Mistrzostwa Świata 2018 w League of Legends

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Świata 2018 w League of Legends – ósma edycja e-sportowych Mistrzostw Świata w League of Legends, która odbywała się w Korei Południowej.

League of Legends World Championship 2018
Gry League of Legends
Gospodarz Korea Południowa
Organizator Riot Games
Termin 1 października - 3 listopada
Liczba drużyn 24
Liczba hal 4 (w 4 miastach)
Statystyki
Tryb gry Draft
Strona internetowa

Zakwalifikowane drużyny[edytuj | edytuj kod]

W mistrzostwach weźmie udział 24 drużyn z 14 lig na całym świecie[1].

Korea Południowa
Korea Południowa
Korea Południowa KT Rolster
Korea Południowa Afreeca Freecs
Korea Południowa Gen.G
Unia Europejska
Europa
Wielka Brytania Fnatic
Francja Team Vitality
Hiszpania G2 Esports

Chiny
Royal Never Give Up
Invictus Gaming
EDward Gaming
HongkongMakau
Tajwan/Hongkong/Makau
Flash Wolves
MAD Team
Hongkong G-Rex
Stany ZjednoczoneKanada
Ameryka Północna
Stany Zjednoczone Team Liquid
Stany Zjednoczone 100 Thieves
Stany Zjednoczone Cloud9
Wietnam
Wietnam
Wietnam Phong Vũ Buffalo

Wspólnota Niepodległych Państw
Rosja Gambit Esports
Ameryka Łacińska Północna Kostaryka Infinity eSports
Brazylia
Brazylia
Brazylia KaBuM! e-Sports
Turcja
Turcja
Turcja SuperMassive eSports
FilipinyIndonezjaMalezjaSingapurTajlandia
Azja Południowo-Wschodnia
Tajlandia Ascension Gaming
AustraliaNowa Zelandia
Oceania
Australia Dire Wolves
Ameryka Łacińska Południowa Chile Kaos Latin Gamers
Japonia
Japonia
Japonia DetonatioN FocusMe

Faza wstępna[edytuj | edytuj kod]

W fazie wstępnej (play-in) występuje 12 drużyn, które zostały podzielone na 4 grupy. Drużyny grają systemem każdy z każdym, 2 razy do 1 wygranej mapy. 2 najlepsze drużyny każdej grupy rozegrają mecz o przejście do fazy grupowej.

Mecze zostaną rozegrane w LoL PARK w Seulu[2].

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Drużyna W P
EDward Gaming 3 1
Kostaryka Infinity eSports 2 2
Australia Dire Wolves 1 3
Data Godzina Drużyna niebieska Wynik Drużyna czerwona
2 października 10:00 EDward Gaming 1 0 Kostaryka Infinity eSports
12:00 Australia Dire Wolves 1 0 Kostaryka Infinity eSports
14:00 Australia Dire Wolves 0 1 EDward Gaming
4 października 11:00 Kostaryka Infinity eSports 1 0 EDward Gaming
13:00 Kostaryka Infinity eSports 1 0 Australia Dire Wolves
15:00 EDward Gaming 1 0 Australia Dire Wolves

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Drużyna W P
Hiszpania G2 Esports 4 1
Turcja SuperMassive eSports 3 2
Tajlandia Ascension Gaming 0 4
Data Godzina Drużyna niebieska Wynik Drużyna czerwona
2 października 11:00 Hiszpania G2 Esports 0 1 Turcja SuperMassive eSports
13:00 Tajlandia Ascension Gaming 0 1 Turcja SuperMassive eSports
15:00 Tajlandia Ascension Gaming 0 1 Hiszpania G2 Esports
4 października 10:00 Turcja SuperMassive eSports 0 1 Hiszpania G2 Esports
12:00 Turcja SuperMassive eSports 1 0 Tajlandia Ascension Gaming
14:00 Hiszpania G2 Esports 1 0 Tajlandia Ascension Gaming
16:00 Turcja SuperMassive eSports 0 1 Hiszpania G2 Esports

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Drużyna W P
Stany Zjednoczone Cloud9 4 0
Japonia DetonatioN FocusMe 2 3
Brazylia KaBuM! e-Sports 1 4
Data Godzina Drużyna niebieska Wynik Drużyna czerwona
1 października 10:00 Stany Zjednoczone Cloud9 1 0 Brazylia KaBuM! e-Sports
12:00 Japonia DetonatioN FocusMe 1 0 Brazylia KaBuM! e-Sports
14:00 Japonia DetonatioN FocusMe 0 1 Stany Zjednoczone Cloud9
3 października 11:00 Brazylia KaBuM! e-Sports 1 0 Japonia DetonatioN FocusMe
13:00 Brazylia KaBuM! e-Sports 0 1 Stany Zjednoczone Cloud9
15:00 Stany Zjednoczone Cloud9 1 0 Japonia DetonatioN FocusMe
16:00 Japonia DetonatioN FocusMe 1 0 Brazylia KaBuM! e-Sports

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Drużyna W P
Hongkong G-Rex 4 0
Rosja Gambit Esports 2 2
Chile Kaos Latin Gamers 0 4
Data Godzina Drużyna niebieska Wynik Drużyna czerwona
1 października 11:00 Rosja Gambit Esports 0 1 Hongkong G-Rex
13:00 Hongkong G-Rex 1 0 Chile Kaos Latin Gamers
15:00 Rosja Gambit Esports 1 0 Chile Kaos Latin Gamers
3 października 10:00 Hongkong G-Rex 1 0 Rosja Gambit Esports
12:00 Chile Kaos Latin Gamers 0 1 Rosja Gambit Esports
14:00 Chile Kaos Latin Gamers 0 1 Hongkong G-Rex

Mecze o awans[edytuj | edytuj kod]

2 najlepsze drużyny każdej grupy w fazie wstępnej zagrają ze sobą w systemie do 3 wygranych map o awans do fazy grupowej.

