Michael Kazin

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Michael Kazin (ur. 1948 w Nowym Jorku) – profesor historii na Uniwersytecie Georgetown. Jest współwydawcą (wraz z Michaelem Walzerem) magazynu Dissent.

Młodość i edukacja[edytuj | edytuj kod]

Kazin urodził się w Nowym Jorku i dorastał w Englewood w stanie New Jersey. Jest synem pisarza i krytyka literackiego Alfreda Kazina. Otrzymał licencjat nauk społecznych na Uniwersytecie Harvarda, tytuł magistra historii na Uniwersytecie Portland State oraz tytuł doktora historii na Uniwersytecie Stanforda.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na amerykańskich ruchach społecznych XIX i XX wieku. Jest autorem książek dotyczących historii ruchu pracowniczego (Barons of Labor: The San Francisco Building Trades and Union Power in the Progressive Era), populizmu (The Populist Persuasion: An American History) oraz biografii kandydata na prezydenta USA – Williama Jenningsa Bryana (A Godly Hero: The Life of William Jennings Bryan). Jego ostatnia książka American Dreamers: How the Left Changed a Nation została wydana przez wydawnictwo Knopf we wrześniu 2011 roku, a jej polski przekład zostanie opublikowany w maju 2012 nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

Publikacje[edytuj | edytuj kod]

  • Amerykańscy marzyciele. Jak lewica zmieniła nasz naród (American Dreamers: How the Left Changed a Nation) – ukaże się w maju 2012 roku po polsku nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]