Medaliści mistrzostw Polski seniorów w biegu na 100 metrów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Medaliści mistrzostw Polski seniorów w biegu na 100 metrów – zdobywcy medali seniorskich mistrzostw Polski w konkurencji biegu na 100 metrów.

Bieg na 100 m mężczyzn jest rozgrywany na mistrzostwach kraju od ich pierwszej edycji, która miała miejsce w lipcu 1920 roku we Lwowie[1]. Pierwszym w historii mistrzem Polski został zawodnik warszawskiej Polonii Stanisław Sośnicki, który uzyskał wynik 11,4 s. Uzyskany przez niego wynik był lepszy od ustalonego przez Polski Związek Lekkiej Atletyki minimum uprawniającego do startu w igrzyskach olimpijskich w Antwerpii[2] w związku z czym Sośnicki został uznany mistrzem kraju (tytuł ten przyznawano wówczas tylko zawodnikom, którzy osiągnęli wyniki lepsze od minimum olimpijskiego[2]).

Najbardziej utytułowanym zawodnikiem wśród startujących w mistrzostwach Polski jest Marian Woronin, który zdobył najwięcej złotych medali krajowego czempionatu (osiem)[3]. Po osiem medali (ale nie wszystkie złote) zdobyli również Aleksander Szenajch i Marian Foik[3].

Aktualny rekord mistrzostw Polski seniorów w biegu na 100 metrów wynosi 10,15 i został ustanowiony przez Piotra Balcerzaka podczas mistrzostw w 1999 w Krakowie. Podczas mistrzostw w 2003 Marcin Jędrusiński przebiegł dystans 100 metrów w czasie 10,07 sekundy, jednak przy nieprzepisowym wietrze (powyżej 2 m/s), również przy zbyt silnym wietrze w 1993 Marek Zalewski uzyskał 10,12 s.

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

NR – rekord kraju | PB – rekord życiowy | SB – najlepszy wynik w sezonie | NL – najlepszy wynik w polskich tabelach w sezonie
Mistrzostwa Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Lwów 1920[4] Stanisław Sośnicki
Polonia Warszawa
11,4 NL Edward Jakubowicz
Czarni Lwów
11,8 Elgin Scott
Czarni Lwów
Lwów 1921[4] Stanisław Sośnicki
Polonia Warszawa
11,9 Janusz Habich
Polonia Warszawa
Stanisław Świętochowski
Polonia Warszawa
12,4
Warszawa 1922[4] Stefan Piątkowski
AZS Warszawa
11,4 Stanisław Sośnicki
Polonia Warszawa
11,6 Aleksander Szenajch
Warszawianka
11,6
Warszawa 1923[4] Aleksander Szenajch
Warszawianka
11,4 Stanisław Sośnicki
Polonia Warszawa
11,4 Władysław Dobrowolski
6 p.p. Wilno
o 1,5 m
Warszawa 1924[4] Aleksander Szenajch
Warszawianka
11,2 Zygmunt Weiss
AZS Warszawa
o 1 m Henryk Piątkowski
Polonia Warszawa
o 2 m
Kraków 1925[4] Aleksander Szenajch
Warszawianka
10,9 Stanisław Rothert
Polonia Warszawa
o pierś Władysław Dobrowolski
AZS Warszawa
o 2 m
Warszawa 1926[4] Władysław Dobrowolski
AZS Warszawa
11,0 Stanisław Rothert
Polonia Warszawa
o 1 m Maksymilian Gumplowicz
Jutrzenka Kraków
o pierś
Warszawa 1927[4] Władysław Dobrowolski
AZS Warszawa
11,0 Aleksander Szenajch
Warszawianka
11,0 Kazimierz Kasperkiewicz
AZS Warszawa
11,0
Warszawa 1928[4] Aleksander Szenajch
