Memoriał Janusza Kusocińskiego 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

61. Memoriał Janusza Kusocińskiego – międzynarodowy mityng lekkoatletyczny, który odbył się 9 sierpnia 2015 na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym im. Wiesława Maniaka w Szczecinie. Zawody zaliczane były do cyklu European Athletics Permit Meeting.

Rywalizacja w rzucie młotem kobiet i mężczyzn zaliczana była do IAAF Hammer Throw Challenge.

Główny bieg memoriałowy na 3000 metrów wygrał Seifu Tura z Etiopii z rezultatem 7:56,22. Najlepszy z Polaków Krystian Zalewski był czwarty z rekordem życiowym 7:58,58.

Ozdobą zawodów był rekord Polski Pawła Fajdka w rzucie młotem, który najpierw uzyskał odległość 83,83 m, a w następnej kolejce 83,93 m. Joanna Jóźwik uzyskała najlepszy wynik w Polsce w biegu na 600 metrów – 1:25,04.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Polska Karol Zalewski 10,34 Polska Adam Pawłowski 10,36 PB Polska Przemysław Słowikowski 10,38
Bieg na 400 m Polska Kacper Kozłowski 46,45 Polska Rafał Omelko 46,59 Polska Michał Pietrzak 46,62
Bieg na 800 m Polska Adam Kszczot 1:44,67 Polska Marcin Lewandowski 1:44,97 Polska Artur Kuciapski 1:46,14
Bieg na 1500 m Polska Bartosz Kotłowski 4:08,14 Polska Sebastian Smoliński 4:08,24 Polska Grzegorz Kalinowski 4:08,29
Bieg na 3000 m Etiopia Seifu Tura 7:56,22 Niemcy Richard Ringer 7:56,81 SB Ukraina Stanisław Masłow 7:58,24
Bieg na 110 m przez płotki Wielka Brytania William Sharman 13,74 Polska Dominik Bochenek 13,82 Włochy Hassane Fofana 13,97
Sztafeta 4 × 100 m Polska Polska I
Adam Pawłowski
Przemysław Słowikowski
Karol Zalewski
Kamil Kryński
38,84 Włochy Włochy
Massimiliano Ferrato
Enrico Demonte
Davide Manenti
Giovanni Galbieri
39,29 Polska Polska II
Jakub Adamski
Grzegorz Zimniewicz
Kamil Masztak
Artur Zaczek
39,91
Skok o tyczce Polska Piotr Lisek 5,72 Kanada Shawnacy Barber 5,55 Włochy Claudio Stecchi 5,45
Skok w dal Rosja Maksim Kolesnikow 7,95 Polska Adrian Strzałkowski 7,88 SB Polska Andrzej Kuch 7,47
Pchnięcie kulą Polska Tomasz Majewski 20,69 Argentyna Germán Lauro 20,58 Stany Zjednoczone Ryan Whiting 20,55
Rzut dyskiem Polska Piotr Małachowski 67,49 Polska Robert Urbanek 66,31 SB Estonia Gerd Kanter 65,30
Rzut młotem Polska Paweł Fajdek 83,93 NR Wielka Brytania Nick Miller 75,56 Słowacja Marcel Lomnický 75,03

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Polska Anna Kiełbasińska 11,48 Polska Marika Popowicz 11,50 Polska Marta Jeschke 11,64
Bieg na 400 m Polska Patrycja Wyciszkiewicz 52,23 Polska Justyna Święty 52,62 Polska Małgorzata Hołub 52,75
Bieg na 600 m Polska Joanna Jóźwik 1:25,04 NR Polska Paulina Mikiewicz 1:27,47 PB Polska Ewa Jacniak 1:27,96 PB
Bieg na 1500 m Polska Sofia Ennaoui 4:08,21 Polska Angelika Cichocka 4:08,62 Polska Renata Pliś 4:11,44
Bieg na 3000 m Norwegia Silje Fjortoft 9:09,78 PB Wielka Brytania Jess Coulson 9:11,28 PB Ukraina Julija Kutah 9:14,72
Bieg na 100 m przez płotki Polska Karolina Kołeczek 12,87 Polska Anna Kiełbasińska 13,30 Białoruś Krystina Haczko 13,53
Bieg na 400 m przez płotki Czechy Denisa Rosolová 55,82 Polska Joanna Linkiewicz 56,18 Polska Emilia Ankiewicz 56,88
Trójskok Białoruś Natalija Wiatkina 13,90 Niemcy Jenny Elbe 13,88 Słowacja Dana Velďáková 13,72
Rzut młotem Polska Anita Włodarczyk 76,70 Niemcy Betty Heidler 73,37 Wielka Brytania Sophie Hitchon 72,23 SB
Rzut oszczepem Białoruś Tatiana Chaładowicz 58,42 Rosja Marija Abakumowa 57,21 Polska Maria Andrejczyk 57,03

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]