Memoriał Ondreja Nepeli

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Memoriał Ondreja Nepeli (słow. Memoriál Ondreja Nepelu) – międzynarodowe zawody w łyżwiarstwie figurowym seniorów rozgrywane na Słowacji od 1993 roku. Zawody odbywają się w Bratysławie (z wyjątkiem 2009 roku, gdy gospodarzem były Pieszczany). W jego trakcie rozgrywane są zawody w jeździe indywidualnej kobiet i mężczyzn oraz par sportowych i tanecznych, choć nie zawsze rozgrywane są wszystkie konkurencje. Od sezonu 2014/15 wchodzą w cykl zawodów Challenger Series organizowanych przez Międzynarodową Unię Łyżwiarską.

Zawody zostały nazwane po słowackim łyżwiarzu figurowym, mistrzu olimpijskim z 1972 roku z SapporoOndreju Nepeli[1][2]. Inne nazwy zawodów to Ondrej Nepela Trophy (2013–2015, 2017–2018).

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

CS: Challenger Series

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Rok Złoto Srebro Brąz Źr.
1993 Izrael Michael Shmerkin Węgry Zsolt Kerekes NO
1994 Węgry Zsolt Kerekes NO NO
1995 Francja Stanick Jeannette NO NO
1996 Rosja Roman Serow Australia Anthony Liu Stany Zjednoczone Matthew Kessinger [3]
1997 Australia Anthony Liu Estonia Alexei Kozlov Luksemburg Patrick Schmit [4]
1998 Francja Laurent Tobel Kanada Jayson Dénommée Ukraina Jewhen Pluta [5]
1999 Francja Thierry Cerez Francja Stanick Jeannette Francja Frédéric Dambier [6]
2000 Francja Vincent Restencourt Ukraina Dmytro Dmytrenko Niemcy Silvio Smalun [7]
2001 Rosja Stanisław Timczenko Słowacja Róbert Kažimír Ukraina Witalij Danylczenko [8]
2002 Szwajcaria Stéphane Lambiel Niemcy Stefan Lindemann Słowenia Gregor Urbas [9]
2003 Bułgaria Najden Boriczew Niemcy Stefan Lindemann Włochy Karel Zelenka [10]
2004 Niemcy Stefan Lindemann Belgia Kevin van der Perren Wielka Brytania Tristan Cousins [11]
2005 Stany Zjednoczone Scott Smith Belgia Kevin van der Perren Czechy Tomáš Verner [12]
2006 Słowenia Gregor Urbas Stany Zjednoczone Jordan Miller Słowacja Igor Macypura [13]
2007 Belgia Kevin van der Perren Stany Zjednoczone Nicholas LaRoche Słowenia Gregor Urbas [14]
2008 Japonia Kensuke Nakaniwa Włochy Paolo Bacchini Szwajcaria Jamal Othman
2009 Japonia Kensuke Nakaniwa Austria Viktor Pfeifer Szwajcaria Jamal Othman [15]
2010 Japonia Akio Sasaki Monako Kim Lucine Ukraina Anton Kowałewski [16]
2011 Japonia Daisuke Murakami Belgia Kevin van der Perren Włochy Samuel Contesti [17]
2012 Japonia Tatsuki Machida Japonia Daisuke Murakami Czechy Tomáš Verner [18]
2013 Czechy Tomáš Verner Japonia Takahito Mura Niemcy Peter Liebers [19]
2014 CS Stany Zjednoczone Stephen Carriere Korea Południowa Kim Jin-seo Rosja Gordiej Gorszkow [20]
2015 CS Stany Zjednoczone Jason Brown Rosja Michaił Kolada Rosja Gordiej Gorszkow [21]
2016 CS Rosja Siergiej Woronow Kanada Kevin Reynolds Rosja Roman Sawosin [22]
2017 CS Rosja Michaił Kolada Rosja Siergiej Woronow Australia Brendan Kerry [23]
2018 CS Rosja Michaił Kolada Rosja Siergiej Woronow Japonia Keiji Tanaka [24]
2019 CS Rosja Dmitrij Alijew Włochy Matteo Rizzo Łotwa Deniss Vasiljevs [25]
2020 CS Zawody odwołano z powodu pandemii COVID-19 [26]

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Rok Złoto Srebro Brąz Źr.
