Michaił Siemionow (biegacz narciarski)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Michaił Siemionow
Data i miejsce urodzenia 6 lutego 1986
Psków, ZSRR
Klub ?
Wzrost 168 cm
Reprezentacja (2003-2008)
 Rosja
(od 2009)
 Białoruś
Debiut w PŚ 20 stycznia 2007, Rybińsk
(29. miejsce – 30 km)
Pierwsze punkty w PŚ 20 stycznia 2007, Rybińsk
(29. miejsce – 30 km)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Białoruś
Srebro Val di Fiemme 2013 10 km s. dowolnym

Michaił Siemionow (ros. Михаил Семёнов; błr. Міхаіл Сямёнаў, Michaił Siamionau; ur. 6 lutego 1986 w Pskowie) – białoruski, a wcześniej rosyjski, biegacz narciarski.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej pojawił się w 15 listopada 2003 roku, podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego w rosyjskim Kirowsk, gdzie na dystansie 10 km stylem dowolnym zajął 29. miejsce

W Pucharze Świata zadebiutował 20 stycznia 2007 roku w Rybińsku, gdzie zajął 29. miejsce na dystansie 30 km stylem dowolnym. Pucharowe punkty zdobył w tych samych zawodach.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
22. 9 lutego 2014 Rosja Soczi 30 km bieg łączony 1:08:15,4 h +1:57,9 min Szwajcaria Dario Cologna
48. 11 lutego 2014 Rosja Soczi Sprint stylem dowolnym - - Norwegia Ola Vigen Hattestad
59. 14 lutego 2014 Rosja Soczi 15 km stylem klasycznym 38:29,7 min +5:06,3 min Szwajcaria Dario Cologna
14. 16 lutego 2014 Rosja Soczi Sztafeta 4 x 10 km[1] 1:28:42,0 h +5:58,1 min Szwecja Szwecja
17. 23 lutego 2014 Rosja Soczi 50 km stylem dowolnym 1:46:55,2 h +40,8 s Rosja Aleksandr Legkow
44. 11 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 30 km bieg łączony 1:16:20,0 h +4:52,0 min Norwegia Simen Hegstad Krüger
40. 16 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 15 km stylem dowolnym 33:43,9 min +2:41,9 min Szwajcaria Dario Cologna
14. 21 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sprint drużynowy stylem dowolnym[2] 15:56,26 min Norwegia Norwegia
44. 24 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 50 km stylem klasycznym 2:08:22,1 h +14:29,1 min Finlandia Iivo Niskanen

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
35. 1 marca 2011 Norwegia Oslo 15 km stylem klasycznym 38:14.7 min +2:50.2 min Finlandia Matti Heikkinen
50. 6 marca 2011 Norwegia Oslo 50 km stylem dowolnym 2:08:09.0 h +11:52.4 min Norwegia Petter Northug
DSQ. 23 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Bieg łączony 2 x 15 km 1:13:09.3 h zdyskwalifikowany Szwajcaria Dario Cologna
10. 24 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint drużynowy stylem dowolnym[3] 21:30.98 min +11.57 min Rosja Rosja
52. 27 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 15 km stylem dowolnym 34:37.1 min +3:49.1 min Norwegia Petter Northug
14. 1 marca 2013 Włochy Val di Fiemme Sztafeta 4 x 10 km[4] 1:41:37.2 h +3:26.3 min Norwegia Norwegia
55. 19 lutego 2015 Szwecja Falun Sprint stylem klasycznym 3:02,35 min Norwegia Petter Northug
18. 21 lutego 2015 Szwecja Falun 30 km bieg łączony 1:16:26,9 h +2:11.6 min Rosja Maksim Wylegżanin
11. 22 lutego 2015 Szwecja Falun Sprint drużynowy stylem dowolnym[3] 15:32.89 min półfinał  Norwegia
12. 25 lutego 2015 Szwecja Falun 15 km stylem dowolnym 35:01.6 min +1:10.7 min Szwecja Johan Olsson
14. 27 lutego 2015 Szwecja Falun Sztafeta 4x10 km[5] 1:34:18.5 h Sztafeta zdublowana  Norwegia
51. 23 lutego 2017 Finlandia Lahti Sprint stylem dowolnym 3:13,76 min Włochy Federico Pellegrino
40. 25 lutego 2017 Finlandia Lahti 30 km bieg łączony 1:09:16,7 h +5:05,6 min Rosja Siergiej Ustiugow
15. 26 lutego 2017 Finlandia Lahti Sprint drużynowy stylem klasycznym[6] 17:40,69 min półfinał Rosja Rosja
DNF. 1 marca 2017 Finlandia Lahti 15 km stylem klasycznym 36:44,0 min nie ukończył Finlandia Iivo Niskanen
30. 5 marca 2017 Finlandia Lahti 50 km stylem dowolnym 1:46:28,9 h +4:36,0 min Kanada Alex Harvey

