Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Figurowym 2005

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa świata juniorów w łyżwiarstwie figurowym
2005
2004 2006
ilustracja
Data 28 lutego – 6 marca 2005
Gospodarz Skate Canada
Miejscowość Kanada Kitchener
Organizator ISU
Liczba konkurencji 4
Liczba zawodników 166
Liczba reprezentacji 42
Zwycięzcy
Soliści Japonia Nobunari Oda
Solistki Japonia Mao Asada
Pary sportowe Rosja Marija Muchortowa
Rosja Maksim Trańkow
Pary taneczne Stany Zjednoczone Morgan Matthews
Stany Zjednoczone Maxim Zavozin

Mistrzostwa świata juniorów w łyżwiarstwie figurowym 2005 – zawody rangi mistrzowskiej w łyżwiarstwie figurowym w kategorii juniorów, które odbywały się od 28 lutego do 6 marca 2005 w Dom Cardillo Arena w Kitchener.

Podczas zawodów rozgrywane były konkurencje solistów, solistek, par sportowych oraz par tanecznych. W mistrzostwach mogli wziąć udział zawodnicy, którzy na dzień 1 lipca 2004 ukończyli co najmniej 13, ale nie więcej niż 19 lat (21 lat w przypadku łyżwiarzy w parach sportowych i tanecznych). Tańcem obowiązkowym był Blues. Z powodu dużej ilości zgłoszonych zawodników w konkurencjach jazdy indywidualnej, kwalifikacje podzielono na grupy (A i B), a nota z kwalifikacji nie była brana pod uwagę w nocie łącznej zawodów.

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Reprezentacja Złoto Srebro Brąz Razem
1  Rosja 1 0 3 4
2  Japonia 2 0 0 2
3  Stany Zjednoczone 1 0 0 1
4  Kanada 0 2 0 2
5  Francja 0 1 0 1
 Korea Południowa 0 1 0 1

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Solista Patrick Chan (CAN) podczas występu (7. miejsce)
Poz. Zawodnik Reprezentacja Nota łączna[1] QA[2] QB[3] SP[4] FS[5]
1 Nobunari Oda  Japonia 196,42 1 121,30 2 64,33 1 132,09
2 Yannick Ponsero  Francja 185,45 3 109,34 1 64,90 2 120,55
3 Siergiej Dobrin  Rosja 179,02 5 104,80 3 60,18 4 118,84
4 Jordan Brauninger  Stany Zjednoczone 178,32 2 110,58 5 59,00 3 119,32
5 Guan Jinlin  Chiny 166,45 8 90,42 6 57,04 5 109,41
6 Yasuharu Nanri  Japonia 162,94 7 96,34 4 59,60 9 103,34
7 Patrick Chan  Kanada 161,01 2 110,22 11 53,24 6 107,77
8 Shaun Rogers  Stany Zjednoczone 160,73 4 107,64 7 55,72 7 105,01
9 Alban Préaubert  Francja 153,03 3 108,00 8 55,12 12 97,91
10 Christopher Mabee  Kanada 153,02 14 72,12 9 54,78 11 98,24
11 Jérémie Colot  Francja 152,82 4 101,50 16 48,36 8 104,46
12 Viktor Pfeifer  Austria 152,57 6 97,28 12 52,97 10 99,60
13 Adrian Schultheiss  Szwecja 145,96 5 100,50 10 54,71 15 91,25
14 Przemysław Domański  Polska 139,14 7 95,10 18 45,60 13 93,54
15 Juan Legaz  Hiszpania 138,88 9 79,90 13 50,42 16 88,46
16 Elliot Hilton  Wielka Brytania 136,83 13 75,56 19 45,03 14 91,80
17 Clemens Brummer  Niemcy 131,38 11 77,20 15 48,74 20 82,64
18 Moris Pfeifhofer  Szwajcaria 130,88 11 80,64 17 48,04 19 82,84
19 Paolo Bacchini  Włochy 130,63 8 88,46 22 43,28 17 87,35
20 Valtter Virtanen  Finlandia 129,08 10 78,22 20 44,59 18 84,49
21 Witalij Sazoneć  Ukraina 121,08 12 73,18 23 43,00 21 78,08
22 Luka Čadež  Słowenia 117,08 13 72,16 21 44,09 22 72,79
23 Michael Chrolenko  Norwegia 107,18 15 66,32 24 41,08 23 66,10
WD Aleksandr Uspienskij  Rosja DNF 1 113,30 14 50,00 DNF
Nie awansowali do programu dowolnego
25 Wesley Campbell  Stany Zjednoczone 39,24 9 90,28 25 39,24 NQ
26 Tomáš Janečko  Czechy 38,40 10 88,30 26 38,40 NQ
27 Georgi Kenchadze  Bułgaria 35,81 14 68,98 27 35,81 NQ
28 Taras Rajec  Słowacja 35,43 12 78,06 28 35,43 NQ
29 Tomas Katukevicius  Litwa 32,42 15 68,78 29 32,42 NQ
WD Siergiej Woronow  Rosja DNF 6 96,34 DNF NQ
Nie awansowali do programu krótkiego
Evgeni Krasnapolski  Izrael NQ 16 65,54 NQ
Robert McNamara  Australia NQ 16 64,72 NQ
Miguel Angel Moyron  Meksyk NQ 17 62,72 NQ
Joel Watson  Nowa Zelandia NQ 17 60,00 NQ
Justin Pietersen  Południowa Afryka NQ 18 58,88 NQ
Boris Martinec  Chorwacja NQ 18 57,08 NQ
Kutay Eryoldas  Turcja NQ 19 56,06 NQ
Andy Chen  Chińskie Tajpej NQ 20 49,58 NQ
Zoltán Kelemen  Rumunia NQ 19 47,94 NQ
Phanyaluck Raisuksiri  Tajlandia NQ 20 33,20 NQ

