Memoriał Janusza Kusocińskiego 1976

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

22. Memoriał Janusza Kusocińskiego i 2. Grand Prix Brdy – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się na stadionie WKS Zawisza w Bydgoszczy 22 czerwca 1976. Trzy dni po imprezie bydgoski obiekt gościł mistrzostwa Polski seniorów.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Polska Zenon Licznerski 10,42 Wielka Brytania Steve Green 10,59 Kuba José Triana 10,63
Bieg na 200 m Polska Jan Werner 21,05 Polska Henryk Galant 21,33 Polska Krzysztof Kołodziej 21,40
Bieg na 400 m Polska Jerzy Pietrzyk 45,98 Polska Jerzy Włodarczyk 47,31 Polska Andrzej Stępień 47,31
Bieg na 800 m Polska Marian Gęsicki 1:46,2 Polska Feliks Wawrzon 1:48,2 Polska Andrzej Kupczyk 1:49,5
Bieg na 1500 m Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Anatolij Mamontow 3:38,2 Polska Henryk Wasilewski 3:40,6 Czechosłowacja Ján Šišovský 3:40,9
Bieg na 3000 m Polska Henryk Szordykowski 7:50,2 Niemiecka Republika Demokratyczna Jörg Peter 7:50,4 Polska Jerzy Kowol 7:51,6
Bieg na 110 m przez płotki Polska Mirosław Wodzyński 13,82 Polska Jan Pusty 13,83 Polska Leszek Wodzyński 14,01
Bieg na 400 m przez płotki Polska Jerzy Hewelt 50,44 Niemiecka Republika Demokratyczna Volker Beck 50,54 Szwajcaria Peter Haas 51,16
Bieg na 3000 m z przeszkodami Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Lisowski 8:22,8 Polska Leopold Tomaszewicz 8:25,4 Rumunia w epoce komunizmu Vasile Bichea 8:26,0
Sztafeta 4 × 100 m  Polska I
Andrzej Świerczyński
Marian Woronin
Bogdan Grzejszczak
Zenon Licznerski
39,06  Polska II
Marek Bedyński
Jan Alończyk
Jerzy Wieczorek
Tadeusz Tyszka
40,11  Polska III
Mirosław Podkomorzy
Jerzy Ługowski
Kazimierz Grubecki
Maciej Kuczyński
41,62
Skok wzwyż Polska Jacek Wszoła 2,25 NR Polska Leszek Kałek 2,17 Polska Janusz Rybczyński 2,17
Skok o tyczce Polska Władysław Kozakiewicz 5,50 Finlandia Antti Kalliomäki 5,30 Wielka Brytania Brian Hooper 5,20
Skok w dal Polska Grzegorz Cybulski 8,09 Polska Stanisław Jaskułka 7,97 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Hans Baumgartner 7,89
Trójskok Polska Eugeniusz Biskupski 16,73 =PB Polska Ryszard Garnys 16,39 Polska Michał Joachimowski 16,38
Pchnięcie kulą Polska Mieczysław Kropelnicki 19,09 Polska Mieczysław Bręczewski 18,01 Polska Michał Gruszczyński 17,86
Rzut dyskiem Polska Stanisław Wołodko 64,30 Polska Leszek Gajdziński 59,64 Polska Olgierd Kurawicz 58,94
Rzut młotem Polska Szymon Jagliński 71,22 Polska Stanisław Lubiejewski 70,34 Niemiecka Republika Demokratyczna Reinhard Theimer 70,14
Rzut oszczepem Polska Piotr Bielczyk 90,78 NR PB Polska Jacek Damszel 78,65 Polska Bernard Werner 77,12

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Polska Irena Szewińska 11,22 Wielka Brytania Sonia Lannaman 11,23 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Annegret Richter 11,25
Bieg na 400 m Polska Irena Szewińska 49,75 Wielka Brytania Donna Murray 51,59 Niemiecka Republika Demokratyczna Jutta Mörig 51,94
Bieg na 1500 m Polska Bronisława Ludwichowska 4:15,6 Polska Renata Pentlinowska 4:21,5 Polska Monika Gejsler 4:25,3
Bieg na 100 m przez płotki Polska Grażyna Rabsztyn 12,69 Wielka Brytania Sharon Colyear 13,21 Polska Bożena Nowakowska 13,39
Sztafeta 4 × 100 m  Polska I
Ewa Długołęcka
Helena Fliśnik
Barbara Bakulin
Irena Szewińska
43,65  Wielka Brytania
Helen Golden
Denis Ramaden
Sharon Collyear
Sonia Lennemann
43,72  Polska II
Aniela Szubert
Danuta Jędrejek
Małgorzata Bogucka
Zofia Filip
44,56
Skok wzwyż Finlandia Susanne Sundqvist 1,86 Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Andrea Matay 1,83 Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Edit Samuel 1,80
Skok w dal Polska Maria Długosielska 6,40 Polska Krystyna Pulczyńska 6,15 Polska Elżbieta Klimaszewska 6,11
Pchnięcie kulą Niemiecka Republika Demokratyczna Brigitt Harnagel 19,29 Polska Ludwika Chewińska 19,18 Polska Beata Habrzyk 16,50
Rzut dyskiem Polska Danuta Rosani 62,60 Ludowa Republika Bułgarii Wasiłka Stojewa 58,78 Polska Krystyna Nadolna 57,16
Rzut oszczepem Polska Ewa Gryziecka 58,20 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Ameli Koloska 55,98 Polska Daniela Jaworska 55,50

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

  • Jadwiga Kotowska, Jerzy Szymonek, Michał Wróblewski: Rocznik PZLA 1976. Warszawa: wyd. Sport i Turystyka, 1978.
  • Henryk Kurzyński, Stefan Pietkiewicz, Janusz Rozum, Tadeusz Wołejko: Historia finałów lekkoatletycznych mistrzostw Polski 1920-2007. Konkurencje męskie. Szczecin – Warszawa: Komisja Statystyczna PZLA, 2008. ISBN 978-83-61233-20-6.