Uniwersjada[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
4. 29 stycznia 2011 Turcja Erzurum 15 km stylem klasycznym Rosja Radik Gazjew
4. 31 stycznia 2011 Turcja Erzurum 15 km bieg łączony 43:58,7 min +57,6 s Rosja Władisław Skobielew
DNS 5 lutego 2011 Turcja Erzurum 30 km stylem dowolnym 1:17:19,5 h Rosja Władisław Skobielew
11. 12 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme 15 km bieg łączony 38:42,1 min +24,0 s Rosja Raul Szakirzianow
17. 14 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem klasycznym Rosja Maxim Kovalev
2. 17 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme 10 km stylem dowolnym 23:57,4 min +5,5 s Serbia Milanko Petrović
8. 19 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme Sztafeta 4 x 10 km[7] 1:43:03,6 h +2:39,2 min Kazachstan Kazachstan
6. 21 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme 30 km stylem klasycznym 1:23:14,2 h +37,0 s Rosja Władisław Skobielew

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2006/2007 163.
2010/2011 135.
2011/2012 84.
2012/2013 72.
2013/2014 127.
2014/2015 123.
2015/2016 niesklasyfikowany
2016/2017 152.
2017/2018 niesklasyfikowany

Miejsca na podium[edytuj | edytuj kod]

Siemionow nigdy nie stał na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata.