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Wicemistrzyni świata juniorów w konkurencji solistek Kim Yu-na (KOR)
Spirala arabeska w wykonaniu brązowej medalistki Emily Hughes (USA)
Piruet siadany w wykonaniu Kimmie Meissner (USA) (4. miejsce)
Poz. Zawodniczka Reprezentacja Nota łączna[6] QA[7] QB[8] SP[9] FS[10]
1 Mao Asada  Japonia 179,24 1 112,32 1 60,11 1 119,13
2 Kim Yu-na  Korea Południowa 158,93 1 102,98 6 48,67 2 110,26
3 Emily Hughes  Stany Zjednoczone 147,89 6 83,12 5 51,42 3 96,47
4 Kimmie Meissner  Stany Zjednoczone 146,63 4 81,94 3 52,67 4 93,96
5 Elene Gedewaniszwili  Gruzja 139,11 6 70,28 7 48,42 5 90,69
6 Alissa Czisny  Stany Zjednoczone 136,99 8 69,26 2 52,91 8 84,08
7 Xu Binshu  Chiny 136,22 3 85,12 4 51,61 7 84,61
8 Mira Leung  Kanada 132,66 2 91,92 12 43,22 6 89,44
9 Aki Sawada  Japonia 130,49 2 93,38 8 47,77 9 82,72
10 Kiira Korpi  Finlandia 126,63 4 88,12 11 43,93 10 82,70
11 Amanda Billings  Kanada 121,35 5 79,42 9 45,93 12 75,42
12 Wieronika Kropotina  Rosja 119,75 7 77,82 10 45,85 13 73,90
13 Lilija Biktagirowa  Rosja 113,54 3 89,32 22 36,45 11 77,09
14 Akiko Kitamura  Japonia 111,02 5 83,34 17 38,91 15 72,11
15 Amanda Nylander  Szwecja 110,20 7 69,80 21 36,78 14 73,42
16 Valentina Marchei  Włochy 104,74 8 70,94 15 40,60 18 64,14
17 Kateryna Projda  Ukraina 104,64 11 63,08 14 40,84 19 63,80
18 Isabelle Nylander  Szwecja 103,08 12 61,82 24 33,59 16 69,49
19 Nadège Bobillier  Francja 102,43 9 66,80 19 37,32 17 65,11
20 Jelena Glebowa  Estonia 100,64 15 53,80 16 39,75 22 60,89
21 Tammy Sutan  Tajlandia 100,53 13 59,94 18 38,05 21 62,48
22 Tamar Katz  Izrael 98,00 12 57,68 13 41,95 24 56,05
23 Radka Bártová  Słowacja 97,85 9 61,12 23 34,47 20 63,38
24 Ilona Senderek  Polska 96,58 10 65,18 20 36,81 23 59,77
Nie awansowali do programu dowolnego
25 Cindy Carquillat  Szwajcaria 33,34 11 59,20 25 33,34 NQ
26 Bianka Padar  Węgry 32,81 10 59,52 26 32,81 NQ
27 Emily Naphtal  Meksyk 31,13 14 54,34 27 31,13 NQ
28 Jody Annandale  Wielka Brytania 29,27 14 54,30 28 29,27 NQ
29 Phoebe Di Tommaso  Australia 29,11 14 54,30 29 29,11 NQ
30 Jocelyn Ho  Chińskie Tajpej 27,97 13 54,36 30 27,97 NQ
Nie awansowały do programu krótkiego
Tünde Sepa  Węgry NQ 16 52,36 NQ
Anna Bernauer  Luksemburg NQ 16 50,34 NQ
Sharon Resseler  Holandia NQ 17 49,18 NQ
Kathrin Freudelsperger  Austria NQ 17 47,80 NQ
Maria Dikanovic  Chorwacja NQ 19 46,24 NQ
Maria Balaba  Łotwa NQ 18 45,82 NQ
Inmaculada Robledo  Hiszpania NQ 19 45,46 NQ
Nina Ivanova  Bułgaria NQ 20 45,40 NQ
Roxana Boamfa  Rumunia NQ 20 43,62 NQ
Beril Bektas  Turcja NQ 21 41,34 NQ
Rūta Gajauskaitė  Litwa NQ 21 41,30 NQ
Emma Hagieva  Azerbejdżan NQ 22 37,06 NQ

