Michiko Kashiwabara

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Michiko Kashiwabara
Data i miejsce urodzenia 14 marca 1991
Hakuba, Japonia
Wzrost 160 cm
Debiut w PŚ 13 lutego 2009, Valdidentro
(59. miejsce – Sprint)
Dorobek medalowy
Igrzyska Azjatyckie
Srebro Astana–Ałmaty 2011 Sztafeta 4x5 km
Zakończenie kariery: 2015 r.

Michiko Kashiwabara (jap. 柏原理子 Kashiwabara Michiko, ur. 14 marca 1991 w Hakubie)japońska biegaczka narciarska.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
60. 15 lutego 2010 Kanada Vancouver 10 km st. dowolnym 24:58.4 +3:33.6 Szwecja Charlotte Kalla
8. 25 lutego 2010 Kanada Vancouver Sztafeta 4x5 km[1] 55:19.5 +2:20.9  Norwegia

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
DNS. 19 lutego 2009 Czechy Liberec 10 km stylem klasycznym 28:12,8 min nie wystartowała Finlandia Aino-Kaisa Saarinen
45. 24 lutego 2009 Czechy Liberec Sprint stylem dowolnym 2:39,3 min Włochy Arianna Follis
7. 26 lutego 2009 Czechy Liberec bieg sztafetowy 4×5 km[a] 54:24,3 min +1:16,1 min  Finlandia
53. 28 lutego 2011 Norwegia Oslo 10 km stylem klasycznym 27:39,3 min +3:54,2 min Norwegia Marit Bjørgen
10. 3 marca 2011 Norwegia Oslo Sztafeta 4x5 km[2] 53:30,0 min +2:55,8 min  Norwegia

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
33. 23 lutego 2008 Włochy Malles Venosta Sprint stylem dowolnym Francja Laure Barthélémy
47. 25 lutego 2008 Włochy Malles Venosta 5 km stylem klasycznym 14:54,0 min +1:26,7 min Norwegia Therese Johaug
16. 27 lutego 2008 Włochy Malles Venosta 10 km stylem dowolnym (start masowy) 25:24,7 min +59,9 s Norwegia Therese Johaug
17. 3 lutego 2009 Francja Praz de Lys – Sommand 10 km bieg łączony 31:57,1 min +2:22,6 min Norwegia Ingvild Flugstad Østberg
7. 5 lutego 2009 Francja Praz de Lys – Sommand 5 km stylem dowolnym 13:44,4 min +35,7 s Norwegia Ingvild Flugstad Østberg
23. 25 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten Sprint stylem dowolnym Szwecja Hanna Brodin
8. 27 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten 5 km stylem klasycznym 13:33,9 min +37,7 s Finlandia Krista Lähteenmäki
4. 29 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten 10 km bieg łączony 30:51,0 min +58,2 s Norwegia Ingvild Flugstad Østberg
8. 26 stycznia 2011 Estonia Otepää 5 km stylem dowolnym 13:50,6 min +36,7 s Norwegia Ragnhild Haga
7. 28 stycznia 2011 Estonia Otepää Sprint stylem klasycznym Niemcy Lucia Anger
16. 30 stycznia 2011 Estonia Otepää 10 km bieg łączony 31:08,4 min +1:11,0 min Norwegia Heidi Weng

Mistrzostwa świata młodzieżowców (do lat 23)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
34. 21 lutego 2012 Turcja Erzurum Sprint stylem dowolnym Niemcy Hanna Kolb
20. 23 lutego 2012 Turcja Erzurum 10 km stylem klasycznym 29:23,2 min +2:02,8 min Rosja Marija Gushina
30. 25 lutego 2012 Turcja Erzurum 15 km bieg łączony 43:52,5 min +4:30,4 min Norwegia Martine Ek Hagen
22. 24 stycznia 2013 Czechy Liberec 10 km stylem dowolnym 27:50,4 min +2:36,8 min Norwegia Ragnhild Haga
34. 26 stycznia 2013 Czechy Liberec 15 km bieg łączony 40:16,9 min +3:54,1 min Norwegia Ragnhild Haga

