Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Figurowym 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa świata juniorów w łyżwiarstwie figurowym
2009
2008 2010
ilustracja
Data 22 lutego – 1 marca 2009
Gospodarz Bułgarska Federacja Łyżwiarska
Miejscowość Bułgaria Sofia
Hala Winter Sports Palace
Organizator ISU
Liczba konkurencji 4
Liczba zawodników 203
Liczba reprezentacji 50
Zwycięzcy
Soliści Stany Zjednoczone Adam Rippon
Solistki Rosja Alona Leonowa
Pary sportowe Rosja Lubow Iluszeczkina
Rosja Nodari Maisuradzie
Pary taneczne Stany Zjednoczone Madison Chock
Stany Zjednoczone Greg Zuerlein

Mistrzostwa świata juniorów w łyżwiarstwie figurowym 2009 – zawody rangi mistrzowskiej w łyżwiarstwie figurowym w kategorii juniorów, które odbywały się od 22 lutego do 1 marca 2009 roku w hali Winter Sports Palace w Sofii.

Podczas zawodów rozgrywane były konkurencje solistów, solistek, par sportowych oraz par tanecznych. W mistrzostwach mogli wziąć udział zawodnicy, którzy na dzień 1 lipca 2008 ukończyli co najmniej 13, ale nie więcej niż 19 lat (21 lat w przypadku łyżwiarzy w parach sportowych i tanecznych). Tańcem obowiązkowym było Paso Doble.

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Reprezentacja Złoto Srebro Brąz Razem
1  Stany Zjednoczone 2 2 2 6
2  Rosja 2 1 2 5
3  Czechy 0 1 0 1

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Medaliści w konkurencji solistów, od lewej Michal Březina (CZE), Adam Rippon (USA), Artiom Grigorjew (RUS)
Poz. Zawodnik Reprezentacja Nota łączna[1] SP[2] FS[3]
1 Adam Rippon  Stany Zjednoczone 222,00 1 74,30 1 147,70
2 Michal Březina  Czechy 204,88 2 69,55 2 135,33
3 Artiom Grigorjew  Rosja 184,40 4 65,11 3 119,29
4 Dienis Tien  Kazachstan 183,77 5 64,80 4 118,97
5 Curran Oi  Stany Zjednoczone 182,89 3 69,40 7 113,49
6 Yang Chao  Chiny 177,86 7 62,25 6 115,61
7 Song Nan  Chiny 175,44 10 58,70 5 116,74
8 Elladj Balde  Kanada 170,76 8 60,63 8 110,13
9 Kevin Reynolds  Kanada 169,36 6 63,81 10 105,55
10 Ross Miner  Stany Zjednoczone 164,80 9 59,15 9 105,65
11 Mykoła Bondar  Ukraina 161,93 13 57,75 11 104,18
12 Yuzuru Hanyū  Japonia 161,77 11 58,18 13 103,59
13 Alexander Majorov  Szwecja 154,06 12 58,15 16 95,91
14 Denis Wieczorek  Niemcy 153,73 15 54,20 15 99,53
15 Florent Amodio  Francja 153,70 19 49,80 12 103,90
16 Stanisław Kowalow  Rosja 151,93 18 50,26 14 101,67
17 Peter Reitmayer  Słowacja 150,85 14 55,65 17 95,20
18 Mark Vaillant  Francja 145,90 16 52,59 20 93,31
19 Javier Raya  Hiszpania 144,19 17 50,50 19 93,69
20 Petr Coufal  Czechy 143,45 21 48,40 18 95,05
21 Ruben Errampalli  Włochy 133,03 24 45,93 21 87,10
22 Kim Min-seok  Korea Południowa 129,87 23 46,73 22 83,14
23 Viktor Romanenkov  Estonia 124,09 20 49,11 23 74,98
24 Matthew Precious  Australia 121,93 22 47,04 24 74,89
25 Pavel Petrov Savinov  Bułgaria 88,59 37 30,84 25 57,75
Nie awansowali do programu dowolnego
26 Sebastian Iwasaki  Polska NQ 25 45,20 NQ
27 Stephen Li-Chung Kuo  Chińskie Tajpej NQ 26 43,14 NQ
28 Ruben Blommaert  Belgia NQ 27 43,12 NQ
29 Matthew Parr  Wielka Brytania NQ 28 42,84 NQ
30 Bela Papp  Finlandia NQ 29 42,59 NQ
31 Engin Ali Artan  Turcja NQ 30 40,16 NQ
32 Sarkis Hairapetyan  Armenia NQ 31 39,18 NQ
33 Saulius Ambrulevičius  Litwa NQ 32 38,01 NQ
34 Dmitrij Kagirow  Białoruś NQ 33 37,98 NQ
35 Mario-Rafael Ionian  Austria NQ 34 37,74 NQ
36 Tomi Pulkkinen  Szwajcaria NQ 35 33,37 NQ
37 Zsolt Kosz  Rumunia NQ 36 33,24 NQ
38 Beka Shankulashvili  Gruzja NQ 38 30,74 NQ
39 Boyito Mulder  Holandia NQ 39 29,71 NQ
40 Ivor Mikolcevic  Chorwacja NQ 40 26,55 NQ
41 Cameron Hems  Nowa Zelandia NQ 41 25,91 NQ

