Memoriał Ondreja Nepeli 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Memoriał Ondreja Nepeli
2019
2018 2020
Data 20–21 września 2019
Gospodarz Słowacki Związek Łyżwiarstwa Figurowego
Miejscowość Słowacja Bratysława
Hala Zimný štadión Ondreja Nepelu
Organizator ISU
Liczba konkurencji 3
Liczba zawodników 61
Liczba reprezentacji 22
Zwycięzcy
Soliści Rosja Dmitrij Alijew
Solistki Rosja Aleksandra Trusowa
Pary sportowe Rosja Wiktorija Sinicyna
Rosja Nikita Kacałapow

Memoriał Ondreja Nepeli 2019 – czwarte zawody łyżwiarstwa figurowego z cyklu Challenger Series 2019/2020[1]. Zawody rozgrywano od 20 do 21 września 2019 roku w hali Zimný štadión Ondreja Nepelu w Bratysławie.

W konkurencji solistów zwyciężył Rosjanin Dmitrij Alijew, zaś w konkurencji solistek jego rodaczka Aleksandra Trusowa. Wśród par tanecznych również triumfowali Rosjanie Wiktorija Sinicyna i Nikita Kacałapow.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Konkurencja Segment
20 września 14:00 CET Solistki Program krótki
17:00 CET Pary taneczne Taniec rytmiczny
19:10 CET Soliści Program krótki
21 września 11:00 CET Solistki Program dowolny
14:30 CET Pary taneczne Taniec dowolny
17:00 CET Soliści Program dowolny

Rekordy świata[edytuj | edytuj kod]

W trakcie zawodów ustanowiono następujące rekordy świata (GOE±5):

Konkurencja Segment Zawodnicy Punkty Data
Solistki Nota łączna Rosja Aleksandra Trusowa 238,69 21 września 2019
Program dowolny 163,78

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnik Nota łączna[11] SP[12] FS[13]
1 Rosja Dmitrij Alijew 255,32 1 101,49 2 153,83
2 Włochy Matteo Rizzo 232,70 4 75,87 1 156,83
3 Łotwa Deniss Vasiļjevs 229,97 2 79,76 3 150,21
4 Rosja Aleksandr Samarin 218,45 3 79,56 5 138,89
5 Japonia Mitsuki Sumoto 209,15 5 68,14 4 141,01
6 Wielka Brytania Graham Newberry 198,04 6 63,22 6 134,82
7 Czechy Jiří Bělohradský 177,69 7 55,78 7 121,91
8 Korea Południowa Lee June-hyoung 172,24 9 52,49 8 119,75
9 Norwegia Sondre Oddvoll Bøe 156,53 10 51,87 10 104,66
10 Bułgaria Nicky Obreykov 155,19 12 49,25 9 105,94
11 Kazachstan Nikita Manko 148,29 8 53,65 12 94,64
12 Francja Xavier Vauclin 143,62 14 46,75 11 96,87
13 Węgry Alexander Maszljanko 134,53 11 51,73 13 82,80
14 Słowacja Michael Neuman 128,37 13 47,17 14 81,20
15 Hongkong Leung Kwun Hun 123,04 15 42,45 15 80,59
16 Słowacja Marco Klepoch 107,05 16 41,64 16 65,41

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodniczka Nota łączna[14] SP[15] FS[16]
1 Rosja Aleksandra Trusowa 238,69 WR 1 74,91 1 163,78 WR
2 Japonia Kaori Sakamoto 194,42 4 59,97 2 134,45
3 Korea Południowa Kim Ha-nul 182,50 2 62,59 4 119,91
4 Włochy Lara Naki Gutmann 178,12 3 62,41 5 115,71
5 Azerbejdżan Jekatierina Rybałowa 178,06 6 56,40 3 121,66
6 Japonia Mako Yamashita 163,54 7 55,99 6 107,55
7 Rosja Stanisława Konstantinowa 162,25 5 58,19 9 104,06
8 Węgry Ivett Tóth 155,79 8 50,23 8 105,56
9 Rosja Marija Sotskowa 155,25 10 48,93 7 106,32
10 Włochy Roberta Rodeghiero 150,69 11 48,12 10 102,57
11 Austria Stefanie Pesendorfer 136,01 12 47,32 11 88,69
12 Wielka Brytania Karly Robertson 134,60 9 50,03 13 84,57
13 Litwa Aleksandra Golovkina 131,37 15 44,42 12 86,95
14 Kazachstan Aiza Mambekowa 125,71 13 47,08 16 78,63
15 Austria Sophia Schaller 124,65 17 43,11 14 81,54
16 Wielka Brytania Danielle Harrison 123,04 16 44,05 15 78,99
17 Słowacja Ema Doboszová 115,43 19 39,09 17 76,34
18 Czechy Nikola Rychtaříková 114,17 18 39,11 18 75,06
19 Łotwa Angelina Kučvaļska 109,77 14 45,76 19 64,01