Uniwersjada[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
15. 12 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme 10 km bieg łączony 29:34,7 min +43,9 s Kazachstan Tatiana Ossipowa
4. 15 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint drużynowy stylem dowolnym[b] 17:55,40 min +6,22 s  Rosja II
18. 17 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme 5 km stylem dowolnym 13:27,1 min +24,8 s Ukraina Kateryna Hryhorenko
Norwegia Astrid Øyre Slind
8. 19 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme bieg sztafetowy 3×5 km[c] 42:15,8 min +1:51,2 min  Ukraina
14. 20 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme 15 km stylem klasycznym (start masowy) 42:50,4 min +1:11,9 min Rosja Oksana Usatowa

Igrzyska azjatyckie[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Wynik Strata Zwycięzca
2.Silver medal with cup.svg 5 lutego 2011 Kazachstan Ałmaty bieg sztafetowy 4×5 km[3] 1:01:45,1 h +53,0 s Kazachstan Kazachstan

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2008/2009 niesklasyfikowana
2009/2010 niesklasyfikowana
2010/2011 niesklasyfikowana
2011/2012 niesklasyfikowana
2012/2013 niesklasyfikowana
2013/2014 niesklasyfikowana

Miejsca na podium w zawodach indywidualnych Pucharu Świata chronologicznie[edytuj | edytuj kod]

Jak dotąd Kashiwabara nie stała na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata.

