To jest dobry artykuł

Medaliści mistrzostw Holandii w łyżwiarstwie szybkim

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ireen Wüst – 46-krotna medalistka mistrzostw Holandii w łyżwiarstwie szybkim w latach 2005–2020
Sven Kramer – 37-krotny medalista mistrzostw Holandii w łyżwiarstwie szybkim w latach 2005–2020
Medalistki mistrzostw Holandii w wieloboju w 2008 roku; od lewej: Renate Groenewold (srebro), Ireen Wüst (złoto), Paulien van Deutekom (brąz)

Medaliści mistrzostw Holandii w łyżwiarstwie szybkim – zestawienie zawodników i zawodniczek, którzy zdobyli medale mistrzostw Holandii w biegach na dystansach, w sprincie i w wieloboju.

Pierwsze mistrzostwa Holandii w łyżwiarstwie szybkim odbyły się 19 stycznia 1887 roku w Slikkerveer. Zwycięzcą biegu na jedną milę został wówczas Charles Goodman Tebbutt, który w finale pokonał Holendra Willema Jana van Vollenhovena. Mistrzostwa miały jednak charakter nieoficjalny[1].

Pierwsze oficjalne mistrzostwa Holandii rozegrano w 1901 roku w Leeuwarden. Od pierwszej edycji mistrzostw organizatorem zawodów jest Królewski Holenderski Związek Łyżwiarski (niderl. Koninklijke Nederlandsche Schaatsenrijders Bond). W latach 1901–1954 mistrza Holandii wyłaniano wyłącznie w wieloboju wśród mężczyzn[2]. W 1955 roku po raz pierwszy do rywalizacji przystąpiły także kobiety[3]. W 1970 roku zaczęto rozgrywać wielobój sprinterski mężczyzn[4], a w 1983 roku także kobiet[5]. Od 1987 roku odbywają się także mistrzostwa Holandii na dystansach: 500, 1000, 1500, 5000 i 10 000 metrów wśród mężczyzn[6][7][8][9][10] oraz 500, 1000, 1500, 3000 i 5000 metrów wśród kobiet[11][12][13][14][15]. Zawody przeprowadzane są zimą – w styczniu, lutym bądź marcu, czasami również w grudniu – wówczas wyłaniani są medaliści na kolejny rok[a].

W najstarszej z rozgrywanych konkurencji, wieloboju, najczęściej na najwyższym stopniu podium mistrzostw Holandii stawał Hilbert van der Duim. Zdobył siedem tytułów mistrzowskich z rzędu w latach 1979–1985[2]. Najwięcej złotych medali w wieloboju sprinterskim mężczyzn, po sześć, zdobyli: Gerard van Velde w latach 1992–2005, Jan Bos w latach 1997–2008 oraz Stefan Groothuis w latach 2006–2013[4]. Velde wywalczył także największą liczbę złotych medali w biegach na dystansie 500 metrów, triumfując ośmiokrotnie w latach 1991–2005[6]. Najbardziej utytułowanymi łyżwiarzami w biegu na 1000 metrów są, z pięcioma złotymi medalami, Erben Wennemars i Kjeld Nuis. Wennemars wygrał tę konkurencję pięciokrotnie w latach 1997–2004, a Nuis w latach 2013–2019[7]. W biegu mężczyzn na 1500 metrów najczęściej wygrywał Rintje Ritsma. W latach 1992–1999 zdobył na tym dystansie sześć złotych medali[8]. Najbardziej utytułowanym zawodnikiem w biegu na 5000 metrów jest Sven Kramer, który w latach 2007–2018 zdobył w tej konkurencji dziesięć złotych medali. Ponadto między 2006 a 2020 rokiem wywalczył na tym dystansie dwa srebrne i dwa brązowe medale[9]. W biegu na 10 000 metrów najczęściej, sześciokrotnie, najlepsi okazali się natomiast Bob de Jong, który zwyciężał w latach 1996–2012, Sven Kramer w latach 2007–2016 oraz Jorrit Bergsma w latach 2013–2020[10]. W biegu masowym cztery złote medale w latach 2013–2020 zdobył Arjan Stroetinga[16][17].

W wieloboju kobiet najwięcej razy wygrywała Stien Baas-Kaiser – sześć razy w latach 1964–1971[3]. W wieloboju sprinterskim najczęściej wygrywała Marianne Timmer, zdominowała ona zawody sprinterskie kobiet w latach 1997–2008, dziesięciokrotnie zdobywając tytuły mistrzowskie[5]. W biegach na dystansach najwięcej złotych medali zdobyły: Christine Aaftink na 500 metrów (siedem złotych medali z rzędu w latach 1990–1996[11]), Marianne Timmer na 1000 metrów (siedem złotych medali w latach 1998–2005[12]), Ireen Wüst na 1500 metrów (osiem złotych medali w latach 2006–2019[13]) i na 3000 metrów (siedem złotych medali w latach 2006–2017[14]) oraz Carla Zijlstra na 5000 metrów (sześć złotych medali w latach 1992–1999[15]). W biegu masowym wszystkie siedem złotych medali w latach 2013–2020 zdobyła Irene Schouten[18][19].

Najwięcej medali wszystkich trzech kruszców, we wszystkich biegach na dystansach, zdobyła Ireen Wüst wśród kobiet (38) oraz Bob de Jong wśród mężczyzn (31). Z kolei, biorąc pod uwagę wszystkie konkurencje łącznie, Ireen Wüst zdobyła 46 medali – 23 złote, 14 srebrnych i 9 brązowych, a najbardziej utytułowany w zawodach mężczyzn Sven Kramer 37 medali – 26 złotych, 5 srebrnych i 6 brązowych. Więcej o trzy medale o Kramera zdobył Erben Wennemars, jednak na jego koncie jest mniej tytułów mistrzowskich[a].

Medaliści chronologicznie[edytuj | edytuj kod]

Wielobój sprinterski mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz Źr.
1970, Deventer Bazen, JanJan Bazen Hoekstra, MartenMarten Hoekstra Valentijn, JosJos Valentijn [4]
1971, Amsterdam Bazen, JanJan Bazen Hoekstra, MartenMarten Hoekstra Bleeker, EppieEppie Bleeker
1972, Deventer Bazen, JanJan Bazen Hoekstra, MartenMarten Hoekstra Brouwer, AnneAnne Brouwer
1973, Heerenveen Valentijn, JosJos Valentijn Bazen, JanJan Bazen Bleeker, EppieEppie Bleeker
1974, Assen Bleeker, EppieEppie Bleeker Bazen, JanJan Bazen Olof, JohnnyJohnny Olof
1975, Assen Bleeker, EppieEppie Bleeker Valentijn, JosJos Valentijn Bazen, JanJan Bazen
1976, Groningen Valentijn, JosJos Valentijn Boer, Piet dePiet de Boer Bazen, JanJan Bazen
1977, Assen Valentijn, JosJos Valentijn Uilkema, SiesSies Uilkema Bleeker, EppieEppie Bleeker
1978, Eindhoven Govaert, MielMiel Govaert Valentijn, JosJos Valentijn Boer, Lieuwe deLieuwe de Boer
1979, Heerenveen Govaert, MielMiel Govaert Boer, Lieuwe deLieuwe de Boer Roemer, Jan van deJan van de Roemer
1980, Haga Roemer, Jan van deJan van de Roemer Boer, Lieuwe deLieuwe de Boer Jong, Bert deBert de Jong
1981, Assen Boer, Lieuwe deLieuwe de Boer Uilkema, SiesSies Uilkema Roemer, Jan van deJan van de Roemer
1982, Heerenveen Ykema, JanJan Ykema Govaert, MielMiel Govaert Boer, Lieuwe deLieuwe de Boer
1983, Utrecht Uilkema, SiesSies Uilkema Vergeer, HeinHein Vergeer Duim, Hilbert van derHilbert van der Duim
1984, Eindhoven Vergeer, HeinHein Vergeer Kuiper, GeertGeert Kuiper Ket, RonRon Ket
1985, Utrecht Vergeer, HeinHein Vergeer Kuiper, GeertGeert Kuiper Duim, Hilbert van derHilbert van der Duim
1986, Utrecht Kuiper, GeertGeert Kuiper Vergeer, HeinHein Vergeer Ykema, JanJan Ykema
1987, Deventer Ykema, JanJan Ykema Kuiper, GeertGeert Kuiper Boelsma, MennoMenno Boelsma
1988, Alkmaar Ykema, JanJan Ykema Loef, ArieArie Loef Vergeer, HeinHein Vergeer
1989, Heerenveen Loef, ArieArie Loef Ykema, JanJan Ykema Terpstra, TjerkTjerk Terpstra
1990, Assen Terpstra, TjerkTjerk Terpstra Brink, Gerjan van deGerjan van de Brink Boelsma, MennoMenno Boelsma
1991, Assen Loef, ArieArie Loef Janssen, HansHans Janssen Brink, Gerjan van deGerjan van de Brink
1992, Heerenveen Velde, Gerard vanGerard van Velde Brouwer, Jan JanJan Jan Brouwer Boelsma, MennoMenno Boelsma
1993, Utrecht Velde, Gerard vanGerard van Velde Schreuder, ArjanArjan Schreuder Groeneveld, MarcoMarco Groeneveld
1994, Haga Vlies, Nico van derNico van der Vlies Loef, ArieArie Loef Leeuwangh, Jakko JanJakko Jan Leeuwangh
1995, Alkmaar Velde, Gerard vanGerard van Velde Leeuwangh, Jakko JanJakko Jan Leeuwangh Poel, Arnold van derArnold van der Poel
1996, Assen Velde, Gerard vanGerard van Velde Leeuwangh, Jakko JanJakko Jan Leeuwangh Bos, JanJan Bos
1997, Groningen Bos, JanJan Bos Velde, Gerard vanGerard van Velde Wennemars, ErbenErben Wennemars
1998, Groningen Bos, JanJan Bos Wennemars, ErbenErben Wennemars Postma, IdsIds Postma
1999, Groningen Bos, JanJan Bos Leeuwangh, Jakko JanJakko Jan Leeuwangh Wennemars, ErbenErben Wennemars
2000, Utrecht Bos, JanJan Bos Leeuwangh, Jakko JanJakko Jan Leeuwangh Velde, Gerard vanGerard van Velde
2001, Heerenveen Wennemars, ErbenErben Wennemars Velde, Gerard vanGerard van Velde Straathof, JeroenJeroen Straathof
2002, Groningen Velde, Gerard vanGerard van Velde Bos, JanJan Bos Wennemars, ErbenErben Wennemars
2003, Groningen Bos, JanJan Bos Koning, Jacques deJacques de Koning Nijenhuis, BeornBeorn Nijenhuis
2004, Utrecht Wennemars, ErbenErben Wennemars Velde, Gerard vanGerard van Velde Nijenhuis, BeornBeorn Nijenhuis
2005, Groningen Velde, Gerard vanGerard van Velde Bos, JanJan Bos Koning, Jacques deJacques de Koning
2006, Assen Groothuis, StefanStefan Groothuis Velde, Gerard vanGerard van Velde Nijenhuis, BeornBeorn Nijenhuis
2007, Groningen Wennemars, ErbenErben Wennemars Bos, JanJan Bos Nijenhuis, BeornBeorn Nijenhuis
2008, Heerenveen Bos, JanJan Bos Koning, Jacques deJacques de Koning Elgersma, LarsLars Elgersma
2009, Heerenveen Groothuis, StefanStefan Groothuis Wennemars, ErbenErben Wennemars Tuitert, MarkMark Tuitert
2010, Groningen Groothuis, StefanStefan Groothuis Tuitert, MarkMark Tuitert Nijenhuis, BeornBeorn Nijenhuis
2011, Heerenveen Groothuis, StefanStefan Groothuis Smeekens, JanJan Smeekens Bos, JanJan Bos
2012, Heerenveen Groothuis, StefanStefan Groothuis Otterspeer, HeinHein Otterspeer Vries, Sjoerd deSjoerd de Vries
2013, Groningen Groothuis, StefanStefan Groothuis Mulder, MichelMichel Mulder Otterspeer, HeinHein Otterspeer
2014, Amsterdam Mulder, MichelMichel Mulder Otterspeer, HeinHein Otterspeer Nuis, KjeldKjeld Nuis
2015, Groningen Otterspeer, HeinHein Otterspeer Mulder, MichelMichel Mulder Schipper, PimPim Schipper
2016, Heerenveen Verbij, KaiKai Verbij Mulder, RonaldRonald Mulder Jorritsma, GerbenGerben Jorritsma
2017, Heerenveen Mulder, RonaldRonald Mulder Smeekens, JanJan Smeekens Schipper, PimPim Schipper
2018, Heerenveen Ntab, Dai DaiDai Dai Ntab Otterspeer, HeinHein Otterspeer Krol, ThomasThomas Krol
2019, Heerenveen Otterspeer, HeinHein Otterspeer Ntab, Dai DaiDai Dai Ntab Velema, LennartLennart Velema [20]
2020, Heerenveen Nuis, KjeldKjeld Nuis Velema, LennartLennart Velema Esders, GijsGijs Esders [21]

Bieg na 500 m mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz Źr.
1987, Haga Boelsma, MennoMenno Boelsma Kaats, HansHans Kaats Jonkman, BaukeBauke Jonkman [6]
1988, Heerenveen Noyens, MaartenMaarten Noyens Ykema, JanJan Ykema Janssen, HansHans Janssen
Terpstra, TjerkTjerk Terpstra
1989, Heerenveen Ykema, JanJan Ykema Boelsma, MennoMenno Boelsma Noyens, MaartenMaarten Noyens
1990, Heerenveen Loef, ArieArie Loef Boelsma, MennoMenno Boelsma Noyens, MaartenMaarten Noyens
1991, Haga Velde, Gerard vanGerard van Velde Jonkman, BaukeBauke Jonkman Janssen, HansHans Janssen
1992, Heerenveen Velde, Gerard vanGerard van Velde Loef, ArieArie Loef Brouwer, Jan JanJan Jan Brouwer
1993, Deventer Velde, Gerard vanGerard van Velde Kramer, AndriesAndries Kramer Loef, ArieArie Loef
1994, Heerenveen Velde, Gerard vanGerard van Velde Loef, ArieArie Loef Vlies, Nico van derNico van der Vlies
1995, Haga Kramer, AndriesAndries Kramer Wennemars, ErbenErben Wennemars Leeuwangh, Jakko JanJakko Jan Leeuwangh
1996, Groningen Velde, Gerard vanGerard van Velde Bos, JanJan Bos Blanken, MaartenMaarten Blanken
1997, Haga Velde, Gerard vanGerard van Velde Kramer, AndriesAndries Kramer Vlies, Nico van derNico van der Vlies
1998, Heerenveen Bos, JanJan Bos Wennemars, ErbenErben Wennemars Leeuwangh, Jakko JanJakko Jan Leeuwangh
1999, Groningen Bos, JanJan Bos Leeuwangh, Jakko JanJakko Jan Leeuwangh Wennemars, ErbenErben Wennemars
2000, Deventer Wennemars, ErbenErben Wennemars Bos, JanJan Bos Velde, Gerard vanGerard van Velde
2001, Haga Wennemars, ErbenErben Wennemars Bos, JanJan Bos Straathof, JeroenJeroen Straathof
2002, Groningen Bos, JanJan Bos Wennemars, ErbenErben Wennemars Velde, Gerard vanGerard van Velde
2003, Utrecht Wennemars, ErbenErben Wennemars Velde, Gerard vanGerard van Velde Bos, JanJan Bos
2004, Heerenveen Velde, Gerard vanGerard van Velde Wennemars, ErbenErben Wennemars Bos, JanJan Bos
2005, Assen Velde, Gerard vanGerard van Velde Nijenhuis, BeornBeorn Nijenhuis Wennemars, ErbenErben Wennemars
2006, Heerenveen Bos, JanJan Bos Nijenhuis, BeornBeorn Nijenhuis Wennemars, ErbenErben Wennemars
2007, Assen Bos, JanJan Bos Smeekens, JanJan Smeekens Wennemars, ErbenErben Wennemars
2008, Heerenveen Smeekens, JanJan Smeekens Kuipers, SimonSimon Kuipers Wennemars, ErbenErben Wennemars
2009, Heerenveen Smeekens, JanJan Smeekens Kuipers, SimonSimon Kuipers Tuitert, MarkMark Tuitert
2010, Heerenveen Smeekens, JanJan Smeekens Mulder, RonaldRonald Mulder Tuitert, MarkMark Tuitert
2011, Heerenveen Mulder, RonaldRonald Mulder Smeekens, JanJan Smeekens Groothuis, StefanStefan Groothuis
2012, Heerenveen Smeekens, JanJan Smeekens Mulder, MichelMichel Mulder Groothuis, StefanStefan Groothuis
2013, Heerenveen Mulder, MichelMichel Mulder Smeekens, JanJan Smeekens Otterspeer, HeinHein Otterspeer
2014, Heerenveen Smeekens, JanJan Smeekens Mulder, RonaldRonald Mulder Mulder, MichelMichel Mulder
2015, Heerenveen Smeekens, JanJan Smeekens Mulder, MichelMichel Mulder Schipper, PimPim Schipper
2016, Heerenveen Verbij, KaiKai Verbij Smeekens, JanJan Smeekens Mulder, RonaldRonald Mulder
2017, Heerenveen Ntab, Dai DaiDai Dai Ntab Mulder, RonaldRonald Mulder Smeekens, JanJan Smeekens
2018, Heerenveen Ntab, Dai DaiDai Dai Ntab Mulder, RonaldRonald Mulder Verbij, KaiKai Verbij
2019, Heerenveen Mulder, RonaldRonald Mulder Ntab, Dai DaiDai Dai Ntab Smeekens, JanJan Smeekens
2020, Heerenveen Ntab, Dai DaiDai Dai Ntab Smeekens, JanJan Smeekens Verbij, KaiKai Verbij [22]

