgit Fischer Szwecja Agneta Andersson Węgry Éva Rakusz
1983 Finlandia Tampere Niemiecka Republika Demokratyczna Birgit Fischer Bułgaria Wania Geszewa Rumunia Maria Stefan
1985 Belgia Mechelen Niemiecka Republika Demokratyczna Birgit Schmidt-Fischer Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nelli Jefremowa Szwecja Agneta Andersson
1986 Kanada Montreal Bułgaria Wania Geszewa Niemiecka Republika Demokratyczna Kathrin Giese Dania Yvonne Knudsen
1987 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Duisburg Niemiecka Republika Demokratyczna Birgit Schmidt-Fischer Polska Izabela Dylewska Szwecja Agneta Andersson
1989 Bułgaria Płowdiw Niemiecka Republika Demokratyczna Katrin Borchert Polska Izabela Dylewska Włochy Josefa Idem
1990 Polska Poznań Włochy Josefa Idem Dania Yvonne Knudsen Niemcy Katrin Borchert
1991 Francja Paryż Niemcy Katrin Borchert Węgry Rita Kőbán Włochy Josefa Idem
1993 Dania Kopenhaga Niemcy Birgit Schmidt Szwecja Anna Olsson Kanada Carolina Brunet
1994 Meksyk Meksyk Niemcy Birgit Schmidt Węgry Rita Kőbán Włochy Josefa Idem
1995 Niemcy Duisburg Węgry Rita Kőbán Kanada Caroline Brunet Szwecja Susanne Gunnarsson
1997 Kanada Dartmouth Kanada Caroline Brunet Włochy Josefa Idem Austria Ursula Profanter
1998 Węgry Segedyn Kanada Caroline Brunet Australia Katrin Borchert Włochy Josefa Idem
1999 Włochy Mediolan Kanada Caroline Brunet Włochy Josefa Idem Węgry Rita Kőbán
2001 Polska Poznań Włochy Josefa Idem Australia Katrin Borchert Węgry Katalin Kovács
2002 Hiszpania Sewilla Węgry Katalin Kovács Kanada Caroline Brunet Włochy Josefa Idem
2003 Stany Zjednoczone Gainesville Węgry Katalin Kovács Kanada Caroline Brunet Polska Aneta Pastuszka
2005 Chorwacja Zagrzeb Niemcy Nicole Reinhardt Kanada Karen Furneaux Węgry Erzsébet Viski
2006 Węgry Segedyn Węgry Dalma Benedek Włochy Josefa Idem Chińska Republika Ludowa Zhong Hongyan
2007 Niemcy Duisburg Węgry Katalin Kovács Finlandia Anne Rikala Niemcy Katrin Wagner-Augustin
2009 Kanada Dartmouth Węgry Katalin Kovács Niemcy Katrin Wagner-Augustin Włochy Josefa Idem
2010 Polska Poznań Ukraina Inna Osypenko Węgry Natasa Janics Wielka Brytania Rachel Cowthorn
2011 Węgry Segedyn Niemcy Nicole Reinhardt Węgry Danuta Kozák Ukraina Inna Osypenko
2013 Niemcy Duisburg Węgry Danuta Kozák Niemcy Katrin Wagner-Augustin Nowa Zelandia Lisa Carrington
2014 Rosja Moskwa Węgry Danuta Kozák Nowa Zelandia Lisa Carrington Południowa Afryka Bridgitte Hartley

500 m K2[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
1938 Szwecja Växholm Czechosłowacja Marta Pavlisová
Czechosłowacja Marta Zvolanková
III Rzesza Josefa Lehmenkühler
III Rzesza Elisabeth Kropp
Dania Ruth Lange
Dania Bodil Thirstedt
1948 Wielka Brytania Londyn Dania Karen Hoff
Dania Bodil Svendsen
Czechosłowacja Marta Kohoutová
Czechosłowacja Růžena Košťálová
Austria Fritzi Schwingl
Austria Gertrude Liebhardt
1950 Dania Kopenhaga Finlandia Sylvi Saimo
Finlandia Greta Grönholm
Austria Trude Liebhardt
Austria Fritzi Schwingl
Szwecja Ingrid Wallgren
Szwecja Lisa Lundberg
1954 Francja Mâcon Węgry Hilda Pintér
Węgry Klára Bánfalvi
Węgry Valéria Lieszkovszky
Węgry Vilma Egresi
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Lisa Schwarz
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Gisela Amail
1958 Czechosłowacja Praga Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nina Grusinżewa
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Marija Żubina
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Antonina Sieriedina
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jelizawieta Kisłowa
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Therese Zens
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Ingrid Hartmann
