Minsk-Arena Ice Star 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Minsk-Arena Ice Star
2019
2018 2020
Data 18–20 października 2019
Gospodarz Białoruska Unia Łyżwiarska
Miejscowość Białoruś Mińsk
Hala Mińsk Arena
Organizator ISU
Liczba konkurencji 3
Liczba zawodników 60
Liczba reprezentacji 21
Zwycięzcy
Soliści Włochy Daniel Grassl
Solistki Rosja Sofja Samodurowa
Pary taneczne Hiszpania Sara Hurtado
Hiszpania Kiriłł Chalawin

Minsk-Arena Ice Star 2019 – siódme zawody łyżwiarstwa figurowego z cyklu Challenger Series 2019/2020[1]. Zawody rozgrywano od 18 do 20 października 2019 roku w hali Mińsk Arena w Mińsku.

W konkurencji solistów zwyciężył Włoch Daniel Grassl, zaś w konkurencji solistek Rosjanka Sofja Samodurowa. Wśród par tanecznych również triumfowali reprezentanci Hiszpanii Sara Hurtado i Kiriłł Chalawin.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Konkurencja Segment
18 października 13:30 UTC+03:00 / 12:30 CET Pary taneczne Taniec rytmiczny
15:45 UTC+03:00 / 14:45 CET Solistki Program krótki
19 października 12:00 UTC+03:00 / 11:00 CET Soliści Program krótki
14:15 UTC+03:00 / 13:15 CET Solistki Program dowolny
19:00 UTC+03:00 / 18:00 CET Pary taneczne Taniec dowolny
20 października 12:00 UTC+03:00 / 11:00 CET Soliści Program dowolny

Rekordy świata[edytuj | edytuj kod]

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnik Nota łączna[11] SP[12] FS[13]
1 Włochy Daniel Grassl 243,82 1 85,42 1 158,40
2 Rosja Artiom Kowalow 222,07 2 74,92 3 147,15
3 Francja Adam Siao Him Fa 215,57 4 66,48 2 149,09
4 Estonia Aleksandr Selevko 209,07 3 74,39 5 134,68
5 Estonia Mihhail Selevko 197,62 10 58,69 4 138,93
6 Austria Luc Maierhofer 186,58 7 63,80 6 122,78
7 Francja Adrien Tesson 184,31 5 64,97 7 119,34
8 Filipiny Edrian Paul Celestino 182,27 6 64,61 9 117,66
9 Białoruś Aleksandr Liebiediew 181,05 9 61,89 8 119,16
10 Białoruś Yakau Zenko 165,65 12 54,36 10 111,29
11 Francja Landry Le May 164,76 11 57,41 11 107,35
12 Włochy Mattia Dalla Torre 160,26 8 62,84 12 97,42

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodniczka Nota łączna[14] SP[15] FS[16]
1 Rosja Sofja Samodurowa 187,16 1 62,23 1 124,93
2 Korea Południowa Kim Ha-nul 178,82 4 53,93 2 124,89
3 Azerbejdżan Jekatierina Rybałowa 166,41 2 58,39 3 108,02
4 Włochy Alessia Tornaghi 153,16 12 47,73 4 105,43
5 Łotwa Angelina Kučvaļska 150,86 8 51,57 5 99,29
6 Szwecja Josefin Taljegård 146,60 9 51,47 6 95,13
7 Włochy Marina Piredda 145,58 6 52,25 7 93,33
8 Szwecja Matilda Algotsson 142,01 3 55,46 12 86,55
9 Litwa Aleksandra Golovkina 141,49 7 51,73 8 89,76
10 Finlandia Oona Ounasvuori 137,18 10 49,43 9 87,75
11 Estonia Gerli Liinamäe 136,39 11 49,00 11 87,39
12 Francja Léa Serna 134,58 5 53,75 16 80,83
13 Izrael Alina Iushchenkova 130,91 17 43,31 10 87,60
14 Włochy Lucrezia Gennaro 126,99 13 47,60 18 79,39
15 Finlandia Vera Stolt 126,90 18 42,94 13 83,96
16 Łotwa Anete Lace 125,71 16 43,63 14 82,08
17 Estonia Kristina Shkuleta-Gromova 122,23 19 42,67 17 79,56
18 Polska Elżbieta Gabryszak 121,95 14 45,27 21 76,68
19 Niemcy Lutricia Bock 121,54 23 40,15 15 81,39
20 Białoruś Arina Hałł-Sawalska 117,91 20 40,97 19 76,94
21 Litwa Elžbieta Kropa 116,50 24 39,79 20 76,71
22 Armenia Valeriia Sidorova 114,71 21 40,56 22 74,15
23 Białoruś Aliaksandra Czepieljewa 111,91 15 44,68 24 67,23
24 Białoruś Katsiaryna Pachamowicz 110,12 22 40,19 23 69,93
25 Białoruś Lizawieta Chlipauka 97,89 25 31,56 25 66,33
26 Ukraina Miriam Abdułkarimowa 84,49 26 26,04 26 58,45
WD Białoruś Maryja Sałdakajewa DNS
WD Filipiny Cirinia Gillett DNS

