Memoriał im. Łukasza Romanka 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Memoriał im. Łukasza Romanka 2008 – drugi turniej żużlowy poświęcony pamięci tragicznie zmarłego żużlowca Łukasza Romanka, rozegrany w Rybniku w dniu 31 maja 2008 roku. Zawody sędziował Marek Wojaczek, widzów: 4000.

Wyniki końcowe[edytuj | edytuj kod]

 1. Stany Zjednoczone Greg Hancock          Włókniarz Częstochowa    - 15 (3,3,3,3,3)
 2. Polska Rafał Dobrucki        ZKŻ Zielona Góra         - 13 (3,2,3,2,3)
 3. Polska Sebastian Ułamek      Włókniarz Częstochowa    - 12 (2,3,2,2,3)
 4. Polska Tomasz Gollob         Stal Gorzów              - 10 (1,3,2,3,1)
 5. Polska Rune Holta            Stal Gorzów              - 10 (3,3,1,1,2)
 6. Polska Rafał Okoniewski      Polonia Bydgoszcz        -  9 (1,2,3,3,0)
 7. Polska Adrian Miedziński     Unibax Toruń             -  8 (2,0,1,3,2)
 8. Polska Sławomir Drabik       Unia Tarnów              -  8 (3,1,2,1,1)
 9. Polska Mateusz Szczepaniak   Włókniarz Częstochowa    -  7 (0,2,3,0,2)
10. Polska Piotr Świderski       RKM Rybnik               -  7 (1,1,0,2,3)
11. Polska Tomasz Gapiński       Włókniarz Częstochowa    -  7 (2,2,2,d,1)
12. Szwecja Antonio Lindbäck      RKM Rybnik               -  4 (0,1,1,2,0)
13. Polska Karol Ząbik           Unibax Toruń             -  3 (0,1,0,0,2)
14. Polska Piotr Protasiewicz    ZKŻ KZielona Góra        -  3 (2,0,1,d,w)
15. Polska Filip Sitera          Atlas Wrocław            -  3 (1,0,0,1,1)
16. Polska Roman Chromik         RKM Rybnik               -  1 (1)
17. Polska Kamil Cieślar         Rybki Rybnik             -  0 (0,0,0,-,0)

Bieg po biegu[edytuj | edytuj kod]

 1. Dobrucki, Ułamek, Świderski, Lindbaeck
 2. Drabik, Gapiński, Gollob, Cieślar
 3. Holta, Miedziński, Sitera, Ząbik
 4. Hancock, Protasiewicz, Okoniewski, Szczepaniak
 5. Ułamek, Szczepaniak, Drabik, Miedziński
 6. Hancock, Dobrucki, Ząbik, Cieślar
 7. Holta, Gapiński, Świderski, Protasiewicz
 8. Gollob, Okoniewski, Lindbaeck, Sitera
 9. Okoniewski, Ułamek, Holta, Cieślar
10. Dobrucki, Drabik, Protasiewicz, Sitera
11. Hancock, Gollob, Miedziński, Świderski
12. Szczepaniak, Gapiński, Lindbaeck, Ząbik
13. Hancock, Ułamek, Sitera, Gapiński (d1)
14. Gollob, Dobrucki, Holta, Szczepaniak
15. Okoniewski, Świderski, Drabik, Ząbik
16. Miedziński, Lindbaeck, Chromik, Protasiewicz (d4)
17. Ułamek, Ząbik, Gollob, Protasiewicz (w/u)
18. Dobrucki, Miedziński, Gapiński, Okoniewski
19. Świderski, Szczepaniak, Sitera, Cieślar
20. Hancock, Holta, Drabik, Lindbaeck 

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]