Microsoft Train Simulator

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Microsoft Train Simulator
Ilustracja
Logo gry
Producent MSTS 1: Kuju Entertainment
MSTS "X": Microsoft Game Studios
Wydawca Microsoft
Dystrybutor Microsoft
Aktualna wersja 1.2
Data wydania 2001
Gatunek symulacja
Tryby gry Gra jednoosobowa
Kategorie wiekowe ESRB: E (Everyone)
Wymagania sprzętowe
Platforma Windows
Nośniki CD-ROM (2)

Microsoft Train Simulatorkomputerowy symulator pociągu dla systemów operacyjnych z rodziny Windows, wydany w 2001 roku przez firmę Microsoft pozwala na symulację kierowania różnych lokomotyw i pociągów na różnych wysoce realistycznych trasach.

Użytkownik symulatora wciela się w rolę maszynisty pociągu. Zaletą symulatora jest realizm krajobrazów. Do początkowych wad można było zaliczyć duże uproszczenia w prowadzeniu lokomotyw (w elektrowozach prędkość regulowana tylko za pomocą jednej dźwigni) i mały wybór pociągów i tras. Te wady zostały w dużym stopniu poprawione przez ogromną ilość przeróżnych dodatków i modyfikacji stworzonych przez użytkowników.

Microsoft zapowiadał wydanie kolejnej wersji symulatora, Microsoft Train Simulator 2, ale projekt został porzucony. Jednakże 19 stycznia 2007 Microsoft oświadczyło, że powraca do pracy nad tworzeniem następcy. Gra miała być tworzona w Microsoft Game Studios i korzystać z silnika gry Flight Simulator X. W lutym 2009 serwis TrainSim.pl poinformował o bezterminowym wstrzymaniu produkcji gry.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]