Memoriał Kamili Skolimowskiej 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Główna trybuna stadionu Orła podczas mitingu
Maskotka Halowych Mistrzostw Świata 2014, które odbyły się w Sopocie

4. Memoriał Kamili Skolimowskiej – międzynarodowy mityng lekkoatletyczny rozgrywany 25 sierpnia 2013 na stadionie Orła w Warszawie. Miting miał charakter integracyjny - w większości dyscyplin brali udział także sportowcy niepełnosprawni.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Dusty Jonas - zwycięzca skoku wzwyż, podczas próby pobicia rekordu mitingu
Tomasz Hamerlak i Robert Wątor podczas wyścigu na 1500m na wózkach
Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Stany Zjednoczone Michael Rodgers 10,06 Saint Kitts i Nevis Kim Collins 10,19 Jamajka Andrew Fisher 10,35
Bieg na 200 m[1] Jamajka Rasheed Dwyer 20,15 PB Jamajka Edino Steele 20,39 PB Stany Zjednoczone Wallace Spearmon 20,47
Bieg na 400 m Jamajka Nicholas Maitland 45,87 Jamajka Rusheen McDonald 45,89 Jamajka Dane Hyatt 46,51
Bieg na 800 m Stany Zjednoczone Nick Symmonds 1:44,79 Polska Marcin Lewandowski 1:44,97 Polska Adam Kszczot 1:46,07
1500 m na wózkach Polska Tomasz Hamerlak 4.18,58 Polska Robert Wątor 4.28,24 Polska Artur Kamiński 4.30,93
Bieg na 110 m przez płotki Polska Artur Noga 13,26 NR Węgry Balázs Baji 13,52 Polska Maciej Wojtkowski 14,02
Sztafeta 4 x 100 m Międzynarodowy Komitet Olimpijski Drużyna mieszana
Ameer Webb
Kim Collins
Wallace Spearmon
Kamil Masztak
39,51  Jamajka
Rasheed Dwyer
Dane Hyatt
Nicholas Maitland
Edino Steele
39,59  Polska
Jakub Adamski
Artur Zaczek
Robert Kubaczyk
Kamil Kryński
39,80
Skok wzwyż Stany Zjednoczone Dusty Jonas 2,29 Polska Sylwester Bednarek
Polska Piotr Śleboda
2,20
Pchnięcie kulą Czechy Ladislav Prášil 21,09 Kanada Dylan Armstrong 21,01 Polska Tomasz Majewski 20,21
Rzut dyskiem Niemcy Robert Harting 68,60 Polska Piotr Małachowski 67,07 Iran Ehsan Hadadi 64,78
Rzut młotem Węgry Krisztián Pars 80,43 Polska Paweł Fajdek 79,92 Czechy Lukáš Melich 77,01

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Jamajka Carrie Russell 11,01 PB Jamajka Natasha Morrison 11,19 Polska Ewelina Ptak 11,57
Bieg na 400 m Jamajka Christine Day 51,80 Wielka Brytania Margaret Adeoye 52,27 Polska Patrycja Wyciszkiewicz 53,05
Bieg na 1000 m Rosja Jekatierina Kupina 2:36,41 PB WL Kenia Winny Chebet 2:37,30 PB Polska Angelika Cichocka 2:38,80
Skok w dal Polska Teresa Dobija 6,44 Polska Anna Jagaciak 6,43w Polska Karolina Tymińska 6,11
Rzut młotem Polska Anita Włodarczyk 75,78 Rosja Tatjana Łysienko 72,20 Stany Zjednoczone Amanda Bingson 71,75

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Wyniki z dwóch różnych serii.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]