Warszawianka
11,0 Stefan Sikorski
Polonia Warszawa
o 2 m Eugeniusz Hrynkiewicz
ŁKS Łódź
Poznań 1929[4] Aleksander Szenajch
Warszawianka
11,3 Karol Czysz
Roździeń Szopienice
11,4 Stefan Sikorski
Polonia Warszawa
11,5
Warszawa 1930[5] Aleksander Szenajch
Warszawianka
11,0 Edward Trojanowski
AZS Warszawa
11,0 Józef Wielgomasz
Warszawianka
11,1
Królewska Huta 1931[5] Edward Trojanowski
AZS Warszawa
10,9 Tadeusz Śliwak
Sokół-Macierz Lwów
11,2 Karol Czysz
Stadion Królewska Huta
11,4
Warszawa 1932[5] Edward Trojanowski
Polonia Warszawa
10,9 Karol Czysz
Stadion Królewska Huta
11,0 Stefan Sikorski
Polonia Warszawa
Bydgoszcz 1933[5] Stefan Sikorski
Polonia Warszawa
11,0 Stefan Twardowski
AZS Warszawa
o pierś Kazimierz Radwański
AZS Poznań
Poznań 1934[5] Edward Trojanowski
Polonia Warszawa
10,7 Bogusław Szymański
Sokół Leszno
11,1 Kazimierz Jasiewicz
Warta Poznań
Białystok 1935[5] Jan Tęsiorowski
AZS Poznań
11,4 Edward Trojanowski
Polonia Warszawa
11,4 Kazimierz Jasiewicz
Warta Poznań
11,6
Wilno 1936[5] Bernard Zasłona
Sparta Białystok
11,0 Edward Trojanowski
AZS Warszawa
11,0 Edward Łopuszyński
Polonia Warszawa
11,4
Chorzów 1937[5] Bernard Zasłona
Sparta Białystok
10,8 Grzegorz Dunecki
Pomorzanin Toruń
10,9 Tadeusz Popek
AZS Poznań
11,0
Warszawa 1938[5] Bernard Zasłona
Sparta Białystok
10,6 Roman Sienicki
AZS Lwów
10,9 Edward Trojanowski
AZS Warszawa
11,0
Poznań 1939[5] Roman Sienicki
Lechia Lwów
10,9 Grzegorz Dunecki
Pomorzanin Toruń
11,2 Bernard Zasłona
Sparta Białystok
11,2
1940-1944 nie rozgrywano
Łódź 1945[6] Zdzisław Makowski
AZS Kraków
11,2 Stanisław Rajewski
AZS Łódź Warszawa
11,4 Józef Lipowski
DKS Łódź
11,5
Kraków 1946[6] Józef Rutkowski
AZS Poznań
10,7 Roman Sienicki
HKS Bydgoszcz
11,0 Leon Jaraczewski
AZS Łódź
11,0
Warszawa 1947[6] Leon Jaraczewski
AZS Łódź
11,1 Józef Rutkowski
AZS Poznań
11,2 Zygmunt Buhl
HKS Bydgoszcz
11,2
Poznań 1948[6] Zdobysław Stawczyk
AZS Poznań
11,1 Emil Kiszka
Lignoza Krywałd
11,2 Józef Rutkowski
AZS Poznań
11,2
Gdańsk 1949[6] Zygmunt Buhl
AZS Szczecin
10,8 Emil Kiszka
Lignoza Krywałd
10,9 Zdobysław Stawczyk
AZS Poznań
11,0
Kraków 1950[6] Emil Kiszka
Unia Krywałd
10,7 Zygmunt Buhl
Ogniwo Kraków
10,9 Dominik Sucheński
AZS Wrocław
11,0
Warszawa 1951[6] Emil Kiszka
Unia Krywałd
10,8 Zdobysław Stawczyk
AZS Poznań
10,9 Zygmunt Buhl
Gwardia Kraków
10,9
Wrocław 1952[6] Emil Kiszka
Unia Krywałd
10,8 Zdobysław Stawczyk
AZS Poznań
10,9 Zygmunt Buhl
Gwardia Kraków
11,0
Warszawa 1953[6] Zenon Baranowski
Gwardia Warszawa
10,8 Emil Kiszka
Unia Krywałd
11,0 Edward Szmidt
OWKS Kraków
11,0
Warszawa 1954[7] Zenon Baranowski
Gwardia Poznań
11,0 Nikodem Goździalski
CWKS Warszawa
11,1 Zdobysław Stawczyk
AZS Poznań
11,1
Łódź 1955[7] Marian Foik
CWKS Warszawa
10,7 Emil Kiszka
Unia Krywałd
10,8 Zenon Baranowski
Gwardia Poznań
10,9
Zabrze 1956[7] Andrzej Żurkowski
Zryw Zabrze
10,8 Edward Bożek