Bieg na 1000 m mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz Źr.
1987, Haga Jonkman, BaukeBauke Jonkman Kuiper, GeertGeert Kuiper Mos, JacoJaco Mos [7]
1988, Heerenveen Ykema, JanJan Ykema Vergeer, HeinHein Vergeer Jonkman, BaukeBauke Jonkman
1989, Heerenveen Ykema, JanJan Ykema Boelsma, MennoMenno Boelsma
Noyens, MaartenMaarten Noyens
1990, Heerenveen Loef, ArieArie Loef Poel, Arnold van derArnold van der Poel Boelsma, MennoMenno Boelsma
1991, Haga Velde, Gerard vanGerard van Velde Groeneveld, MarcoMarco Groeneveld Vries, Erik deErik de Vries
1992, Heerenveen Zandstra, FalkoFalko Zandstra Visser, LeoLeo Visser Poel, Arnold van derArnold van der Poel
1993, Deventer Groeneveld, MarcoMarco Groeneveld Vlies, Nico van derNico van der Vlies Velde, Gerard vanGerard van Velde
1994, Heerenveen Velde, Gerard vanGerard van Velde Loef, ArieArie Loef Vlies, Nico van derNico van der Vlies
1995, Haga Velde, Gerard vanGerard van Velde Poel, Arnold van derArnold van der Poel Kramer, AndriesAndries Kramer
1996, Groningen Velde, Gerard vanGerard van Velde Bos, JanJan Bos Schreuder, ArjanArjan Schreuder
1997, Haga Wennemars, ErbenErben Wennemars Vlies, Nico van derNico van der Vlies Kramer, AndriesAndries Kramer
1998, Heerenveen Bos, JanJan Bos Postma, IdsIds Postma
Wennemars, ErbenErben Wennemars
1999, Groningen Leeuwangh, Jakko JanJakko Jan Leeuwangh Bos, JanJan Bos Postma, IdsIds Postma
2000, Deventer Wennemars, ErbenErben Wennemars Bos, JanJan Bos Hersman, MartinMartin Hersman
2001, Haga Wennemars, ErbenErben Wennemars Bos, JanJan Bos Straathof, JeroenJeroen Straathof
2002, Groningen Bos, JanJan Bos Velde, Gerard vanGerard van Velde Wennemars, ErbenErben Wennemars
2003, Utrecht Wennemars, ErbenErben Wennemars Velde, Gerard vanGerard van Velde Bos, JanJan Bos
2004, Heerenveen Wennemars, ErbenErben Wennemars Oltrop, AlexanderAlexander Oltrop
Velde, Gerard vanGerard van Velde
2005, Assen Nijenhuis, BeornBeorn Nijenhuis Wennemars, ErbenErben Wennemars Kuipers, SimonSimon Kuipers
2006, Heerenveen Bos, JanJan Bos Wennemars, ErbenErben Wennemars Nijenhuis, BeornBeorn Nijenhuis
2007, Assen Bos, JanJan Bos Groothuis, StefanStefan Groothuis Nijenhuis, BeornBeorn Nijenhuis
2008, Heerenveen Kuipers, SimonSimon Kuipers Bos, JanJan Bos Wennemars, ErbenErben Wennemars
2009, Heerenveen Groothuis, StefanStefan Groothuis Wennemars, ErbenErben Wennemars Tuitert, MarkMark Tuitert
2010, Heerenveen Groothuis, StefanStefan Groothuis Kuipers, SimonSimon Kuipers Tuitert, MarkMark Tuitert
2011, Heerenveen Kuipers, SimonSimon Kuipers Groothuis, StefanStefan Groothuis Bos, JanJan Bos
2012, Heerenveen Groothuis, StefanStefan Groothuis Vries, Sjoerd deSjoerd de Vries Nuis, KjeldKjeld Nuis
2013, Heerenveen Nuis, KjeldKjeld Nuis Otterspeer, HeinHein Otterspeer Vries, Sjoerd deSjoerd de Vries
2014, Heerenveen Nuis, KjeldKjeld Nuis Verweij, KoenKoen Verweij Vries, Sjoerd deSjoerd de Vries
2015, Heerenveen Nuis, KjeldKjeld Nuis Groothuis, StefanStefan Groothuis Verweij, KoenKoen Verweij
2016, Heerenveen Nuis, KjeldKjeld Nuis Verbij, KaiKai Verbij Groothuis, StefanStefan Groothuis
2017, Heerenveen Verbij, KaiKai Verbij Nuis, KjeldKjeld Nuis Mulder, RonaldRonald Mulder
2018, Heerenveen Verbij, KaiKai Verbij Nuis, KjeldKjeld Nuis Verweij, KoenKoen Verweij
2019, Heerenveen Nuis, KjeldKjeld Nuis Krol, ThomasThomas Krol Verbij, KaiKai Verbij
2020, Heerenveen Krol, ThomasThomas Krol Verbij, KaiKai Verbij Ntab, Dai DaiDai Dai Ntab [23]

Bieg na 1500 m mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz Źr.
1987, Utrecht Visser, LeoLeo Visser Vergeer, HeinHein Vergeer Kemkers, GerardGerard Kemkers [8]
1988, Heerenveen Visser, LeoLeo Visser Portijk, AnnejanAnnejan Portijk Vergeer, HeinHein Vergeer
1989, Heerenveen Portijk, AnnejanAnnejan Portijk Kemkers, GerardGerard Kemkers Visser, LeoLeo Visser
1990, Heerenveen Burg, Ben van derBen van der Burg Visser, LeoLeo Visser Bos, ThomasThomas Bos
1991, Haga Visser, LeoLeo Visser Veldkamp, BartBart Veldkamp Bos, ThomasThomas Bos
1992, Heerenveen Ritsma, RintjeRintje Ritsma Visser, LeoLeo Visser Zandstra, FalkoFalko Zandstra
1993, Deventer Ritsma, RintjeRintje Ritsma Zandstra, FalkoFalko Zandstra Straathof, JeroenJeroen Straathof
1994, Heerenveen Ritsma, RintjeRintje Ritsma Hersman, MartinMartin Hersman Postma, IdsIds Postma
1995, Haga Zandstra, FalkoFalko Zandstra Ritsma, RintjeRintje Ritsma Straathof, JeroenJeroen Straathof
1996, Groningen Ritsma, RintjeRintje Ritsma Straathof, JeroenJeroen Straathof Heideman, Jan MaartenJan Maarten Heideman
1997, Haga Buitelaar, GijsGijs Buitelaar Wennemars, ErbenErben Wennemars Klein-Hesselink, HansHans Klein-Hesselink
1998, Heerenveen Ritsma, RintjeRintje Ritsma Hersman, MartinMartin Hersman Wennemars, ErbenErben Wennemars
1999, Groningen Ritsma, RintjeRintje Ritsma Straathof, JeroenJeroen Straathof Bos, JanJan Bos
2000, Deventer Hersman, MartinMartin Hersman Leeuwangh, Jakko JanJakko Jan Leeuwangh Straathof, JeroenJeroen Straathof
2001, Haga Romme, GianniGianni Romme Tuitert, MarkMark Tuitert Wennemars, ErbenErben Wennemars
2002, Groningen Hersman, MartinMartin Hersman Leeuwangh, Jakko JanJakko Jan Leeuwangh Ritsma, RintjeRintje Ritsma
2003, Utrecht Wennemars, ErbenErben Wennemars Hersman, MartinMartin Hersman Tuitert, MarkMark Tuitert
2004, Heerenveen Wennemars, ErbenErben Wennemars Tuitert, MarkMark Tuitert Postma, IdsIds Postma
2005, Assen Nijenhuis, BeornBeorn Nijenhuis Wennemars, ErbenErben Wennemars Kuipers, SimonSimon Kuipers
2006, Heerenveen Bos, JanJan Bos Wennemars, ErbenErben Wennemars Kramer, SvenSven Kramer
2007, Assen Kramer, SvenSven Kramer Kuipers, SimonSimon Kuipers Bos, JanJan Bos
2008, Heerenveen Kuipers, SimonSimon Kuipers Wennemars, ErbenErben Wennemars Kramer, SvenSven Kramer
2009, Heerenveen Kramer, SvenSven Kramer Tuitert, MarkMark Tuitert Kuipers, SimonSimon Kuipers
2010, Heerenveen Ket, RhianRhian Ket Tuitert, MarkMark Tuitert Groothuis, StefanStefan Groothuis
2011, Heerenveen Kuipers, SimonSimon Kuipers Tuitert, MarkMark Tuitert Groothuis, StefanStefan Groothuis
2012, Heerenveen Groothuis, StefanStefan Groothuis Nuis, KjeldKjeld Nuis Vries, Sjoerd deSjoerd de Vries
2013, Heerenveen Nuis, KjeldKjeld Nuis Rotteveel, RenzRenz Rotteveel Vriend, MauriceMaurice Vriend
2014, Heerenveen Verweij, KoenKoen Verweij Nuis, KjeldKjeld Nuis Ket, RhianRhian Ket
2015, Heerenveen Kramer, SvenSven Kramer Verweij, KoenKoen Verweij Krol, ThomasThomas Krol
2016, Heerenveen Nuis, KjeldKjeld Nuis Krol, ThomasThomas Krol Groothuis, StefanStefan Groothuis
2017, Heerenveen Kramer, SvenSven Kramer Nuis, KjeldKjeld Nuis Roest, PatrickPatrick Roest
2018, Heerenveen Verweij, KoenKoen Verweij Krol, ThomasThomas Krol Kramer, SvenSven Kramer
2019, Heerenveen Nuis, KjeldKjeld Nuis Roest, PatrickPatrick Roest Krol, ThomasThomas Krol
2020, Heerenveen Krol, ThomasThomas Krol Roest, PatrickPatrick Roest Verweij, KoenKoen Verweij [24]

Bieg na 5000 m mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz Źr.
1987, Haga Vergeer, HeinHein Vergeer Visser, LeoLeo Visser Koopmans, BertBert Koopmans [9]
1988, Heerenveen Kemkers, GerardGerard Kemkers Dijkstra, HerbertHerbert Dijkstra Veldkamp, BartBart Veldkamp
1989, Heerenveen Kemkers, GerardGerard Kemkers Vunderink, RobertRobert Vunderink Visser, LeoLeo Visser
1990, Heerenveen Burg, Ben van derBen van der Burg Zandstra, FalkoFalko Zandstra Veldkamp, BartBart Veldkamp
1991, Haga Veldkamp, BartBart Veldkamp Visser, LeoLeo Visser Vunderink, RobertRobert Vunderink
1992, Heerenveen Veldkamp, BartBart Veldkamp Visser, LeoLeo Visser Vunderink, RobertRobert Vunderink
1993, Deventer Ritsma, RintjeRintje Ritsma Zandstra, FalkoFalko Zandstra Veldkamp, BartBart Veldkamp
1994, Heerenveen Ritsma, RintjeRintje Ritsma Zandstra, FalkoFalko Zandstra Veldkamp, BartBart Veldkamp
1995, Haga Ritsma, RintjeRintje Ritsma Zandstra, FalkoFalko Zandstra Hersman, MartinMartin Hersman
1996, Groningen Romme, GianniGianni Romme Jong, Bob deBob de Jong Postma, IdsIds Postma
1997, Haga Rohling, BerryBerry Rohling Beulenkamp, JelmerJelmer Beulenkamp Wit, Maurijn deMaurijn de Wit
1998, Heerenveen Ritsma, RintjeRintje Ritsma Beulenkamp, JelmerJelmer Beulenkamp Jong, Bob deBob de Jong
1999, Groningen Romme, GianniGianni Romme Ritsma, RintjeRintje Ritsma Verheijen, CarlCarl Verheijen
2000, Deventer Jong, Bob deBob de Jong Verheijen, CarlCarl Verheijen Hersman, MartinMartin Hersman
2001, Haga Romme, GianniGianni Romme Ritsma, RintjeRintje Ritsma Jong, Bob deBob de Jong
2002, Groningen Romme, GianniGianni Romme Jong, Bob deBob de Jong Ritsma, RintjeRintje Ritsma
2003, Utrecht Romme, GianniGianni Romme Verheijen, CarlCarl Verheijen Postma, IdsIds Postma
2004, Heerenveen Verheijen, CarlCarl Verheijen Uytdehaage, JochemJochem Uytdehaage Jong, Bob deBob de Jong
2005, Assen Jong, Bob deBob de Jong Verheijen, CarlCarl Verheijen Romme, GianniGianni Romme
2006, Heerenveen Verheijen, CarlCarl Verheijen Kramer, SvenSven Kramer Jong, Bob deBob de Jong
2007, Assen Kramer, SvenSven Kramer Verheijen, CarlCarl Verheijen Jong, Bob deBob de Jong
2008, Heerenveen Kramer, SvenSven Kramer Verheijen, CarlCarl Verheijen Heuvel, Wouter OldeWouter Olde Heuvel
2009, Heerenveen Kramer, SvenSven Kramer Verheijen, CarlCarl Verheijen Heuvel, Wouter OldeWouter Olde Heuvel
2010, Heerenveen Kramer, SvenSven Kramer Jong, Bob deBob de Jong Heuvel, Wouter OldeWouter Olde Heuvel
2011, Heerenveen Vries, Bob deBob de Vries Heuvel, Wouter OldeWouter Olde Heuvel Bergsma, JorritJorrit Bergsma
2012, Heerenveen Bergsma, JorritJorrit Bergsma Jong, Bob deBob de Jong Kramer, SvenSven Kramer
2013, Heerenveen Kramer, SvenSven Kramer Blokhuijsen, JanJan Blokhuijsen Bergsma, JorritJorrit Bergsma
2014, Heerenveen Kramer, SvenSven Kramer Bergsma, JorritJorrit Bergsma Jong, Bob deBob de Jong
2015, Heerenveen Kramer, SvenSven Kramer Bergsma, JorritJorrit Bergsma Heuvel, Wouter OldeWouter Olde Heuvel
2016, Heerenveen Kramer, SvenSven Kramer Bergsma, JorritJorrit Bergsma Vries, Douwe deDouwe de Vries
2017, Heerenveen Kramer, SvenSven Kramer Bergsma, JorritJorrit Bergsma Vries, Douwe deDouwe de Vries
2018, Heerenveen Kramer, SvenSven Kramer Bergsma, JorritJorrit Bergsma Kooiman, Erik JanErik Jan Kooiman
2019, Heerenveen Roest, PatrickPatrick Roest Bergsma, JorritJorrit Bergsma Kramer, SvenSven Kramer
2020, Heerenveen Roest, PatrickPatrick Roest Kramer, SvenSven Kramer Bergsma, JorritJorrit Bergsma [25]