1963 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jajce Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Roswitha Esser
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Annemarie Zimmermann
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Marija Żubina
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Ludmiła Chwiedosiuk
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Walentina Bizak
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Lubow Siniczina
1966 Niemiecka Republika Demokratyczna Berlin Niemiecka Republika Demokratyczna Anita Nüssner-Kobuss
Niemiecka Republika Demokratyczna Helga Mühlberg-Ulze
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Marija Żubina
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Antonina Sieriedina
Węgry Katalin Benkő
Węgry Anna Pfeffer
1970 Dania Kopenhaga Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Renate Breuer
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Roswitha Esser
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Ludmiła Biesrukowa
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Tamara Żymanska
Niemiecka Republika Demokratyczna Petra Setzkorn
Niemiecka Republika Demokratyczna Petra Grabowski
1971 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Belgrad Węgry Anna Pfeffer
Węgry Katalin Hollósy
Niemiecka Republika Demokratyczna Petra Setzkorn
Niemiecka Republika Demokratyczna Petra Grabowski
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Tamara Popowa
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jekatierina Kuriżko
1973 Finlandia Tampere Niemiecka Republika Demokratyczna Ilse Kaschube
Niemiecka Republika Demokratyczna Petra Borzym
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Ludmiła Pinajewa
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nina Gopowa
Węgry Anna Pfeffer
Węgry Ilona Tőzsér
1974 Meksyk Meksyk Niemiecka Republika Demokratyczna Bärbel Köster
Niemiecka Republika Demokratyczna Anke Ohde
Rumunia Viorica Dumitru
Rumunia Maria Nichiforov
Węgry Ilona Tőzsér
Węgry Mária Zakariás
1975 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Belgrad Niemiecka Republika Demokratyczna Bärbel Köster
Niemiecka Republika Demokratyczna Carola Zirzow
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Galina Kreft
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jekatierina Nagirna
Polska Maria Kazanecka
Polska Katarzyna Kulczak
1977 Bułgaria Sofia Niemiecka Republika Demokratyczna Marion Rösiger
Niemiecka Republika Demokratyczna Martina Fischer
Rumunia Agafia Orlov
Rumunia Nastasia Nichitov
Bułgaria Wania Geszewa
Bułgaria Diana Christowa
1978 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Belgrad Niemiecka Republika Demokratyczna Marion Rösiger
Niemiecka Republika Demokratyczna Birgit Fischer
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Natalja Kałasznikowa
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nina Dorok
Rumunia Agafia Orlov
Rumunia Nastasia Nichitov
1979 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Duisburg Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Natalja Kałasznikowa
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nina Dorok
Niemiecka Republika Demokratyczna Marion Rösiger
Niemiecka Republika Demokratyczna Martina Bischof
Rumunia Agafia Orlov
Rumunia Nastasia Nichitov
1981 Wielka Brytania Nottingham Niemiecka Republika Demokratyczna Birgit Fischer
Niemiecka Republika Demokratyczna Carsta Kühn
Szwecja Agneta Andersson
Szwecja Susanne Wiberg
Rumunia Agafia Buhaev
Rumunia Maria Stefan
1982 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Belgrad Niemiecka Republika Demokratyczna Birgit Fischer
Niemiecka Republika Demokratyczna Bettina Streussel
Węgry Katalin Povazsan
Węgry Erika Géczy
Szwecja Karil Olsson