1993 Słowenia Mojca Kopač NO NO
1994 Czechy Irena Zemanová NO NO
1995 Węgry Krisztina Czakó Francja Vanessa Gusmeroli Austria Julia Lautowa
1996 Rosja Swietłana Bukariowa Bułgaria Cwetelina Abraszewa Stany Zjednoczone Angela Nikodinov [3]
1997 Polska Sabina Wojtala Słowenia Mojca Kopač Rosja Tatjana Pluszewa [4]
1998 Słowacja Zuzana Paurova Słowenia Mojca Kopač Niemcy Christina Reidel [5]
1999 Słowacja Zuzana Paurova Polska Sabina Wojtala Niemcy Nina Sackerer [6]
2000 Ukraina Hałyna Maniaczenko Stany Zjednoczone Amber Corwin Polska Sabina Wojtala [7]
2001 Węgry Júlia Sebestyén Austria Julia Lautowa Słowenia Mojca Kopač [27]
2002 Włochy Carolina Kostner Szwajcaria Sarah Meier Węgry Júlia Sebestyén [28]
2003 Ukraina Hałyna Maniaczenko Węgry Júlia Sebestyén Austria Julia Lautowa [29]
2004 Węgry Viktória Pavuk Wielka Brytania Jenna McCorkell Słowacja Zuzana Babiaková [30]
2005 Węgry Júlia Sebestyén Stany Zjednoczone Alissa Czisny Stany Zjednoczone Amber Corwin [31]
2006 Stany Zjednoczone Megan Williams-Stewart Węgry Júlia Sebestyén Słowacja Ivana Reitmayerová [32]
2007 Węgry Júlia Sebestyén Stany Zjednoczone Michelle Boulos Wielka Brytania Jenna McCorkell [33]
2008 Słowacja Ivana Reitmayerová Turcja Tuğba Karademir Niemcy Sarah Hecken
2009 Japonia Mutsumi Takayama Austria Kerstin Frank Belgia Isabelle Pieman [34]
2010 Japonia Haruka Imai Włochy Valentina Marchei Słowenia Patricia Glescic [35]
2011 Francja Maé-Bérénice Méité Japonia Shoko Ishikawa Francja Léna Marrocco [36]
2012 Wielka Brytania Jenna McCorkell Słowacja Monika Simančíková Czechy Eliška Březinová [37]
2013 Japonia Haruka Imai Rosja Nikol Goswijani Stany Zjednoczone Christina Gao [38]
2014 CS Włochy Roberta Rodeghiero Szwecja Joshi Helgesson Stany Zjednoczone Ashley Cain [39]
2015 CS Rosja Jewgienija Miedwiediewa Rosja Anna Pogoriła Rosja Marija Artiemjewa [40]
2016 CS Rosja Marija Sotskowa Rosja Julija Lipnicka Stany Zjednoczone Mariah Bell [41]
2017 CS Rosja Jewgienija Miedwiediewa Japonia Rika Hongo Rosja Jelena Radionowa [42]
2018 CS Japonia Rika Kihira Kazachstan Elizabet Tursynbajewa Rosja Stanisława Konstantinowa [43]
2019 CS Rosja Aleksandra Trusowa Japonia Kaori Sakamoto Korea Południowa Kim Ha-nul [44]
2020 CS Zawody odwołano z powodu pandemii COVID-19 [26]

Pary sportowe[edytuj | edytuj kod]

Rok Złoto Srebro Brąz Źr.