Pary sportowe[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnicy Reprezentacja Nota łączna[11] SP[12] FS[13]
1 Marija Muchortowa / Maksim Trańkow  Rosja 150,91 3 52,58 1 98,33
2 Jessica Dubé / Bryce Davison  Kanada 146,56 2 53,89 2 92,67
3 Tatjana Kokoriewa / Jegor Gołowkin  Rosja 144,12 1 54,46 3 89,66
4 Mariel Miller / Rockne Brubaker  Stany Zjednoczone 139,64 4 51,54 5 88,10
5 Angelika Pylkina / Niklas Hogner  Szwecja 138,01 5 48,39 4 89,62
6 Jelena Jefajewa / Aleksiej Mieńszykow  Rosja 131,16 10 44,27 6 86,89
7 Michelle Cronin / Brian Shales  Kanada 130,35 9 44,72 7 85,63
8 Meagan Duhamel / Ryan Arnold  Kanada 129,95 6 47,86 8 82,09
9 Julia Vlassov / Drew Meekins  Stany Zjednoczone 121,10 7 45,42 9 75,68
10 An Ni / Wu Yiming  Chiny 113,90 11 40,57 10 73,33
11 Stacey Kemp / David King  Wielka Brytania 109,52 12 39,71 11 69,81
12 Alina Dychtiar / Filip Zalewski  Ukraina 105,46 13 38,40 12 67,06
13 Klara Zoubkova / Miroslav Verner  Czechy 98,08 15 36,01 13 62,07
14 Julja Gorjewa / Roman Tałan  Ukraina 94,57 14 38,24 14 56,33
WD Rebecca Handke / Daniel Wende  Niemcy DNF 8 44,81 DNF

