Mercury Insurance Open 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 Osobny artykuł: WTA Tour 2010.
Mercury Insurance Open 2010
ilustracja
Miejsce  Stany Zjednoczone
San Diego
Nawierzchnia Twarda
Data 02–08.08.2010
WTA Tour
Kategoria Premier
Pula nagród 700 000 $
Drabinka 30S/32Q/16D
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Rosja Swietłana Kuzniecowa
Gra podwójna
Rosja Marija Kirilenko
Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
2007 2011
Strona internetowa

Mercury Insurance Open 2010tenisowy turniej WTA z cyklu Mercury Insurance Open rozgrywany w dniach 2-8 sierpnia 2010 roku w San Diego na kortach twardych o puli nagród 700 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistka
Ranking[1]
1 Serbia Jelena Janković 2
2 Australia Samantha Stosur 5
3 Rosja Wiera Zwonariowa 9
4 Polska Agnieszka Radwańska 11
5 Włochy Flavia Pennetta 13
6 Francja Marion Bartoli 14
7 Izrael Szachar Pe’er 16
8 Belgia Yanina Wickmayer 17

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Rosja Alisa Klejbanowa 6 4 3  
 Słowacja Daniela Hantuchová 2 6 6  
   Słowacja Daniela Hantuchová 4 2  
  4  Polska Agnieszka Radwańska 6 6  
4  Polska Agnieszka Radwańska 6 6
  7  Izrael Szachar Pe’er 2 0  
    4  Polska Agnieszka Radwańska 4 7 3
   Rosja Swietłana Kuzniecowa 6 67 6
   Rosja Swietłana Kuzniecowa 7 6  
Q  Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe 5 2  
 Rosja Swietłana Kuzniecowa 6 6
  5  Włochy Flavia Pennetta 4 0  
5  Włochy Flavia Pennetta 6 6
  2  Australia Samantha Stosur 4 3  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  1  Serbia Jelena Janković  
 wolny los  
  1  Serbia Jelena Janković 5 2  
   Rosja Alisa Klejbanowa 7 6  
 Rosja Alisa Klejbanowa 6 5 6
   Francja Aravane Rezaï 2 7 3  
     Rosja Alisa Klejbanowa 6 4 3
   Słowacja Daniela Hantuchová 2 6 6
  Q  Stany Zjednoczone Shenay Perry 3 2  
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie 6 6  
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie 2 1
     Słowacja Daniela Hantuchová 6 6  
 Słowacja Daniela Hantuchová 3 7 6
  6  Francja Marion Bartoli 6 63 4  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  4  Polska Agnieszka Radwańska 7 6  
Q  Południowa Afryka Chanelle Scheepers 5 3  
  4  Polska Agnieszka Radwańska 6 6  
   Rosja Dinara Safina 1 3  
 Ukraina Alona Bondarenko 1 62
   Rosja Dinara Safina 6 7  
    4  Polska Agnieszka Radwańska 6 6
  7  Izrael Szachar Pe’er 2 0
   Kazachstan Jarosława Szwiedowa 5 6 6  
 Rosja Nadieżda Pietrowa 7 4 1  
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa 5 4
  7  Izrael Szachar Pe’er 7 6  
WC  Serbia Ana Ivanović 63 3
  7  Izrael Szachar Pe’er 7 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  8  Belgia Yanina Wickmayer 3 6 1  
 Rosja Swietłana Kuzniecowa 6 2 6  
   Rosja Swietłana Kuzniecowa 6 65 7  
   Włochy Sara Errani 1 7 5  
 Białoruś Wolha Hawarcowa 3 6 5
   Włochy Sara Errani 6 1 7  
     Rosja Swietłana Kuzniecowa 7 6
  Q  Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe 5 2
  WC  Argentyna Gisela Dulko 0 0 k  
Q  Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe 6 3  
Q  Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe 2 7 6
  3  Rosja Wiera Zwonariowa 6 5 4  
WC  Słowacja Dominika Cibulková 0 6 4
  3  Rosja Wiera Zwonariowa 6 3 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  5  Włochy Flavia Pennetta 6 7  
 Ukraina Kateryna Bondarenko 2 5  
  5  Włochy Flavia Pennetta 6 7  
   Rosja Marija Kirilenko 4 65  
 Rosja Marija Kirilenko 6 64 6
  Q  Japonia Kurumi Nara 4 7 3  
    5  Włochy Flavia Pennetta 6 7
  2  Australia Samantha Stosur 4 5
   Stany Zjednoczone Melanie Oudin 6 6  
LL  Stany Zjednoczone Jamie Hampton 3 4  
 Stany Zjednoczone Melanie Oudin 4 4
  2  Australia Samantha Stosur 6 6  
 wolny los
  2  Australia Samantha Stosur  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 107 000 $ 470
Finalistka 56 000 $ 320
Półfinalistka 30 000 $ 200
Ćwierćfinalistka 15 925 $ 120
2 runda 8 590 $ 60
1 runda 4 580 $ 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer Tenisistki
1 Argentyna Gisela Dulko
Włochy Flavia Pennetta
2 Stany Zjednoczone Lisa Raymond
Australia Rennae Stubbs
3 Rosja Alisa Klejbanowa
Rosja Nadieżda Pietrowa
4 Rosja Marija Kirilenko
Chińska Republika Ludowa Zheng Jie