Szwecja Agneta Andersson
1983 Finlandia Tampere Niemiecka Republika Demokratyczna Birgit Fischer
Niemiecka Republika Demokratyczna Carsta Kühn
Węgry Katalin Povazsan
Węgry Erika Géczy
Szwecja Agneta Andersson
Szwecja Susanne Wiberg
1985 Belgia Mechelen Niemiecka Republika Demokratyczna Birgit Schmidt
Niemiecka Republika Demokratyczna Carsta Kühn
Węgry Éva Rakusz
Węgry Rita Kőbán
Holandia Annemiek Derckx
Holandia Annemarie Cox
1986 Kanada Montreal Węgry Katalin Povazsan
Węgry Erika Mészáros
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nelli Korbukowa
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Tatjana Żystowa
Bułgaria Wania Geszewa
Bułgaria Diana Paliski
1987 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Duisburg Niemiecka Republika Demokratyczna Birgit Schmidt
Niemiecka Republika Demokratyczna Anke Nothnagel
Holandia Annemiek Derckx
Holandia Annemarie Cox
Bułgaria Ogniana Petkowa
Bułgaria Iwanka Muerowa
1989 Bułgaria Płowdiw Niemiecka Republika Demokratyczna Anke Nothnagel
Niemiecka Republika Demokratyczna Heike Singer
Węgry Éva Donusz
Węgry Erika Mészáros
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Irina Sołomikowa
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Galina Sawienko
1990 Polska Poznań Niemiecka Republika Demokratyczna Ramona Portwick
Niemiecka Republika Demokratyczna Anke von Seck
Węgry Éva Donusz
Węgry Erika Mészáros
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Katrin Borchert
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Monika Bunke
1991 Francja Paryż Niemcy Ramona Portwick
Niemcy Anke von Seck
Węgry Éva Donusz
Węgry Erika Mészáros
Szwecja Agneta Andersson
Szwecja Anna Olsson
1993 Dania Kopenhaga Szwecja Agneta Andersson
Szwecja Anna Olsson
Węgry Kinga Czigány
Węgry Szilvia Mednyánszky
Niemcy Ramona Portwick
Niemcy Anett Schuck
1994 Meksyk Meksyk Polska Elżbieta Urbańczyk
Polska Barbara Hajcel
Węgry Kinga Czigány
Węgry Szilvia Mednyánszky
Niemcy Birgit Schmidt
Niemcy Daniela Gleue
1995 Niemcy Duisburg Niemcy Ramona Portwick
Niemcy Anett Schuck
Polska Izabela Dylewska
Polska Elżbieta Urbańczyk
Szwecja Suzanne Rosenquist
Szwecja Susanne Gunnarsson
1997 Kanada Dartmouth Niemcy Birgit Fischer
Niemcy Anett Schuck
Australia Anna Wood
Australia Katrin Borchert
Hiszpania Beatriz Manchón
Hiszpania Izaskun Aramboru
1998 Węgry Segedyn Australia Anna Wood
Australia Katrin Borchert
Niemcy Birgit Fischer
Niemcy Anett Schuck
Węgry Kinga Dekany
Węgry Rita Kőbán
1999 Włochy Mediolan Polska Beata Sokołowska
Polska Aneta Pastuszka
Kanada Caroline Brunet
Kanada Karen Furneaux
Węgry Katalin Kovács
Węgry Szilvia Szabó
2001 Polska Poznań Węgry Szilvia Szabó
Węgry Kinga Bóta
Polska Beata Sokołowska
Polska Aneta Pastuszka
Hiszpania Sonia Molanes
Hiszpania Beatriz Manchón
2002 Hiszpania Sewilla Węgry Szilvia Szabó
Węgry Kinga Bóta
Niemcy Katrin Wagner
Niemcy Manuela Mucke
Hiszpania Sonia Molanes
Hiszpania Beatriz Manchón
2003 Stany Zjednoczone Gainesville Węgry Szilvia Szabó
Węgry Kinga Bóta
Bułgaria Bonka Pindzewa
Bułgaria Deljana Daczewa
Polska Beata Sokołowska-Kulesza
Polska Joanna Skowroń
2005 Chorwacja Zagrzeb Węgry Katalin Kovács
Węgry Natasa Janics
Austria Viktoria Schwarz
Austria Petra Schlitzer
Francja Anne-Laure Viard
Francja Marie Delattre
2006 Węgry Segedyn Węgry Katalin Kovács
Węgry Natasa Janics
Czechy Michala Mrůzková
Czechy Jana Bláhová
Niemcy Fanny Fischer
Niemcy Gesine Ruge
2007 Niemcy Duisburg Niemcy Fanny Fischer
Niemcy Nicole Reinhardt
Węgry Tímea Paksy
Węgry Dalma Benedek
Francja Anne-Laure Viard
Francja Marie Delattre
2009 Kanada Dartmouth Węgry Danuta Kozák
Węgry Gabriella Szabó
Niemcy Fanny Fischer
Niemcy Nicole Reinhardt
Szwecja Sofia Paldanius
Szwecja Josefin Nordlöw
2010 Polska Poznań Węgry Danuta Kozák
