Miraculum

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Miraclum Spółka Akcyjna
Państwo  Polska
Siedziba Warszawa
Adres Aleje Jerozolimskie 184 B
Data założenia 2001[1]
Forma prawna spółka akcyjna
Nr KRS 0000034099
Giełda GPW
ISIN PLKLSTN00017
Symbol akcji KOLASTYNA (KOL)
brak współrzędnych
Strona internetowa

Miraclum S.A. (dawniej Grupa Kolastyna, Laboratorium Kolastyna SA) – polskie przedsiębiorstwo kosmetyczne.

Spółka Miraculum S.A. jest jednostką dominującą grupy kapitałowej, do której należą: Miraculum S.A. jako podmiot dominujący oraz BIONIQ. Institute of Skin Care Technology Sp. z o.o jako podmiot zależny[1].


13 lutego 2007 spółka zadebiutowała jako Grupa Kolastyna na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych[1].

11 marca 2010 zarząd przedsiębiorstwa złożył w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu[2].

16 kwietnia 2010 Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, Wydział VIII Gospodarczy dla spraw upadłościowych i naprawczych wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości z możliwością zawarcia układu[3].

30 czerwca 2010 Zarząd Grupa Kolastyna S.A. w upadłości układowej zawarł umowę sprzedaży marki KOLASTYNA na rzecz Sarantis Polska S.A. Spółka Grupa Kolastyna S.A. zobowiązała się do zmiany firmy do dnia 31 grudnia 2010 r. w ten sposób, aby nie zawierała ona słowa „Kolastyna”. Do tego czasu Spółka może używać tego słowa jako oznaczenia przedsiębiorstwa, jak również zarządzać stroną korporacyjną: www.grupakolastyna.pl. Po tym czasie spółka zmieni nazwę na Miraculum S.A. W wyniku przejęcia Sarantis Polska S.A. zyskała prawo do: kilkudziesięciu znaków towarowych służących do oznaczania produktów sprzedawanych pod tą marką, na czele ze znakiem parasolowym: K Kolastyna Laboratorium, prawa autorskie do posiadanych znaków towarowych, receptury i know-how związane z produktami produkowanymi pod tymi znakami towarowymi, formy służące do produkcji opakowań, towary i surowce związane z tymi produktami, a także domeny internetowe związane z marką „Kolastyna”. Cena sprzedaży wyniosła 11,6 mln zł[4].

31 grudnia 2010 Grupa Kolastyna S.A. zmieniła nazwę na Miraculum S.A.[1]

29 grudnia 2016 roku zmieniono siedzibę spółki z Krakowa na Warszawę[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]