Mistrzostwa Świata 2018 w League of Legends

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Świata 2018 w League of Legends – ósma edycja e-sportowych Mistrzostw Świata w League of Legends, która odbywała się w Korei Południowej.

League of Legends World Championship 2018
Gry League of Legends
Gospodarz Korea Południowa
Organizator Riot Games
Termin 1 października - 3 listopada
Liczba drużyn 24
Liczba hal 4 (w 4 miastach)
Statystyki
Tryb gry Draft
Strona internetowa

Zakwalifikowane drużyny[edytuj | edytuj kod]

W mistrzostwach weźmie udział 24 drużyn z 14 lig na całym świecie[1].

Korea Południowa
Korea Południowa
Korea Południowa KT Rolster
Korea Południowa Afreeca Freecs
Korea Południowa Gen.G
Unia Europejska
Europa
Wielka Brytania Fnatic
Francja Team Vitality
Hiszpania G2 Esports
Chińska Republika Ludowa
Chiny
Chińska Republika Ludowa Royal Never Give Up
Chińska Republika Ludowa Invictus Gaming
Chińska Republika Ludowa EDward Gaming
Republika ChińskaHongkongMakau
Tajwan/Hongkong/Makau
Republika Chińska Flash Wolves
Republika Chińska MAD Team
Hongkong G-Rex
Stany ZjednoczoneKanada
Ameryka Północna
Stany Zjednoczone Team Liquid
Stany Zjednoczone 100 Thieves
Stany Zjednoczone Cloud9
Wietnam
Wietnam
Wietnam Phong Vũ Buffalo
Wspólnota Niepodległych Państw
Wspólnota Niepodległych Państw
Rosja Gambit Esports
Ameryka Łacińska Północna Kostaryka Infinity eSports
Brazylia
Brazylia
Brazylia KaBuM! e-Sports
Turcja
Turcja
Turcja SuperMassive eSports
FilipinyIndonezjaMalezjaSingapurTajlandia
Azja Południowo-Wschodnia
Tajlandia Ascension Gaming
AustraliaNowa Zelandia
Oceania
Australia Dire Wolves
Ameryka Łacińska Południowa Chile Kaos Latin Gamers
Japonia
Japonia
Japonia DetonatioN FocusMe

Faza wstępna[edytuj | edytuj kod]

W fazie wstępnej (play-in) występuje 12 drużyn, które zostały podzielone na 4 grupy. Drużyny grają systemem każdy z każdym, 2 razy do 1 wygranej mapy. 2 najlepsze drużyny każdej grupy rozegrają mecz o przejście do fazy grupowej.

Mecze zostaną rozegrane w LoL PARK w Seulu[2].

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Drużyna W P
Chińska Republika Ludowa EDward Gaming 3 1
Kostaryka Infinity eSports 2 2
Australia Dire Wolves 1 3
Data Godzina Drużyna niebieska Wynik Drużyna czerwona
2 października 10:00 Chińska Republika Ludowa EDward Gaming 1 0 Kostaryka Infinity eSports
12:00 Australia Dire Wolves 1 0 Kostaryka Infinity eSports
14:00 Australia Dire Wolves 0 1 Chińska Republika Ludowa EDward Gaming
4 października 11:00 Kostaryka Infinity eSports 1 0 Chińska Republika Ludowa EDward Gaming
13:00 Kostaryka Infinity eSports 1 0 Australia Dire Wolves
15:00 Chińska Republika Ludowa EDward Gaming 1 0 Australia Dire Wolves

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Drużyna W P
Hiszpania G2 Esports 4 1
Turcja SuperMassive eSports 3 2
Tajlandia Ascension Gaming 0 4
Data Godzina Drużyna niebieska Wynik Drużyna czerwona
2 października 11:00 Hiszpania G2 Esports 0 1 Turcja SuperMassive eSports
13:00 Tajlandia Ascension Gaming 0 1 Turcja SuperMassive eSports
15:00 Tajlandia Ascension Gaming 0 1 Hiszpania G2 Esports
4 października 10:00 Turcja SuperMassive eSports 0 1 Hiszpania G2 Esports
12:00 Turcja SuperMassive eSports 1 0 Tajlandia Ascension Gaming
14:00 Hiszpania G2 Esports 1 0 Tajlandia Ascension Gaming
16:00 Turcja SuperMassive eSports 0 1 Hiszpania G2 Esports