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan na 17 lutego 2019

Sezon 2006/2007 Rosja
Düsseldorf 28.10 (SP F) Gällivare 18.11 (15 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (15 km C) Cogne 13.12 (15 km C) La Clusaz 16.12 (30 km F) Monachium 31.12 (SP F) Oberstdorf 2.01 (2x10 km) Oberstdorf 3.01 (15 km C) Asiago 5.01 (SP F) Cavalese 6.01 (30 km C) Cavalese 6.01 (11 km F) TdS Rybińsk 20.01 (30 km F) Rybińsk 21.01 (SP F) Otepää 27.01 (15 km C) Otepää 28.01 (SP C) Davos 3.02 (15 km F) Changchun 15.02 (SP C) Changchun 16.02 (15 km F) Lahti 10.03 (SP F) Lahti 11.03 (15 km C) Drammen 14.03 (SP C) Oslo 17.03 (50 km C) Sztokholm 21.03 (SP C) Falun 24.03 (2x15 km) punkty
- - - - - - - - - - - - - 29 - - - - - - - - - - - - 2
Sezon 2010/2011 Białoruś
Gällivare 20.11 (15 km F) Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (10 km C) Kuusamo 28.11 (15 km F) RT Düsseldorf 4.12 (SP F) Davos 11.12 (15 km C) Davos 12.12 (SP F) La Clusaz 18.12 (30 km F) Oberhof 31.12 (3.75 km F) Oberhof 1.01 (15 km C) Oberstdorf 2.01 (SP C) Oberstdorf 3.01 (2x10 km) Toblach 5.01 (SP F) Cortina-Toblach 6.01 (35 km F) Val di Fiemme 8.01 (20 km C) Val di Fiemme 9.01 (9 km F) TdS Liberec 15.01 (SP F) Otepää 22.01 (15 km C) Otepää 23.01 (SP C) Rybińsk 4.02 (2x10 km) Rybińsk 5.02 (SP F) Drammen 19.02 (15 km C) Drammen 20.02 (SP F) Lahti 12.03 (2x10 km) Lahti 13.03 (SP C) Sztokholm 16.03 (SP C) Falun 18.03 (3.3 km C) Falun 19.03 (2x10 km) FPŚ punkty
66 85 72 33 40 - 36 83 19 - - - - - - - - - - - - - - - - 39 - - - - - 12
Sezon 2011/2012 Białoruś
Sjusjøen 19.11 (15 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (10 km F) Kuusamo 27.11 (15 km C) RT Düsseldorf 3.12 (SP F) Davos 10.12 (30 km F) Davos 11.12 (SP F) Rogla 17.12 (15 km C) Rogla 18.12 (SP F) Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Oberstdorf 31.12 (SP C) Oberstdorf 1.01 (2x10 km) Toblach 3.01 (5 km C) Toblach 4.01 (SP F) Cortina-Toblach 5.01 (35 km F) Val di Fiemme 7.01 (20 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Mediolan 14.01 (SP F) Otepää 21.01 (SP C) Otepää 22.01 (15 km C) Moskwa 2.02 (SP F) Rybińsk 4.02 (15 km F) Rybińsk 5.02 (2x15 km) Nové Město 11.02 (30 km C) Szklarska Poręba 17.02 (SP F) Szklarska Poręba 18.02 (15 km C) Lahti 3.03 (2x15 km) Lahti 4.03 (SP C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km C) Sztokholm 14.03 (SP C) Falun 16.03 (3.3 km F) Falun 17.03 (2x10 km) FPŚ punkty
- 79 71 68 66 - - - - - 20 37 90 52 64 49 53 50 17 49 - - - - 11 27 42 - - lpd 75 - 50 - - - - 53
Sezon 2012/2013 Białoruś
Gällivare 24.11 (15 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (10 km F) Kuusamo 2.12 (15 km C) RT Quebec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (15 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2x15 km) Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Val Müstair 1.01 (SP F) Toblach 3.01 (35 km F) Toblach 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (20 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Liberec 12.01 (SP C) La Clusaz 19.01 (15 km C) Soczi 1.02 (SP F) Soczi 2.02 (2x15 km) Davos 16.02 (SP C) Davos 17.02 (15 km F) Lahti 9.03 (SP F) Lahti 10.03 (15 km C) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 16.03 (50 km C) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (3.75 km F) Falun 23.03 (15 km C) FPŚ punkty
21 60 54 33 33 - - - - 25 25 30 34 36 48 35 35 - - 57 32 32 34 - - - 14 - - - - 62
Sezon 2013/2014 Białoruś
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) Kuusamo 1.12 (15 km F) RT Lillehammer 7.12 (15 km C) Davos 14.12 (30 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (4 km F) Oberhof 29.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (15 km C) Cortina-Toblach 3.01 (35 km F) Val di Fiemme 4.01 (10 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (15 km C) Toblach 1.02 (15 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (15 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (50 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2 × 15 km) FPŚ punkty
95 52 28 37 - - - - 40 75 47 63 47 40 16 33 - - - - - - - - 35 - - - 18
Sezon 2014/2015 Białoruś
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (15 km C) Lillehammer 5.12 (SP F) Lillehammer 6.12 (10 km F) Lillehammer 7.12 (15 km C) LT Davos 13.12 (15 km C) Davos 14.12 (SP F) Davos 20.12 (15 km F) Davos 21.12 (SP F) Oberstdorf 3.01 (4,4 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km C) Münstertal 6.01 (SP F) Toblach 7.01 (10 km C) Toblach 8.01 (25 km F) Val di Fiemme 10.01 (15 km C) Val di Fiemme 11.01 (9 km F) TdS Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 23.01 (15 km F) Rybińsk 24.01 (SP F) Rybińsk 25.01 (2 × 15 km) Östersund 14.02 (SP C) Östersund 15.02 (15 km F) Lahti 7.03 (SP F) Lahti 8.03 (15 km C) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 14.03 (50 km F) punkty
dns 47 - - - - 70 80 69 - - - - - - - - - - 29 - 36 68 41 - - - 21 16
Sezon 2015/2016 Białoruś
Kuusamo 27.11 (SP C) Kuusamo 28.11 (10 km F) Kuusamo 29.11 (15 km C) RT Lillehammer 5.12 (2×15 km) Davos 12.12 (30 km F) Davos 13.12 (SP F) Toblach 19.12 (SP F) Toblach 20.12 (15 km C) Lenzerheide 1.01 (SP F) Lenzerheide 2.01 (30 km C) Lenzerheide 3.01 (10 km F) Oberstdorf 5.01 (SP C) Oberstdorf 6.01 (15 km C) Toblach 8.01 (10 km F) Val di Fiemme 9.01 (15 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Planica 16.01 (SP F) Nové Město na Moravě 23.01 (15 km F) Drammen 3.02 (SP C) Oslo 6.02 (50 km C) Sztokholm 11.02 (SP C) Falun 13.02 (10 km C) Falun 14.02 (15 km F) Lahti 20.02 (SP F) Lahti 21.02 (2×15 km) Gatineau 1.03 (SP F) Montreal 2.03 (17,5 km C) Quebec 4.03 (SP F) Quebec 5.03 (15 km F) Canmore 8.03 (SP C) Canmore 9.03 (2×15 km) Canmore 11.03 (15 km F) Canmore 12.03 (15 km C) STK punkty
110 76 69 74 - 59 - 85 39 79 74 73 63 59 57 49 48 52 - - - - - 50 40 67 40 - - - - - - - - - 0
Sezon 2016/2017 Białoruś
Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (15 km C) Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (10 km F) Lillehammer 4.12 (15 km C) LT Davos 10.12 (30 km F) Davos 11.12 (SP F) La Clusaz 17.12 (15 km F) Val Müstair 31.12 (SP F) Val Müstair 1.01 (10 km C) Oberstdorf 3.01 (2×10 km) Oberstdorf 4.01 (15 km F) Toblach 6.01 (10 km F) Val di Fiemme 7.01 (15 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Toblach 14.01 (SP F) Ulricehamn 21.01 (15 km F) Falun 28.01 (SP F) Falun 29.01 (30 km C) Pjongczang 3.02 (SP C) Pjongczang 4.02 (2×15 km) Otepää 18.02 (SP F) Otepää 19.02 (15 km C) Drammen 8.03 (SP C) Oslo 11.03 (50 km C) Quebec 17.03 (SP F) Quebec 18.03 (15 km C) Quebec 19.03 (15 km F) FPŚ punkty
- - - - - - 33 - 56 - - - - - - - - - - - - 46 26 - 55 - - - - - - 5
Sezon 2017/2018 Białoruś
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (15 km C) Kuusamo 26.11 (15 km F) RT Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (2×15 km) Davos 9.12 (SP F) Davos 10.12 (15 km F) Toblach 16.12 (15 km F) Toblach 17.12 (15 km C) Lenzerheide 30.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (15 km C) Lenzerheide 1.01 (15 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km F) Val di Fiemme 6.01 (15 km C) Val di Fiemme 7.01 (9 km F) TdS Drezno 13.01 (SP F) Planica 20.01 (SP C) Planica 21.01 (15 km C) Seefeld 27.01 (SP F) Seefeld 28.01 (15 km F) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 4.03 (15 km C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km F) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (15 km C) Falun 18.03 (15 km F) FPŚ punkty
101 92 57 71 - - - 61 - - 72 76 65 45 dns - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2018/2019 Białoruś
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (15 km C) Lillehammer 30.11 (SP F) Lillehammer 1.12 (15 km F) Lillehammer 2.12 (15 km C) LT Beitostølen 8.12 (30 km F) Davos 15.12 (SP F) Davos 16.12 (15 km F) Toblach 29.12 (SP F) Toblach 30.12 (15 km F) Val Müstair 1.01 (SP F) Oberstdorf 2.01 (15 km C) Oberstdorf 3.01 (15 km F) Val di Fiemme 5.01 (15 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Drezno 12.01 (SP F) Otepää 19.01 (SP C) Otepää 20.01 (15 km C) Ulricehamn 26.01 (15 km F) Lahti 9.02 (SP F) Cogne 16.02 (SP F) Cogne 17.02 (15 km C) Oslo 10.03 (50 km C) Drammen 12.03 (SP C) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (15 km F) Québec 22.03 (SP F) Québec 23.03 (15 km C) Québec 24.03 (15 km F) FPŚ punkty
- 73 - - - - - - 56 - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 Dyskwalifikacja