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   Półfinały   Finał
1  Argentyna Gisela Dulko
 Włochy Flavia Pennetta
2 4  
   Południowa Afryka Natalie Grandin
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
6 6      Południowa Afryka Natalie Grandin
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
3 2  
   Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Stany Zjednoczone M.Shaughnessy
65 3      Rosja S. Kuzniecowa
 Rosja Wiera Zwonariowa
6 6  
   Rosja S. Kuzniecowa
 Rosja Wiera Zwonariowa
7 6        Rosja S. Kuzniecowa
 Rosja Wiera Zwonariowa
w  
4  Rosja Marija Kirilenko
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
7 4 10       4  Rosja Marija Kirilenko
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
 
   Uzbekistan O. Omonmurodova
 Rosja Ałła Kudriawcewa
65 6 2     4  Rosja Marija Kirilenko
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
6 6
   Polska Urszula Radwańska
 Południowa Afryka Chanelle Scheepers
6 6      Polska Urszula Radwańska
 Południowa Afryka Chanelle Scheepers
3 0  
   Ukraina Alona Bondarenko
 Ukraina Kateryna Bondarenko
4 3       4  Rosja Marija Kirilenko
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
6 6
   Stany Zjednoczone Jill Craybas
 Stany Zjednoczone Shenay Perry
5 2       2  Stany Zjednoczone Lisa Raymond
 Australia Rennae Stubbs
4 4
WC  Stany Zjednoczone Lindsay Davenport
 Stany Zjednoczone Liezel Huber
7 6     WC  Stany Zjednoczone Lindsay Davenport
 Stany Zjednoczone Liezel Huber
65 4  
   Stany Zjednoczone B. Mattek-Sands
 Chińska Republika Ludowa Yan Zi
6 6    Stany Zjednoczone B. Mattek-Sands
 Chińska Republika Ludowa Yan Zi
7 6  
3  Rosja Alisa Klejbanowa
 Rosja Nadieżda Pietrowa
1 3        Stany Zjednoczone B. Mattek-Sands
 Chińska Republika Ludowa Yan Zi
4 64
   Kanada Marie-Ève Pelletier
 Ukraina Olha Sawczuk
1 4       2  Stany Zjednoczone Lisa Raymond
 Australia Rennae Stubbs
6 7  
   Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
 Białoruś Wolha Hawarcowa
6 6        Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
 Białoruś Wolha Hawarcowa
2 4  
   Włochy Sara Errani
 Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
1 4   2  Stany Zjednoczone Lisa Raymond
 Australia Rennae Stubbs
6 6  
2  Stany Zjednoczone Lisa Raymond
 Australia Rennae Stubbs
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[2] Punkty (WTA)[3]
Zwyciężczynie 34 000 $ 470
Finalistki 17 800 $ 320
Półfinalistki 9 400 $ 200
Ćwierćfinalistki 4 950 $ 120
1 runda 2 650 $ 1

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Pozycja tenisistki w rankingu WTA z dnia 26 lipca 2010 roku
  2. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę
  3. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]