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Wicemistrzowie świata juniorów w parach tanecznych Tessa Virtue / Scott Moir (CAN)
Poz. Zawodnicy Reprezentacja Nota łączna[14] CD[15] OD[16] FD[17]
1 Morgan Matthews / Maxim Zavozin  Stany Zjednoczone 187,51 1 39,89 1 58,89 1 88,73
2 Tessa Virtue / Scott Moir  Kanada 183,42 2 36,91 2 58,33 2 88,18
3 Anastasija Gorszkowa / Ilja Tkaczenko  Rosja 167,22 4 34,58 3 55,35 4 77,29
4 Alaksandra Zarecka / Raman Zarecki  Izrael 165,76 3 36,58 4 52,82 5 76,36
5 Natalja Michajłowa / Arkadij Siergiejew  Rosja 162,08 7 33,92 6 50,42 3 77,74
6 Anastasija Płatonowa / Andriej Maksimiszyn  Rosja 160,40 6 34,02 5 50,90 6 75,48
7 Siobhan Karam / Joshua McGrath  Kanada 153,45 8 32,26 7 47,97 7 73,22
8 Trina Pratt / Todd Gilles  Stany Zjednoczone 143,92 9 32,06 16 40,34 8 71,52
9 Camilla Pistorello / Luca La Notte  Włochy 136,66 10 30,48 11 44,14 12 62,04
10 Kamila Hájková / David Vincour  Czechy 136,53 14 29,07 9 44,52 11 62,94
11 Petra Pachlova / Petr Knoth  Czechy 135,69 13 29,40 12 42,28 9 64,01
12 Rina Thieleke / Sascha Rabe  Niemcy 134,10 19 26,59 10 44,33 10 63,18
13 Pernelle Carron / Edouard Dezutter  Francja 131,67 11 29,86 14 41,57 13 60,24
14 Huang Xintong / Zheng Xun  Chiny 131,45 12 29,58 13 41,97 14 59,90
15 Grethe Grünberg / Kristian Rand  Estonia 126,85 16 27,80 17 39,89 15 59,16
16 Joanna Budner / Jan Mościcki  Polska 124,42 18 26,73 15 40,49 16 57,20
17 Alina Saprikina / Paweł Chymych  Ukraina 119,21 17 27,76 18 38,08 17 53,37
18 Jelena Giogjewa / Michaił Tychonrawow  Ukraina 112,02 20 112,02 21 112,02 18 112,02
19 Kayla Nicole Frey / Deividas Stagniūnas  Litwa 105,91 21 105,91 20 105,91 20 46,40
20 Nora von Bergen / Boris Räber  Szwajcaria 103,76 23 103,76 22 103,76 19 49,20
21 Olivia Lalatka / Gabor Balint  Węgry 99,56 22 22,59 23 31,31 21 45,66
22 Anna Galcheniuk / Oleg Krupen  Białoruś 93,96 25 19,41 24 31,07 22 43,48
WD Anna Cappellini / Matteo Zanni  Włochy DNF 4 34,58 8 47,09 DNF
WD Zsuzsanna Nagy / György Elek  Węgry DNF 15 27,96 19 37,86 DNF
Nie awansowali do tańca dowolnego
25 Simona Kopsova / Gabriel Mistelbauer  Austria 46,75 24 19,79 26 26,96 NQ
26 Danielle O'Brien / Gregory Merriman  Australia 45,75 26 16,81 25 28,94 NQ
27 Ina Demireva / Tsvetan Georgiev  Bułgaria 36,31 27 13,16 27 23,15 NQ

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. ISU World Junior Figure Skating Championships 2005 – Junior Men – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-03-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-08)].
  2. ISU World Junior Figure Skating Championships 2005 – Junior Men – Qualifying Group A (ang.). ISU. [dostęp 2019-03-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-08)].
  3. ISU World Junior Figure Skating Championships 2005 – Junior Men – Qualifying Group B (ang.). ISU. [dostęp 2019-03-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-08)].
  4. ISU World Junior Figure Skating Championships 2005 – Junior Men – Short Program (ang.). ISU. [dostęp 2019-03-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-08)].
  5. ISU World Junior Figure Skating Championships 2005 – Junior Men – Free Skating (ang.). ISU. [dostęp 2019-03-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-08)].
  6. ISU World Junior Figure Skating Championships 2005 – Junior Ladies – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-03-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-08)].
  7. ISU World Junior Figure Skating Championships 2005 – Junior Ladies – Qualifying Group A (ang.). ISU. [dostęp 2019-03-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-08)].
  8. ISU World Junior Figure Skating Championships 2005 – Junior Ladies – Qualifying Group B (ang.). ISU. [dostęp 2019-03-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-08)].
  9. ISU World Junior Figure Skating Championships 2005 – Junior Ladies – Short Program (ang.). ISU. [dostęp 2019-03-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-08)].
  10. ISU World Junior Figure Skating Championships 2005 – Junior Ladies – Free Skating (ang.). ISU. [dostęp 2019-03-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-08)].
  11. ISU World Junior Figure Skating Championships 2005 – Junior Pairs – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-03-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-08)].
  12. ISU World Junior Figure Skating Championships 2005 – Junior Pairs – Short Program (ang.). ISU. [dostęp 2019-03-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-08)].
  13. ISU World Junior Figure Skating Championships 2005 – Junior Pairs – Free Skating (ang.). ISU. [dostęp 2019-03-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-08)].
  14. ISU World Junior Figure Skating Championships 2005 – Junior Ice Dance – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-03-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-08)].
  15. ISU World Junior Figure Skating Championships 2005 – Junior Ice Dance – Compulsory Dance (ang.). ISU. [dostęp 2019-03-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-08)].
  16. ISU World Junior Figure Skating Championships 2005 – Junior Ice Dance – Original Dance (ang.). ISU. [dostęp 2019-03-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-08)].
  17. ISU World Junior Figure Skating Championships 2005 – Junior Ice Dance – Free Dance (ang.). ISU. [dostęp 2019-03-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-08)].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]