Węgry Gabriella Szabó
Rosja Juliana Sałachowa
Rosja Anastasija Siergiejewa
Austria Yvonne Schuring
Austria Victoria Schwarz
2011 Węgry Segedyn Austria Yvonne Schuring
Austria Viktoria Schwarz
Niemcy Franziska Weber
Niemcy Tina Dietze
Polska Beata Mikołajczyk
Polska Aneta Konieczna
2013 Niemcy Duisburg Niemcy Franziska Weber
Niemcy Tina Dietze
Węgry Katalin Kovács
Węgry Natasa Dusev-Janics
Polska Karolina Naja
Polska Beata Mikołajczyk
2014 Rosja Moskwa Węgry Gabriella Szabó
Węgry Tamara Csipes
Serbia Nikolina Moldovan
Serbia Olivera Moldovan
Polska Karolina Naja
Polska Beata Mikołajczyk

500 m K4[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
1963 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jajce  ZSRR
Walentina Bizak
Ludmiła Pinajewa
Marija Żubina
Antonina Sieriedina
 RFN
Roswitha Esser
Erika Felten
Ingrid Hartmann
Annemarie Zimmermann
 NRD
Marion Knobba
Anita Nüssner-Kobuss
Charlotte Seidelmann
Helga Mühlberg-Ulze
1966 Niemiecka Republika Demokratyczna Berlin  ZSRR
Marija Żubina
Antonina Sieriedina
Ludmiła Pinajewa
Nadieżda Lewczenko
 RFN
Sigrid Kummer
Roswitha Esser
Irene Rozema
Renate Breuer
 NRD
Käthe Pohland
Karin Haftenberger
Anita Nüssner-Kobuss
Helga Mühlberg Ulze
1970 Dania Kopenhaga  ZSRR
Ludmiła Biesrukowa
Tamara Żymanska
Natalja Bojko
Nineli Wakuła
 NRD
Petra Grabowski
Anita Kobuss
Gisa Losch
Petra Setzkorn
 RFN
Renate Breuer
Roswitha Esser
Irene Pepinghege
Heiderose Wallbaum
1971 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Belgrad  ZSRR
Jekatierina Kuriżko
Natalja Bojko
Julija Riabczinska
Ludmiła Pinajewa
 RFN
Renate Breuer
Roswitha Esser
Irene Pepinghege
Heiderose Wallbaum
 NRD
Petra Setzkorn
Marion Grupe
Bettina Müller
Petra Grabowski
1973 Finlandia Tampere  ZSRR
Ludmiła Pinajewa
Nina Gopowa
Łarisa Kabakowa
Tamara Popowa
 Węgry
Anna Pfeffer
Ilona Tőzsér
Erzsébet Horváth
Mária Zakariás
 Rumunia
Viorica Dumitru
Maria Nichiforov
Maria Cosma
Maria Ivanov
1974 Meksyk Meksyk  NRD
Ilse Kaschube
Bärbel Köster
Anke Ohde
Carola Zirzow
 ZSRR
Nina Gopowa
Łarisa Kabakowa
Tatjana Korżunowa
Galina Kreft
 Rumunia
Viorica Dumitru
Maria Nichiforov
Maria Cosma
Agafia Orlov
1975 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Belgrad  NRD
Bärbel Köster
Anke Ohde
Bettina Müller
Carola Zirzow
 ZSRR
Łarisa Biesnicka
Galina Kreft
Jekatierina Nagirna
Nadieżda Trachimienok
 Węgry
Ilona Tőzsér
Mária Zakariás
Klára Rajnai
Ágnes Pozsonyi
1977 Bułgaria Sofia  Bułgaria
Maria Minczewa
Roza Bochanowa
Welicza Minczewa
Natasza Janakiewa
 NRD
Marion Rösiger
Martina Fischer
Sabine Pochert
Gudrun Klaus-Dittmar
 ZSRR
Taisija Łaptiewa
Galina Żykariewa
Tatjana Korżunowa
Nina Doroch
1978 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Belgrad  NRD
Marion Rösiger
Roswitha Eberl
Carsta Genäuss
Birgit Fischer
 Bułgaria
Wania Geszewa
Maria Minczewa
Natasza Janakiewa
Iliana Nikołowa
 Rumunia
Agafia Orlov
Nastasia Nichitov
Buri
Mihala
1979 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Duisburg  NRD
Marion Rösiger
Martina Bischof
Birgit Fischer
Roswitha Eberl
 ZSRR
Galina Aleksiejewa
Nadieżda Trachimienok
Tatjana Korżunowa
Łarisa Nadwiga
 Rumunia
Agafia Orlov
Nastasia Nichitov
Maria Nicolae
Adriana Tarasov
1981 Wielka Brytania Nottingham  NRD
Birgit Fischer
Carsta Kühn
Kathrin Stoll
Roswitha Eberl
 ZSRR
Natalja Filonicz
Łarisa Nadwiga
Inna Żypulina
Lubow Oriechowa
 Szwecja
Karin Olsson
Agneta Andersson
Susanne Wiberg
Eva Karlsson
1982 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Belgrad  NRD
Birgit Fischer
Bettina Streussel
Roswitha Eberl
Kathrin Giese
 ZSRR
Inna Żypulina
Nelli Jefremowa
Jekatierina Gołubiewa
Saba Komkowa
 Węgry
Ágnes Dragos
Erika Géczi
Katalin Povazsan
Éva Rakusz
1983 Finlandia Tampere  NRD
Birgit Schmidt
Carsta Kühn