Konkurencja nie została rozegrana w latach 1993–1995
1996 Rosja Wiktorija Maksiuta / Władisław Żownirskij Stany Zjednoczone Naomi Grabow / Benjamin Oberman Czechy Veronika Joukalová / Otto Dlabola [3]
1997 Polska Dorota Zagórska / Mariusz Siudek Czechy Kateřina Beránková / Otto Dlabola Armenia Maria Krasiltseva / Alexander Chestnikh [4]
1998 Czechy Kateřina Beránková / Otto Dlabola Słowacja Oľga Beständigová / Jozef Beständig Białoruś Katierina Danko / Giennadij Jemieljanienko [5]
1999 Rosja Wiktorija Maksiuta / Witalij Dubina Słowacja Oľga Beständigová / Jozef Beständig brak zawodników [6]
2000 Polska Dorota Zagórska / Mariusz Siudek Słowacja Diana Riskova / Vladimir Futas Stany Zjednoczone Jessica Miller / Jeffrey Weiss [7]
2001 Słowacja Oľga Beständigová / Jozef Beständig Włochy Michela Cobisi / Ruben De Pra Czechy Michaela Krutská / Marek Sedlmajer [45]
2002 Słowacja Maria Guerassimenko / Vladimir Futas Czechy Andrea Vargová / Marek Sedlmajer brak zawodników [46]
Konkurencja nie została rozegrana w 2003 roku
2004 Niemcy Aliona Savchenko / Robin Szolkowy Słowacja Meliza Brozovich / Vladimir Futas brak zawodników [47]
Konkurencja nie została rozegrana w latach 2005–2006
2007 Kanada Mylène Brodeur / John Mattatall Kanada Becky Cosford / Brian Shales brak zawodników [48]
Konkurencja nie została rozegrana w 2008 roku
2009 Niemcy Maylin Hausch / Daniel Wende Rosja Jekatierina Szeriemietjewa / Jegor Czudin Grecja Jessica Crenshaw / Chad Tsagris [49]
Konkurencja nie została rozegrana w 2010 roku
2011 Rosja Tetiana Wołosożar / Maksim Trańkow Włochy Stefania Berton / Ondřej Hotárek Rosja Lubow Iluszeczkina / Nodari Maisuradze [50]
2012 Rosja Anastasija Martiuszewa / Aleksiej Rogonow Włochy Stefania Berton / Ondřej Hotárek Włochy Nicole Della Monica / Matteo Guarise [51]
2013 Stany Zjednoczone Gretchen Donlan / Andrew Speroff Rosja Anastasija Martiuszewa / Aleksiej Rogonow Stany Zjednoczone Alexa Scimeca / Chris Knierim [52]
Konkurencja nie została rozegrana w 2014 roku
2015 CS Rosja Ksienija Stołbowa / Fiodor Klimow Rosja Kristina Astachowa / Aleksiej Rogonow Rosja Jewgienija Tarasowa / Władimir Morozow [53]
2016 CS Rosja Jewgienija Tarasowa / Władimir Morozow Rosja Yūko Kawaguchi / Aleksandr Smirnow Rosja Natalja Zabijako / Aleksandr Enbiert [54]
2017 CS Rosja Natalja Zabijako / Aleksandr Enbiert Rosja Kristina Astachowa / Aleksiej Rogonow Rosja Alisa Jefimowa / Aleksandr Korowin [55]
2018 CS Stany Zjednoczone Ashley Cain / Timothy LeDuc Stany Zjednoczone Deanna Stellato / Nathan Bartholomay Rosja Lina Kudriawcewa / Ilja Spiridonow [56]
Konkurencja nie została rozegrana w 2019 roku
2020 CS Zawody odwołano z powodu pandemii COVID-19 [26]

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Rok Złoto Srebro Brąz Źr.