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski DNS – Zawodnik został zgłoszony do biegu, ale w nim nie wystartował DNF – Zawodnik nie ukończył biegu

Biathlon[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w poszczególnych konkursach[edytuj | edytuj kod]

Sezon 2009/2010 Białoruś
Östersund Bieg indywidualny
IN
Östersund Sprint
SP
Hochfilzen Sprint
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy
PU
Pokljuka Bieg indywidualny
IN
Pokljuka Sprint
SP
Pokljuka Bieg pościgowy
PU
Oberhof Sprint
SP
Oberhof Bieg masowy
MS
Ruhpolding Sprint
SP
Ruhpolding Bieg masowy
MS
Antholz Bieg indywidualny
IN
Antholz Sprint
SP
Antholz Bieg pościgowy
PU
Whistler Sprint
SP
Whistler Bieg pościgowy
PU
Whistler Bieg indywidualny
IN
Whistler Bieg masowy
MS
Kontiolahti Sprint
SP
Kontiolahti Bieg pościgowy
PU
Oslo/Holmenkollen Sprint
SP
Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy
PU
Oslo/Holmenkollen Bieg masowy
MS
Chanty-Mansyjsk Sprint
SP
Chanty-Mansyjsk Bieg masowy
MS
punkty
dns 95 68 - - 68 - 31 - 83 - - - - - - - - 70 - 46 44 - 75 - 10
Legenda
1 2 3 4-10 11-40 poniżej 40

– zawodnik nie wystartował

SP – sprint IN – bieg indywidualny PU – bieg pościgowy MS – bieg masowy

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Michaił Siemionow, Aleksandr Łazutkin, Alaksiej Iwanou, Siarhiej Dalidowicz
  2. Skład drużyny: Michaił Siemionow, Juryj Astapienka
  3. a b Skład drużyny: Siarhiej Dalidowicz, Michaił Siemionow
  4. Skład drużyny: Michaił Siemionow, Siarhiej Dalidowicz, Alaksiej Iwanou, Aleksandr Łazutkin
  5. Skład drużyny: Michaił Siemionow, Aleksandr Woronow, Siarhiej Dalidowicz, Juryj Astapienka
  6. Skład zespołu: Michaił Siemionow, Michaił Kuklin
  7. Skład drużyny: Aleksandr Woronow, Ihar Maisiejenka, Juryj Astapienka, Michaił Siemionow