Ramona Walther
Kathrin Giese
 ZSRR
Inna Żypulina
Nelli Jefremowa
Natalja Kałasznikowa
Galina Aleksiejewa
 Rumunia
Tecla Borzanea
Agafia Buhaev
Natasia Ionescu
Maria Stefan
1985 Belgia Mechelen  NRD
Birgit Schmidt
Carsta Kühn
Heike Singer
Kathrin Giese
 ZSRR
Jelena Dudina
Nelli Jefremowa
Irina Sałomykowa
Guinara Żarafutdinowa
 Węgry
Katalin Gyulai
Erika Géczi
Éva Rakusz
Rita Kőbán
1986 Kanada Montreal  Węgry
Erika Géczi
Erika Mészáros
Rita Kőbán
Éva Rakusz
 ZSRR
Nelli Korbukowa
Anżela Nadtoczajewa
Tatjana Żystowa
Olga Słapnia
 Rumunia
Tecla Borzanea
Luminata Munteanu
Marina Ciucur
Anna Larie
1987 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Duisburg  NRD
Birgit Schmidt
Anke Nothnagel
Ramona Portwch
Ines Rudolph
 Węgry
Erika Géczi
Rita Kőbán
Katalin Povazsan
Éva Rakusz
 ZSRR
Irina Sałomykowa
Olga Słapnia
Guinara Żarafutdinowa
Snieguolė Narevičiūtė
1989 Bułgaria Płowdiw  NRD
Katrin Borchert
Monika Bunke
Heike Singer
Anke Nothnagel
 Węgry
Katalin Gyulai
Henriette Huber
Rita Kőbán
Erika Mészáros
 ZSRR
Aleksandra Apanowicz
Nadieżda Kowbalewicz
Irina Sałomykowa
Galina Sawienko
1990 Polska Poznań  NRD
Silke Bull
Ramona Portwick
Heike Rabenow
Anke von Seck
 Węgry
Éva Donusz
Henriette Huber
Rita Kőbán
Erika Mészáros
 RFN
Marcella Bednar
Katrin Borchert
Monika Bunke
Catrin Fischer
1991 Francja Paryż  Niemcy
Katrin Borchert
Monika Bunke
Ramona Portwick
Anke von Seck
 Węgry
Éva Donusz
Katalin Gyulay
Rita Kőbán
Erika Mészáros
 Chiny
Lui Qingilan
Ning Menghua
Wang Jing
Wen Yangfang
1993 Dania Kopenhaga  Niemcy
Birgit Schmidt
Ramona Portwick
Anett Schuck
Daniela Gleue
 Szwecja
Agneta Dnersson
Anna Olsson
Maria Haglund
Suzanne Rosenquist
 Węgry
Kinga Czigány
Éva Donusz
Rita Kőbán
Erika Mészáros
1994 Meksyk Meksyk  Niemcy
Birgit Schmidt
Ramona Portwick
Anett Schuck
Daniela Gleue
 Węgry
Éva Donusz
Kinga Czigány
Rita Kőbán
Szilvia Mednyánszky
 Szwecja
Anna Olsson
Suzanne Rosenquist
Maria Haglund
Ingela Ericsson
1995 Niemcy Duisburg  Niemcy
Manuela Mucke
Ramona Portwick
Birgit Schmidt
Anett Schuck
 Chiny
Xiang Bangdi
Bei Gaobei
Ying Dong
Qin Zhang
 Węgry
Éva Donusz
Kinga Czigány
Rita Kőbán
Szilvia Mednyánszky
1997 Kanada Dartmouth  Niemcy
Birgit Fischer
Anett Schuck
Katrin Kieseler
Katrin Wagner
 Węgry
Kinga Dekany
Szilvia Szabó
Andrea Barocsi
Katalin Kovács
 Hiszpania
Beatriz Manchón
Belen Sánchez
Ana María Penas
Izaskum Aramburu
1998 Węgry Segedyn  Niemcy
Birgit Fischer
Anett Schuck
Manuela Mucke
Marcela Bednar
 Węgry
Kinga Dekany
Silvia Szabó
Andrea Barocsi
Katalin Kovács
 Hiszpania
Beatriz Manchón
Izaskum Aramburu
Ana María Penas
Belen Sánchez
1999 Włochy Mediolan  Węgry
Katalin Kovács
Erzsébet Viski
Szilvia Szabó
Rita Kőbán
 Niemcy
Birgit Fischer
Anett Schuck
Manuela Mucke
Katrin Wagner
 Polska
Beata Sokołowska
Aneta Pastuszka
Aneta Michalak
Joanna Skowroń
2001 Polska Poznań  Węgry
Katalin Kovács
Szilvia Szabó
Kinga Bóta
Erzsébet Viski
 Niemcy
Manuela Mucke
Katrin Wagner
Anett Schuck
Nadine Opgen-Rhein
 Hiszpania
María García
Belen Sánchez
Teresa Portela
Ana María Penas
2002 Hiszpania Sewilla  Węgry
Katalin Kovács
Szilvia Szabó
Kinga Bóta
Erzsébet Viski
 Niemcy
Katrin Wagner
Anett Schuck
Manuela Mucke
Maike Nollen
 Hiszpania
Teresa Portela
Sonia Molanes
Beatariz Manchón
Maria García
2003 Stany Zjednoczone Gainesville  Węgry
Katalin Kovács
Szilvia Szabó
Erzsébet Viski
Kinga Bóta
 Polska
Karolina Sadalska
Małgorzata Czajczyńska
Aneta Białkowska
Joanna Skowroń
 Hiszpania
María García
Beatriz Manchon
Jana Smidakova
Teresa Portela
2005 Chorwacja Zagrzeb  Niemcy
Judith Hormann
Conny Waßmuth
Carolin Leonhardt
Katrin Wagner-Augustin
 Polska
Iwona Pyżalska
Joanna Skowroń
Aneta Konieczna
Aneta Białkowska
 Węgry
Dalma Benedek
Kinga Bóta
Szilvia Szabó
Tímea Paksy
2006 Węgry Segedyn  Węgry