Bieg na 10 000 m mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz Źr.
1987, Utrecht Vunderink, RobertRobert Vunderink Dijkstra, HerbertHerbert Dijkstra Visser, LeoLeo Visser [10]
1988, Heerenveen Visser, LeoLeo Visser Kemkers, GerardGerard Kemkers Dijkstra, HerbertHerbert Dijkstra
1989, Heerenveen Vunderink, RobertRobert Vunderink Bos, ThomasThomas Bos Visser, LeoLeo Visser
1990, Heerenveen Bos, ThomasThomas Bos Veldkamp, BartBart Veldkamp Vunderink, RobertRobert Vunderink
1991, Haga Veldkamp, BartBart Veldkamp Vunderink, RobertRobert Vunderink Stam, ArnoldArnold Stam
1992, Heerenveen Veldkamp, BartBart Veldkamp Vunderink, RobertRobert Vunderink Bos, ThomasThomas Bos
1993, Deventer Zandstra, FalkoFalko Zandstra Veldkamp, BartBart Veldkamp Ritsma, RintjeRintje Ritsma
1994, Heerenveen Zandstra, FalkoFalko Zandstra Ritsma, RintjeRintje Ritsma Postma, IdsIds Postma
1995, Haga Ritsma, RintjeRintje Ritsma Zandstra, FalkoFalko Zandstra Jong, Bob deBob de Jong
1996, Groningen Jong, Bob deBob de Jong Romme, GianniGianni Romme Verheijen, CarlCarl Verheijen
1997, Haga Rohling, BerryBerry Rohling Meijer, JurgenJurgen Meijer Beulenkamp, JelmerJelmer Beulenkamp
1998, Heerenveen Jong, Bob deBob de Jong Zandstra, FalkoFalko Zandstra Beulenkamp, JelmerJelmer Beulenkamp
1999, Groningen Jong, Bob deBob de Jong Romme, GianniGianni Romme Verheijen, CarlCarl Verheijen
2000, Deventer Uytdehaage, JochemJochem Uytdehaage Jong, Bob deBob de Jong Rykkje, BrigtBrigt Rykkje
2001, Haga Verheijen, CarlCarl Verheijen Jong, Bob deBob de Jong Uytdehaage, JochemJochem Uytdehaage
2002, Groningen Helling, CasperCasper Helling Rykkje, BrigtBrigt Rykkje Meijer, JarnoJarno Meijer
2003, Utrecht Angenent, HenkHenk Angenent Jong, Bob deBob de Jong Verheijen, CarlCarl Verheijen
2004, Heerenveen Uytdehaage, JochemJochem Uytdehaage Verheijen, CarlCarl Verheijen Jong, Bob deBob de Jong
2005, Assen Jong, Bob deBob de Jong Romme, GianniGianni Romme Rykkje, BrigtBrigt Rykkje
2006, Heerenveen Verheijen, CarlCarl Verheijen Kramer, SvenSven Kramer Jong, Bob deBob de Jong
2007, Assen Kramer, SvenSven Kramer Verheijen, CarlCarl Verheijen Jong, Bob deBob de Jong
2008, Heerenveen Kramer, SvenSven Kramer Jong, Bob deBob de Jong Rykkje, BrigtBrigt Rykkje
2009, Heerenveen Kramer, SvenSven Kramer Verheijen, CarlCarl Verheijen Jong, Bob deBob de Jong
2010, Heerenveen Kramer, SvenSven Kramer Jong, Bob deBob de Jong Verheijen, CarlCarl Verheijen
2011, Heerenveen Jong, Bob deBob de Jong Vries, Bob deBob de Vries Bergsma, JorritJorrit Bergsma
2012, Heerenveen Jong, Bob deBob de Jong Bergsma, JorritJorrit Bergsma Kramer, SvenSven Kramer
2013, Heerenveen Bergsma, JorritJorrit Bergsma Jong, Bob deBob de Jong Blokhuijsen, JanJan Blokhuijsen
2014, Heerenveen Kramer, SvenSven Kramer Bergsma, JorritJorrit Bergsma Jong, Bob deBob de Jong
2015, Heerenveen Bergsma, JorritJorrit Bergsma Jong, Bob deBob de Jong Kooiman, Erik JanErik Jan Kooiman
2016, Heerenveen Kramer, SvenSven Kramer Kooiman, Erik JanErik Jan Kooiman Vries, Bob deBob de Vries
2017, Heerenveen Bergsma, JorritJorrit Bergsma Kramer, SvenSven Kramer Vries, Bob deBob de Vries
2018, Heerenveen Bergsma, JorritJorrit Bergsma Kramer, SvenSven Kramer Kooiman, Erik JanErik Jan Kooiman
2019, Heerenveen Bergsma, JorritJorrit Bergsma Roest, PatrickPatrick Roest Vries, Douwe deDouwe de Vries
2020, Heerenveen Bergsma, JorritJorrit Bergsma Roest, PatrickPatrick Roest Talsma, MarwinMarwin Talsma [26]

Bieg masowy mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz Źr.
2013, Heerenveen Stroetinga, ArjanArjan Stroetinga Hekman, GaryGary Hekman Knol, JohanJohan Knol [16]
2014, Heerenveen Stroetinga, ArjanArjan Stroetinga Grooeneveld, ChristijnChristijn Grooeneveld Vreugdenhil, FrankFrank Vreugdenhil
2015, Groningen Stroetinga, ArjanArjan Stroetinga Hoolwerf, EvertEvert Hoolwerf Berga, IngmarIngmar Berga
2016, Heerenveen Hoolwerf, WillemWillem Hoolwerf Beek, Thom vanThom van Beek Vries, Douwe deDouwe de Vries
2017, Heerenveen Hekman, GaryGary Hekman Stroetinga, ArjanArjan Stroetinga Blokhuijsen, JanJan Blokhuijsen
2019, Heerenveen Vries, Douwe deDouwe de Vries Ramler, VictorVictor Ramler Stroetinga, ArjanArjan Stroetinga
2020, Heerenveen Stroetinga, ArjanArjan Stroetinga Verweij, KoenKoen Verweij Blokhuijsen, JanJan Blokhuijsen [17]

Wielobój mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz Źr.
1901, Leeuwarden Banning, EekoEeko Banning Bouma, SytzeSytze Bouma [2]
1903, Groningen Koning, Coen deCoen de Koning Greve, JanJan Greve Bezemer, BernhardBernhard Bezemer
1905, Deventer Koning, Coen deCoen de Koning Greve, JanJan Greve Bezemer, BernhardBernhard Bezemer
1912, Leeuwarden Koning, Coen deCoen de Koning Geertsema, TammeTamme Geertsema de Koning, Jacques P.Jacques P. de Koning
1914, Zwolle de Koning, Jacques P.Jacques P. de Koning Bakker, Jan HarkeJan Harke Bakker Zwart, MarinusMarinus Zwart
1917, Veendam Bakker, Jan HarkeJan Harke Bakker Wilkens, AntonAnton Wilkens de Koning, Jacques P.Jacques P. de Koning
1919, Zwolle Tetzner, MaxMax Tetzner de Koning, Jacques P.Jacques P. de Koning Wajer, AlbertAlbert Wajer
1922, Gronigen Tetzner, MaxMax Tetzner Bakker, Jan HarkeJan Harke Bakker Krul, HarrieHarrie Krul
1929, Gronigen Scheer, Dolf van derDolf van der Scheer Heiden, SiemSiem Heiden Hooftman, TeunTeun Hooftman
1933, Heerenveen Scheer, Dolf van derDolf van der Scheer Dijkstra, LouLou Dijkstra Langedijk, JanJan Langedijk
1940, Gronigen Langedijk, JanJan Langedijk Koops, RoelofRoelof Koops Roos, JanJan Roos
1941, Bergen Buyen, HermanHerman Buyen Langedijk, JanJan Langedijk Koops, RoelofRoelof Koops
1942, Zutphen Buyen, HermanHerman Buyen Havekotte, JaapJaap Havekotte Keijzer, PietPiet Keijzer
1946, Heerenveen Keijzer, PietPiet Keijzer Buyen, HermanHerman Buyen Hoorn, Siem vanSiem van Hoorn
1947, Rotterdam Langedijk, JanJan Langedijk Verbiezen, FransFrans Verbiezen Havekotte, JaapJaap Havekotte
1951, Zutphen Broekman, KeesKees Broekman Maarse, GerardGerard Maarse Charisius, JanJan Charisius
1954, Zwolle Oever, Egbert van 'tEgbert van 't Oever Elst, Cockie van derCockie van der Elst Wervers, JanJan Wervers
1955, Heerenveen Maarse, GerardGerard Maarse Oever, Egbert van 'tEgbert van 't Oever Graaff, Wim deWim de Graaff
1956, Rotterdam Graaff, Wim deWim de Graaff Berg, Jeen van denJeen van den Berg Maarse, GerardGerard Maarse
1962, Amsterdam Grift, Henk van derHenk van der Grift Meeuwisse, ChrisChris Meeuwisse Vroege, ArnoldArnold Vroege
1963, Gronigen Liebrechts, RudieRudie Liebrechts Zee, ArieArie Zee Meeuwisse, ChrisChris Meeuwisse
1964, Deventer Liebrechts, RudieRudie Liebrechts Schenk, ArdArd Schenk Meijer, PietPiet Meijer
1965, Amsterdam Schenk, ArdArd Schenk Liebrechts, RudieRudie Liebrechts Verkerk, KeesKees Verkerk
1966, Deventer Verkerk, KeesKees Verkerk Schenk, ArdArd Schenk Liebrechts, RudieRudie Liebrechts
1967, Amsterdam Verkerk, KeesKees Verkerk Schenk, ArdArd Schenk Nottet, PeterPeter Nottet
1968, Amsterdam Schenk, ArdArd Schenk Nottet, PeterPeter Nottet Bols, JanJan Bols
1969, Heerenveen Verkerk, KeesKees Verkerk Bols, JanJan Bols Schenk, ArdArd Schenk
1970, Deventer Schenk, ArdArd Schenk Bols, JanJan Bols Dijk, Jappie vanJappie van Dijk
1971, Amsterdam Bols, JanJan Bols Schenk, ArdArd Schenk Verheijen, EddyEddy Verheijen
1972, Deventer Verkerk, KeesKees Verkerk Bols, JanJan Bols Verheijen, EddyEddy Verheijen
1973, Heerenveen Dijk, Jappie vanJappie van Dijk Kleine, PietPiet Kleine Helden, Hans vanHans van Helden
1974, Assen Kuipers, HarmHarm Kuipers Kleine, PietPiet Kleine Derksen, JanJan Derksen
1975, Assen Kuipers, HarmHarm Kuipers Kleine, PietPiet Kleine Derksen, JanJan Derksen
1976, Gronigen Helden, Hans vanHans van Helden Kleine, PietPiet Kleine Pasman, JoopJoop Pasman
1977, Assen Helden, Hans vanHans van Helden Kleine, PietPiet Kleine Vriend, KlaasKlaas Vriend
1978, Eindhoven Kleine, PietPiet Kleine Duim, Hilbert van derHilbert van der Duim Pasman, JoopJoop Pasman
1979, Heerenveen Duim, Hilbert van derHilbert van der Duim Kramer, YepYep Kramer Vriend, KlaasKlaas Vriend
1980, Haga Duim, Hilbert van derHilbert van der Duim Kramer, YepYep Kramer Kleine, PietPiet Kleine
1981, Assen Duim, Hilbert van derHilbert van der Duim Kleine, PietPiet Kleine Schalij, FritsFrits Schalij
1982, Heerenveen Duim, Hilbert van derHilbert van der Duim Schalij, FritsFrits Schalij Sibrandy, RolfRolf Sibrandy
1983, Deventer Duim, Hilbert van derHilbert van der Duim Vunderink, RobertRobert Vunderink Schalij, FritsFrits Schalij
1984, Gronigen Duim, Hilbert van derHilbert van der Duim Schalij, FritsFrits Schalij Kramer, YepYep Kramer
1985, Alkmaar Duim, Hilbert van derHilbert van der Duim Vergeer, HeinHein Vergeer Schalij, FritsFrits Schalij
1986, Assen Vergeer, HeinHein Vergeer Kemkers, GerardGerard Kemkers Schalij, FritsFrits Schalij
1987, Deventer Vergeer, HeinHein Vergeer Kemkers, GerardGerard Kemkers Visser, LeoLeo Visser
1988, Alkmaar Visser, LeoLeo Visser Kemkers, GerardGerard Kemkers Portijk, AnnejanAnnejan Portijk
1989, Haga Visser, LeoLeo Visser Kemkers, GerardGerard Kemkers Veldkamp, BartBart Veldkamp
1990, Assen Burg, Ben van derBen van der Burg Kemkers, GerardGerard Kemkers Bos, ThomasThomas Bos
1991, Alkmaar Visser, LeoLeo Visser Veldkamp, BartBart Veldkamp Burg, Ben van derBen van der Burg
1992, Alkmaar Zandstra, FalkoFalko Zandstra Veldkamp, BartBart Veldkamp Ritsma, RintjeRintje Ritsma
1993, Assen Zandstra, FalkoFalko Zandstra Veldkamp, BartBart Veldkamp Ritsma, RintjeRintje Ritsma
1994, Haga Postma, IdsIds Postma Ritsma, RintjeRintje Ritsma Veldkamp, BartBart Veldkamp
1995, Assen Zandstra, FalkoFalko Zandstra Ritsma, RintjeRintje Ritsma Veldkamp, BartBart Veldkamp
1996, Haga Ritsma, RintjeRintje Ritsma Postma, IdsIds Postma Hersman, MartinMartin Hersman
1997, Assen Ritsma, RintjeRintje Ritsma Zandstra, FalkoFalko Zandstra Romme, GianniGianni Romme
1998, Deventer Beulenkamp, JelmerJelmer Beulenkamp Verheijen, CarlCarl Verheijen Uytdehaage, JochemJochem Uytdehaage
1999, Haga Postma, IdsIds Postma Uytdehaage, JochemJochem Uytdehaage Jong, Bob deBob de Jong
2000, Haga Romme, GianniGianni Romme Ritsma, RintjeRintje Ritsma Postma, IdsIds Postma
2001, Heerenveen Uytdehaage, JochemJochem Uytdehaage Postma, IdsIds Postma Tuitert, MarkMark Tuitert
2002, Alkmaar Romme, GianniGianni Romme Postma, IdsIds Postma Meijer, JarnoJarno Meijer
2003, Assen Romme, GianniGianni Romme Tuitert, MarkMark Tuitert Ritsma, RintjeRintje Ritsma
2004, Eindhoven Uytdehaage, JochemJochem Uytdehaage Verheijen, CarlCarl Verheijen Tuitert, MarkMark Tuitert
2005, Heerenveen Kramer, SvenSven Kramer Verheijen, CarlCarl Verheijen Tuitert, MarkMark Tuitert
2006, Utrecht Tuitert, MarkMark Tuitert Ritsma, RintjeRintje Ritsma Jong, Bob deBob de Jong
2007, Heerenveen Kramer, SvenSven Kramer Verheijen, CarlCarl Verheijen Wennemars, ErbenErben Wennemars
2008, Gronigen Kramer, SvenSven Kramer Heuvel, Wouter OldeWouter Olde Heuvel Jongejan, BenBen Jongejan
2009, Heerenveen Kramer, SvenSven Kramer Heuvel, Wouter OldeWouter Olde Heuvel Verheijen, CarlCarl Verheijen
2010, Heerenveen Heuvel, Wouter OldeWouter Olde Heuvel Bloemen, Ted-JanTed-Jan Bloemen Verweij, KoenKoen Verweij
2011, Heerenveen Heuvel, Wouter OldeWouter Olde Heuvel Verweij, KoenKoen Verweij Blokhuijsen, JanJan Blokhuijsen
2012, Heerenveen Bloemen, Ted-JanTed-Jan Bloemen Verweij, KoenKoen Verweij Jongejan, BenBen Jongejan
2013, Heerenveen Kramer, SvenSven Kramer Blokhuijsen, JanJan Blokhuijsen Rotteveel, RenzRenz Rotteveel
2014, Amsterdam Verweij, KoenKoen Verweij Rotteveel, RenzRenz Rotteveel Heuvel, Wouter OldeWouter Olde Heuvel
2015, Heerenveen Kramer, SvenSven Kramer Heuvel, Wouter OldeWouter Olde Heuvel Verweij, KoenKoen Verweij
2016, Heerenveen Blokhuijsen, JanJan Blokhuijsen Vries, Douwe deDouwe de Vries Roest, PatrickPatrick Roest
2017, Heerenveen Blokhuijsen, JanJan Blokhuijsen Roest, PatrickPatrick Roest Bosker, MarcelMarcel Bosker
2018, Heerenveen Bosker, MarcelMarcel Bosker Dijkstra, LexLex Dijkstra Geerdinck, ThomasThomas Geerdinck
2019, Heerenveen Vries, Douwe deDouwe de Vries Bosker, MarcelMarcel Bosker Huizinga, ChrisChris Huizinga [27]
2020, Heerenveen Blokhuijsen, JanJan Blokhuijsen Bosker, MarcelMarcel Bosker Vries, Douwe deDouwe de Vries [28]

