Memoriał im. Jana Ciszewskiego

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Memoriał im. Jana Ciszewskiego – towarzyski turniej żużlowy, rozgrywany od 1983 do 2005 roku na śląskich torach żużlowych (Rybnik, Chorzów, Świętochłowice). Turniej upamiętnia komentatora sportowego Jana Ciszewskiego.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

(1-10) 1983–1995[edytuj | edytuj kod]

Nr Turnieju Data Miejsce 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1
wyniki
6 czerwca 1983 Rybnik Holandia Henny Kroeze
Holandia
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Egon Müller
RFN
Zenon Plech
Wybrzeże Gdańsk
2
wyniki
19 sierpnia 1984 Rybnik Piotr Pyszny
ROW Rybnik
Jan Nowak
ROW Rybnik
Antoni Skupień
ROW Rybnik
3
wyniki
22 lipca 1985 Rybnik Piotr Pyszny
ROW Rybnik
Bronisław Klimowicz
ROW Rybnik
Grzegorz Dzikowski
Wybrzeże Gdańsk
4
wyniki
21 lipca 1986 Rybnik Roman Jankowski
Unia Leszno
Zenon Kasprzak
Unia Leszno
Holandia Henny Kroeze
Holandia
5
wyniki
18 czerwca 1987 Rybnik Czechosłowacja Antonín Kasper
Czechosłowacja
Sławomir Drabik
Włókniarz Częstochowa
Roman Jankowski
Unia Leszno
6
wyniki
2 czerwca 1988 Rybnik Eugeniusz Skupień
ROW Rybnik
Mirosław Korbel
ROW Rybnik
Bronisław Klimowicz
ROW Rybnik
7
wyniki
10 czerwca 1989 Rybnik Henryk Bem
ROW Rybnik
Piotr Pawlicki
Unia Leszno
Antoni Skupień
ROW Rybnik
8
wyniki
26 lipca 1990 Rybnik Eugeniusz Skupień
ROW Rybnik
Roman Jankowski
Unia Leszno
Zenon Kasprzak
Unia Leszno
9
wyniki
27 października 1991 Świętochłowice Leszek Matysiak
Śląsk Świętochłowice
Bronisław Klimowicz
ROW Rybnik
Antoni Skupień
ROW Rybnik
W 1992 nie rozgrywano.
10
wyniki
16 października 1993 Chorzów Andrzej Huszcza
Morawski Zielona Góra
Adam Pawliczek
ROW Rybnik
Leszek Matysiak
Śląsk Świętochłowice
11
wyniki
16 października 1994 Świętochłowice Adam Łabędzki
Unia Leszno
Rosja Michaił Starostin
Wanda Kraków
Adam Pawliczek
RKM Rybnik

(12-21) 1995-2004[edytuj | edytuj kod]

Nr Turnieju Data Miejsce 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
12
wyniki
26 sierpnia 1995 Świętochłowice Szwecja Daniel Andersson
bez klubu w Polsce
Adam Łabędzki
Unia Leszno
Australia Jason Crump
WTS Wrocław
13
wyniki
24 sierpnia 1996 Świętochłowice Dania Hans Nielsen
Polonia Piła
Roman Jankowski
Unia Leszno
Wielka Brytania Marvyn Cox
Wybrzeże Gdańsk
14
wyniki
23 sierpnia 1997 Chorzów Dania Tommy Knudsen
WTS Wrocław
Stany Zjednoczone Sam Ermolenko
Włókniarz Częstochowa
Australia Ryan Sullivan
Apator Toruń
15
wyniki
3 maja 1998 Chorzów Australia Todd Wiltshire
Włókniarz Częstochowa
Piotr Świst
Stal Rzeszów
Szwecja Peter Karlsson
RKM Rybnik
16
wyniki
22 maja 1999 Rybnik Szwecja Tony Rickardsson
Wybrzeże Gdańsk
Dania Hans Nielsen
Polonia Piła
Sławomir Drabik
Włókniarz Częstochowa
17
wyniki
27 maja 2000 Rybnik Tomasz Gollob
Polonia Bydgoszcz
Roman Chromik
RKM Rybnik
Robert Sawina
WTS Wrocław
18
wyniki
2 czerwca 2001 Rybnik Tomasz Gollob
Polonia Bydgoszcz
Robert Dados
WTS Wrocław
Piotr Protasiewicz
Polonia Bydgoszcz
19
wyniki
18 maja 2002 Rybnik Szwecja Mikael Karlsson
RKM Rybnik
Mariusz Węgrzyk
RKM Rybnik
Krzysztof Cegielski
Start Gniezno
20
wyniki
13 września 2003 Rybnik Norwegia Polska Rune Holta
Włókniarz Częstochowa
Rafał Dobrucki
Unia Leszno
Wiesław Jaguś
Apator Toruń
21
wyniki
22 maja 2004 Rybnik Australia Leigh Adams
Unia Leszno
Tomasz Gollob
Unia Tarnów
Sebastian Ułamek
Włókniarz Częstochowa

(22) od 2005[edytuj | edytuj kod]

Nr Turnieju Data Miejsce 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
22[1]
wyniki
14 października 2005 Rybnik[2] Janusz Kołodziej
Unia Tarnów
Mariusz Węgrzyk
Iskra Ostrów Wielkopolski
Grzegorz Walasek
Włókniarz Częstochowa
22
wyniki
19 maja 2012 Rybnik Dania Nicki Pedersen
Dania
Sebastian Ułamek
WTS Wrocław
Szwecja Fredrik Lindgren
Szwecja
Nie rozgrywano w latach 2006-2011 i 2013 roku.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Memoriał był połączony z Turniejem o Złoty Kask i Memoriałem Lecha Banacha
  2. Kolejność ustalona w biegu finałowym, pełne wyniki

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]