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Medalistki w konkurencji solistek, od lewej Caroline Zhang (USA), Alona Leonowa (RUS), Ashley Wagner (USA)
Mistrzyni świata juniorów w konkurencji solistek Alona Leonowa (RUS)
Poz. Zawodniczka Reprezentacja Nota łączna[4] SP[5] FS[6]
1 Alona Leonowa  Rosja 157,18 3 55,50 2 101,68
2 Caroline Zhang  Stany Zjednoczone 154,67 10 47,64 1 107,03
3 Ashley Wagner  Stany Zjednoczone 153,57 2 57,50 3 96,07
4 Joshi Helgesson  Szwecja 139,89 4 55,14 6 84,75
5 Katrina Hacker  Stany Zjednoczone 139,68 5 51,06 4 88,62
6 Elene Gedewaniszwili  Gruzja 138,32 1 60,32 11 78,00
7 Sarah Hecken  Niemcy 135,83 9 48,14 5 87,69
8 Ivana Reitmayerová  Słowacja 129,40 6 48,34 8 81,06
9 Oksana Goziewa  Rosja 126,70 15 44,54 7 82,16
10 Isabel Drescher  Niemcy 126,65 8 48,16 10 78,49
11 Francesca Rio  Włochy 122,70 7 48,24 12 74,46
12 Maé Bérénice Méité  Francja 122,53 16 43,98 9 78,55
13 Diane Szmiett  Kanada 119,09 12 47,48 15 71,61
14 Miriam Ziegler  Austria 116,20 19 42,92 13 73,28
15 Svetlana Issakova  Estonia 115,14 18 43,38 14 71,76
16 Haruka Imai  Japonia 113,24 17 43,58 16 69,66
17 Chaochih Liu  Chińskie Tajpej 112,49 13 46,82 18 65,67
18 Geng Bingwa  Chiny 111,71 11 47,54 21 64,17
19 Ełeonora Wynnyczenko  Ukraina 110,66 20 42,42 17 68,24
20 Sonia Lafuente  Hiszpania 109,27 14 46,16 22 63,11
21 Kathryn Kang  Kanada 104,82 23 40,38 20 64,44
22 Kwak Min-jeong  Korea Południowa 103,69 24 38,94 19 64,75
23 Karly Robertson  Wielka Brytania 102,53 22 40,58 23 61,95
24 Katsiaryna Pachamowicz  Białoruś 88,50 21 41,18 25 47,32
25 Stefanie Pechlaner  Bułgaria 76,45 44 28,82 24 47,63
Nie awansowały do programu dowolnego
26 Mari Suzuki  Japonia NQ 25 38,50 NQ
27 Romy Bühler  Szwajcaria NQ 26 37,60 NQ
28 Manouk Gijsman  Holandia NQ 27 37,44 NQ
29 Karina Johnson  Dania NQ 28 37,26 NQ
30 Mimi Tanasorn Chindasook  Tajlandia NQ 29 37,02 NQ
31 Alexandra Rout  Nowa Zelandia NQ 30 36,56 NQ
32 Angelica Olsson  Szwecja NQ 31 36,50 NQ
33 Anne Line Gjersem  Norwegia NQ 32 34,30 NQ
34 Alexandria Riordan  Polska NQ 33 34,04 NQ
35 Beatrice Rozinskaite  Litwa NQ 34 33,38 NQ
36 Chelsea Rose Chiappa  Węgry NQ 35 33,26 NQ
37 Georgia Glastris  Grecja NQ 36 32,74 NQ
38 Matleena Laakso  Finlandia NQ 37 32,36 NQ
39 Jaimee Nobbs  Australia NQ 38 32,02 NQ
40 Zanna Pugaca  Łotwa NQ 39 31,28 NQ
41 Kristina Kostková  Czechy NQ 40 31,06 NQ
42 Reyna Hamui  Meksyk NQ 41 30,98 NQ
43 Mary Grace Baldo  Filipiny NQ 42 30,66 NQ
44 Sofia Bardakov  Izrael NQ 43 29,52 NQ
45 Noora Pitkänen  Finlandia NQ 45 28,22 NQ
46 Daša Grm  Słowenia NQ 46 28,14 NQ
47 Maria Dikanovic  Chorwacja NQ 47 27,08 NQ
48 Lydia Fuentes  Andora NQ 48 27,04 NQ
49 Laurie Lougsami  Belgia NQ 49 26,72 NQ
50 Armine Stambultsyan  Armenia NQ 50 26,50 NQ
51 Birce Atabey  Turcja NQ 51 24,14 NQ
52 Mila Petrovic  Serbia NQ 52 23,54 NQ
53 Naida Akšamija  Bośnia i Hercegowina NQ 53 20,08 NQ
54 Anja Chong  Singapur NQ 54 15,46 NQ