Wielobój sprinterski kobiet[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz Źr.
1983, Utrecht Boorsma, AlieAlie Boorsma Gennip, Yvonne vanYvonne van Gennip Limbach, TheaThea Limbach [5]
1984, Eindhoven Gennip, Yvonne vanYvonne van Gennip Meijer, ElsEls Meijer Boorsma, AlieAlie Boorsma
1985, Utrecht Gennip, Yvonne vanYvonne van Gennip Boorsma, AlieAlie Boorsma Meijer, ElsEls Meijer
1986, Utrecht Moolhuizen, PetraPetra Moolhuizen Gennip, Yvonne vanYvonne van Gennip Stam, MariekeMarieke Stam
1987, Deventer Aaftink, ChristineChristine Aaftink Meijer, ElsEls Meijer Keulen, BoukjeBoukje Keulen
1988, Alkmaar Aaftink, ChristineChristine Aaftink Haringa, IngridIngrid Haringa Hekkers, MariskaMariska Hekkers
1989, Heerenveen Aaftink, ChristineChristine Aaftink Loorbach, AnitaAnita Loorbach Bollaart, AnjaAnja Bollaart
1990, Assen Aaftink, ChristineChristine Aaftink Zuilen, Marion vanMarion van Zuilen Loorbach, AnitaAnita Loorbach
1991, Assen Stam, MariekeMarieke Stam Aaftink, ChristineChristine Aaftink Meijer, HermaHerma Meijer
1992, Heerenveen Aaftink, ChristineChristine Aaftink Loorbach, AnitaAnita Loorbach Stam, MariekeMarieke Stam
1993, Utrecht Aaftink, ChristineChristine Aaftink Meijer, HermaHerma Meijer Stam, MariekeMarieke Stam
1994, Haga Aaftink, ChristineChristine Aaftink Zwolle, SandraSandra Zwolle Meggelen, Leontine vanLeontine van Meggelen
1995, Alkmaar Thomas, AnnamarieAnnamarie Thomas Zwolle, SandraSandra Zwolle Aaftink, ChristineChristine Aaftink
1996, Assen Thomas, AnnamarieAnnamarie Thomas Aaftink, ChristineChristine Aaftink Nuyt, AndreaAndrea Nuyt
1997, Groningen Timmer, MarianneMarianne Timmer Thomas, AnnamarieAnnamarie Thomas Zwolle, SandraSandra Zwolle
1998, Groningen Timmer, MarianneMarianne Timmer Thomas, AnnamarieAnnamarie Thomas Nuyt, AndreaAndrea Nuyt
1999, Groningen Timmer, MarianneMarianne Timmer Nuyt, AndreaAndrea Nuyt Jong, Tonny deTonny de Jong
2000, Utrecht Nuyt, AndreaAndrea Nuyt Timmer, MarianneMarianne Timmer Wijsman, MariekeMarieke Wijsman
2001, Heerenveen Timmer, MarianneMarianne Timmer Nuyt, AndreaAndrea Nuyt Oonk, FroukeFrouke Oonk
2002, Groningen Nuyt, AndreaAndrea Nuyt Thomas, AnnamarieAnnamarie Thomas Wijsman, MariekeMarieke Wijsman
2003, Groningen Timmer, MarianneMarianne Timmer Wijsman, MariekeMarieke Wijsman Oonk, FroukeFrouke Oonk
2004, Utrecht Timmer, MarianneMarianne Timmer Nuyt, AndreaAndrea Nuyt Thomas, AnnamarieAnnamarie Thomas
2005, Groningen Timmer, MarianneMarianne Timmer Oonk, FroukeFrouke Oonk Gerritsen, AnnetteAnnette Gerritsen
2006, Assen Timmer, MarianneMarianne Timmer Star, Sanne van derSanne van der Star Gerritsen, AnnetteAnnette Gerritsen
2007, Groningen Timmer, MarianneMarianne Timmer Gerritsen, AnnetteAnnette Gerritsen Boer, MargotMargot Boer
2008, Heerenveen Timmer, MarianneMarianne Timmer Wüst, IreenIreen Wüst Boer, MargotMargot Boer
2009, Heerenveen Boer, MargotMargot Boer Bruintjes, NatasjaNatasja Bruintjes Riessen, Laurine vanLaurine van Riessen
2010, Groningen Gerritsen, AnnetteAnnette Gerritsen Boer, MargotMargot Boer Riessen, Laurine vanLaurine van Riessen
2011, Heerenveen Boer, MargotMargot Boer Gerritsen, AnnetteAnnette Gerritsen Riessen, Laurine vanLaurine van Riessen
2012, Heerenveen Boer, MargotMargot Boer Oenema, ThijsjeThijsje Oenema Leenstra, MarritMarrit Leenstra
2013, Groningen Leenstra, MarritMarrit Leenstra Boer, MargotMargot Boer Riessen, Laurine vanLaurine van Riessen
2014, Amsterdam Boer, MargotMargot Boer Beek, Lotte vanLotte van Beek Oenema, ThijsjeThijsje Oenema
2015, Groningen Oenema, ThijsjeThijsje Oenema Riessen, Laurine vanLaurine van Riessen Boer, MargotMargot Boer
2016, Heerenveen Neeling, Sanneke deSanneke de Neeling Leenstra, MarritMarrit Leenstra Boer, MargotMargot Boer
2017, Heerenveen Wüst, IreenIreen Wüst Das, AniceAnice Das Neeling, Sanneke deSanneke de Neeling
2018, Heerenveen Jong, Letitia deLetitia de Jong Das, AniceAnice Das Neeling, Sanneke deSanneke de Neeling
2019, Heerenveen Leerdam, JuttaJutta Leerdam Jong, Letitia deLetitia de Jong Neeling, Sanneke deSanneke de Neeling [29]
2020, Heerenveen Jong, Letitia deLetitia de Jong Mors, Jorien terJorien ter Mors Kok, FemkeFemke Kok [30]

Bieg na 500 m kobiet[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz Źr.
1987, Haga Haringa, IngridIngrid Haringa Gennip, Yvonne vanYvonne van Gennip Aaftink, ChristineChristine Aaftink [11]
1988, Heerenveen Haringa, IngridIngrid Haringa Aaftink, ChristineChristine Aaftink Meijer, HermaHerma Meijer
1989, Heerenveen Meijer, HermaHerma Meijer Stam, MariekeMarieke Stam Aaftink, ChristineChristine Aaftink
1990, Heerenveen Aaftink, ChristineChristine Aaftink Meijer, HermaHerma Meijer Voetelink, SandraSandra Voetelink
1991, Haarlem Aaftink, ChristineChristine Aaftink Stam, MariekeMarieke Stam Loorbach, AnitaAnita Loorbach
1992, Heerenveen Aaftink, ChristineChristine Aaftink Voetelink, SandraSandra Voetelink Loorbach, AnitaAnita Loorbach
1993, Deventer Aaftink, ChristineChristine Aaftink Meijer, HermaHerma Meijer Vellinga, RenskeRenske Vellinga
1994, Heerenveen Aaftink, ChristineChristine Aaftink Voetelink, SandraSandra Voetelink Zwolle, SandraSandra Zwolle
1995, Haga Aaftink, ChristineChristine Aaftink Loorbach, AnitaAnita Loorbach Zwolle, SandraSandra Zwolle
1996, Groningen Aaftink, ChristineChristine Aaftink Timmer, MarianneMarianne Timmer Nuyt, AndreaAndrea Nuyt
1997, Haga Straathof, JudithJudith Straathof Oonk, FroukeFrouke Oonk Nuyt, AndreaAndrea Nuyt
1998, Heerenveen Nuyt, AndreaAndrea Nuyt Timmer, MarianneMarianne Timmer Zwolle, SandraSandra Zwolle
1999, Groningen Nuyt, AndreaAndrea Nuyt Timmer, MarianneMarianne Timmer Zwolle, SandraSandra Zwolle
2000, Deventer Nuyt, AndreaAndrea Nuyt Timmer, MarianneMarianne Timmer Oonk, FroukeFrouke Oonk
2001, Haga Nuyt, AndreaAndrea Nuyt Timmer, MarianneMarianne Timmer Heins, ChristineChristine Heins
2002, Groningen Nuyt, AndreaAndrea Nuyt Timmer, MarianneMarianne Timmer Leever, YvonneYvonne Leever
2003, Utrecht Timmer, MarianneMarianne Timmer Nuyt, AndreaAndrea Nuyt Leever, YvonneYvonne Leever
2004, Heerenveen Timmer, MarianneMarianne Timmer Nuyt, AndreaAndrea Nuyt Leever, YvonneYvonne Leever
2005, Assen Timmer, MarianneMarianne Timmer Oonk, FroukeFrouke Oonk Gerritsen, AnnetteAnnette Gerritsen
2006, Heerenveen Timmer, MarianneMarianne Timmer Gerritsen, AnnetteAnnette Gerritsen Star, Sanne van derSanne van der Star
2007, Assen Boer, MargotMargot Boer Timmer, MarianneMarianne Timmer Gerritsen, AnnetteAnnette Gerritsen
2008, Heerenveen Gerritsen, AnnetteAnnette Gerritsen Boer, MargotMargot Boer Timmer, MarianneMarianne Timmer
2009, Heerenveen Gerritsen, AnnetteAnnette Gerritsen Boer, MargotMargot Boer Oenema, ThijsjeThijsje Oenema
2010, Heerenveen Gerritsen, AnnetteAnnette Gerritsen Boer, MargotMargot Boer Timmer, MarianneMarianne Timmer
2011, Heerenveen Boer, MargotMargot Boer Riessen, Laurine vanLaurine van Riessen Leenstra, MarritMarrit Leenstra
2012, Heerenveen Oenema, ThijsjeThijsje Oenema Boer, MargotMargot Boer Gerritsen, AnnetteAnnette Gerritsen
2013, Heerenveen Oenema, ThijsjeThijsje Oenema Boer, MargotMargot Boer Riessen, Laurine vanLaurine van Riessen
2014, Heerenveen Boer, MargotMargot Boer Riessen, Laurine vanLaurine van Riessen Oenema, ThijsjeThijsje Oenema
2015, Heerenveen Boer, MargotMargot Boer Oenema, ThijsjeThijsje Oenema Werff, Bo van derBo van der Werff
2016, Heerenveen Boer, MargotMargot Boer Smit, JanineJanine Smit Leenstra, MarritMarrit Leenstra
2017, Heerenveen Mors, Jorien terJorien ter Mors Brandt, Floor van denFloor van den Brandt Das, AniceAnice Das
2018, Heerenveen Mors, Jorien terJorien ter Mors Leenstra, MarritMarrit Leenstra Neeling, Sanneke deSanneke de Neeling
2019, Heerenveen Smit, JanineJanine Smit Jong, Letitia deLetitia de Jong Leerdam, JuttaJutta Leerdam
2020, Heerenveen Leerdam, JuttaJutta Leerdam Jong, Letitia deLetitia de Jong Kok, FemkeFemke Kok [31]

Bieg na 1000 m kobiet[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz Źr.
1987, Haga Moolhuizen, PetraPetra Moolhuizen Gennip, Yvonne vanYvonne van Gennip Aaftink, ChristineChristine Aaftink [12]
1988, Heerenveen Haringa, IngridIngrid Haringa Bollaart, AnjaAnja Bollaart Preuter, MargaMarga Preuter
1989, Heerenveen Haringa, IngridIngrid Haringa Aaftink, ChristineChristine Aaftink Voetelink, SandraSandra Voetelink
1990, Heerenveen Aaftink, ChristineChristine Aaftink Loorbach, AnitaAnita Loorbach Stam, MariekeMarieke Stam
1991, Haarlem Aaftink, ChristineChristine Aaftink Stam, MariekeMarieke Stam Loorbach, AnitaAnita Loorbach
1992, Heerenveen Aaftink, ChristineChristine Aaftink Voetelink, SandraSandra Voetelink Meijer, HermaHerma Meijer
1993, Deventer Aaftink, ChristineChristine Aaftink Vellinga, RenskeRenske Vellinga Meggelen, Leontine vanLeontine van Meggelen
1994, Heerenveen Aaftink, ChristineChristine Aaftink Timmer, MarianneMarianne Timmer Zwolle, SandraSandra Zwolle
1995, Haga Zwolle, SandraSandra Zwolle Aaftink, ChristineChristine Aaftink Meggelen, Leontine vanLeontine van Meggelen
1996, Groningen Zwolle, SandraSandra Zwolle Aaftink, ChristineChristine Aaftink Timmer, MarianneMarianne Timmer
1997, Haga Straathof, JudithJudith Straathof Oonk, FroukeFrouke Oonk Nuyt, AndreaAndrea Nuyt
1998, Heerenveen Timmer, MarianneMarianne Timmer Thomas, AnnamarieAnnamarie Thomas Zwolle, SandraSandra Zwolle
1999, Groningen Timmer, MarianneMarianne Timmer Jong, Tonny deTonny de Jong Thomas, AnnamarieAnnamarie Thomas
2000, Deventer Timmer, MarianneMarianne Timmer Nuyt, AndreaAndrea Nuyt Hart, Sandra 'tSandra 't Hart
2001, Haga Nuyt, AndreaAndrea Nuyt Jong, Tonny deTonny de Jong Timmer, MarianneMarianne Timmer
2002, Groningen Timmer, MarianneMarianne Timmer Groenewold, RenateRenate Groenewold Nuyt, AndreaAndrea Nuyt
2003, Utrecht Timmer, MarianneMarianne Timmer Groenewold, RenateRenate Groenewold Thomas, AnnamarieAnnamarie Thomas
2004, Heerenveen Timmer, MarianneMarianne Timmer Thomas, AnnamarieAnnamarie Thomas Nuyt, AndreaAndrea Nuyt
2005, Assen Timmer, MarianneMarianne Timmer Groenewold, RenateRenate Groenewold Thomas, AnnamarieAnnamarie Thomas
2006, Heerenveen Wüst, IreenIreen Wüst Timmer, MarianneMarianne Timmer Gerritsen, AnnetteAnnette Gerritsen
2007, Assen Wüst, IreenIreen Wüst Gerritsen, AnnetteAnnette Gerritsen Timmer, MarianneMarianne Timmer
2008, Heerenveen Deutekom, Paulien vanPaulien van Deutekom Gerritsen, AnnetteAnnette Gerritsen Wüst, IreenIreen Wüst
2009, Heerenveen Deutekom, Paulien vanPaulien van Deutekom Gerritsen, AnnetteAnnette Gerritsen Bruintjes, NatasjaNatasja Bruintjes
2010, Heerenveen Gerritsen, AnnetteAnnette Gerritsen Boer, MargotMargot Boer Timmer, MarianneMarianne Timmer
2011, Heerenveen Leenstra, MarritMarrit Leenstra Boer, MargotMargot Boer Riessen, Laurine vanLaurine van Riessen
2012, Heerenveen Oenema, ThijsjeThijsje Oenema Leenstra, MarritMarrit Leenstra Wüst, IreenIreen Wüst
2013, Heerenveen Leenstra, MarritMarrit Leenstra Beek, Lotte vanLotte van Beek Valkenburg, DianeDiane Valkenburg
2014, Heerenveen Leenstra, MarritMarrit Leenstra Wüst, IreenIreen Wüst Beek, Lotte vanLotte van Beek
2015, Heerenveen Leenstra, MarritMarrit Leenstra Wüst, IreenIreen Wüst Riessen, Laurine vanLaurine van Riessen
2016, Heerenveen Mors, Jorien terJorien ter Mors Leenstra, MarritMarrit Leenstra Wüst, IreenIreen Wüst
2017, Heerenveen Mors, Jorien terJorien ter Mors Leenstra, MarritMarrit Leenstra Wüst, IreenIreen Wüst
2018, Heerenveen Mors, Jorien terJorien ter Mors Leenstra, MarritMarrit Leenstra Wüst, IreenIreen Wüst
2019, Heerenveen Wüst, IreenIreen Wüst Jong, Antoinette deAntoinette de Jong Leerdam, JuttaJutta Leerdam
2020, Heerenveen Leerdam, JuttaJutta Leerdam Jong, Letitia deLetitia de Jong Wüst, IreenIreen Wüst [32]

