Memoriał Zdzisława Ambroziaka 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
VII Memoriał Zdzisława Ambroziaka
2011 2013
Szczegóły rozgrywek
Organizator Fundacja im. Zdzisława Ambroziaka
Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji
Termin 21-23 września 2012
Sezon VII
Liczba drużyn 6
Liczba hal 1 (w 1 mieście)
Zwycięstwo PGE Skra Bełchatów
Statystyki rozgrywek
MVP Polska Michał Winiarski
Liczba meczów 7
Liczba setów 30 (4,29 na mecz)
Liczba małych punktów 1276 (42,53 na set)
Strona internetowa

VII Memoriał Zdzisława Ambroziaka - siatkarski turniej, który odbył się w dniach 21-23 września 2012 roku w hali Arena Ursynów w Warszawie. Organizatorami turnieju były: Fundacja im. Zdzisława Ambroziaka i Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji. Honorowy patronat objęła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz[1].

W turnieju wzięło udział pięć zespołów grających w sezonie 2012/2013 w PlusLidze: AZS Politechnika Warszawska, Indykpol AZS Olsztyn, PGE Skra Bełchatów, Wkręt-met AZS Częstochowa oraz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a także po raz pierwszy w historii zagraniczny klub - turecki Arkas Spor Izmir[1].

Pierwszego dnia rozegrano dwa mecze eliminacyjne, których zwycięzcy utworzyli pary półfinałowe z klubami PGE Skra Bełchatów i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, które były rozstawione. Drugiego dnia rozegrano półfinały oraz mecz o 5. miejsce, w którym zagrali przegrani meczów eliminacyjnych. Trzeciego dnia odbyły się: finał i mecz o 3. miejsce. W trakcie memoriału rozegrano także mecz Przyjaciół Siatkówki[2].

Po raz czwarty zwycięzcą turnieju została PGE Skra Bełchatów[3].

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  Mecze eliminacyjne Półfinały Finał
                     
 PGE Skra Bełchatów 3  
 Indykpol AZS Olsztyn 3  
 Indykpol AZS Olsztyn 2  
 Wkręt-met AZS Częstochowa 2  
   PGE Skra Bełchatów 3
   Turcja Arkas Spor Izmir 2
 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2
 AZS Politechnika Warszawska 1  
 Turcja Arkas Spor Izmir 3  
 Turcja Arkas Spor Izmir 3  
Mecz o 5. miejsce Mecz o 3. miejsce
 Wkręt-met AZS Częstochowa 0  Indykpol AZS Olsztyn 0
 AZS Politechnika Warszawska 3  ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3

1. dzień[edytuj | edytuj kod]

Mecze eliminacyjne[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Raport
21.09 17:00 Indykpol AZS Olsztyn 3:2 Wkręt-met AZS Częstochowa 24:26 25:18 25:27 25:21 15:7 [1]
MVP: Hiszpania Guillermo Hernán (Indykpol AZS Olsztyn) i Polska Miłosz Hebda (Wkręt-met AZS Częstochowa)
21.09 19:00 AZS Politechnika Warszawska 1:3 Turcja Arkas Spor Izmir 25:18 14:25 22:25 15:25 [2]
MVP: Kolumbia Liberman Agamez (Arkas Spor) i Polska Marcin Nowak (AZS Politechnika Warszawska)

2. dzień[edytuj | edytuj kod]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Raport
22.09 15:00 PGE Skra Bełchatów 3:2 Indykpol AZS Olsztyn 19:25 19:25 25:21 25:20 15:8 [3]
MVP: Polska Michał Bąkiewicz (PGE Skra Bełchatów) i Polska Wojciech Sobala (Indykpol AZS Olsztyn)
22.09 17:00 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 Turcja Arkas Spor Izmir 27:29 25:16 24:26 25:15 14:16 [4]
MVP: Kanada Justin Duff (Arkas Spor) i Polska Łukasz Wiśniewski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Mecz o 5. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Raport
22.09 13:00 Wkręt-met AZS Częstochowa 0:3 AZS Politechnika Warszawska 19:25 18:25 20:25 [5]
MVP: Polska Grzegorz Szymański (AZS Politechnika Warszawska) i Polska Marcin Janusz (Wkręt-met AZS Częstochowa)

3. dzień[edytuj | edytuj kod]

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Raport
23.09 14:00 PGE Skra Bełchatów 3:2 Turcja Arkas Spor Izmir 22:25 25:17 23:25 25:13 15:13 [6]
MVP: Polska Paweł Woicki (PGE Skra Bełchatów) i Turcja Burutay Subaşı (Arkas Spor)

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Raport
23.09 11:00 Indykpol AZS Olsztyn 0:3 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 21:25 21:25 23:25 [7]
MVP: Brazylia Felipe Luiz Fonteles (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) i Polska Piotr Hain (Indykpol AZS Olsztyn)

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
1 PGE Skra Bełchatów
2 Turcja Arkas Spor Izmir
3 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
4 Indykpol AZS Olsztyn
5 AZS Politechnika Warszawska
6 Wkręt-met AZS Częstochowa

Nagrody indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Nagrody indywidualne[3]
Najlepszy
zawodnik (MVP)
Najlepszy
atakujący
Najlepszy
blokujący
Najlepszy
serwujący
Najlepszy
rozgrywający
Najlepszy
przyjmujący
Najlepszy
libero
Polska Michał Winiarski
(PGE Skra Bełchatów)
Kolumbia Liberman Agamez
(Arkas Spor)
Polska Daniel Pliński
(PGE Skra Bełchatów)
Polska Mariusz Wlazły
(PGE Skra Bełchatów)
Hiszpania Guillermo Hernán
(Indykpol AZS Olsztyn)
Polska Krzysztof Wierzbowski
(AZS Politechnika Warszawska)
Turcja Hasan Yeşilbudak
(Arkas Spor)

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b VII MEMORIAŁ ZDZISŁAWA AMBROZIAKA ZA PASEM (pol.). ambroziak.org.pl. [dostęp 2012-09-24].
  2. Program VII Memoriału Zdzisława Ambroziaka (pol.). ambroziak.org.pl. [dostęp 2012-09-24].
  3. a b Skra Bełchatów zwycięzcą VII Memoriału Ambroziaka (pol.). siatka.org. [dostęp 2012-09-24].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]