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Drużyna W P
Stany Zjednoczone Cloud9 4 0
Japonia DetonatioN FocusMe 2 3
Brazylia KaBuM! e-Sports 1 4
Data Godzina Drużyna niebieska Wynik Drużyna czerwona
1 października 10:00 Stany Zjednoczone Cloud9 1 0 Brazylia KaBuM! e-Sports
12:00 Japonia DetonatioN FocusMe 1 0 Brazylia KaBuM! e-Sports
14:00 Japonia DetonatioN FocusMe 0 1 Stany Zjednoczone Cloud9
3 października 11:00 Brazylia KaBuM! e-Sports 1 0 Japonia DetonatioN FocusMe
13:00 Brazylia KaBuM! e-Sports 0 1 Stany Zjednoczone Cloud9
15:00 Stany Zjednoczone Cloud9 1 0 Japonia DetonatioN FocusMe
16:00 Japonia DetonatioN FocusMe 1 0 Brazylia KaBuM! e-Sports

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Drużyna W P
Hongkong G-Rex 4 0
Rosja Gambit Esports 2 2
Chile Kaos Latin Gamers 0 4
Data Godzina Drużyna niebieska Wynik Drużyna czerwona
1 października 11:00 Rosja Gambit Esports 0 1 Hongkong G-Rex
13:00 Hongkong G-Rex 1 0 Chile Kaos Latin Gamers
15:00 Rosja Gambit Esports 1 0 Chile Kaos Latin Gamers
3 października 10:00 Hongkong G-Rex 1 0 Rosja Gambit Esports
12:00 Chile Kaos Latin Gamers 0 1 Rosja Gambit Esports
14:00 Chile Kaos Latin Gamers 0 1 Hongkong G-Rex

Mecze o awans[edytuj | edytuj kod]

2 najlepsze drużyny każdej grupy w fazie wstępnej zagrają ze sobą w systemie do 3 wygranych map o awans do fazy grupowej.

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2
6 października 06:00 Stany Zjednoczone Cloud9 3 2 Rosja Gambit Esports
10:00 Chińska Republika Ludowa EDward Gaming 3 0 Japonia DetonatioN FocusMe
7 października 06:00 Hiszpania G2 Esports 3 1 Kostaryka Infinity eSports
10:00 Hongkong G-Rex 3 1 Turcja SuperMassive eSports

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

W fazie grupowej występuje 16 drużyn, które zostały podzielone na 4 grupy. Drużyny grają systemem każdy z każdym do 1 wygranej mapy. 2 najlepsze drużyny każdej grupy awansują do fazy pucharowej.

Mecze zostaną rozegrane w Busan Exhibition and Convention Center w Pusanie[2].

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Drużyna W P
Korea Południowa Afreeca Freecs 4 2
Hiszpania G2 Esports 4 3
Republika Chińska Flash Wolves 3 4
Wietnam Phong Vu Buffalo 2 4
Data Godzina Drużyna niebieska Wynik Drużyna czerwona
10 października 12:00 Wietnam Phong Vu Buffalo 0 1 Republika Chińska Flash Wolves
13:00 Korea Południowa Afreeca Freecs 0 1 Hiszpania G2 Esports
11 października 10:00 Republika Chińska Flash Wolves 1 0 Korea Południowa Afreeca Freecs
11:00 Wietnam Phong Vu Buffalo 1 0 Hiszpania G2 Esports
13 października 10:00 Korea Południowa Afreeca Freecs 1 0 Wietnam Phong Vu Buffalo
11:00 Hiszpania G2 Esports 1 0 Republika Chińska Flash Wolves
15 października 10:00 Korea Południowa Afreeca Freecs 1 0 Republika Chińska Flash Wolves
11:00 Hiszpania G2 Esports 1 0 Wietnam Phong Vu Buffalo
12:00 Republika Chińska Flash Wolves 1 0 Hiszpania G2 Esports
13:00 Wietnam Phong Vu Buffalo 0 1 Korea Południowa Afreeca Freecs
14:00 Republika Chińska Flash Wolves 0 1 Wietnam Phong Vu Buffalo
15:00 Korea Południowa Afreeca Freecs 1 0 Hiszpania G2 Esports
16:00 Republika Chińska Flash Wolves 0 1 Hiszpania G2 Esports

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Drużyna W P
Chińska Republika Ludowa Royal Never Give Up 5 2
Stany Zjednoczone Cloud9 4 3
Francja Team Vitality 3 3
Korea Południowa Gen.G 1 5

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Drużyna W P
Korea Południowa KT Rolster 5 1
Chińska Republika Ludowa EDward Gaming 4 2
Stany Zjednoczone Team Liquid 3 3
Republika Chińska MAD Team 0 6

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Drużyna W P
Wielka Brytania Fnatic 6 1
Chińska Republika Ludowa Invictus Gaming 5 2
Stany Zjednoczone 100 Thieves 2 4
Hongkong G-Rex 0 6

Faza Pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie mecze w fazie pucharowej odbywają się systemem do 3 wygranych map.

Ćwierćfinały odbędą się w Busan Exhibition and Convention Center w Pusanie[2].

Półfinały odbędą się w Gwangju Women's University Universiade Gymnasium w Gwangju[2].

Finał odbędzie się na Munhak Stadium w Inczonie[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]