Zryw Zabrze
10,8 Janusz Bielski
AZS Warszawa
10,9
Poznań 1957[7] Marian Foik
Śląsk Wrocław
10,8 Zenon Baranowski
Olimpia Poznań
10,8 Janusz Jarzembowski
Warta Poznań
10,9
Bydgoszcz 1958[7] Marian Foik
Legia Warszawa
10,5 Edward Szmidt
Górnik Zabrze
10,6 Zenon Baranowski
Olimpia Poznań
10,7
Gdańsk 1959[7] Andrzej Zieliński
Gwardia Warszawa
10,7 Marian Foik
Legia Warszawa
10,7 Janusz Jarzembowski
Warta Poznań
10,8
Olsztyn 1960[7] Marian Foik
Legia Warszawa
10,4 Janusz Jarzembowski
Warta Poznań
10,6 Andrzej Zieliński
Gwardia Warszawa
10,7
Nowa Huta 1961[7] Marian Foik
Legia Warszawa
10,5 Andrzej Zieliński
Gwardia Warszawa
10,5 Andrzej Karcz
Gwardia Warszawa
10,8
Warszawa 1962[7] Andrzej Zieliński
Gwardia Warszawa
10,5 Marian Foik
Legia Warszawa
10,6 Jerzy Juskowiak
Zawisza Bydgoszcz
10,7
Bydgoszcz 1963[8] Jerzy Juskowiak
Orkan Września
10,3 Wiesław Maniak
Legia Warszawa
10,4 Zbigniew Syka
Zawisza Bydgoszcz
10,6
Warszawa 1964[8] Marian Foik
Legia Warszawa
10,3 Andrzej Zieliński
Gwardia Warszawa
10,4 Wiesław Maniak
Pogoń Szczecin
10,5
Szczecin 1965[8] Wiesław Maniak
Pogoń Szczecin
10,1 Andrzej Zieliński
Gwardia Warszawa
10,4 Edward Romanowski
Legia Warszawa
10,5
Poznań 1966[8] Wiesław Maniak
Pogoń Szczecin
10,6 Tadeusz Jaworski
Energetyk Poznań
10,7 Zbysław Anielak
AZS Warszawa
10,7
Chorzów 1967[8] Wiesław Maniak
Pogoń Szczecin
10,5 Edward Romanowski
Legia Warszawa
10,6 Henryk Ciecióra
Stal Radomsko
10,6
Zielona Góra 1968[8] Marian Dudziak
Olimpia Poznań
10,3 Tadeusz Jaworski
Energetyk Poznań
10,3 Ernest Hałas
Naprzód Rydułtowy
10,4
Kraków 1969[8] Zenon Nowosz
Legia Warszawa
10,3 Wiesław Maniak
Skra Warszawa
10,4 Tadeusz Cuch
Polonia Warszawa
10,5
Warszawa 1970[8] Zenon Nowosz
Legia Warszawa
10,3 Tadeusz Cuch
Legia Warszawa
10,4 Stanisław Wagner
AZS łódź
10,5
Warszawa 1971[9] Wiesław Maniak
Skra Warszawa
10,3 Stanisław Szudrowicz
Warta Poznań
10,3 Zenon Nowosz
Legia Warszawa
10,3
Warszawa 1972[10][11] Zenon Nowosz
Legia Warszawa
10,3 Ryszard Tulkis
Zjednoczenie Olsztyn
10,4 Stanisław Wagner
MKS-AZS Łódź
10,4
Warszawa 1973[10] Zenon Nowosz
Legia Warszawa
10,2 Jerzy Wieczorek
MKS-AZS Warszawa
10,3 Jerzy Homziuk
MKS-AZS Warszawa
10,3
Warszawa 1974[10] Andrzej Świerczyński
Warszawianka
10,3 Bogdan Grzejszczak
Górnik Zabrze
10,4 Zenon Licznerski
Lechia Gdańsk
10,4
Bydgoszcz 1975[10] Andrzej Świerczyński
Warszawianka
10,3 Zenon Nowosz
Legia Warszawa
10,3 Jan Alończyk
SZS-AZS Wrocław
10,3
Bydgoszcz 1976[10] Zenon Licznerski
Górnik Zabrze
10,22 Andrzej Świerczyński
Warszawianka
10,28 Bogdan Grzejszczak
Górnik Zabrze
10,37
Bydgoszcz 1977[10] Zenon Licznerski
Legia Warszawa
10,56 Andrzej Świerczyński
Warszawianka
10,59 Jan Alończyk
AZS Wrocław
10,60
Warszawa 1978[10] Marian Woronin
Legia Warszawa
10,43 Leszek Dunecki
AZS Warszawa
10,53 Zenon Licznerski
Legia Warszawa
10,58
Poznań 1979[12] Marian Woronin
Legia Warszawa
