Memorial Van Damme 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Memorial Ivo Van Damme 2009mityng lekkoatletyczny, który odbył się na stadionie Króla Baudouina I w Brukseli 4 września 2009 roku. Zawody kończyły cykl prestiżowych mityngów Golden League w sezonie 2009. Podczas mityngu męska reprezentacja Kenii w składzie: William Biwott, Gideon Gathimba, Geoffrey Kipkoech Rono oraz Augustine Kiprono Choge ustanowiła nowy rekord świata w nietypowym biegu sztafetowym 4 × 1500 metrów. W biegu na 2000 metrów czwarte miejsca zajęła Lidia Chojecka ustanawiając nowy rekord Polski – 5:38,44.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
100 metrów Jamajka Asafa Powell 9,90 Stany Zjednoczone Tyson Gay 10,00 Stany Zjednoczone Darvis Patton 10,08
200 m Jamajka Usain Bolt 19,57 Stany Zjednoczone Wallace Spearmon 20,19 Azerbejdżan Ramil Quliyev 20,47
400 m Stany Zjednoczone Jeremy Wariner 44,95 Trynidad i Tobago Renny Quow 45,55 Wielka Brytania Michael Bingham 45,70
800 m Kenia David Lekuta Rudisha 1:45,80 Kenia Alfred Kirwa Yego 1:46,36 Kanada Gary Reed 1:46,82
5000 m Etiopia Kenenisa Bekele 12:55,31 Etiopia Imane Merga 12:55,66 Kenia Vincent Kiprop Chepkok 12:55,98
110 m przez płotki Barbados Ryan Brathwaite 13,30 Jamajka Dwight Thomas 13,38 Stany Zjednoczone Joel Brown 13,39
3000 m z przeszkodami Kenia Paul Kipsiele Koech 8:04,05 Kenia Richard Kipkemboi Mateelong 8:06,92 Finlandia Jukka Keskisalo 8:13,34
4 × 1500  Kenia 14:36,23 WR Drużyna mieszana 14:44,31  Australia 14:46,92
Rzut oszczepem Finlandia Tero Pitkämäki 86,23 Norwegia Andreas Thorkildsen 82,61 Łotwa Vadims Vasiļevskis 82,42

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
100 metrów Stany Zjednoczone Carmelita Jeter 10,88 Jamajka Shelly-Ann Fraser 10,98 Jamajka Kerron Stewart 11,05
400 m Stany Zjednoczone Sanya Richards 48,83 Wielka Brytania Christine Ohuruogu 50,43 Jamajka Shericka Williams 50,55
800 m Stany Zjednoczone Anna Willard 1:59,14 Wielka Brytania Jemma Simpson 1:59,40 Rosja Maria Sawinowa 1:59,49
2000 m Etiopia Gelete Burka 5:30,19 Kenia Vivian Cheruiyot 5:35,46 Kenia Mercy Cherono 5:35,65
100 m przez płotki Jamajka Brigitte Foster-Hylton 12,48 Kanada Priscilla Lopes-Schliep 12,49 Jamajka Delloreen Ennis-London 12,71
Skok wzwyż Chorwacja Blanka Vlašić 2,00 Rosja Anna Cziczerowa 1,97 Stany Zjednoczone Chaunté Howard 1,97
Skok o tyczce Rosja Jelena Isinbajewa 4,70 Polska Monika Pyrek 4,70 Niemcy Silke Spiegelburg 4,70
Trójskok Sudan Yamilé Aldama 14,27 Jamajka Trecia Smith 14,23 Rosja Nadieżda Alechina 14,16

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]