Bieg na 1500 m kobiet[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz Źr.
1987, Utrecht Gennip, Yvonne vanYvonne van Gennip Moolhuizen, PetraPetra Moolhuizen Paul, IngridIngrid Paul [13]
1988, Heerenveen Gennip, Yvonne vanYvonne van Gennip Stam, MariekeMarieke Stam Mulder, GrietjeGrietje Mulder
1989, Heerenveen Gennip, Yvonne vanYvonne van Gennip Paul, IngridIngrid Paul Stam, MariekeMarieke Stam
1990, Heerenveen Meijer, HermaHerma Meijer Stam, MariekeMarieke Stam Grimbergen, JolandaJolanda Grimbergen
1991, Haarlem Schie, Lia vanLia van Schie Stam, MariekeMarieke Stam Meijer, HermaHerma Meijer
1992, Heerenveen Voetelink, SandraSandra Voetelink Gennip, Yvonne vanYvonne van Gennip Schie, Lia vanLia van Schie
1993, Deventer Loor, Barbara deBarbara de Loor Zijlstra, CarlaCarla Zijlstra Meggelen, Leontine vanLeontine van Meggelen
1994, Heerenveen Thomas, AnnamarieAnnamarie Thomas Jong, Tonny deTonny de Jong Zijlstra, CarlaCarla Zijlstra
1995, Haga Thomas, AnnamarieAnnamarie Thomas Jong, Tonny deTonny de Jong Groenewold, RenateRenate Groenewold
1996, Groningen Wijsman, MariekeMarieke Wijsman Timmer, MarianneMarianne Timmer Hart, Sandra 'tSandra 't Hart
1997, Haga Straathof, JudithJudith Straathof Oonk, FroukeFrouke Oonk Oosting, MartineMartine Oosting
1998, Heerenveen Thomas, AnnamarieAnnamarie Thomas Timmer, MarianneMarianne Timmer Jong, Tonny deTonny de Jong
1999, Groningen Loor, Barbara deBarbara de Loor Jong, Tonny deTonny de Jong Thomas, AnnamarieAnnamarie Thomas
2000, Deventer Cramer, WietekeWieteke Cramer Hart, Sandra 'tSandra 't Hart Loor, Barbara deBarbara de Loor
2001, Haga Groenewold, RenateRenate Groenewold Loor, Barbara deBarbara de Loor Jong, Tonny deTonny de Jong
2002, Groningen Jong, Tonny deTonny de Jong Timmer, MarianneMarianne Timmer Ankoné, FrédériqueFrédérique Ankoné
2003, Utrecht Groenewold, RenateRenate Groenewold Thomas, AnnamarieAnnamarie Thomas Loor, Barbara deBarbara de Loor
2004, Heerenveen Thomas, AnnamarieAnnamarie Thomas Vis, MarjaMarja Vis Timmer, MarianneMarianne Timmer
2005, Assen Groenewold, RenateRenate Groenewold Timmer, MarianneMarianne Timmer Ankoné, FrédériqueFrédérique Ankoné
2006, Heerenveen Wüst, IreenIreen Wüst Deutekom, Paulien vanPaulien van Deutekom Groenewold, RenateRenate Groenewold
2007, Assen Wüst, IreenIreen Wüst Groenewold, RenateRenate Groenewold Deutekom, Paulien vanPaulien van Deutekom
2008, Heerenveen Deutekom, Paulien vanPaulien van Deutekom Wüst, IreenIreen Wüst Valkenburg, DianeDiane Valkenburg
Leenstra, MarritMarrit Leenstra
2009, Heerenveen Deutekom, Paulien vanPaulien van Deutekom Wüst, IreenIreen Wüst Leenstra, MarritMarrit Leenstra
2010, Heerenveen Gerritsen, AnnetteAnnette Gerritsen Wüst, IreenIreen Wüst Valkenburg, DianeDiane Valkenburg
2011, Heerenveen Wüst, IreenIreen Wüst Leenstra, MarritMarrit Leenstra Riessen, Laurine vanLaurine van Riessen
2012, Heerenveen Wüst, IreenIreen Wüst Leenstra, MarritMarrit Leenstra Valkenburg, DianeDiane Valkenburg
2013, Heerenveen Wüst, IreenIreen Wüst Beek, Lotte vanLotte van Beek Leenstra, MarritMarrit Leenstra
2014, Heerenveen Mors, Jorien terJorien ter Mors Beek, Lotte vanLotte van Beek Wüst, IreenIreen Wüst
2015, Heerenveen Wüst, IreenIreen Wüst Leenstra, MarritMarrit Leenstra Jong, Antoinette deAntoinette de Jong
2016, Heerenveen Mors, Jorien terJorien ter Mors Wüst, IreenIreen Wüst Leenstra, MarritMarrit Leenstra
2017, Heerenveen Wüst, IreenIreen Wüst Mors, Jorien terJorien ter Mors Leenstra, MarritMarrit Leenstra
2018, Heerenveen Mors, Jorien terJorien ter Mors Wüst, IreenIreen Wüst Leenstra, MarritMarrit Leenstra
2019, Heerenveen Wüst, IreenIreen Wüst Jong, Antoinette deAntoinette de Jong Wijfje, MelissaMelissa Wijfje
2020, Heerenveen Wijfje, MelissaMelissa Wijfje Wüst, IreenIreen Wüst Beune, JoyJoy Beune [33]

Bieg na 3000 m kobiet[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz Źr.
1987, Haga Gennip, Yvonne vanYvonne van Gennip Stam, MariekeMarieke Stam Moolhuizen, PetraPetra Moolhuizen [14]
1988, Heerenveen Gennip, Yvonne vanYvonne van Gennip Paul, IngridIngrid Paul Visser, RiaRia Visser
1989, Heerenveen Stam, MariekeMarieke Stam Gennip, Yvonne vanYvonne van Gennip Vries, Hanneke deHanneke de Vries
1990, Heerenveen Vries, Hanneke deHanneke de Vries Schie, Lia vanLia van Schie Grimbergen, JolandaJolanda Grimbergen
1991, Haarlem Schie, Lia vanLia van Schie Grimbergen, JolandaJolanda Grimbergen Vries, Hanneke deHanneke de Vries
1992, Heerenveen Gennip, Yvonne vanYvonne van Gennip Zijlstra, CarlaCarla Zijlstra Schie, Lia vanLia van Schie
1993, Deventer Zijlstra, CarlaCarla Zijlstra Voort, Ingrid van derIngrid van der Voort Loor, Barbara deBarbara de Loor
1994, Heerenveen Zijlstra, CarlaCarla Zijlstra Thomas, AnnamarieAnnamarie Thomas Loor, Barbara deBarbara de Loor
1995, Haga Zijlstra, CarlaCarla Zijlstra Thomas, AnnamarieAnnamarie Thomas Schie, Lia vanLia van Schie
1996, Groningen Jong, Tonny deTonny de Jong Loor, Barbara deBarbara de Loor Hart, Sandra 'tSandra 't Hart
1997, Haga Oosting, MartineMartine Oosting Vis, MarjaMarja Vis Dieleman, RoosmarieRoosmarie Dieleman
1998, Heerenveen Jong, Tonny deTonny de Jong Zijlstra, CarlaCarla Zijlstra Thomas, AnnamarieAnnamarie Thomas
1999, Groningen Jong, Tonny deTonny de Jong Zijlstra, CarlaCarla Zijlstra Loor, Barbara deBarbara de Loor
2000, Deventer Vis, MarjaMarja Vis Loor, Barbara deBarbara de Loor Cramer, WietekeWieteke Cramer
2001, Haga Groenewold, RenateRenate Groenewold Jong, Tonny deTonny de Jong Loor, Barbara deBarbara de Loor
2002, Groningen Jong, Tonny deTonny de Jong Vis, MarjaMarja Vis Ankoné, FrédériqueFrédérique Ankoné
2003, Utrecht Loor, Barbara deBarbara de Loor Hulzebosch-Smit, JenitaJenita Hulzebosch-Smit Groenewold, RenateRenate Groenewold
2004, Heerenveen Groenewold, RenateRenate Groenewold Smit, GrethaGretha Smit Loor, Barbara deBarbara de Loor
2005, Assen Smit, GrethaGretha Smit Groenewold, RenateRenate Groenewold Kleinsman, MoniekMoniek Kleinsman
2006, Heerenveen Wüst, IreenIreen Wüst Groenewold, RenateRenate Groenewold Kleinsman, MoniekMoniek Kleinsman
2007, Assen Groenewold, RenateRenate Groenewold Wüst, IreenIreen Wüst Deutekom, Paulien vanPaulien van Deutekom
2008, Heerenveen Groenewold, RenateRenate Groenewold Smit, GrethaGretha Smit Deutekom, Paulien vanPaulien van Deutekom
2009, Heerenveen Groenewold, RenateRenate Groenewold Deutekom, Paulien vanPaulien van Deutekom Geest, Lisette van derLisette van der Geest
2010, Heerenveen Wüst, IreenIreen Wüst Groenewold, RenateRenate Groenewold Valkenburg, DianeDiane Valkenburg
2011, Heerenveen Wüst, IreenIreen Wüst Leenstra, MarritMarrit Leenstra Joling, MarijeMarije Joling
2012, Heerenveen Keulstra, PienPien Keulstra Valkenburg, DianeDiane Valkenburg Wüst, IreenIreen Wüst
2013, Heerenveen Valkenburg, DianeDiane Valkenburg Wüst, IreenIreen Wüst Mors, Jorien terJorien ter Mors
2014, Heerenveen Wüst, IreenIreen Wüst Mors, Jorien terJorien ter Mors Jong, Antoinette deAntoinette de Jong
2015, Heerenveen Wüst, IreenIreen Wüst Voorhuis, JorienJorien Voorhuis Achtereekte, CarlijnCarlijn Achtereekte
2016, Heerenveen Wüst, IreenIreen Wüst Jong, Antoinette deAntoinette de Jong Voorhuis, JorienJorien Voorhuis
2017, Heerenveen Wüst, IreenIreen Wüst Jong, Antoinette deAntoinette de Jong Nauta, YvonneYvonne Nauta
2018, Heerenveen Jong, Antoinette deAntoinette de Jong Wüst, IreenIreen Wüst Schouten, IreneIrene Schouten
2019, Heerenveen Jong, Antoinette deAntoinette de Jong Wüst, IreenIreen Wüst Achtereekte, CarlijnCarlijn Achtereekte
2020, Heerenveen Visser, EsmeeEsmee Visser Schouten, IreneIrene Schouten Achtereekte, CarlijnCarlijn Achtereekte [34]

Bieg na 5000 m kobiet[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz Źr.
1987, Utrecht Gennip, Yvonne vanYvonne van Gennip Stam, MariekeMarieke Stam Vries, Hanneke deHanneke de Vries [15]
1988, Heerenveen Gennip, Yvonne vanYvonne van Gennip Mulder, GrietjeGrietje Mulder Stam, MariekeMarieke Stam
1989, Heerenveen Gennip, Yvonne vanYvonne van Gennip Stam, MariekeMarieke Stam Vries, Hanneke deHanneke de Vries
1990, Heerenveen Vries, Hanneke deHanneke de Vries Grimbergen, JolandaJolanda Grimbergen Schie, Lia vanLia van Schie
1991, Haarlem Schie, Lia vanLia van Schie Vries, Hanneke deHanneke de Vries Ossendrijver, EsmeraldaEsmeralda Ossendrijver
1992, Heerenveen Zijlstra, CarlaCarla Zijlstra Schie, Lia vanLia van Schie Gennip, Yvonne vanYvonne van Gennip
1993, Deventer Zijlstra, CarlaCarla Zijlstra Huisman, TinaTina Huisman Loor, Barbara deBarbara de Loor
1994, Heerenveen Zijlstra, CarlaCarla Zijlstra Jong, Tonny deTonny de Jong Loor, Barbara deBarbara de Loor
1995, Haga Zijlstra, CarlaCarla Zijlstra Jong, Tonny deTonny de Jong Thomas, AnnamarieAnnamarie Thomas
1996, Groningen Jong, Tonny deTonny de Jong Oosting, MartineMartine Oosting Hart, Sandra 'tSandra 't Hart
1997, Haga Oosting, MartineMartine Oosting Vis, MarjaMarja Vis Ronde, Sandra deSandra de Ronde
1998, Heerenveen Zijlstra, CarlaCarla Zijlstra Jong, Tonny deTonny de Jong Groenewold, RenateRenate Groenewold
1999, Groningen Zijlstra, CarlaCarla Zijlstra Groenewold, RenateRenate Groenewold Loor, Barbara deBarbara de Loor
2000, Deventer Loor, Barbara deBarbara de Loor Vis, MarjaMarja Vis Kleibeuker, CarienCarien Kleibeuker
2001, Haga Vis, MarjaMarja Vis Groenewold, RenateRenate Groenewold Cramer, WietekeWieteke Cramer
2002, Groningen Jong, Tonny deTonny de Jong Oosting, MartineMartine Oosting Vis, MarjaMarja Vis
2003, Utrecht Hulzebosch-Smit, JenitaJenita Hulzebosch-Smit Loor, Barbara deBarbara de Loor Goozen, Helen vanHelen van Goozen
2004, Heerenveen Smit, GrethaGretha Smit Hulzebosch-Smit, JenitaJenita Hulzebosch-Smit Groenewold, RenateRenate Groenewold
2005, Assen Hulzebosch-Smit, JenitaJenita Hulzebosch-Smit Smit, GrethaGretha Smit Kleinsman, MoniekMoniek Kleinsman
2006, Heerenveen Kleibeuker, CarienCarien Kleibeuker Groenewold, RenateRenate Groenewold Smit, GrethaGretha Smit
2007, Assen Smit, GrethaGretha Smit Dijk, Tessa vanTessa van Dijk Kleibeuker, CarienCarien Kleibeuker
2008, Heerenveen Smit, GrethaGretha Smit Valkenburg, DianeDiane Valkenburg Reitsma, MireilleMireille Reitsma
2009, Heerenveen Groenewold, RenateRenate Groenewold Smit, GrethaGretha Smit Geest, Lisette van derLisette van der Geest
2010, Heerenveen Groenewold, RenateRenate Groenewold Kleinsman, MoniekMoniek Kleinsman Smit, GrethaGretha Smit
2011, Heerenveen Kleinsman, MoniekMoniek Kleinsman Achtereekte, CarlijnCarlijn Achtereekte Joling, MarijeMarije Joling
2012, Heerenveen Keulstra, PienPien Keulstra Achtereekte, CarlijnCarlijn Achtereekte Weijden, Annouk van derAnnouk van der Weijden
2013, Heerenveen Joling, MarijeMarije Joling Valkenburg, DianeDiane Valkenburg Meijer, RixtRixt Meijer
2014, Heerenveen Nauta, YvonneYvonne Nauta Kleibeuker, CarienCarien Kleibeuker Jong, Antoinette deAntoinette de Jong
2015, Heerenveen Kleibeuker, CarienCarien Kleibeuker Achtereekte, CarlijnCarlijn Achtereekte Voorhuis, JorienJorien Voorhuis
2016, Heerenveen Kleibeuker, CarienCarien Kleibeuker Schouten, IreneIrene Schouten Geest, Lisa van derLisa van der Geest
2017, Heerenveen Kleibeuker, CarienCarien Kleibeuker Jong, Antoinette deAntoinette de Jong Achtereekte, CarlijnCarlijn Achtereekte
2018, Heerenveen Jong, Antoinette deAntoinette de Jong Kleibeuker, CarienCarien Kleibeuker Achtereekte, CarlijnCarlijn Achtereekte
2019, Heerenveen Visser, EsmeeEsmee Visser Kleibeuker, CarienCarien Kleibeuker Achtereekte, CarlijnCarlijn Achtereekte
2020, Heerenveen Visser, EsmeeEsmee Visser Schouten, IreneIrene Schouten Achtereekte, CarlijnCarlijn Achtereekte [35]