10,41 Leszek Dunecki
AZS Warszawa
10,51 Zenon Licznerski
Legia Warszawa
10,56
Łódź 1980[12] Marian Woronin
Legia Warszawa
10,21 Leszek Dunecki
AZS Warszawa
10,33 Krzysztof Zwoliński
Victoria Racibórz
10,50
Zabrze 1981[12] Marian Woronin
Legia Warszawa
10,29 Leszek Dunecki
AZS Warszawa
10,57 Krzysztof Zwoliński
Victoria Jaworzno
10,66
Lublin 1982[12] Marian Woronin
Legia Warszawa
10,17 Krzysztof Zwoliński
Victoria Racibórz
10,38 Arkadiusz Janiak
Calisia Kalisz
10,45
Bydgoszcz 1983[12] Marian Woronin
Legia Warszawa
10,26 Krzysztof Zwoliński
Victoria Racibórz
10,54 Arkadiusz Janiak
Calisia Kalisz
10,55
Lublin 1984[12] Leszek Dunecki
Start Lublin
10,26 Arkadiusz Janiak
Legia Warszawa
10,35 Piotr Waszek
Górnik Zabrze
10,48
Bydgoszcz 1985[12] Marian Woronin
Legia Warszawa
10,27 Zygfryd Swaczyna
Zawisza Bydgoszcz
10,61 Jacek Licznerski
Start Elbląg
10,66
Grudziądz 1986[12] Czesław Prądzyński
Bałtyk Gdynia
10,32 Piotr Waszek
Górnik Zabrze
10,35 Leszek Dunecki
Start Lublin
10,38
Poznań 1987[13] Czesław Prądzyński
Bałtyk Gdynia
10,51 Andrzej Popa
Orkan Poznań
10,51 Maciej Leszczyński
Warszawianka
10,62
Grudziądz 1988[13] Marian Woronin
Legia Warszawa
10,34 Czesław Prądzyński
Bałtyk Gdynia
10,41 Andrzej Popa
Orkan Poznań
10,47
Kraków 1989[13] Jacek Marlicki
AZS-AWF Wrocław
10,38w Maciej Leszczyński
Warszawianka
10,38w Dariusz Krakowiak
Hutnik Kraków
10,38w
Piła 1990[13] Jacek Marlicki
AZS-AWF Wrocław
10,43 Maciej Leszczyński
Warszawianka
10,52 Andrzej Popa
AZS-AWF Katowice
10,54
Kielce 1991[13] Jarosław Kaniecki
AZS-AWF Gdańsk
10,29 Jacek Marlicki
AZS-AWF Wrocław
10,33 Andrzej Popa
AZS-AWF Katowice
10,43
Warszawa 1992[13] Marek Zalewski
Pogoń Zduńska Wola
10,36 Jarosław Kaniecki
AZS-AWF Gdańsk
10,41 Sławomir Kusiowski
Budowlani Szczecin
10,51
Kielce 1993[13] Marek Zalewski
Start-Resursa Zduńska Wola
10,12w Robert Maćkowiak
Śląsk Wrocław
10,44w Marcin Krzywański
RKS Łódź
10,45w
Piła 1994[14] Marek Zalewski
Start-Resursa Zduńska Wola
10,66 Marcin Krzywański
RKS Łódź
10,56 Tomasz Pokora
Orzeł Namysłów
10,71
Warszawa 1995[14] Marek Zalewski
Resursa Zduńska Wola
10,66 Marcin Krzywański
RKS Łódź
10,72 Wojciech Szymkowiak
Zawisza Bydgoszcz
10,74
Piła 1996[14] Ryszard Pilarczyk
Olimpia Poznań
10,48 Marek Zalewski
Budowlani Szczecin
10,63 Krzysztof Byzdra
AZS-AWF Gdańsk
10,74
Bydgoszcz 1997[14] Ryszard Pilarczyk
Olimpia Poznań
10,27 Piotr Balcerzak
Skra Warszawa
10,33 Marcin Krzywański
RKS Łódź
10,36
Wrocław 1998[14] Marcin Krzywański
Browar Schöller Namysłów
10,23 Marcin Nowak
AZS-AWF Kraków
10,34 Piotr Balcerzak
Skra Warszawa
10,43
Kraków 1999[14] Piotr Balcerzak
Skra Warszawa
10,15 Marcin Nowak
AZS-AWF Kraków
10,26 Adam Forgheim
Śląsk Wrocław
10,38
Kraków 2000[14] Marcin Nowak
AZS-AWF Kraków
10,22 Piotr Balcerzak
Skra Warszawa
10,32 Ryszard Pilarczyk
Olimpia Poznań
10,40
Bydgoszcz 2001[14] Piotr Balcerzak