1993 Francja Marina Anisina / Gwendal Peizerat NO NO
1994 Wielka Brytania Lynn Burton / Duncan Lenard NO NO
1995 Francja Marianne Haguenauer / Romain Haguenauer NO Francja Anne Chaigneau / Olivier Chapuis
1996 Węgry Kornélia Bárány / András Rosnik NO NO [3]
1997 Polska Agata Błażowska / Marcin Kozubek Słowacja Zuzana Merzová / Tomáš Morbacher Austria Angelika Führing / Bruno Ellinger [4]
1998 Słowacja Zuzana Merzová / Tomáš Morbacher Słowacja Zuzana Ďurkovská / Marián Mesároš brak zawodników [5]
1999 Polska Agata Błażowska / Marcin Kozubek Czechy Kateřina Kovalová / David Szurman Francja Nadine Lesaout / Emmanuel Huet [6]
2000 Francja Véronique Delobel / Olivier Chapuis Wielka Brytania Pamela O'Connor / Jonathon O'Dougherty Włochy Marta Paoletti / Alessando Italiano [7]
2001 Ukraina Julija Gołowina / Ołeh Wojko Czechy Veronika Morávková / Jiří Procházka Francja Caroline Truong / Sylvain Longchambon [57]
2002 Ukraina Julija Gołowina / Ołeh Wojko Czechy Veronika Morávková / Jiří Procházka Wielka Brytania Pamela O'Connor / Jonathon O'Dougherty [58]
Konkurencja nie została rozegrana w 2003 roku
2004 Ukraina Hanna Zadorożniuk / Serhij Werbyłło Wielka Brytania Phillipa Towler-Green / Phillip Poole Słowacja Ivana Dlhopolčeková / Hynek Bílek [59]
2005 Ukraina Ałła Beknazarowa / Wołodymyr Zujew Uzbekistan Olga Akimowa / Ołeksandr Szakałow Czechy Kamila Hájková / David Vincour [60]
Konkurencja nie została rozegrana w 2006 roku
2007 Francja Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder Austria Barbora Silná / Dmitri Matsjuk Armenia Anastasija Grebienkina / Wazgen Azrojan [61]
2008 Niemcy Nielli Żyganszyna / Alexander Gazsi Niemcy Carolina Hermann / Daniel Hermann Rosja Natalja Michajłowa / Arkadij Siergiejew
2009 Węgry Nóra Hoffmann / Maxim Zavozin Niemcy Christina Beier / William Beier Czechy Kamila Hájková / David Vincour [62]
2010 Węgry Nóra Hoffmann / Maxim Zavozin Czechy Lucie Myslivečková / Matěj Novák Niemcy Nielli Żyganszyna / Alexander Gazsi [63]
2011 Niemcy Nielli Żyganszyna / Alexander Gazsi Włochy Lorenza Alessandrini / Simone Vaturi Azerbejdżan Julija Złobina / Aleksiej Sitnikow [64]
2012 Kanada Kaitlyn Weaver / Andrew Poje Włochy Lorenza Alessandrini / Simone Vaturi Wielka Brytania Charlotte Aiken / Josh Whidborne [65]
2013 Wielka Brytania Penny Coomes / Nicholas Buckland Włochy Charlène Guignard / Marco Fabbri Niemcy Tanja Kolbe / Stefano Caruso [66]
2014 CS Stany Zjednoczone Maia Shibutani / Alex Shibutani Włochy Charlène Guignard / Marco Fabbri Słowacja Federica Testa / Lukáš Csölley [67]
2015 CS Kanada Piper Gilles / Paul Poirier Wielka Brytania Penny Coomes / Nicholas Buckland Stany Zjednoczone Maia Shibutani / Alex Shibutani [68]
2016 CS Rosja Jekatierina Bobrowa / Dmitrij Sołowjow Stany Zjednoczone Madison Chock / Evan Bates Rosja Tiffany Zahorski / Jonathan Guerreiro [69]
2017 CS Rosja Jekatierina Bobrowa / Dmitrij Sołowjow Stany Zjednoczone Rachel Parsons / Michael Parsons Rosja Bietina Popowa / Siergiej Mozgow [70]
2018 CS Rosja Wiktorija Sinicyna / Nikita Kacałapow Stany Zjednoczone Lorraine McNamara / Quinn Carpenter Rosja Bietina Popowa / Siergiej Mozgow [71]
2019 CS Rosja Wiktorija Sinicyna / Nikita Kacałapow Hiszpania Sara Hurtado / Kiriłł Chalawin Stany Zjednoczone Lorraine McNamara / Quinn Carpenter [72]
2020 CS Zawody odwołano z powodu pandemii COVID-19 [26]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. The boy from Bratislava: The Ondrej Nepela Story (ang.). 2016-05-27. [dostęp 2018-06-16].