Bieg masowy kobiet[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz Źr.
2013, Heerenveen Schouten, IreneIrene Schouten Huisman, MariskaMariska Huisman Zielman, CarlaCarla Zielman [18]
2014, Amsterdam Schouten, IreneIrene Schouten Huisman, MariskaMariska Huisman Ensing, JannekeJanneke Ensing
2015, Groningen Schouten, IreneIrene Schouten Huisman, MariskaMariska Huisman Kamminga, ManonManon Kamminga
2016, Heerenveen Schouten, IreneIrene Schouten Ensing, JannekeJanneke Ensing Weijden, Annouk van derAnnouk van der Weijden
2017, Heerenveen Schouten, IreneIrene Schouten Wijfje, MelissaMelissa Wijfje Schulting, SuzanneSuzanne Schulting
2019, Heerenveen Schouten, IreneIrene Schouten Groenewoud, MarijkeMarijke Groenewoud Dul, ElisaElisa Dul
2020, Heerenveen Schouten, IreneIrene Schouten Groenewoud, MarijkeMarijke Groenewoud Schulting, SuzanneSuzanne Schulting [19]

Wielobój kobiet[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz Źr.
1955, Zutphen Meijer, RieRie Meijer Louwen, IetjeIetje Louwen Pol, TinyTiny Pol [3]
1956, Zutphen Meijer, RieRie Meijer Louwen, IetjeIetje Louwen Stijn, Rie vanRie van Stijn
1959, Gorredijk Meijer, RieRie Meijer Hulshof, AnnieAnnie Hulshof Wiegerink, AnnemarieAnnemarie Wiegerink
1962, Amsterdam Beer, Willy deWilly de Beer Broers, GréGré Broers Lokhorst, RietRiet Lokhorst
1963, Gronigen Beer, Willy deWilly de Beer Aa, Annie van derAnnie van der Aa Pfrommer-Louwen, IetjeIetje Pfrommer-Louwen
1964, Deventer Kaiser, StienStien Kaiser Wees, Wil vanWil van Wees Beer, Willy deWilly de Beer
1965, Amsterdam Kaiser, StienStien Kaiser Geijssen, CarryCarry Geijssen Schut, AnsAns Schut
1966, Deventer Geijssen, CarryCarry Geijssen Vel-de Beer, WillyWilly Vel-de Beer Kaiser, StienStien Kaiser
1967, Amsterdam Kaiser, StienStien Kaiser Geijssen, CarryCarry Geijssen Schut, AnsAns Schut
1968, Amsterdam Kaiser, StienStien Kaiser Geijssen, CarryCarry Geijssen Schut, AnsAns Schut
1969, Heerenveen Kaiser, StienStien Kaiser Schut, AnsAns Schut Brom, Ellie van denEllie van den Brom
1970, Deventer Keulen-Deelstra, AtjeAtje Keulen-Deelstra Kaiser, StienStien Kaiser Brom, Ellie van denEllie van den Brom
1971, Amsterdam Kaiser, StienStien Kaiser Keulen-Deelstra, AtjeAtje Keulen-Deelstra Rep, TrijnieTrijnie Rep
1972, Deventer Keulen-Deelstra, AtjeAtje Keulen-Deelstra Baas-Kaiser, StienStien Baas-Kaiser Rep, TrijnieTrijnie Rep
1973, Heerenveen Keulen-Deelstra, AtjeAtje Keulen-Deelstra Rep, TrijnieTrijnie Rep Tigchelaar, SippieSippie Tigchelaar
1974, Assen Keulen-Deelstra, AtjeAtje Keulen-Deelstra Tigchelaar, SippieSippie Tigchelaar Lende, Sijtje van derSijtje van der Lende
1975, Assen Tigchelaar, SippieSippie Tigchelaar Westenbroek, SophieSophie Westenbroek Lende, Sijtje van derSijtje van der Lende
1976, Gronigen Lende, Sijtje van derSijtje van der Lende Borckink, AnnieAnnie Borckink Steenbruggen, InaIna Steenbruggen
1977, Assen Lende, Sijtje van derSijtje van der Lende Pijlman, HaitskeHaitske Pijlman Westenbroek, SophieSophie Westenbroek
1978, Eindhoven Rijssel, Joke vanJoke van Rijssel Steenbruggen, InaIna Steenbruggen Lende, Sijtje van derSijtje van der Lende
1979, Heerenveen Borckink, AnnieAnnie Borckink Heemstra, JannekeJanneke Heemstra Timmer-Volmer, GerdaGerda Timmer-Volmer
1980, Haga Visser, RiaRia Visser Borckink, AnnieAnnie Borckink Lende, Sijtje van derSijtje van der Lende
1981, Assen Boorsma, AlieAlie Boorsma Steenbruggen, InaIna Steenbruggen Borckink, AnnieAnnie Borckink
1982, Heerenveen Boorsma, AlieAlie Boorsma Visser, RiaRia Visser Limbach, TheaThea Limbach
1983, Deventer Visser, RiaRia Visser Steenbruggen, InaIna Steenbruggen Boorsma, AlieAlie Boorsma
1984, Gronigen Visser, RiaRia Visser Gennip, Yvonne vanYvonne van Gennip Limbach, TheaThea Limbach
1985, Alkmaar Visser, RiaRia Visser Stam, MariekeMarieke Stam Limbach, TheaThea Limbach
1986, Assen Visser, RiaRia Visser Stam, MariekeMarieke Stam Moolhuizen, PetraPetra Moolhuizen
1987, Deventer Gennip, Yvonne vanYvonne van Gennip Moolhuizen, PetraPetra Moolhuizen Stam, MariekeMarieke Stam
1988, Alkmaar Gennip, Yvonne vanYvonne van Gennip Preuter, MargaMarga Preuter Vries, Hanneke deHanneke de Vries
1989, Haga Meer, Henriët van derHenriët van der Meer Mulder, GrietjeGrietje Mulder Vries, Hanneke deHanneke de Vries
1990, Assen Meijer, HermaHerma Meijer Schie, Lia vanLia van Schie Meer, Henriët van derHenriët van der Meer
1991, Alkmaar Grimbergen, JolandaJolanda Grimbergen Zwolle, SandraSandra Zwolle Zijlstra, CarlaCarla Zijlstra
1992, Alkmaar Schie, Lia vanLia van Schie Zijlstra, CarlaCarla Zijlstra Vries, Hanneke deHanneke de Vries
1993, Assen Zijlstra, CarlaCarla Zijlstra Loor, Barbara deBarbara de Loor Thomas, AnnamarieAnnamarie Thomas
1994, Haga Thomas, AnnamarieAnnamarie Thomas Loor, Barbara deBarbara de Loor Zijlstra, CarlaCarla Zijlstra
1995, Assen Thomas, AnnamarieAnnamarie Thomas Jong, Tonny deTonny de Jong Zijlstra, CarlaCarla Zijlstra
1996, Haga Thomas, AnnamarieAnnamarie Thomas Jong, Tonny deTonny de Jong Zijlstra, CarlaCarla Zijlstra
1997, Assen Jong, Tonny deTonny de Jong Zijlstra, CarlaCarla Zijlstra Loor, Barbara deBarbara de Loor
1998, Deventer Jong, Tonny deTonny de Jong Loor, Barbara deBarbara de Loor Zwolle, SandraSandra Zwolle
1999, Haga Hart, Sandra 'tSandra 't Hart Goozen, Helen vanHelen van Goozen Visser, IreneIrene Visser
2000, Haga Groenewold, RenateRenate Groenewold Jong, Tonny deTonny de Jong Thomas, AnnamarieAnnamarie Thomas
2001, Heerenveen Jong, Tonny deTonny de Jong Groenewold, RenateRenate Groenewold Loor, Barbara deBarbara de Loor
2002, Alkmaar Vis, MarjaMarja Vis Cramer, WietekeWieteke Cramer Hart, Sandra 'tSandra 't Hart
2003, Assen Groenewold, RenateRenate Groenewold Thomas, AnnamarieAnnamarie Thomas Vis, MarjaMarja Vis
2004, Eindhoven Groenewold, RenateRenate Groenewold Smit, GrethaGretha Smit Cramer, WietekeWieteke Cramer
2005, Heerenveen Kleinsman, MoniekMoniek Kleinsman Groenewold, RenateRenate Groenewold Wüst, IreenIreen Wüst
2006, Utrecht Cramer, WietekeWieteke Cramer Dijk, Tessa vanTessa van Dijk Voorhuis, JorienJorien Voorhuis
2007, Heerenveen Wüst, IreenIreen Wüst Groenewold, RenateRenate Groenewold Vis, MarjaMarja Vis
2008, Gronigen Wüst, IreenIreen Wüst Groenewold, RenateRenate Groenewold Deutekom, Paulien vanPaulien van Deutekom
2009, Heerenveen Wüst, IreenIreen Wüst Vries, Elma deElma de Vries Deutekom, Paulien vanPaulien van Deutekom
2010, Heerenveen Vries, Elma deElma de Vries Voorhuis, JorienJorien Voorhuis Leenstra, MarritMarrit Leenstra
2011, Heerenveen Leenstra, MarritMarrit Leenstra Voorhuis, JorienJorien Voorhuis Valkenburg, DianeDiane Valkenburg
2012, Heerenveen Leenstra, MarritMarrit Leenstra Vries, Linda deLinda de Vries Voorhuis, JorienJorien Voorhuis
2013, Heerenveen Mors, Jorien terJorien ter Mors Wüst, IreenIreen Wüst Valkenburg, DianeDiane Valkenburg
2014, Amsterdam Nauta, YvonneYvonne Nauta Valkenburg, DianeDiane Valkenburg Schouten, IreneIrene Schouten
2015, Heerenveen Wüst, IreenIreen Wüst Voorhuis, JorienJorien Voorhuis Vries, Linda deLinda de Vries
2016, Heerenveen Jong, Antoinette deAntoinette de Jong Weijden, Annouk van derAnnouk van der Weijden Vries, Linda deLinda de Vries
2017, Heerenveen Joling, MarijeMarije Joling Nauta, YvonneYvonne Nauta Achtereekte, CarlijnCarlijn Achtereekte
2018, Heerenveen Weijden, Annouk van derAnnouk van der Weijden Vries, Linda deLinda de Vries Wijfje, MelissaMelissa Wijfje
2019, Heerenveen Achtereekte, CarlijnCarlijn Achtereekte Beune, JoyJoy Beune Visser, EsmeeEsmee Visser [36]
2020, Heerenveen Jong, Antoinette deAntoinette de Jong Wijfje, MelissaMelissa Wijfje Achtereekte, CarlijnCarlijn Achtereekte [37]

Klasyfikacje medalowe[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja zawodników[edytuj | edytuj kod]

W poniższym zestawieniu ujęto klasyfikację zawodników, którzy zdobyli przynajmniej jeden medal mistrzostw Holandii w łyżwiarstwie szybkim. Uwzględniono wszystkie konkurencje łącznie – sprint, wielobój i biegi na dystansach. W przypadku, gdy dwóch lub więcej zawodników zdobyło tę samą liczbę medali wszystkich kolorów, wzięto pod uwagę najpierw kolejność chronologiczną, a następnie porządek alfabetyczny[a].