Skra Warszawa
10,30 Zbigniew Tulin
Legia Warszawa
10,39 Marcin Urbaś
AZS-AWF Kraków
10,40
Szczecin 2002[15] Marcin Urbaś
Warszawianka
10,31 Marcin Nowak
AZS-AWF Kraków
10,34 Ryszard Pilarczyk
Olimpia Poznań
10,42
Bielsko-Biała 2003[15] Marcin Jędrusiński
Olimpia Poznań
10,07w Marcin Krzywański
Skra Warszawa
10,20w Piotr Balcerzak
Skra Warszawa
10,22w
Bydgoszcz 2004[15] Łukasz Chyła
SKLA Sopot
10,54 Zbigniew Tulin
Legia Warszawa
10,67 Michał Bielczyk
AZS-AWF Warszawa
10,70
Biała Podlaska 2005[15] Michał Bielczyk
AZS-AWF Warszawa
10,42 Zbigniew Tulin
Legia Warszawa
10,45 Dariusz Kuć
Elite Cafe Wawel Kraków
10,56
Bydgoszcz 2006[15] Dariusz Kuć
Elite Cafe Wawel Kraków
10,20 Marcin Jędrusiński
AZS Poznań
10,31 Łukasz Chyła
SKLA Sopot
10,34
Poznań 2007[15] Marcin Jędrusiński
Śląsk Wrocław
10,37 Dariusz Kuć
AZS-AWF Kraków
10,44 Łukasz Chyła
SKLA Sopot
10,50
Szczecin 2008[16] Dariusz Kuć
AZS-AWF Kraków
10,27 Marcin Nowak
AZS-AWF Kraków
10,33 SB Marcin Jędrusiński
Śląsk Wrocław
10,35
Bydgoszcz 2009[17] Dariusz Kuć
AZS-AWF Kraków
10,21 SB Robert Kubaczyk
AZS Poznań
10,35 PB Mikołaj Lewański
MKL Szczecin
10,45
Bielsko-Biała 2010[18] Robert Kubaczyk
AZS Poznań
10,36 SB Olaf Paruzel
AZS-AWF Katowice
Piotr Wiaderek
AZS-AWFiS Gdańsk
10,46
Bydgoszcz 2011[19] Paweł Stempel
AZS-AWF Biała Podlaska
10,48 SB Robert Kubaczyk
AZS Poznań
10,50 Kamil Masztak
Grunwald Poznań
10,55 SB
Bielsko-Biała 2012[20] Dariusz Kuć
Zawisza Bydgoszcz
10,20 SB Kamil Kryński
Podlasie Białystok
10,33 PB Jakub Adamski
AZS Poznań
10,45 PB
Toruń 2013[21] Karol Zalewski
AZS UWM Olsztyn
10,31 Kamil Kryński
Podlasie Białystok
10,38 SB Grzegorz Zimniewicz
Achilles Leszno
10,43
Szczecin 2014[22] Karol Zalewski
AZS UWM Olsztyn
10,29 SB Robert Kubaczyk
Śląsk Wrocław
10,37 SB Adam Pawłowski
SL Olimpia Poznań
10,42 PB
Kraków 2015[23] Przemysław Słowikowski
Flota Gdynia
10,39 PB Karol Zalewski
AZS UWM Olsztyn
10,42 SB Kamil Masztak
Grunwald Poznań
Remigiusz Olszewski
AZS Poznań
10,43 SB
Bydgoszcz 2016[24] Karol Zalewski
AZS UWM Olsztyn
10,30 SB Remigiusz Olszewski
Gwardia Piła
10,41 Przemysław Słowikowski
Flota Gdynia
10,42
Białystok 2017[25] Karol Zalewski
AZS UWM Olsztyn
10,27 SB Remigiusz Olszewski
Zawisza Bydgoszcz
10,33 SB Dominik Kopeć
Agros Zamość
10,41
Lublin 2018[26] Dominik Kopeć
Agros Zamość
10,26 PB Remigiusz Olszewski
Zawisza Bydgoszcz
10,31 Przemysław Słowikowski
Flota Gdynia
10,34
Radom 2019[27] Dominik Kopeć
Agros Zamość
10,31 Przemysław Słowikowski
AZS-AWF Katowice
10,39 Adrian Brzeziński
MKL Toruń
Eryk Hampel
OŚ AZS Poznań
10,48

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

W historii mistrzostw Polski seniorów na podium tej imprezy stanęło w sumie 114 sprinterów. Najwięcej medali – 8 – wywalczyli Aleksander Szenajch, Marian Foik i Marian Woronin. W tabeli kolorem wyróżniono zawodników, którzy wciąż są czynnymi lekkoatletami.