  2. Ondrej Nepela: První známý sportovec, kterého zabila nemoc AIDS (cz.). prozeny.blesk.cz, 2018-02-21. [dostęp 2018-06-16].
  3. a b c d Memoriál Ondreja Nepelu 1996 – Result (ang.). eiskunstlauf-ecke.de. [dostęp 2020-05-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2008-10-09)].
  4. a b c d 1997 Ondrej Nepela Memorial – Result (ang.). eiskunstlauf-ecke.de. [dostęp 2020-05-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-01-15)].
  5. a b c d 6th Ondrej Nepela Memorial – Result (ang.). ISU. [dostęp 2020-05-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-07-19)].
  6. a b c d 7th Ondrej Nepela Memorial – Result (ang.). ISU. [dostęp 2020-05-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-07-19)].
  7. a b c d 8th Ondrej Nepela Memorial 2000 – Result (ang.). ISU. [dostęp 2020-05-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-07-19)].
  8. 9th Ondrej Nepela Memorial – Men – Result (ang.). icecalc.de. [dostęp 2020-05-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-23)].
  9. 10th Ondrej Nepela Memorial – Men – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2003-02-23)].
  10. 11th Ondrej Nepela Memorial – Men – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2004-01-01)].
  11. 12th Ondrej Nepela Memorial – Men – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2004-10-24)].
  12. Ondrej Nepela Memorial 2005 – Men – Result (ang.). ISU. [dostęp 2020-05-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-03)].
  13. 14th Ondrej Nepela Memorial – Men – Result (ang.). nepela.kraso.sk. [dostęp 2020-05-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2006-12-08)].
  14. 15. Ondrej Nepela Memorial – Men – Result (ang.). nepela.kraso.sk. [dostęp 2020-05-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2008-09-28)].
  15. 17th Ondrej Nepela Memorial – Men – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-01-06)].
  16. 18th Ondrej Nepela Memorial – Men – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-10-06)].
  17. 19th Ondrej Nepela Memorial – Men – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-06-02)].
  18. 20th Ondrej Nepela Memorial – Men – Result (ang.). slovakskating.org. [dostęp 2020-05-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-10-09)].
  19. 21st Ondrej Nepela Trophy – Men – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-18)].
  20. 22nd Ondrej Nepela Trophy – Men – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-18)].
  21. 23rd Ondrej Nepela Trophy – Men – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-18)].
  22. 24th Ondrej Nepela Memorial – Men – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-18)].
  23. 25th Ondrej Nepela Trophy – Men – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-18)].
  24. Ondrej Nepela Trophy 2018 – Men – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-18)].
  25. 27th Nepela Memorial 2019 – Men – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-21)].
  26. a b c d Cancellation ISU Junior Grand Prix of Figure Skating, Kosice (SVK) and Challenger Series Nepela Memorial 2020, Bratislava (SVK) (ang.). ISU, 2020-05-16. [dostęp 2020-05-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-05-16)].
  27. 9th Ondrej Nepela Memorial – Ladies – Result (ang.). icecalc.de. [dostęp 2020-05-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-23)].
  28. 10th Ondrej Nepela Memorial – Ladies – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2002-12-31)].
  29. 11th Ondrej Nepela Memorial – Ladies – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2004-01-01)].