Miejsce Zawodnik Lata[b] Złoto Srebro Brąz Razem
1. Kramer, SvenSven Kramer 2005–2020 26 5 6 37
2. Velde, Gerard vanGerard van Velde 1991–2006 18 8 4 30
3. Bos, JanJan Bos 1996–2011 16 11 8 35
4. Wennemars, ErbenErben Wennemars 1995–2009 14 13 13 40
5. Ritsma, RintjeRintje Ritsma 1992–2006 13 8 6 27
6. Groothuis, StefanStefan Groothuis 2006–2016 10 3 6 19
7. Nuis, KjeldKjeld Nuis 2012–2020 9 5 2 16
8. Romme, GianniGianni Romme 1996–2005 9 3 2 14
9. Jong, Bob deBob de Jong 1995–2015 8 11 14 33
10. Bergsma, JorritJorrit Bergsma 2011–2020 7 8 4 19
11. Zandstra, FalkoFalko Zandstra 1990–1998 7 8 1 16
12. Visser, LeoLeo Visser 1987–1992 7 6 5 18
13. Duim, Hilbert van derHilbert van der Duim 1978–1985 7 1 2 10
14. Smeekens, JanJan Smeekens 2007–2020 6 7 2 15
15. Ykema, JanJan Ykema 1982–1989 6 2 1 9
16. Vergeer, HeinHein Vergeer 1983–1988 5 5 2 12
17. Verheijen, CarlCarl Verheijen 1996–2010 4 13 6 23
18. Veldkamp, BartBart Veldkamp 1988–1995 4 6 7 17
19. Loef, ArieArie Loef 1988–1994 4 5 1 10
20. Kuipers, SimonSimon Kuipers 2005–2011 4 4 3 11
21. Verbij, KaiKai Verbij 2016–2020 4 2 3 9
22. Uytdehaage, JochemJochem Uytdehaage 1998–2004 4 2 2 8
23. Ntab, Dai DaiDai Dai Ntab 2017–2020 4 2 1 7
24. Stroetinga, ArjanArjan Stroetinga 2013–2020 4 1 1 6
25. Verkerk, KeesKees Verkerk 1965–1972 4 1 5
26. Verweij, KoenKoen Verweij 2010–2020 3 5 5 13
27. Mulder, RonaldRonald Mulder 2010–2019 3 5 2 10
28. Schenk, ArdArd Schenk 1964–1971 3 4 1 8
29. Blokhuijsen, JanJan Blokhuijsen 2011–2020 3 2 4 9
30. Bazen, JanJan Bazen 1970–1976 3 2 2 7
31. Valentijn, JosJos Valentijn 1970–1978 3 2 1 6
32. Burg, Ben van derBen van der Burg 1990 3 1 4
33. Koning, Coen deCoen de Koning 1903–1912 3 3
34. Kemkers, GerardGerard Kemkers 1986–1990 2 7 1 10
35. Roest, PatrickPatrick Roest 2016–2020 2 5 2 9
36. Heuvel, Wouter OldeWouter Olde Heuvel 2008–2015 2 4 5 11
37. Vunderink, RobertRobert Vunderink 1983–1992 2 4 3 9
38. Otterspeer, HeinHein Otterspeer 2012–2019 2 4 2 8
39. Mulder, MichelMichel Mulder 2012–2015 2 4 1 7
40. Postma, IdsIds Postma 1994–2004 2 3 9 14
41. Hersman, MartinMartin Hersman 1994–2003 2 3 4 9
42. Krol, ThomasThomas Krol 2015–2020 2 3 3 8
43. Nijenhuis, BeornBeorn Nijenhuis 2003–2010 2 2 7 11
44. Vries, Douwe deDouwe de Vries 2016–2020 2 1 5 8
45. Langedijk, JanJan Langedijk 1933–1947 2 1 1 4
45. Liebrechts, RudieRudie Liebrechts 1963–1966 2 1 1 4
47. Buyen, HermanHerman Buyen 1941–1946 2 1 3
47. Govaert, MielMiel Govaert 1978–1982 2 1 3
49. Bleeker, EppieEppie Bleeker 1971–1977 2 3 5
50. Noyens, MaartenMaarten Noyens 1988–1990 2 2 4
51. Helden, Hans vanHans van Helden 1973–1977 2 1 3
52. Tetzner, MaxMax Tetzner 1919–1922 2 2
52. Scheer, Dolf van derDolf van der Scheer 1929–1933 2 2
52. Kuipers, HarmHarm Kuipers 1974–1975 2 2
52. Rohling, BerryBerry Rohling 1997 2 2
56. Tuitert, MarkMark Tuitert 2001–2011 1 7 9 17
57. Leeuwangh, Jakko JanJakko Jan Leeuwangh 1994–2002 1 7 3 11
58. Kleine, PietPiet Kleine 1973–1981 1 6 1 8
59. Kuiper, GeertGeert Kuiper 1984–1987 1 4 5
60. Bols, JanJan Bols 1968–1972 1 3 1 5
61. Boelsma, MennoMenno Boelsma 1987–1992 1 2 5 8
62. Vlies, Nico van derNico van der Vlies 1993–1997 1 2 3 6
63. Boer, Lieuwe deLieuwe de Boer 1978–1982 1 2 2 5
63. Kramer, AndriesAndries Kramer 1993–1997 1 2 2 5
63. Beulenkamp, JelmerJelmer Beulenkamp 1997–1998 1 2 2 5
66. Bosker, MarcelMarcel Bosker 2017–2020 1 2 1 4
67. Bakker, Jan HarkeJan Harke Bakker 1914–1922 1 2 3
67. Uilkema, SiesSies Uilkema 1977–1983 1 2 3
69. Bos, ThomasThomas Bos 1989–1992 1 1 4 6
70. Koning, Jacques P. deJacques P. de Koning 1912–1919 1 1 2 4
70. Jonkman, BaukeBauke Jonkman 1987–1991 1 1 2 4
70. Vries, Bob deBob de Vries 2011–2017 1 1 2 4
73. Maarse, GerardGerard Maarse 1951–1956 1 1 1 3
73. Portijk, AnnejanAnnejan Portijk 1988–1989 1 1 1 3
73. Groeneveld, MarcoMarco Groeneveld 1991–1993 1 1 1 3
76. Oever, Egbert van 'tEgbert van 't Oever 1954–1955 1 1 2
76. Bloemen, Ted-JanTed-Jan Bloemen 2010–2012 1 1 2
76. Hekman, GaryGary Hekman 2013–2017 1 1 2
79. Roemer, Jan van deJan van de Roemer 1979–1981 1 2 3
79. Terpstra, TjerkTjerk Terpstra 1988–1990 1 2 3
81. Keijzer, PietPiet Keijzer 1942–1946 1 1 2
81. Graaff, Wim deWim de Graaff 1955–1956 1 1 2
81. Dijk, Jappie vanJappie van Dijk 1970–1973 1 1 2
81. Ket, RhianRhian Ket 2010–2014 1 1 2
85. Banning, EekoEeko Banning 1901 1 1
85. Broekman, KeesKees Broekman 1951 1 1
85. Grift, Henk van derHenk van der Grift 1962 1 1
85. Buitelaar, GijsGijs Buitelaar 1997 1 1
85. Helling, CasperCasper Helling 2002 1 1
85. Angenent, HenkHenk Angenent 2003 1 1
85. Hoolwerf, WillemWillem Hoolwerf 2016 1 1
92. Hoekstra, MartenMarten Hoekstra 1970–1972 3 3
93. Straathof, JeroenJeroen Straathof 1993–2001 2 6 8
94. Schalij, FritsFrits Schalij 1981–1986 2 4 6
95. Poel, Arnold van derArnold van der Poel 1990–1995 2 2 4
96. Kramer, YepYep Kramer 1979–1984 2 1 3
96. Dijkstra, HerbertHerbert Dijkstra 1987–1988 2 1 3
96. Koning, Jacques deJacques de Koning 2003–2008 2 1 3
96. Rotteveel, RenzRenz Rotteveel 2013–2014 2 1 3
100. Greve, JanJan Greve 1903–1905 2 2
101. Vries, Sjoerd deSjoerd de Vries 2012–2014 1 4 5
102. Rykkje, BrigtBrigt Rykkje 2000–2008 1 3 4
102. Kooiman, Erik JanErik Jan Kooiman 2015–2018 1 3 4
104. Janssen, HansHans Janssen 1988–1991 1 2 3
105. Koops, RoelofRoelof Koops 1940–1941 1 1 2
105. Havekotte, JaapJaap Havekotte 1942–1947 1 1 2
105. Meeuwisse, ChrisChris Meeuwisse 1962–1963 1 1 2
105. Nottet, PeterPeter Nottet 1967–1968 1 1 2
105. Brink, Gerjan van deGerjan van de Brink 1990–1991 1 1 2
105. Brouwer, Jan JanJan Jan Brouwer 1992 1 1 2
105. Schreuder, ArjanArjan Schreuder 1993–1996 1 1 2
105. Velema, LennartLennart Velema 2019–2020 1 1 2
113. Bouma, SytzeSytze Bouma 1901 1 1
113. Geertsema, TammeTamme Geertsema 1912 1 1
113. Wilkens, AntonAnton Wilkens 1917 1 1
113. Heiden, SiemSiem Heiden 1929 1 1
113. Dijkstra, LouLou Dijkstra 1933 1 1
113. Verbiezen, FransFrans Verbiezen 1947 1 1
113. Elst, Cockie van derCockie van der Elst 1954 1 1
113. Berg, Jeen van denJeen van den Berg 1956 1 1
113. Zee, ArieArie Zee 1963 1 1
113. Boer, Piet dePiet de Boer 1976 1 1
113. Kaats, HansHans Kaats 1987 1 1
113. Meijer, JurgenJurgen Meijer 1997 1 1
113. Oltrop, AlexanderAlexander Oltrop 2004 1 1
113. Grooeneveld, ChristijnChristijn Grooeneveld 2014 1 1
113. Hoolwerf, EvertEvert Hoolwerf 2015 1 1
113. Beek, Thom vanThom van Beek 2016 1 1
113. Dijkstra, LexLex Dijkstra 2018 1 1
113. Ramler, VictorVictor Ramler 2019 1 1
131. Schipper, PimPim Schipper 2015–2017 3 3
132. Bezemer, BernhardBernhard Bezemer 1903–1905 2 2
132. Verheijen, EddyEddy Verheijen 1971–1972 2 2
132. Derksen, JanJan Derksen 1974–1975 2 2
132. Pasman, JoopJoop Pasman 1976–1978 2 2
132. Vriend, KlaasKlaas Vriend 1977–1979 2 2
132. Meijer, JarnoJarno Meijer 2002 2 2
132. Jongejan, BenBen Jongejan 2008–2012 2 2
139. Zwart, MarinusMarinus Zwart 1914 1 1
139. Wajer, AlbertAlbert Wajer 1919 1 1
139. Krul, HarrieHarrie Krul 1922 1 1
139. Hooftman, TeunTeun Hooftman 1929 1 1
139. Roos, JanJan Roos 1940 1 1
139. Hoorn, Siem vanSiem van Hoorn 1946 1 1
139. Charisius, JanJan Charisius 1951 1 1
139. Wervers, JanJan Wervers 1954 1 1
139. Vroege, ArnoldArnold Vroege 1962 1 1
139. Meijer, PietPiet Meijer 1964 1 1
139. Brouwer, AnneAnne Brouwer 1972 1 1
139. Olof, JohnnyJohnny Olof 1974 1 1
139. Jong, Bert deBert de Jong 1980 1 1
139. Sibrandy, RolfRolf Sibrandy 1982 1 1
139. Ket, RonRon Ket 1984 1 1
139. Koopmans, BertBert Koopmans 1987 1 1
139. Mos, JacoJaco Mos 1987 1 1
139. Stam, ArnoldArnold Stam 1991 1 1
139. Vries, Erik deErik de Vries 1991 1 1
139. Blanken, MaartenMaarten Blanken 1996 1 1
139. Heideman, Jan MaartenJan Maarten Heideman 1996 1 1
139. Klein-Hesselink, HansHans Klein-Hesselink 1997 1 1
139. Wit, Maurijn deMaurijn de Wit 1997 1 1
139. Elgersma, LarsLars Elgersma 2008 1 1
139. Knol, JohanJohan Knol 2013 1 1
139. Vriend, MauriceMaurice Vriend 2013 1 1
139. Vreugdenhil, FrankFrank Vreugdenhil 2014 1 1
139. Berga, IngmarIngmar Berga 2015 1 1
139. Jorritsma, GerbenGerben Jorritsma 2016 1 1
139. Geerdinck, ThomasThomas Geerdinck 2018 1 1
139. Huizinga, ChrisChris Huizinga 2019 1 1
139. Esders, GijsGijs Esders 2020 1 1
139. Talsma, MarwinMarwin Talsma 2020 1 1

Klasyfikacje zawodników według konkurencji[edytuj | edytuj kod]

We wszystkich poniższych tabelach zestawiono zawodników pod względem liczby zdobytych medali w wieloboju, sprincie i biegach na dystansach. W tabelach ujęto po dziesięciu najlepszych łyżwiarzy mistrzostw Holandii, biorąc pod uwagę liczbę zdobytych medali.

Wielobój mężczyzn[edytuj | edytuj kod]
Miejsce Zawodnik Lata[b] Złoto Srebro Brąz Razem[38][a]
1. Duim, Hilbert van derHilbert van der Duim 1978–1985 7 1 8
2. Kramer, SvenSven Kramer 2005–2015 6 6
3. Verkerk, KeesKees Verkerk 1965–1972 4 1 5
4. Schenk, ArdArd Schenk 1964–1971 3 4 1 8
5. Blokhuijsen, JanJan Blokhuijsen 2011–2020 3 1 1 5
6. Zandstra, FalkoFalko Zandstra 1992–1997 3 1 4
7. Romme, GianniGianni Romme 1997–2003 3 1 4
7. Visser, LeoLeo Visser 1987–1991 3 1 4
9. Koning, Coen deCoen de Koning 1903–1912 3 3
10. Ritsma, RintjeRintje Ritsma 1992–2006 2 4 3 9
Wielobój sprinterski mężczyzn[edytuj | edytuj kod]
Miejsce Zawodnik Lata[b] Złoto Srebro Brąz Razem[39][a]
1. Velde, Gerard vanGerard van Velde 1992–2006 6 4 1 11
2. Bos, JanJan Bos 1996–2011 6 3 2 11
3. Groothuis, StefanStefan Groothuis 2006–2013 6 6
4. Bazen, JanJan Bazen 1969–1976 3 3 2 8
5. Wennemars, ErbenErben Wennemars 1997–2009 3 2 3 8
6. Valentijn, JosJos Valentijn 1970–1978 3 2 1 6
7. Ykema, JanJan Ykema 1982–1989 3 1 1 3
8. Vergeer, HeinHein Vergeer 1983–1988 2 2 1 5
9. Loef, ArieArie Loef 1988–1994 2 2 4
10. Govaert, MielMiel Govaert 1978–1982 2 1 3
Biegi na dystansach mężczyzn[edytuj | edytuj kod]
Miejsce Zawodnik Lata[b] Złoto Srebro Brąz Razem[40][a]
1. Kramer, SvenSven Kramer 2006–2020 20 5 6 31
2. Velde, Gerard vanGerard van Velde 1991–2005 12 3 4 19
3. Wennemars, ErbenErben Wennemars 1997–2009 11 11 9 31
4. Ritsma, RintjeRintje Ritsma 1992–2002 11 4 3 18
5. Bos, JanJan Bos 1996–2011 10 8 6 24
6. Jong, Bob deBob de Jong 1995–2015 8 11 12 31
7. Nuis, KjeldKjeld Nuis 2012–2019 8 5 1 14
8. Bergsma, JorritJorrit Bergsma 2011–2020 7 8 4 19
9. Smeekens, JanJan Smeekens 2007–2020 6 5 2 13
10. Romme, GianniGianni Romme 1996–2005 6 3 1 10

Klasyfikacja zawodniczek[edytuj | edytuj kod]

W poniższym zestawieniu ujęto klasyfikację zawodniczek, które zdobyły przynajmniej jeden medal mistrzostw Holandii w łyżwiarstwie szybkim. Uwzględniono wszystkie konkurencje łącznie – sprint, wielobój i biegi na dystansach. W przypadku, gdy dana zawodniczka startowała pod dwoma nazwiskami, podano oba nazwiska. W przypadku, gdy dwie lub więcej zawodniczki zdobyły tę samą liczbę medali wszystkich kolorów, wzięto pod uwagę najpierw kolejność chronologiczną, a następnie porządek alfabetyczny[a].