Lp. Zawodnik Złoto Srebro Brąz Razem
1. Marian Woronin 8 0 0 8
2. Marian Foik 6 2 0 8
3. Aleksander Szenajch 6 1 1 8
4. Wiesław Maniak 4 2 1 7
5. Dariusz Kuć 4 1 1 6
5. Zenon Nowosz 4 1 1 6
7. Karol Zalewski 4 1 0 5
7. Marek Zalewski 4 1 0 5
9. Emil Kiszka 3 4 0 7
10. Edward Trojanowski 3 3 1 7
11. Bernard Zasłona 3 0 1 4
12. Andrzej Zieliński 2 3 1 6
13. Piotr Balcerzak 2 2 2 6
14. Stanisław Sośnicki 2 2 0 4
14. Andrzej Świerczyński 2 2 0 4
16. Zenon Baranowski 2 1 2 5
17. Marcin Jędrusiński 2 1 1 4
18. Jacek Marlicki 2 1 0 3
18. Czesław Prądzyński 2 1 0 3
20. Zenon Licznerski 2 0 3 5
21. Władysław Dobrowolski 2 0 2 4
21. Ryszard Pilarczyk 2 0 2 4
23. Dominik Kopeć 2 0 1 3
24. Leszek Dunecki 1 4 1 6
25. Marcin Nowak 1 4 0 5
26. Marcin Krzywański 1 3 2 6
27. Robert Kubaczyk 1 3 0 4
28. Zdobysław Stawczyk 1 2 2 5
29. Roman Sienicki 1 2 0 3
30. Zygmunt Buhl 1 1 3 5
31. Stefan Sikorski 1 1 2 4
31. Przemysław Słowikowski 1 1 2 4
33. Józef Rutkowski 1 1 1 3
34. Jarosław Kaniecki 1 1 0 2
35. Łukasz Chyła 1 0 2 3
36. Michał Bielczyk 1 0 1 2
36. Leon Jaraczewski 1 0 1 2
36. Jerzy Juskowiak 1 0 1 2
36. Marcin Urbaś 1 0 1 2
40. Marian Dudziak 1 0 0 1
40. Zdzisław Makowski 1 0 0 1
40. Stefan Piątkowski 1 0 0 1
40. Paweł Stempel 1 0 0 1
40. Jan Tęsiorowski 1 0 0 1
40. Andrzej Żurkowski 1 0 0 1
46. Remigiusz Olszewski 0 3 1 4
47. Zbigniew Tulin 0 3 0 3
48. Krzysztof Zwoliński 0 2 2 4
49. Karol Czysz 0 2 1 3
49. Maciej Leszczyński 0 2 1 3
51. Grzegorz Dunecki 0 2 0 2
51. Tadeusz Jaworski 0 2 0 2
51. Kamil Kryński 0 2 0 2
51. Stanisław Rothert 0 2 0 2
55. Andrzej Popa 0 1 3 4
56. Arkadiusz Janiak 0 1 2 3
57. Tadeusz Cuch 0 1 1 2
57. Bogdan Grzejszczak 0 1 1 2
57. Janusz Jarzembowski 0 1 1 2
57. Edward Romanowski 0 1 1 2
57. Edward Szmidt 0 1 1 2
57. Piotr Waszek 0 1 1 2
63. Edward Bożek 0 1 0 1
63. Janusz Habich 0 1 0 1
63. Nikodem Goździalski 0 1 0 1
63. Edward Jakubowicz 0 1 0 1
63. Robert Maćkowiak 0 1 0 1
63. Olaf Paruzel 0 1 0 1
63. Stanisław Rajewski 0 1 0 1
63. Zygfryd Swaczyna 0 1 0 1
63. Stanisław Szudrowicz 0 1 0 1
63. Bogusław Szymański 0 1 0 1
63. Tadeusz Śliwak 0 1 0 1
63. Ryszard Tulkis 0 1 0 1
63. Stefan Twardowski 0 1 0 1
63. Zygmunt Weiss 0 1 0 1
63. Piotr Wiaderek 0 1 0 1
63. Jerzy Wieczorek 0 1 0 1
79. Jan Alończyk 0 0 2 2
79. Kazimierz Jasiewicz 0 0 2 2
79. Kamil Masztak 0 0 2 2
79. Stanisław Wagner 0 0 2 2
83. Jakub Adamski 0 0 1 1
83. Zbysław Anielak 0 0 1 1
83. Janusz Bielski 0 0 1 1
83. Adrian Brzeziński 0 0 1 1
83. Krzysztof Byzdra 0 0 1 1
83. Henryk Ciecióra 0 0 1 1
83. Adam Forgheim 0 0 1 1
83. Maksymilian Gumplowicz 0 0 1 1
83. Ernest Hałas 0 0 1 1
83. Eryk Hampel 0 0 1 1