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2
6 października 06:00 Stany Zjednoczone Cloud9 3 2 Rosja Gambit Esports
10:00 EDward Gaming 3 0 Japonia DetonatioN FocusMe
7 października 06:00 Hiszpania G2 Esports 3 1 Kostaryka Infinity eSports
10:00 Hongkong G-Rex 3 1 Turcja SuperMassive eSports

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

W fazie grupowej występuje 16 drużyn, które zostały podzielone na 4 grupy. Drużyny grają systemem każdy z każdym do 1 wygranej mapy. 2 najlepsze drużyny każdej grupy awansują do fazy pucharowej.

Mecze zostaną rozegrane w Busan Exhibition and Convention Center w Pusanie[2].

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Drużyna W P
Korea Południowa Afreeca Freecs 4 2
Hiszpania G2 Esports 4 3
Flash Wolves 3 4
Wietnam Phong Vu Buffalo 2 4
Data Godzina Drużyna niebieska Wynik Drużyna czerwona
10 października 12:00 Wietnam Phong Vu Buffalo 0 1 Flash Wolves
13:00 Korea Południowa Afreeca Freecs 0 1 Hiszpania G2 Esports
11 października 10:00 Flash Wolves 1 0 Korea Południowa Afreeca Freecs
11:00 Wietnam Phong Vu Buffalo 1 0 Hiszpania G2 Esports
13 października 10:00 Korea Południowa Afreeca Freecs 1 0 Wietnam Phong Vu Buffalo
11:00 Hiszpania G2 Esports 1 0 Flash Wolves
15 października 10:00 Korea Południowa Afreeca Freecs 1 0 Flash Wolves
11:00 Hiszpania G2 Esports 1 0 Wietnam Phong Vu Buffalo
12:00 Flash Wolves 1 0 Hiszpania G2 Esports
13:00 Wietnam Phong Vu Buffalo 0 1 Korea Południowa Afreeca Freecs
14:00 Flash Wolves 0 1 Wietnam Phong Vu Buffalo
15:00 Korea Południowa Afreeca Freecs 1 0 Hiszpania G2 Esports
16:00 Flash Wolves 0 1 Hiszpania G2 Esports

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Drużyna W P
Royal Never Give Up 5 2
Stany Zjednoczone Cloud9 4 3
Francja Team Vitality 3 3
Korea Południowa Gen.G 1 5
Data Godzina Drużyna niebieska Wynik Drużyna czerwona
10 października 14:00 Royal Never Give Up 1 0 Stany Zjednoczone Cloud9
15:00 Korea Południowa Gen.G 0 1 Francja Team Vitality
11 października 14:00 Francja Team Vitality 0 1 Stany Zjednoczone Cloud9
15:00 Korea Południowa Gen.G 0 1 Royal Never Give Up
12 października 14:00 Royal Never Give Up 1 0 Francja Team Vitality
15:00 Stany Zjednoczone Cloud9 0 1 Korea Południowa Gen.G
14 października 10:00 Francja Team Vitality 1 0 Royal Never Give Up
11:00 Korea Południowa Gen.G 0 1 Stany Zjednoczone Cloud9
12:00 Francja Team Vitality 1 0 Korea Południowa Gen.G
13:00 Stany Zjednoczone Cloud9 1 0 Royal Never Give Up
14:00 Stany Zjednoczone Cloud9 1 0 Francja Team Vitality
15:00 Royal Never Give Up 1 0 Korea Południowa Gen.G
16:00 Royal Never Give Up 1 0 Stany Zjednoczone Cloud9

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Drużyna W P
Korea Południowa KT Rolster 5 1
EDward Gaming 4 2
Stany Zjednoczone Team Liquid 3 3
MAD Team 0 6
Data Godzina Drużyna niebieska Wynik Drużyna czerwona
10 października 10:00 Korea Południowa KT Rolster 1 0 Stany Zjednoczone Team Liquid
11:00 EDward Gaming 1 0 MAD Team
12 października 10:00 MAD Team 0 1 Korea Południowa KT Rolster
11:00 Stany Zjednoczone Team Liquid 0 1 EDward Gaming
13 października 14:00 Stany Zjednoczone Team Liquid 1 0 MAD Team
15:00 Korea Południowa KT Rolster 1 0 EDward Gaming
16 października 10:00 Stany Zjednoczone Team Liquid 0 1 Korea Południowa KT Rolster
11:00 MAD Team 0 1 EDward Gaming
12:00 MAD Team 0 1 Stany Zjednoczone Team Liquid
13:00 EDward Gaming 1 0 Korea Południowa KT Rolster
14:00 EDward Gaming 0 1 Stany Zjednoczone Team Liquid
15:00 Korea Południowa KT Rolster 1 0 MAD Team

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Drużyna W P
Wielka Brytania Fnatic 6 1
Invictus Gaming 5 2
Stany Zjednoczone 100 Thieves 2 4
Hongkong G-Rex 0 6

Faza Pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie mecze w fazie pucharowej odbywają się systemem do 3 wygranych map.

Ćwierćfinały odbędą się w Busan Exhibition and Convention Center w Pusanie[2].

Półfinały odbędą się w Gwangju Women's University Universiade Gymnasium w Gwangju[2].

Finał odbędzie się na Munhak Stadium w Inczonie[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]