Miejsce Zawodniczka Lata[c] Złoto Srebro Brąz Razem
1. Wüst, IreenIreen Wüst 2005–2020 23 14 9 46
2. Timmer, MarianneMarianne Timmer 1994–2010 21 14 7 42
3. Aaftink, ChristineChristine Aaftink 1987–1996 19 6 4 29
4. Groenewold, RenateRenate Groenewold 1995–2010 13 14 5 32
5. Gennip, Yvonne vanYvonne van Gennip 1983–1992 13 7 1 21
6. Jong, Tonny deTonny de Jong 1994–2002 10 12 3 25
7. Zijlstra, CarlaCarla Zijlstra 1991–1999 10 6 5 21
8. Thomas, AnnamarieAnnamarie Thomas 1993–2005 9 9 9 27
9. Boer, MargotMargot Boer 2007–2016 9 9 4 22
10. Mors, Jorien terJorien ter Mors 2013–2020 9 3 1 13
11. Nuyt, AndreaAndrea Nuyt 1996–2004 8 6 7 21
12. Leenstra, MarritMarrit Leenstra 2008–2018 7 10 10 27
13. Schouten, IreneIrene Schouten 2013–2020 7 3 2 12
14. Gerritsen, AnnetteAnnette Gerritsen 2005–2012 6 6 6 18
15. Kaiser, StienStien Kaiser
Baas-Kaiser, StienStien Baas-Kaiser
1964–1972 6 2 1 9
16. Jong, Antoinette deAntoinette de Jong 2014–2020 5 5 3 13
17. Visser, RiaRia Visser 1980–1988 5 1 1 7
18. Loor, Barbara deBarbara de Loor 1993–2004 4 7 12 23
19. Smit, GrethaGretha Smit 2004–2010 4 5 2 11
20. Schie, Lia vanLia van Schie 1990–1995 4 3 4 11
21. Kleibeuker, CarienCarien Kleibeuker 2000–2019 4 3 2 9
22. Deutekom, Paulien vanPaulien van Deutekom 2006–2009 4 2 5 11
23. Oenema, ThijsjeThijsje Oenema 2009–2015 4 2 3 9
24. Keulen-Deelstra, AtjeAtje Keulen-Deelstra 1970–1974 4 1 5
24. Haringa, IngridIngrid Haringa 1987–1989 4 1 5
26. Vis, MarjaMarja Vis 1997–2007 3 5 3 11
27. Meijer, HermaHerma Meijer 1988–1993 3 3 4 10
28. Stam, MariekeMarieke Stam 1985–1993 2 11 7 20
29. Boorsma, AlieAlie Boorsma 1981–1985 3 1 2 6
30. Leerdam, JuttaJutta Leerdam 2019–2020 3 2 5
31. Visser, EsmeeEsmee Visser 2019–2020 3 1 4
32. Meijer, RieRie Meijer 1955–1959 3 3
32. Straathof, JudithJudith Straathof 1997 3 3
34. Jong, Letitia deLetitia de Jong 2018–2020 2 4 6
35. Zwolle, SandraSandra Zwolle 1991–1999 2 3 8 13
36. Moolhuizen, PetraPetra Moolhuizen 1986–1987 2 2 2 6
37. Oosting, MartineMartine Oosting 1996–2002 2 2 1 5
38. Hulzebosch-Smit, JenitaJenita Hulzebosch-Smit 2003–2005 2 2 4
39. Vries, Hanneke deHanneke de Vries 1988–1992 2 1 7 10
40. Cramer, WietekeWieteke Cramer 2000–2006 2 1 3 6
40. Kleinsman, MoniekMoniek Kleinsman 2005–2011 2 1 3 6
42. Beer, Willy deWilly de Beer
Beer, Willy Vel-deWilly Vel-de Beer
1962–1966 2 1 1 4
42. Nauta, YvonneYvonne Nauta 2014–2017 2 1 1 4
44. Lende, Sijtje van derSijtje van der Lende 1974–1980 2 4 6
45. Joling, MarijeMarije Joling 2011–2017 2 2 4
46. Keulstra, PienPien Keulstra 2012 2 2
47. Valkenburg, DianeDiane Valkenburg 2008–2014 1 4 7 12
48. Achtereekte, CarlijnCarlijn Achtereekte 2011–2020 1 3 9 13
49. Voetelink, SandraSandra Voetelink 1989–1994 1 3 2 6
50. Geijssen, CarryCarry Geijssen 1965–1968 1 3 4
51. Grimbergen, JolandaJolanda Grimbergen 1990–1991 1 2 2 5
51. Wijfje, MelissaMelissa Wijfje 2017–2020 1 2 2 5
53. Borckink, AnnieAnnie Borckink 1976–1981 1 2 1 4
54. Hart, Sandra 'tSandra 't Hart 1996–2002 1 1 5 7
55. Wijsman, MariekeMarieke Wijsman 1996–2003 1 1 2 4
55. Weijden, Annouk van derAnnouk van der Weijden 2012–2018 1 1 2 4
57. Tigchelaar, SippieSippie Tigchelaar 1973–1975 1 1 1 3
58. Vries, Elma deElma de Vries 2009–2010 1 1 2
58. Smit, JanineJanine Smit 2016–2019 1 1 2
60. Neeling, Sanneke deSanneke de Neeling 2016–2019 1 4 5
61. Meer, Henriët van derHenriët van der Meer 1989–1990 1 1 2
62. Rijssel, Joke vanJoke van Rijssel 1978 1 1
63. Oonk, FroukeFrouke Oonk 1997–2005 5 3 8
64. Loorbach, AnitaAnita Loorbach 1989–1995 4 4 8
64. Voorhuis, JorienJorien Voorhuis 2006–2016 4 4 8
66. Beek, Lotte vanLotte van Beek 2013–2014 4 1 5
67. Riessen, Laurine vanLaurine van Riessen 2009–2015 3 8 11
68. Steenbruggen, InaIna Steenbruggen 1978–1983 3 1 4
69. Huisman, MariskaMariska Huisman 2013–2015 3 3
70. Vries, Linda deLinda de Vries 2012–2018 2 2 4
71. Louwen, IetjeIetje Louwen
Pfrommer-Louwen, IetjeIetje Pfrommer-Louwen
1955–1963 2 1 3
71. Meijer, ElsEls Meijer 1984–1987 2 1 3
71. Paul, IngridIngrid Paul 1987–1989 2 1 3
71. Mulder, GrietjeGrietje Mulder 1988–1989 2 1 3
71. Das, AniceAnice Das 2017–2018 2 1 3
76. Dijk, Tessa vanTessa van Dijk 2006–2007 2 2
76. Groenewoud, MarijkeMarijke Groenewoud 2019–2020 2 2
78. Schut, AnsAns Schut 1965–1969 1 3 4
79. Rep, TrijnieTrijnie Rep 1971–1973 1 2 3
80. Westenbroek, SophieSophie Westenbroek 1975–1977 1 1 2
80. Bollaart, AnjaAnja Bollaart 1988–1989 1 1 2
80. Preuter, MargaMarga Preuter 1988 1 1 2
80. Vellinga, RenskeRenske Vellinga 1993 1 1 2
80. Goozen, Helen vanHelen van Goozen 1999–2003 1 1 2
80. Star, Sanne van derSanne van der Star 2006 1 1 2
80. Bruintjes, NatasjaNatasja Bruintjes 2009 1 1 2
80. Ensing, JannekeJanneke Ensing 2014–2016 1 1 2
80. Beune, JoyJoy Beune 2019–2020 1 1 2
89. Hulshof, AnnieAnnie Hulshof 1959 1 1
89. Broers, GréGré Broers 1962 1 1
89. Aa, Annie van derAnnie van der Aa 1963 1 1
89. Wees, Wil vanWil van Wees 1964 1 1
89. Pijlman, HaitskeHaitske Pijlman 1977 1 1
89. Heemstra, JannekeJanneke Heemstra 1979 1 1
89. Zuilen, Marion vanMarion van Zuilen 1990 1 1
89. Huisman, TinaTina Huisman 1993 1 1
89. Voort, Ingrid van derIngrid van der Voort 1993 1 1
89. Brandt, Floor van denFloor van den Brandt 2017 1 1
99. Limbach, TheaThea Limbach 1982–1985 4 4
99. Meggelen, Leontine vanLeontine van Meggelen 1993–1995 4 4
101. Ankoné, FrédériqueFrédérique Ankoné 2002–2005 3 3
101. Leever, YvonneYvonne Leever 2002–2004 3 3
103. Brom, Ellie van denEllie van den Brom 1969–1970 2 2
103. Geest, Lisette van derLisette van der Geest 2009 2 2
103. Schulting, SuzanneSuzanne Schulting 2017–2020 2 2
103. Kok, FemkeFemke Kok 2020 2 2
107. Pol, TinyTiny Pol 1955 1 1
107. Stijn, Rie vanRie van Stijn 1956 1 1
107. Wiegerink, AnnemarieAnnemarie Wiegerink 1959 1 1
107. Lokhorst, RietRiet Lokhorst 1962 1 1
107. Timmer-Volmer, GerdaGerda Timmer-Volmer 1979 1 1
107. Keulen, BoukjeBoukje Keulen 1987 1 1
107. Hekkers, MariskaMariska Hekkers 1988 1 1
107. Ossendrijver, EsmeraldaEsmeralda Ossendrijver 1991 1 1
107. Dieleman, RoosmarieRoosmarie Dieleman 1997 1 1
107. Ronde, Sandra deSandra de Ronde 1997 1 1
107. Visser, IreneIrene Visser 1999 1 1
107. Heins, ChristineChristine Heins 2001 1 1
107. Reitsma, MireilleMireille Reitsma 2008 1 1
107. Meijer, RixtRixt Meijer 2013 1 1
107. Zielman, CarlaCarla Zielman 2013 1 1
107. Kamminga, ManonManon Kamminga 2015 1 1
107. Werff, Bo van derBo van der Werff 2015 1 1
107. Geest, Lisa van derLisa van der Geest 2016 1 1
107. Dul, ElisaElisa Dul 2019 1 1

Klasyfikacje zawodniczek według konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wielobój kobiet[edytuj | edytuj kod]
Miejsce Zawodniczka Lata[c] Złoto Srebro Brąz Razem[41][a]
1. Kaiser, StienStien Kaiser 1964–1972 6 2 1 9
2. Visser, RiaRia Visser 1979–1986 5 2 7
3. Wüst, IreenIreen Wüst 2005–2015 4 1 1 6
4. Keulen-Deelstra, AtjeAtje Keulen-Deelstra 1970–1974 4 1 5
5. Groenewold, RenateRenate Groenewold 2000–2008 3 4 7
6. Jong, Tonny deTonny de Jong 1995–2001 3 3 6
7. Thomas, AnnamarieAnnamarie Thomas 1993–2003 3 1 2 6
8. Lende, Sijtje van derSijtje van der Lende 1974–1980 3 4 7
9. Meyer, RieRie Meyer 1955–1959 3 3
10. Beer, Wil deWil de Beer 1962–1966 2 1 1 4
Wielobój sprinterski kobiet[edytuj | edytuj kod]
Miejsce Zawodniczka Lata[c] Złoto Srebro Brąz Razem[42][a]
1. Timmer, MarianneMarianne Timmer 1997–2008 10 1 11
2. Aaftink, ChristineChristine Aaftink 1987–1996 7 2 1 10
3. Boer, MargotMargot Boer 2007–2016 4 2 4 10
4. Nuyt, AndreaAndrea Nuyt 1996–2004 2 3 2 7
5. Thomas, AnnamarieAnnamarie Thomas 1995–2004 2 3 1 6
6. Gennip, Yvonne vanYvonne van Gennip 1983–1986 2 2 4
7. Jong, Letitia deLetitia de Jong 2018–2020 2 1 3
8. Gerritsen, AnnetteAnnette Gerritsen 2005–2011 1 2 2 5
9. Boorsma, AlieAlie Boorsma 1983–1985 1 1 1 3
9. Leenstra, MarritMarrit Leenstra 2012–2016 1 1 1 3
9. Oenema, ThijsjeThijsje Oenema 2012–2015 1 1 1 3
Biegi na dystansach kobiet[edytuj | edytuj kod]
Miejsce Zawodniczka Lata[c] Złoto Srebro Brąz Razem[43][a]
1. Wüst, IreenIreen Wüst 2006–2020 18 12 8 38
2. Aaftink, ChristineChristine Aaftink 1987–1996 12 4 3 19
3. Timmer, MarianneMarianne Timmer 1994–2010 11 13 7 31
4. Groenewold, RenateRenate Groenewold 1995–2010 10 10 5 25
5. Gennip, Yvonne vanYvonne van Gennip 1987–1992 9 4 1 14
5. Zijlstra, CarlaCarla Zijlstra 1992–1999 9 4 1 14
7. Mors, Jorien terJorien ter Mors 2013–2018 8 2 1 11
8. Jong, Tonny deTonny de Jong 1994–2002 7 9 2 18
9. Schouten, IreneIrene Schouten 2013–2020 7 3 1 11
10. Nuyt, AndreaAndrea Nuyt 1996–2004 6 3 5 14

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d e f g h i j Klasyfikację opracowano na podstawie materiału źródłowego, wskazanego w tabelach w sekcji Medaliści chronologicznie.
  2. a b c d Lata, w których dany zawodnik zdobywał medale mistrzostw Holandii w łyżwiarstwie szybkim.
  3. a b c d Lata, w których dana zawodniczka zdobywała medale mistrzostw Holandii w łyżwiarstwie szybkim.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Het eerste NK Schaatsen werd gewonnen door een Engelsman (niderl.). Sportgeschiedenis.nl, 29 grudnia 2019. [dostęp 2020-09-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-09-03)].
  2. a b c SchaatsStatistieken.nl - Historie NK Allround mannen (niderl.). SchaatsStatistieken. [dostęp 2020-09-03].
  3. a b c SchaatsStatistieken.nl - Historie NK Allround vrouwen (niderl.). SchaatsStatistieken. [dostęp 2020-09-03].
  4. a b c SchaatsStatistieken.nl - Historie NK Sprint mannen (niderl.). SchaatsStatistieken. [dostęp 2020-09-03].
  5. a b c SchaatsStatistieken.nl - Historie NK Sprint vrouwen (niderl.). SchaatsStatistieken. [dostęp 2020-09-03].
  6. a b c SchaatsStatistieken.nl - Historie NK Afstanden 500 meter mannen (niderl.). SchaatsStatistieken. [dostęp 2020-09-03].
  7. a b c SchaatsStatistieken.nl - Historie NK Afstanden 1000 meter mannen (niderl.). SchaatsStatistieken. [dostęp 2020-09-03].
  8. a b c SchaatsStatistieken.nl - Historie NK Afstanden 1500 meter mannen (niderl.). SchaatsStatistieken. [dostęp 2020-09-03].
  9. a b c SchaatsStatistieken.nl - Historie NK Afstanden 5000 meter mannen (niderl.). SchaatsStatistieken. [dostęp 2020-09-03].
  10. a b c SchaatsStatistieken.nl - Historie NK Afstanden 10000 meter mannen (niderl.). SchaatsStatistieken. [dostęp 2020-09-03].
  11. a b c SchaatsStatistieken.nl - Historie NK Afstanden 500 meter vrouwen (niderl.). SchaatsStatistieken. [dostęp 2020-09-03].
  12. a b c SchaatsStatistieken.nl - Historie NK Afstanden 1000 meter vrouwen (niderl.). SchaatsStatistieken. [dostęp 2020-09-03].
  13. a b c SchaatsStatistieken.nl - Historie NK Afstanden 1500 meter vrouwen (niderl.). SchaatsStatistieken. [dostęp 2020-09-03].
  14. a b c SchaatsStatistieken.nl - Historie NK Afstanden 3000 meter vrouwen (niderl.). SchaatsStatistieken. [dostęp 2020-09-03].
  15. a b c SchaatsStatistieken.nl - Historie NK Afstanden 5000 meter vrouwen (niderl.). SchaatsStatistieken. [dostęp 2020-09-03].
  16. a b SchaatsStatistieken.nl - Podiumplaatsen NK Afstanden mass start mannen (niderl.). SchaatsStatistieken. [dostęp 2020-09-03].
  17. a b KPN NK Afstanden. Thialf - Heerenveen. 27 t/m 29 december 2019. 2. Uitslag Mass Start Heren (niderl.). Schaatsen.nl. [dostęp 2020-09-03].
  18. a b SchaatsStatistieken.nl - Podiumplaatsen NK Afstanden mass start vrouwen (niderl.). SchaatsStatistieken. [dostęp 2020-09-03].
  19. a b KPN NK Afstanden. Thialf - Heerenveen. 27 t/m 29 december 2019. 1. Uitslag Mass Start Dames (niderl.). Schaatsen.nl. [dostęp 2020-09-03].
  20. KPN Nederlands Kampioenschap Allround en Sprint - Thialf - Heerenveen - Klassement 4 (niderl.). Schaatsen.nl. [dostęp 2020-09-03].
  21. KPN NK - Allround en Sprint 2020. Thialf - Heerenveen. 25 en 26 januari 2020. Klassement 4. Heren Sprint (niderl.). Schaatsen.nl. [dostęp 2020-09-03].
  22. KPN NK Afstanden. Thialf - Heerenveen. 27 t/m 29 december 2019. 1. Uitslag Heren 500m (niderl.). Schaatsen.nl. [dostęp 2020-09-03].
  23. KPN NK Afstanden. Thialf - Heerenveen. 27 t/m 29 december 2019. 10. Uitslag Heren 1000m (niderl.). Schaatsen.nl. [dostęp 2020-09-03].
  24. KPN NK Afstanden. Thialf - Heerenveen. 27 t/m 29 december 2019. 5. Uitslag Heren 1500m (niderl.). Schaatsen.nl. [dostęp 2020-09-03].
  25. KPN NK Afstanden. Thialf - Heerenveen. 27 t/m 29 december 2019. 3. Uitslag Heren 5000m (niderl.). Schaatsen.nl. [dostęp 2020-09-03].
  26. KPN NK Afstanden. Thialf - Heerenveen. 27 t/m 29 december 2019. 8. Uitslag Heren 10000m (niderl.). Schaatsen.nl. [dostęp 2020-09-03].
  27. KPN Nederlands Kampioenschap Allround en Sprint - Thialf - Heerenveen - Klassement 2 (niderl.). Schaatsen.nl. [dostęp 2020-09-03].
  28. KPN NK - Allround en Sprint 2020. Thialf - Heerenveen. 25 en 26 januari 2020. Klassement 2. Heren Allround (niderl.). Schaatsen.nl. [dostęp 2020-09-03].
  29. KPN Nederlands Kampioenschap Allround en Sprint - Thialf - Heerenveen - Klassement 3 (niderl.). Schaatsen.nl. [dostęp 2020-09-03].
  30. KPN NK - Allround en Sprint 2020. Thialf - Heerenveen. 25 en 26 januari 2020. Klassement 3. Dames Sprint (niderl.). Schaatsen.nl. [dostęp 2020-09-03].
  31. KPN NK Afstanden. Thialf - Heerenveen. 27 t/m 29 december 2019. 4. Uitslag Dames 500m (niderl.). Schaatsen.nl. [dostęp 2020-09-03].
  32. KPN NK Afstanden. Thialf - Heerenveen. 27 t/m 29 december 2019. 9. Uitslag Dames 1000m (niderl.). Schaatsen.nl. [dostęp 2020-09-03].
  33. KPN NK Afstanden. Thialf - Heerenveen. 27 t/m 29 december 2019. 2. Uitslag Dames 1500m (niderl.). Schaatsen.nl. [dostęp 2020-09-03].
  34. KPN NK Afstanden. Thialf - Heerenveen. 27 t/m 29 december 2019. 6. Uitslag Dames 3000m (niderl.). Schaatsen.nl. [dostęp 2020-09-03].
  35. KPN NK Afstanden. Thialf - Heerenveen. 27 t/m 29 december 2019. 7. Uitslag Dames 5000m (niderl.). Schaatsen.nl. [dostęp 2020-09-03].
  36. KPN Nederlands Kampioenschap Allround en Sprint - Thialf - Heerenveen - Klassement 1 (niderl.). Schaatsen.nl. [dostęp 2020-09-03].
  37. KPN NK - Allround en Sprint 2020. Thialf - Heerenveen. 25 en 26 januari 2020. Klassement 1. Dames Allround (niderl.). Schaatsen.nl. [dostęp 2020-09-03].
  38. Uitslagen NK Allround Heren (niderl.). Schaatsen.nl. [dostęp 2020-09-03].
  39. Uitslagen NK Sprint Heren (niderl.). Schaatsen.nl. [dostęp 2020-09-03].
  40. Uitslagen NK Afstanden Heren (niderl.). Schaatsen.nl. [dostęp 2020-09-03].
  41. Uitslagen NK Allround Dames (niderl.). Schaatsen.nl. [dostęp 2020-09-03].
  42. Uitslagen NK Sprint Dames (niderl.). Schaatsen.nl. [dostęp 2020-09-03].
  43. Uitslagen NK Afstanden Dames (niderl.). Schaatsen.nl. [dostęp 2020-09-03].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]