83. Jerzy Homziuk 0 0 1 1
83. Eugeniusz Hryniewicz 0 0 1 1
83. Andrzej Karcz 0 0 1 1
83. Kazimierz Kasperkiewicz 0 0 1 1
83. Dariusz Krakowiak 0 0 1 1
83. Sławomir Kusiowski 0 0 1 1
83. Mikołaj Lewański 0 0 1 1
83. Jacek Licznerski 0 0 1 1
83. Józef Lipowski 0 0 1 1
83. Edward Łopuszyński 0 0 1 1
83. Adam Pawłowski 0 0 1 1
83. Henryk Piątkowski 0 0 1 1
83. Tomasz Pokora 0 0 1 1
83. Tadeusz Popek 0 0 1 1
83. Kazimierz Radwański 0 0 1 1
83. Elgin Scott 0 0 1 1
83. Dominik Sucheński 0 0 1 1
83. Zbigniew Syka 0 0 1 1
83. Wojciech Szymkowiak 0 0 1 1
83. Stanisław Świętochowski 0 0 1 1
83. Józef Wielgomasz 0 0 1 1
83. Grzegorz Zimniewicz 0 0 1 1

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Henryk Kurzyński, Stefan Pietkiewicz, Janusz Rozum, Tadeusz Wołejko: Historia finałów lekkoatletycznych mistrzostw Polski 1920-2007. Konkurencje męskie. Szczecin – Warszawa: Komisja Statystyczna PZLA, 2008, s. 5. ISBN 978-83-61233-20-6.
  2. a b Józef Pliszkiewicz. 50 lat PZLA –50 lat historii l.a. (1). „Lekka atletyka”, s. 18, kwiecień 1969. Warszawa: RSW "Prasa". 
  3. a b Henryk Kurzyński, Stefan Pietkiewicz, Janusz Rozum, Tadeusz Wołejko: Historia finałów lekkoatletycznych mistrzostw Polski 1920-2007. Konkurencje męskie. Szczecin – Warszawa: Komisja Statystyczna PZLA, 2008, s. 395. ISBN 978-83-61233-20-6.
  4. a b c d e f g h i j Henryk Kurzyński, Stefan Pietkiewicz, Janusz Rozum, Tadeusz Wołejko: Historia finałów lekkoatletycznych mistrzostw Polski 1920-2007. Konkurencje męskie. Szczecin – Warszawa: Komisja Statystyczna PZLA, 2008, s. 9. ISBN 978-83-61233-20-6.
  5. a b c d e f g h i j Henryk Kurzyński, Stefan Pietkiewicz, Janusz Rozum, Tadeusz Wołejko: Historia finałów lekkoatletycznych mistrzostw Polski 1920-2007. Konkurencje męskie. Szczecin – Warszawa: Komisja Statystyczna PZLA, 2008, s. 10. ISBN 978-83-61233-20-6.
  6. a b c d e f g h i Henryk Kurzyński, Stefan Pietkiewicz, Janusz Rozum, Tadeusz Wołejko: Historia finałów lekkoatletycznych mistrzostw Polski 1920-2007. Konkurencje męskie. Szczecin – Warszawa: Komisja Statystyczna PZLA, 2008, s. 11. ISBN 978-83-61233-20-6.
  7. a b c d e f g h i Henryk Kurzyński, Stefan Pietkiewicz, Janusz Rozum, Tadeusz Wołejko: Historia finałów lekkoatletycznych mistrzostw Polski 1920-2007. Konkurencje męskie. Szczecin – Warszawa: Komisja Statystyczna PZLA, 2008, s. 12. ISBN 978-83-61233-20-6.
  8. a b c d e f g h Henryk Kurzyński, Stefan Pietkiewicz, Janusz Rozum, Tadeusz Wołejko: Historia finałów lekkoatletycznych mistrzostw Polski 1920-2007. Konkurencje męskie. Szczecin – Warszawa: Komisja Statystyczna PZLA, 2008, s. 13. ISBN 978-83-61233-20-6.