Tímea Paksy
Katalin Kovács
Krisztina Fazekas
Natasa Janics
 Niemcy
Katrin Wagner-Augustin
Carolin Leonhardt
Conny Waßmuth
Judith Hörmann
 Rumunia
Mariana Ciobanu
Lidia Talpa
Florica Vulpes
Alina Platon
2007 Niemcy Duisburg  Niemcy
Carolin Leonhardt
Conny Waßmuth
Katrin Wagner-Augustin
Maren Knebel
 Węgry
Tímea Paksy
Katalin Kovács
Krisztina Fazekas
Dalma Benedek
 Polska
Monika Borowicz
Aneta Konieczna
Małgorzata Chojnacka
Ewelina Wojnarowska
2009 Kanada Dartmouth  Węgry
Natasa Janics
Katalin Kovács
Danuta Kozák
Dalma Benedek
 Niemcy
Carolin Leonhardt
Nicole Reinhardt
Katrin Wagner-Augustin
Tina Dietze
 Hiszpania
Beatriz Manchón
Maria Teresa Portela
Jana Smidakova
Sonia Molanes
2010 Polska Poznań  Węgry
Natasa Janics
Tamara Cispes
Katalin Kovács
Dalma Benedek
 Niemcy
Fanny Fischer
Nicole Reinhardt
Katrin Wagner-Augustin
Tina Dietze
 Polska
Karolina Naja
Aneta Konieczna
Sandra Pawełczak
Magdalena Krukowska
2011 Węgry Segedyn  Węgry
Gabriella Szabó
Danuta Kozák
Katalin Kovács
Dalma Benedek
 Niemcy
Carolin Leonhardt
Silke Hörmann
Franziska Weber
Tina Dietze
 Białoruś
Iryna Pamiałowa
Nadzieja Papok
Wolha Chudzienka
Maryna Pautaran
2013 Niemcy Duisburg  Węgry
Gabriella Szabó
Danuta Kozák
Krisztina Fazekas Zur
Ninetta Vad
 Niemcy
Franziska Weber
Tina Dietze
Katrin Wagner-Augustin
Verena Hantl
 Białoruś
Marharyta Ciszkiewicz
Nadzieja Papok
Wolha Chudzienka
Maryna Litwińczuk
2014 Rosja Moskwa  Węgry
Anna Kárász
Danuta Kozák
Gabriella Szabó
Ninetta Vad
 Polska
Edyta Dzieniszewska
Beata Mikołajczyk
Karolina Naja
Marta Walczykiewicz
 Białoruś
Wolha Chudzienka
Nadzieja Papok
Maryna Pautaran
Marharyta Ciszkiewicz

1000 m K1[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
1997 Kanada Dartmouth Kanada Caroline Brunet Włochy Josefa Idem Austria Ursula Profanter
1998 Węgry Segedyn Włochy Josefa Idem Kanada Caroline Brunet Australia Katrin Borchert
1999 Włochy Mediolan Kanada Caroline Brunet Włochy Josefa Idem Węgry Katalin Kovács
2001 Polska Poznań Włochy Josefa Idem Niemcy Katrin Wagner Australia Katrin Borchert
2002 Hiszpania Sewilla Węgry Katalin Kovács Niemcy Katrin Wagner Włochy Josefa Idem
2003 Stany Zjednoczone Gainesville Węgry Katalin Kovács Niemcy Katrin Wagner Izrael Lior Karmi
2005 Chorwacja Zagrzeb Niemcy Katrin Wagner-Augustin Węgry Dalma Benedek Kanada Karen Furneaux
2006 Węgry Segedyn Węgry Dalma Benedek Niemcy Katrin Wagner-Augustin Czechy Michala Mrůzková
2007 Niemcy Duisburg Węgry Katalin Kovács Niemcy Friederike Leue Szwecja Sofia Paldanius
2009 Kanada Dartmouth Węgry Katalin Kovács Niemcy Franziska Weber Południowa Afryka Bridgitte Hartley
2010 Polska Poznań Niemcy Franziska Weber Węgry Katalin Kovács Szwecja Sofia Paldanius
2011 Węgry Segedyn Węgry Tamara Csipes Stany Zjednoczone Krisztina Fazekas Zur Australia Naomi Flood
2013 Niemcy Duisburg Węgry Erika Medveczky Niemcy Verena Hantl Polska Edyta Dzieniszewska
2014 Rosja Moskwa Nowa Zelandia Teneale Hatton Węgry Tamara Csipes Serbia Dalma Ružičić-Benedek

1000 m K2[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
1997 Kanada Dartmouth Niemcy Birgit Fischer
Niemcy Marcela Bednar
Australia Anna Wood
Australia Katrin Borchert
Polska Izabela Dylewska-Swiatowiak
Polska Elżbieta Urbańczyk
1998 Węgry Segedyn Australia Anna Wood
Australia Katrin Borchert
Niemcy Birgit Fischer
Niemcy Ute Plessmann
Szwecja Anna Karlsson
Szwecja Susanne Gunnarsson
1999 Włochy Mediolan Australia Anna Wood
Australia Katrin Borchert
Niemcy Manuela Mucke
Niemcy Katrin Wagner
Węgry Kinga Bóta
Węgry Andrea Barosci
2001 Polska Poznań Niemcy Manuela Mucke
Niemcy Nadine Opgen-Rhein
Australia Katrin Borchert
Australia Katrin Kieseler
Hiszpania Beatriz Manchón
Hiszpania Sonia Molanes
2002 Hiszpania Sewilla Węgry Szilvia Szabó