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnicy Nota łączna[17] RD[18] FD[19]
1 Hiszpania Sara Hurtado / Kiriłł Chalawin 193,47 1 76,08 1 117,39
2 Polska Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriew 185,48 4 75,17 2 110,31
3 Ukraina Ołeksandra Nazarowa / Maksym Nikitin 178,62 2 75,35 3 103,27
4 Rosja Annabelle Morozow / Andriej Bagin 178,02 3 75,25 4 102,77
5 Francja Julia Wagret / Pierre Souquet 171,31 5 68,70 5 102,61
6 Niemcy Katharina Müller / Tim Dieck 169,45 6 67,79 6 101,66
7 Białoruś Emiliya Kalehanova / Uladzislau Palkhouski 160,39 7 62,61 7 97,78
8 Szwajcaria Arianna Wróblewska / Stéphane Walker 143,45 11 57,56 8 85,89
9 Turcja Nicole Kelly / Berk Akalin 143,32 9 59,18 10 84,14
10 Francja Lila-Maya Seclet Monchot / Renan Manceau 142,97 10 57,62 9 85,35
WD Niemcy Amanda Peterson / Maximilian Pfisterer DNF 8 59,94 DNF

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Challenger Series in Figure Skating 2019/20 – Announcement (ang.). ISU. [dostęp 2019-08-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-24)].
  2. Progression of Highest Score – Men – Total Score (ang.). ISU. [dostęp 2019-07-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-19)].
  3. Progression of Highest Score – Men – Free Skating Score (ang.). ISU. [dostęp 2019-07-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-19)].
  4. Progression of Highest Score – Men – Short Program Score (ang.). ISU. [dostęp 2019-07-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-19)].
  5. Progression of Highest Score – Ladies – Total Score (ang.). ISU. [dostęp 2019-09-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-26)].
  6. Progression of Highest Score – Ladies – Free Skating Score (ang.). ISU. [dostęp 2019-09-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-26)].
  7. Progression of Highest Score – Ladies – Short Program Score (ang.). ISU. [dostęp 2019-07-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-19)].
  8. Progression of Highest Score – Ice Dance – Total Score (ang.). ISU. [dostęp 2019-07-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-19)].
  9. Progression of Highest Score – Ice Dance – Free Dance Score (ang.). ISU. [dostęp 2019-07-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-19)].
  10. Progression of Highest Score – Ice Dance – Rhythm Dance Score (ang.). ISU. [dostęp 2019-07-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-19)].
  11. ISU CS Minsk-Arena Ice Star 2019 – Men – Result (ang.). figure.skating.by. [dostęp 2019-10-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-10-20)].
  12. ISU CS Minsk-Arena Ice Star 2019 – Men – Short Program (ang.). figure.skating.by. [dostęp 2019-10-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-10-19)].
  13. ISU CS Minsk-Arena Ice Star 2019 – Men – Free Skating (ang.). figure.skating.by. [dostęp 2019-10-18].
  14. ISU CS Minsk-Arena Ice Star 2019 – Ladies – Result (ang.). figure.skating.by. [dostęp 2019-10-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-10-19)].
  15. ISU CS Minsk-Arena Ice Star 2019 – Ladies – Short Program (ang.). figure.skating.by. [dostęp 2019-10-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-10-19)].
  16. ISU CS Minsk-Arena Ice Star 2019 – Ladies – Free Skating (ang.). figure.skating.by. [dostęp 2019-10-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-10-19)].
  17. ISU CS Minsk-Arena Ice Star 2019 – Ice Dance – Result (ang.). figure.skating.by. [dostęp 2019-10-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-10-19)].
  18. ISU CS Minsk-Arena Ice Star 2019 – Ice Dance – Rhythm Dance (ang.). figure.skating.by. [dostęp 2019-10-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-10-18)].
  19. ISU CS Minsk-Arena Ice Star 2019 – Ice Dance – Free Dance (ang.). figure.skating.by. [dostęp 2019-10-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-10-19)].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]