  9. Henryk Kurzyński, Stefan Pietkiewicz, Janusz Rozum, Tadeusz Wołejko: Historia finałów lekkoatletycznych mistrzostw Polski 1920-2007. Konkurencje męskie. Szczecin – Warszawa: Komisja Statystyczna PZLA, 2008, s. 13-14. ISBN 978-83-61233-20-6.
  10. a b c d e f g Henryk Kurzyński, Stefan Pietkiewicz, Janusz Rozum, Tadeusz Wołejko: Historia finałów lekkoatletycznych mistrzostw Polski 1920-2007. Konkurencje męskie. Szczecin – Warszawa: Komisja Statystyczna PZLA, 2008, s. 14. ISBN 978-83-61233-20-6.
  11. Mistrzostwa zorganizowano w obsadzie międzynarodowej. Zwyciężył Hermes Ramírez (Kuba) z czasem 10,1.
  12. a b c d e f g h Henryk Kurzyński, Stefan Pietkiewicz, Janusz Rozum, Tadeusz Wołejko: Historia finałów lekkoatletycznych mistrzostw Polski 1920-2007. Konkurencje męskie. Szczecin – Warszawa: Komisja Statystyczna PZLA, 2008, s. 15. ISBN 978-83-61233-20-6.
  13. a b c d e f g Henryk Kurzyński, Stefan Pietkiewicz, Janusz Rozum, Tadeusz Wołejko: Historia finałów lekkoatletycznych mistrzostw Polski 1920-2007. Konkurencje męskie. Szczecin – Warszawa: Komisja Statystyczna PZLA, 2008, s. 16. ISBN 978-83-61233-20-6.
  14. a b c d e f g h Henryk Kurzyński, Stefan Pietkiewicz, Janusz Rozum, Tadeusz Wołejko: Historia finałów lekkoatletycznych mistrzostw Polski 1920-2007. Konkurencje męskie. Szczecin – Warszawa: Komisja Statystyczna PZLA, 2008, s. 17. ISBN 978-83-61233-20-6.
  15. a b c d e f Henryk Kurzyński, Stefan Pietkiewicz, Janusz Rozum, Tadeusz Wołejko: Historia finałów lekkoatletycznych mistrzostw Polski 1920-2007. Konkurencje męskie. Szczecin – Warszawa: Komisja Statystyczna PZLA, 2008, s. 18. ISBN 978-83-61233-20-6.
  16. NC Szczecin POL 4 – 6 July (ang.). tilastopaja.org. [dostęp 2014-09-12].
  17. NC Bydgoszcz POL 31 July – 2 August (ang.). tilastopaja.org. [dostęp 2014-09-12].
  18. NC Bielsko-Biala POL 8 – 10 July 2010 (ang.). tilastopaja.org. [dostęp 2014-09-12].
  19. NC Bydgoszcz POL 11 – 13 August 2011 (ang.). tilastopaja.org. [dostęp 2011-08-28].
  20. 88th National Championships Bielsko-Biała POL 15 – 17 June 2012 (ang.). tilastopaja.org. [dostęp 2012-06-18].
  21. NC Toruń POL 19 – 21 July Multievents 89th National Championships, Mistrzostwa Polski (ang.). tilastopaja.org. [dostęp 2013-07-22].
  22. Komunikat końcowy zawodów, Szczecin, 29-31 lipca 2014. 90. Mistrzostwa Polski Seniorów (pol.). pzla.pl. [dostęp 2019-08-27].
  23. Komunikat końcowy zawodów. Kraków, 19-21 lipca 2015. 91. Mistrzostwa Polski Seniorów, pzla.pl [dostęp 2019-08-27] (pol.).
  24. Komunikat końcowy zawodów, Bydgoszcz 24-26 czerwca 2016. 92. Mistrzostwa Polski Seniorów, pzla.pl [dostęp 2019-08-27] (pol.).
  25. Komunikat końcowy zawodów, Białystok, 21-23 lipca 2017. 93. PZLA Mistrzostwa Polski (pol.). pzla.pl. [dostęp 2019-08-27].
  26. 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Lublin, 20–22 lipca 2018 (pol.). pzla.pl. [dostęp 2018-08-07].
  27. 95. PZLA Mistrzostwa Polski. Radom, 23–25 sierpnia 2019 (pol.). pzla.pl. [dostęp 2019-08-27].