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnicy Nota łączna[17] RD[18] FD[19]
1 Rosja Wiktorija Sinicyna / Nikita Kacałapow 198,14 1 78,44 1 119,70
2 Hiszpania Sara Hurtado / Kiriłł Chalawin 188,97 2 77,03 2 111,94
3 Stany Zjednoczone Lorraine McNamara / Quinn Carpenter 183,47 3 73,60 3 109,87
4 Rosja Bietina Popowa / Siergiej Mozgow 174,12 4 73,30 5 100,82
5 Finlandia Yuka Orihara / Juho Pirinen 166,93 5 67,01 6 99,92
6 Francja Jewgienija Łopariowa / Geoffrey Brissaud 165,68 8 63,98 4 101,70
7 Rosja Sofja Jewdokimowa / Jegor Bazin 164,62 6 66,31 7 98,31
8 Niemcy Katharina Müller / Tim Dieck 159,20 7 65,42 8 93,78
9 Korea Południowa Yura Min / Daniel Eaton 156,45 9 62,88 9 93,57
10 Francja Natacha Lagouge / Arnaud Caffa 138,29 10 53,76 10 84,53
11 Łotwa Aurelija Ippolito / J,T, Michel 106,97 12 41,83 12 65,14
12 Polska Jenna Hertenstein / Damian Binkowski 104,41 13 37,30 11 67,11
WD Bułgaria Mina Zdravkova / Christopher M. Davis DNF 11 45,90 DNF

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Challenger Series in Figure Skating 2019/20 – Announcement (ang.). ISU. [dostęp 2019-08-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-24)].
  2. Progression of Highest Score – Men – Total Score (ang.). ISU. [dostęp 2019-07-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-19)].
  3. Progression of Highest Score – Men – Free Skating Score (ang.). ISU. [dostęp 2019-07-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-19)].
  4. Progression of Highest Score – Men – Short Program Score (ang.). ISU. [dostęp 2019-07-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-19)].
  5. Progression of Highest Score – Ladies – Total Score (ang.). ISU. [dostęp 2019-07-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-19)].
  6. Progression of Highest Score – Ladies – Free Skating Score (ang.). ISU. [dostęp 2019-07-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-19)].
  7. Progression of Highest Score – Ladies – Short Program Score (ang.). ISU. [dostęp 2019-07-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-19)].
  8. Progression of Highest Score – Ice Dance – Total Score (ang.). ISU. [dostęp 2019-07-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-19)].
  9. Progression of Highest Score – Ice Dance – Free Dance Score (ang.). ISU. [dostęp 2019-07-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-19)].
  10. Progression of Highest Score – Ice Dance – Rhythm Dance Score (ang.). ISU. [dostęp 2019-07-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-19)].
  11. 27th Nepela Memorial 2019 – Men – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-09-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-21)].
  12. 27th Nepela Memorial 2019 – Men – Short Program (ang.). ISU. [dostęp 2019-09-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-20)].
  13. 27th Nepela Memorial 2019 – Men – Free Skating (ang.). ISU. [dostęp 2019-09-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-21)].
  14. 27th Nepela Memorial 2019 – Ladies – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-09-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-21)].
  15. 27th Nepela Memorial 2019 – Ladies – Short Program (ang.). ISU. [dostęp 2019-09-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-20)].
  16. 27th Nepela Memorial 2019 – Ladies – Free Skating (ang.). ISU. [dostęp 2019-09-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-21)].
  17. 27th Nepela Memorial 2019 – Ice Dance – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-09-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-21)].
  18. 27th Nepela Memorial 2019 – Ice Dance – Rhythm Dance (ang.). ISU. [dostęp 2019-09-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-20)].
  19. 27th Nepela Memorial 2019 – Ice Dance – Free Dance (ang.). ISU. [dostęp 2019-09-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-21)].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]