Memoriał Janusza Kusocińskiego 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zwycięzca biegu na 100 metrów – Michael Frater z Jamajki – podczas dekoracji

56. Memoriał Janusza Kusocińskiegomityng lekkoatletyczny, który odbył się we wtorek 8 czerwca 2010 na stadionie klubu sportowego „Orzeł” w Warszawie. Konkurs rzutu młotem kobiet poświęcony był zmarłej w 2009 Kamili Skolimowskiej[1]. Zawody znalazły się w kalendarzu European Athletics Outdoor Premium Meetings w związku z czym należą do grona najważniejszych mityngów organizowanych w Europie pod egidę Europejskiego Stowarzyszenia Lekkoatletycznego[2].

Mityng był eliminacją do reprezentacji Polski na drużynowe mistrzostwa Europy w norweskim Bergen[3].

Drugie miejsce w konkursie trójskoku kobiet zajęła Joanna Skibińska (14,20 – rekord życiowy), została jednak przyłapana na stosowaniu dopingu i jej wynik anulowano.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

PB - rekord życiowy | SB - najlepszy wynik w sezonie | MR – rekord mityngu

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Wynik 2. miejsce Wynik 3. miejsce Wynik
Bieg na 100 m Jamajka Michael Frater 10,18 Katar Samuel Francis 10,25 SB Irlandia Paul Hession 10,43 SB
Bieg na 200 m Polska Kamil Kryński 20,81 PB Polska Kamil Masztak 20,89 SB Polska Piotr Wiaderek 21,24 SB
Bieg na 200 m[4] Białoruś Alaksandr Linnik 20,91 NJR PB Polska Artur Zaczek 21,18 PB Rosja Wiaczesław Kolesniczenko 21,27 SB
Bieg na 1500 m Kenia Nicholas Kemboi 3:35,77 Kenia Cornelius Ndiwa 3:36,09 PB Polska Mateusz Demczyszak 3:38,82 PB
Bieg na 3000 m Polska Radosław Kłeczek 7:59,89 PB Polska Arkadiusz Gardzielewski 8:03,60 SB Polska Hubert Pokrop 8:06,58 PB
Sztafeta 4 × 100 m  Polska
Michał Bielczyk
Kamil Kryński
Robert Kubaczyk
Kamil Masztak
39,54  Polska juniorzy
Mateusz Jędrusik
Adam Pawłowski
Artur Szczęsniak
Grzegorz Zimniewicz
40,01  Polska U-23
Olaf Paruzel
Grzegorz Roszkowski
Maciej Samborski
Artur Zaczek
40,15
Skok w dal Algieria Issam Nima 7,86 Polska Krzysztof Lewandowski 7,80 SB Ukraina Ołeksandr Sołdatkin 7,75
Skok wzwyż Finlandia Osku Torro 2,26 SB Polska Sylwester Bednarek 2,23 Katar Mutazz Isa Barszim 2,20
Pchnięcie kulą Kanada Dylan Armstrong 21,03 Polska Tomasz Majewski 20,87 Białoruś Pawieł Łyżyn 20,36
Rzut dyskiem Polska Piotr Małachowski 67,10 MR Węgry Róbert Fazekas 65,22[5] SB Australia Benn Harradine 62,91
Rzut młotem Słowacja Libor Charfreitag 78,01 Tadżykistan Dilszod Nazarow 77,64 Kuwejt Ali Mohamed Al-Zinkawi 76,31 SB

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Wynik 2. miejsce Wynik 3. miejsce Wynik
Bieg na 100 m Ukraina Natalija Pohrebniak 11,51 Białoruś Julija Bałykina 11,59 SB Polska Weronika Wedler 11,63
Bieg na 400 m Nigeria Folashade Abugan 52,55 SB Białoruś Kaciaryna Miszyna 53,38 Ukraina Julija Oliszewśka 53,77 SB
Bieg na 400 m[4] Polska Agata Bednarek 53,49 PB Polska Tina Polak 54,09 SB Polska Marzena Kościelniak 54,99 PB
Bieg na 1500 m Ukraina Anna Miszczenko 4:04,37 PB Polska Sylwia Ejdys 4:05,52 SB Wielka Brytania Hannah England 4:05,53 SB
Bieg na 100 m przez płotki Ukraina Jewhenija Snihur 12,82 SB Rosja Olga Samyłowa 13,16 PB Polska Joanna Kocielnik 13,19
Bieg na 3000 m z przeszkodami Kenia Mercy Njoroge 9:39,51 PB Rosja Natalja Gorczakowa 9:45,39 SB Wielka Brytania Lennie Waite 9:54,88 SB
Sztafeta 4 × 100 m  Polska
Marta Jeschke
Daria Korczyńska
Marika Popowicz
Weronika Wedler
43,77  Polska juniorki
Katarzyna Sokólska
Klaudia Konopko
Ewelina Skoczylas
Martyna Opoń
40,01  Polska U-23
Anna Kiełbasińska
Agnieszka Ceglarek
Milena Pędziwiatr
Monika Wieczorkiewicz
40,15
Trójskok Ukraina Olha Saładucha 14,50 Polska Małgorzata Trybańska 14,16 SB Ukraina Lilija Kułyk 13,99
Pchnięcie kulą Białoruś Alena Kapiec 17,76 Polska Agnieszka Bronisz 16,31 Polska Agnieszka Maluśkiewicz 15,16 PB
Rzut dyskiem Polska Joanna Wiśniewska 59,88 Polska Żaneta Glanc 59,59 Białoruś Alena Kapiec 47,66
Rzut młotem Polska Anita Włodarczyk 75,77 Niemcy Kathrin Klaas 70,58 Rosja Tatjana Łysienko 69,47
Rzut oszczepem Litwa Indrė Jakubaitytė 56,22 SB Polska Magdalena Czenska 54,47 SB Polska Barbara Madejczyk 54,36

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Konkurs młociarek poświęcony Kamili Skolimowskiej (pol.). kusocinski.pzla.pl. [dostęp 1 czerwca 2010].
  2. European Athletics building Premium and Classic Meetings brand (ang.). european-athletics.org. [dostęp 22 maja 2010]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-07-30)].
  3. Bydgoszcz gets the 2010 European Athletics Premium Meetings off to a great start (ang.). European Athletics. [dostęp 6 czerwca 2010]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-07-29)].
  4. a b Bieg młodzieżowców (U23)
  5. W związku z drobnym urazem zawodnik zrezygnował z udziału w konkursie po 4 kolejkach.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]