Węgry Kinga Bóta
Niemcy Nadine Opgen-Rhein
Niemcy Manuela Mucke
Izrael Adi Gafni
Izrael Larissa Pessakhovitch
2003 Stany Zjednoczone Gainesville Węgry Tímea Paksy
Węgry Dalma Benedek
Niemcy Manuela Mucke
Niemcy Nadine Opgen-Rhein
Kanada Caroline Brunet
Kanada Mylanie Barre
2005 Chorwacja Zagrzeb Węgry Katalin Kovács
Węgry Natasa Janics
Niemcy Nadine Opgen-Rhein
Niemcy Maike Nollen
Polska Joanna Skowroń
Polska Aneta Białkowska
2006 Węgry Segedyn Węgry Katalin Kovács
Węgry Natasa Janics
Chińska Republika Ludowa Zhu Minyuan
Chińska Republika Ludowa Yang Yali
Białoruś Hanna Puszkowa
Białoruś Natallia Bandarenka
2007 Niemcy Duisburg Niemcy Gesine Ruge
Niemcy Judith Hörmann
Polska Ewelina Wojnarowska
Polska Małgorzata Chojnacka
Węgry Danuta Kozák
Węgry Gabriella Szabó
2009 Kanada Dartmouth Polska Małgorzata Chojnacka
Polska Beata Mikołajczyk
Niemcy Tina Dietze
Niemcy Carolin Leonhardt
Węgry Dalma Benedek
Węgry Erika Medveczky
2010 Polska Poznań Węgry Gabriella Szabó
Węgry Tamara Cispes
Niemcy Silke Hörmann
Niemcy Carolin Leonhardt
Rosja Juliana Sałachowa
Rosja Anastasija Siergiejewa
2011 Węgry Segedyn Niemcy Anne Knorr
Niemcy Debora Niche
Bułgaria Berenike Faldum
Bułgaria Daniela Nedewa
Węgry Alíz Sarudi
Węgry Erika Medveczky
2013 Niemcy Duisburg Węgry Gabriella Szabó
Węgry Krisztina Fazekas Zur
Niemcy Carolin Leonhardt
Niemcy Conny Waßmuth
Rumunia Irina Lauric
Rumunia Bianca Plesca
2014 Rosja Moskwa Dania Henriette Engel Hansen
Dania Emma Jørgensen
Białoruś Alaksandra Hryszyna
Białoruś Sofija Jurczanka
Węgry Erika Medveczky
Węgry Alíz Sarudi

5000 m K1[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
1989 Bułgaria Płowdiw Niemiecka Republika Demokratyczna Katrin Borchert Polska Izabela Dylewska Włochy Josefa Idem
1990 Polska Poznań Niemcy Katrin Borchert Włochy Josefa Idem Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Irina Sałomykowa
1991 Francja Paryż Włochy Josefa Idem Australia Anna Wood Niemcy Katrin Borchert
1993 Dania Kopenhaga Szwecja Susanne Gunnarsson Węgry Rita Kőbán Niemcy Birgit Schmidt
2010 Polska Poznań Węgry Vivien Folláth Białoruś Maryna Pautaran Finlandia Anne Rikala
2011 Węgry Segedyn Węgry Tamara Csipes Wielka Brytania Lani Belcher Białoruś Maryna Pautaran
2013 Niemcy Duisburg Nowa Zelandia Teneale Hatton Węgry Renáta Csay Finlandia Anne Rikala
2014 Rosja Moskwa Wielka Brytania Louisa Sawers Białoruś Maryna Pautaran Węgry Renáta Csay

Konkurencje już nierozgrywane[edytuj | edytuj kod]

200 m K4[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
1994 Meksyk Meksyk  Węgry
Éva Donusz
Szilvia Mednyánszky
Éva Laky
Rita Kőbán
 Niemcy
Birgit Schmidt
Anett Schuck
Ramona Portwick
Daniela Gleue
 Kanada
Caroline Brunet
Klari MacAskill
Alison Herst
Corrina Kennedy
1995 Niemcy Duisburg  Kanada
Carolina Brunet
Alison Herst
Corrina Kennedy
Marie-Josée Gilbeau
 Niemcy
Manuela Mucke
Ramona Portwick
Birgit Schmidt
Anett Schuck
 Szwecja
Ingela Eriksson
Maria Haglund
Anna Olsson
Susanne Rosenquist
1997 Kanada Dartmouth  Niemcy
Birgit Fischer
Anett Schuck
Manuela Mucke
Katrin Wagner
 Kanada
Karen Furneaux
Corrina Kennedy
Rice Danica
Marie-Josée Gilbeau
 Szwecja
Anna Karlsson
Ingela Eriksson
Maria Haglund
Susanne Rosenquist
1998 Węgry Segedyn  Węgry
Kinga Dekany
Erzsébet Viski
Rita Kőbán
Katalin Kovács
 Szwecja
Anna Karlsson
Susanne Gunnarsson
Ingela Ericsson
Maria Haglund
 Rosja
Natalja Gulij
Jelena Tisina
Łarisa Piejsachowicz
Tatjana Tiszczenko
1999 Włochy Mediolan  Węgry
Katalin Kovács
Erzsébet Viski
Szilvia Szabó
Rita Kőbán
 Rosja
Natalja Gulij
Olga Tiszczenko
Tatjana Tiszczenko
Galina Porywajewa
 Polska
Beata Sokołowska
Aneta Pastuszka
Agata Piszcz
Aneta Michalak
2001 Polska Poznań  Węgry
Kinga Dekany
Krisztina Fazekas
Erzsébet Viski
Katalin Kovács
 Hiszpania
