Meeting Areva 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Meeting Areva 2015mityng lekkoatletyczny, który odbył się 4 lipca w podparyskim Saint-Denis. Zawody były ósmą odsłoną prestiżowej Diamentowej Ligi w sezonie 2015.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Jamajka Asafa Powell 9,81 Francja Jimmy Vicaut 9,86 =AR Stany Zjednoczone Michael Rodgers 9,99
Bieg na 400 m Południowa Afryka Wayde van Niekerk 43,96 AR Grenada Kirani James 44,17 Stany Zjednoczone David Verburg 44,81
Bieg na 1500 m[1] Kenia Silas Kiplagat 3:30,12 WL Dżibuti Ayanleh Souleiman 3:30,17 Kenia Ronald Kwemoi 3:30,43
Bieg na 3000 m z przeszkodami Kenia Jairus Kipchoge 7:58,83 WL Stany Zjednoczone Evan Jager 8:00,45 AR Kenia Conseslus Kipruto 8:09,90
Bieg na 100 m przez płotki Kuba Orlando Ortega 12,94 PB WL Stany Zjednoczone David Oliver 12,98 Rosja Siergiej Szubienkow 13,06 NR
Skok wzwyż Rosja Daniił Cypłakow 2,32 Bahamy Donald Thomas 2,32 Grecja Andonios Mastoras 2,29
Skok o tyczce Grecja Konstandinos Filipidis 5,91 NR Brazylia Thiago Braz 5,86 Stany Zjednoczone Sam Kendricks 5,81 =PB
Skok w dal Stany Zjednoczone Mike Hartfield 8,19 Francja Kafétien Gomis 8,13 Australia Fabrice Lapierre 8,07
Rzut dyskiem Polska Piotr Małachowski 65,57 Węgry Zoltán Kővágó 65,23 Estonia Gerd Kanter 64,11

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Jamajka Shelly-Ann Fraser-Pryce 10,74 WL Nigeria Blessing Okagbare 10,80 Stany Zjednoczone English Gardner 10,97
Bieg na 800 m Kenia Eunice Sum 1:56,99 PB WL Kuba Rose Mary Almanza 1:57,70 PB Szwajcaria Selina Büchel 1:57,95 NR
Bieg na 5000 m Etiopia Genzebe Dibaba 14:15,41 PB Etiopia Almaz Ayana 14:21,97 Kenia Mercy Cherono 14:34,10 PB
Bieg na 400 m przez płotki Czechy Zuzana Hejnová 53,76 Dania Sara Petersen 53,99 NR Bahrajn Kemi Adekoya 54,12 NR
Skok o tyczce Grecja Nikoleta Kiriakopulu 4,83 NR WL Kuba Yarisley Silva 4,73 Brazylia Fabiana Murer
Rosja Anżelika Sidorowa
4,63
Trójskok Kolumbia Caterine Ibargüen 14,87 Rosja Jekatierina Koniewa 14,72 Izrael Hanna Kniaziewa 14,56
Pchnięcie kulą Niemcy Christina Schwanitz 20,31 Chińska Republika Ludowa Gong Lijiao 19,75 Stany Zjednoczone Michelle Carter 19,37
Rzut oszczepem Czechy Barbora Špotáková 64,42 Australia Kimberley Mickle 63,80 Południowa Afryka Sunette Viljoen 63,15

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Konkurencja niezaliczana do punktacji Diamentowej Ligi.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]