  30. 12th Ondrej Nepela Memorial – Ladies – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2004-10-15)].
  31. Ondrej Nepela Memorial 2005 – Ladies – Result (ang.). ISU. [dostęp 2020-05-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-03)].
  32. 14th Ondrej Nepela Memorial – Ladies – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2006-12-08)].
  33. 15th Ondrej Nepela Memorial – Ladies – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2007-10-12)].
  34. 17th Ondrej Nepela Memorial – Ladies – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-01-05)].
  35. 18th Ondrej Nepela Memorial – Ladies – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-10-07)].
  36. 19th Ondrej Nepela Memorial – Ladies – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-06-02)].
  37. 20th Ondrej Nepela Memorial – Ladies – Result (ang.). slovakskating.org. [dostęp 2020-05-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-10-09)].
  38. 21st Ondrej Nepela Trophy – Ladies – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-18)].
  39. 22nd Ondrej Nepela Trophy – Ladies – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-18)].
  40. 23rd Ondrej Nepela Trophy – Ladies – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-18)].
  41. 24th Ondrej Nepela Memorial – Ladies – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-18)].
  42. 25th Ondrej Nepela Trophy – Ladies – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-18)].
  43. Ondrej Nepela Trophy 2018 – Ladies – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-18)].
  44. 27th Nepela Memorial 2019 – Ladies – Result (ang.). ISU. [dostęp 2020-05-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-21)].
  45. 9th Ondrej Nepela Memorial – Pairs – Result (ang.). icecalc.de. [dostęp 2020-05-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-23)].
  46. 10th Ondrej Nepela Memorial – Pairs – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2002-12-31)].
  47. 12th Ondrej Nepela Memorial – Pairs – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2004-10-25)].
  48. 15th Ondrej Nepela Memorial – Pairs – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2007-10-16)].
  49. 17th Ondrej Nepela Memorial – Pairs – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-01-04)].
  50. 19th Ondrej Nepela Memorial – Pairs – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-06-05)].
  51. 20th Ondrej Nepela Memorial – Pairs – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-10-09)].
  52. 21st Ondrej Nepela Trophy – Pairs – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-18)].
  53. 23rd Ondrej Nepela Trophy – Pairs – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-18)].
  54. 24th Ondrej Nepela Memorial – Pairs – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-18)].
  55. 25th Ondrej Nepela Trophy – Pairs – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-18)].
  56. Ondrej Nepela Trophy 2018 – Pairs – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-18)].
  57. 9th Ondrej Nepela Memorial – Ice Dance – Result (ang.). icecalc.de. [dostęp 2020-05-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-23)].
  58. 10th Ondrej Nepela Memorial – Ice Dance – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2003-02-23)].
  59. 12th Ondrej Nepela Memorial – Ice Dance – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2004-10-25)].
  60. Ondrej Nepela Memorial 2005 – Ice Dance – Result (ang.). ISU. [dostęp 2020-05-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-03)].
  61. 15th Ondrej Nepela Memorial – Ice Dance – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2007-10-12)].
  62. 17th Ondrej Nepela Memorial – Ice Dance – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-12-28)].
  63. 18th Ondrej Nepela Memorial – Ice Dance – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-10-07)].
  64. 19th Ondrej Nepela Memorial – Ice Dance – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-06-05)].
  65. 20th Ondrej Nepela Memorial – Ice Dance – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-06-04)].
  66. 21st Ondrej Nepela Trophy – Ice Dance – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-18)].
  67. 22nd Ondrej Nepela Trophy – Ice Dance – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-18)].
  68. 23rd Ondrej Nepela Trophy – Ice Dance – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-18)].
  69. 24th Ondrej Nepela Memorial – Ice Dance – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-18)].
  70. 25th Ondrej Nepela Trophy – Ice Dance – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-18)].
  71. Ondrej Nepela Trophy 2018 – Ice Dance – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-18)].
  72. 27th Nepela Memorial 2019 – Ice Dance – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2020-05-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-21)].