Teresa Portela
María García
Belen Sánchez
Ana María Penas
 Polska
Karolina Sadalska
Aneta Pastuszka
Dorota Kuczkowska
Joanna Skowroń
2002 Hiszpania Sewilla  Węgry
Natasa Janics
Szilvia Szabó
Kinga Bóta
Tímea Paksy
 Hiszpania
Teresa Portela
Sonia Molanes
Beatriz Manchón
Maria García
 Niemcy
Katrin Wagner
Anett Schuck
Manuela Mucke
Make Nollen
2005 Chorwacja Zagrzeb  Niemcy
Carolin Leonhardt
Nicole Reinhardt
Judith Hormann
Katrin Wagner-Augustin
 Polska
Iwona Pyżalska
Małgorzata Czajczyńska
Joanna Skowroń
Beata Sokołowska-Kulesza
 Hiszpania
Isabel García
Ana Varela
Jana Smidakova
Teresa Portela
2006 Węgry Segedyn  Węgry
Tímea Paksy
Katalin Kovács
Natasa Janics
Melinda Patyi
 Niemcy
Carolin Leonhardt
Conny Waßmuth
Judith Hormann
Nicole Reinhardt
 Szwecja
Josefin Nordlöw
Sofia Paldanius
Karin Johansson
Anna Karlsson
2007 Niemcy Duisburg  Niemcy
Carolin Leonhardt
Conny Waßmuth
Katrin Wagner-Augustin
Maren Knebel
 Węgry
Tímea Paksy
Katalin Kovács
Krisztina Fazekas
Melinda Patyi
 Serbia
Miljana Knežević
Antonija Panda
Renata Kubik
Marta Tibor
2009 Kanada Dartmouth  Niemcy
Carolin Leonhardt
Conny Waßmuth
Katrin Wagner-Augustin
Tina Dietze
 Węgry
Zomilla Hegyi
Krisztina Fazekas
Natasa Janics
Tímea Paksy
 Portugalia
Beatriz Gomes
Helena Rodrigues
Teresa Portela
Joana Sousa

1000 m K4[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
2001 Polska Poznań  Węgry
Kinga Dekany
Szilvia Szabó
Erzsébet Viski
Kinga Bóta
 Polska
Karolina Sadalska
Aneta Białkowska
Dorota Kuczkowska
Joanna Skowroń
 Ukraina
Hanna Bałabanowa
Natalija Fiklisowa
Inna Osypenko
Tetiana Semikina
2002 Hiszpania Sewilla  Polska
Aneta Pastuszka
Joanna Skowroń
Karolina Sadalska
Aneta Białkowska
 Chiny
Zhong Hongyan
Fan Lina
Gao Li
Xu Linbei
 Węgry
Tímea Paksy
Katalin Móni
Alexandra Keresztesi
Erzsébet Viski
2003 Stany Zjednoczone Gainesville  Węgry
Eszter Rasztótsky
Kinga Dékány
Krisztina Fazekas
Natasa Janics
 Ukraina
Ołena Czerewatowa
Tetiana Semikina
Marija Rałczewa
Inna Osypenko
 Australia
Paula Harvey
Chantal Meek
Amanda Rankin
Katrin Kieseler
2005 Chorwacja Zagrzeb  Węgry
Tímea Paksy
Szilvia Szabó
Erzsébet Viski
Kinga Bóta
 Rumunia
Florica Vulpes
Mariana Ciobanu
Lidia Talpa
Alina Platon
 Niemcy
Carolin Leonhardt
Birgit Fischer
Maren Knebel
Judith Hormann
2006 Węgry Segedyn  Węgry
Tímea Paksy
Alexandra Keresztesi
Natasa Janics
Katalin Kovács
 Niemcy
Carolin Leonhardt
Miriam Frenken
Tanja Schuck
Silke Hörmann
 Chiny
Wang Feng
Yu Lamei
Zhang Jinmei
Jing He
2007 Niemcy Duisburg  Węgry
Tímea Paksy
Alexandra Keresztesi
Krisztina Fazekas
Dalma Benedek
 Chiny
Wang Feng
Yu Lamei
Yang Yali
Jing He
 Niemcy
Gesine Ruge
Friedericke Leue
Marina Schuck
Judith Hörmann

5000 m K2[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
1989 Bułgaria Płowdiw Niemiecka Republika Demokratyczna Monika Bunke
Niemiecka Republika Demokratyczna Ramona Portwich
Rumunia w epoce komunizmu Marina Bituleanu
Rumunia w epoce komunizmu Lumineta Hertea
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksandra Apanowicz
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nadieżda Kowalewicz
1990 Polska Poznań Niemiecka Republika Demokratyczna Ramona Portwich
Niemiecka Republika Demokratyczna Anett Schuck
Węgry Éva Dónusz
Węgry Erika Mészáros
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Katarina Koniowska
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nelli Korbukowa
1991 Francja Paryż Niemcy Ramona Portwich
Niemcy Anett Schuck
Szwecja Maria Haglund
Szwecja Susanne Rosenquist
Francja Bernadette Bregeon
Francja Sabine Gotschy
1993 Dania Kopenhaga Niemcy Ramona Portwich
Niemcy Anett Schuck
Węgry Éva Dónusz
Węgry Erika Mészáros
Rumunia Carmen Simion
Rumunia Sanda Toma

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]