Megalion

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Megalion
Postać z Transformers
Wystąpienia Transformerzy: Cybertron
Dubbing Blu Mankuma (angielski)
Adam Bauman (polski)
Dane biograficzne
Przynależność Autobot
• Micro
• Voyager
Inne informacje
Zajęcie Wojownik
Umiejętności Transformacja w Wielki mechaniczny lew

Megalion, postać uniwersum Transformerzy: Cybertron, należący do Autobotów.

Transformerzy: Cybertron[edytuj | edytuj kod]

Megalion (ang. Leobreaker) to wersja rozwojowa Overhaula, która narodziła się podczas walki Overhaul-Scourge, którą wmieszany był Snarl. Ponieważ temu ostatniemu groziła rychła śmierć z ręki Scourge'a, mimo ciężkich uszkodzeń, Overhaul zasłonił Snarla własnym ciałem przed ciosami władcy Animatrosu. Overhaul pragnął wtedy tylko zebrać jeszcze tylko tyle sił, by ocalić przyjaciela, czym zwrócił uwagę znajdującej się w świątyni rzeźby jednego z patronów planety- Złotego Lwa. Dlatego użyczył Overhaulowi część swojej mocy (sprzężonej z Planetarnym Cyberkluczem Animatrosu), która natychmiast zreformatowała go do formy cyber-lwa.

Leobraker jest silnym robotem przystosowanym do walki wręcz - na jego uzbrojenie składają się zakończone pazurami palce rąk oraz bicz formowany z ogona trybu bestii. Do tego w razie potrzeby Leobreaker może uruchomić za pomocą swojego Cyberklucza dodatkowe szpony wmontowane w jego przedramiona. Broń tą może też wykorzystywać w trybie bestii, który pozwala mu też na przemieszczanie się z dużymi prędkościami (jak na jednostkę biegającą).

Leobraker jest jednym z trzech Autobotów kompatybilnych z Optimusem Prime i jednym z dwóch, które mogą się z nim łączyć. W trybie kombinacji Leobraker transformuje się w ogromne wspomagane ramię, które zastępuję standardową kończynę Prime’a (zwykle prawą, choć Prime posiada stosowne gniazda po obu stronach ciała). W ten sposób Prime uzyskuje siłę oraz uzbrojenie Leobrakera, które pozwala mu na wyprowadznie ataku "Wściekłego Pazura".

Megalion posiada swoją kopię po stronie Decepticonów - Megatron uformował ją z mrocznej części umysłu Autobota. Robot ten nazywa się Nemezis Wielki (ang. Nemesis Braker) i podobnie jak Leobraker, potrafi formować super-ramię dla Megatrona.