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Sezon 2008/2009
Gällivare 22.11 (10 km F) Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) La Clusaz 6.12 (15 km F) Davos 13.12 (10 km C) Davos 14.12 (SP F) Düsseldorf 20.12 (SP F) Oberhof 27.12 (2,8 km F) Oberhof 28.12 (10 km C) Praga 29.12 (SP F) Nové Město 31.12 (9 km C) Nové Město 1.01 (SP F) Val di Fiemme 3.01 (10 km C) Val di Fiemme 4.01 (9 km F) TdS Whistler 16.01 (SP C) Whistler 17.01 (2 × 7,5 km) Otepää 24.01 (10 km C) Otepää 25.01 (SP C) Rybińsk 30.01 (10 km F) Rybińsk 31.01 (SP F) Valdidentro 13.02 (SP F) Valdidentro 14.02 (10 km C) Lahti 07.03 (SP F) Lahti 08.03 (10 km F) Trondheim 12.03 (SP C) Trondheim 14.03 (30 km C) Sztokholm 18.03 (SP C) Falun 20.03 (2,5 km F) Falun 21.03 (2 × 5 km) Falun 22.03 (10 km F) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 59 - - - - - - - - - - 0
Sezon 2009/2010
Beitostølen 21.11 (10 km F) Kuusamo 28.11 (SP C) Kuusamo 29.11 (10 km C) Düsseldorf 5.12 (SP F) Davos 12.12 (10 km F) Davos 13.12 (SP F) Rogla 19.12 (SP C) Rogla 20.12 (15 km C) Oberhof 1.01 (2,8 km F) Oberhof 2.01 (10 km C) Oberhof 3.01 (SP C) Praga 4.01 (SP F) Dobbiaco 6.01 (16 km F) Dobbiaco 7.01 (5 klm C) Val di Fiemme 9.01 (10 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Otepää 16.01 (10 km C) Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 22.01 (SP F) Rybińsk 23.01 (2 × 7,5 km) Canmore 5.02 (10 km F) Canmore 6.02 (SP C) Lahti 6.03 (2 × 7,5 km) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 13.03 (30 km F) Oslo 14.03 (SP F) Sztokholm 17.03 (SP C) Falun 19.03 (2,5 km C) Falun 20.03 (2 × 5 km) FPŚ punkty
83 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2010/2011
Gällivare 20.11 (10 km F) Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (5 klm C) Kuusamo 28.11 (10 km F) RT Düsseldorf 4.12 (SP F) Davos 11.12 (10 km C) Davos 12.12 (SP F) La Clusaz 18.12 (15 km F) Oberhof 31.12 (2,5 km F) Oberhof 1.01 (10 km C) Oberstdorf 2.01 (SP C) Oberstdorf 3.01 (2 × 5 km) Tobalch 5.01 (SP F) Cortina-Toblach 6.01 (16 km F) Val di Fiemme 8.01 (10 km C) Val di Fiemme 9.01 (9 km F) TdS Liberec 15.01 (SP F) Otepää 22.01 (10 km C) Otepää 23.01 (SP C) Rybińsk 4.02 (2 × 5 km) Rybińsk 5.02 (SP F) Drammen 19.02 (10 km C) Drammen 20.02 (SP F) Lahti 12.03 (2 × 5 km) Lahti 13.03 (SP C) Sztokholm 16.03 (SP C) Falun 18.03 (2,5 km C) Falun 19.03 (2 × 5 km) FPŚ punkty
75 - - - - - - 56 37 - - - - - - - - - - - - - - - 61 - - - - - - 0
Sezon 2011/2012
Sjusjøen 19.11 (10 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (5 km F) Kuusamo 27.11 (10 km C) RT Düsseldorf 3.12 (SP F) Davos 10.12 (15 km F) Davos 11.12 (SP F) Rogla 17.12 (10 km C) Rogla 18.12 (SP F) Oberhof 29.12 (2,5 km F) Oberhof 30.12 (10 km C) Oberstdorf 31.12 (SP C) Oberstdorf 1.01 (2 × 5 km) Toblach 3.01 (3 km C) Toblach 4.01 (SP F) Toblach 5.01 (15 km F) Val di Fiemme 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Mediolan 14.01 (SP F) Otepää 21.01 (SP C) Otepää 22.01 (10 km C) Moskwa 2.02 (SP F) Rybińsk 4.02 (10 km F) Rybińsk 5.02 (2 × 7,5 km) Nové Město na Moravě 11.02 (15 km C) Szklarska Poręba 17.02 (SP F) Szklarska Poręba 18.02 (10 km C) Lahti 3.03 (2 × 7,5 km) Lahti 4.03 (SP C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km C) Sztokholm 14.03 (SP C) Falun 16.03 (2,5 km F) Falun 17.03 (10 km C) FPŚ punkty
- - - - - - 39 60 42 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (10 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (5 km F) Kuusamo 2.12 (10 km C) RT Quebec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (10 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2 × 7,5 km) Oberhof 29.12 (3 km F) Oberhof 30.12 (9 km C) Münstertal 1.01 (SP F) Cortina-Toblach 3.01 (15 km F) Toblach 4.01 (3 km C) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Liberec 12.01 (SP C) La Clusaz 19.01 (10 km C) Sochi 1.02 (SP F) Sochi 2.02 (2 × 7,5 km) Davos 16.02 (SP C) Davos 17.02 (10 km F) Lahti 9.03 (SP F) Lahti 10.03 (10 km C) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 17.03 (30 km F) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (2,5 km F) Falun 23.03 (10 km C) FPŚ punkty
- 76 75 68 68 - 45 58 48 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (5 km C) Kuusamo 1.12 (10 km F) RT Lillehammer 7.12 (10 km C) Davos 14.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (3 km F) Oberhof 30.12 (9 km C) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (10 km C) Cortina-Toblach 3.01 (15 km F) Val di Fiemme 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (10 km C) Toblach 1.02 (10 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (10 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (30 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2 × 7,5 km) FPŚ punkty
80 88 70 74 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF – zawodnik nie ukończył biegu
– zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład zespołu: Madoka Natsumi, Masako Ishida, Michiko Kashiwabara, Nobuko Fukuda
  2. Skład drużyny: Akira Lenting, Michiko Kashiwabara
  3. Skład drużyny: Yuka Otsuka, Michiko Kashiwabara, Maki Ohdaira

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Madoka Natsumi, Masako Ishida, Nobuko Fukuda, Michiko Kashiwabara
  2. Skład zespołu: Madoka Natsumi, Masako Ishida, Yuki Kobayashi, Michiko Kashiwabara
  3. Skład zespołu: Madoka Natsumi, Masako Ishida, Yuki Kobayashi, Michiko Kashiwabara