Pary sportowe[edytuj | edytuj kod]

Medaliści w parach sportowych, od lewej Martiuszewa / Rogonow (RUS), Iluszeczkina / Maisuradzie (RUS), Castelli / Shnapir (USA)
Poz. Zawodnicy Reprezentacja Nota łączna[7] SP[8] FS[9]
1 Lubow Iluszeczkina / Nodari Maisuradzie  Rosja 144,32 1 55,12 2 89,20
2 Anastasija Martiuszewa / Aleksiej Rogonow  Rosja 138,59 11 44,60 1 93,99
3 Marissa Castelli / Simon Shnapir  Stany Zjednoczone 137,47 2 49,10 4 88,37
4 Paige Lawrence / Rudi Swiegers  Kanada 137,07 4 48,64 3 88,43
5 Jekatierina Szeriemietjewa / Michaił Kuzniecow  Rosja 134,80 3 48,84 5 85,96
6 Maddison Bird / Raymond Schultz  Kanada 127,63 6 46,60 6 81,03
7 Narumi Takahashi / Mervin Tran  Japonia 126,64 8 45,98 7 80,66
8 Zhang Yue / Wang Lei  Chiny 125,30 7 45,98 8 79,32
9 Brynn Carman / Chris Knierim  Stany Zjednoczone 124,93 9 45,94 9 78,99
10 Anaïs Morand / Antoine Dorsaz  Szwajcaria 123,60 5 47,28 10 76,32
11 Cheng Duo / Gao Yu  Chiny 119,73 10 44,94 11 74,79
12 Maria Sergejeva / Ilja Glebov  Estonia 116,38 12 44,36 12 72,02
13 Krystyna Klimczak / Janusz Karweta  Polska 107,81 14 40,58 13 67,23
14 Camille Foucher / Bruno Massot  Francja 104,26 13 40,98 15 63,28
15 Carolina Gillespie / Daniel Aggiano  Włochy 101,43 15 37,94 14 63,49
16 Gabriela Čermanová / Martin Hanulák  Słowacja 101,08 16 37,92 16 63,16
17 Alexandra Herbríková / Lukáš Ovčáček  Czechy 98,26 17 37,40 17 60,86
18 Marylie Jorg / Benjamin Koenderink  Holandia 97,63 18 37,04 18 60,59
19 Rie Aoi / Wen Xiong Guo  Hongkong 91,28 20 33,66 19 57,62
20 Anna Chnyczenkowa / Siergiej Kulbach  Ukraina 87,81 19 34,24 20 53,57
Nie awansowali do programu dowolnego
21 Tameron Drake / Edward Alton  Wielka Brytania NQ 21 30,82 NQ

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Medaliści w parach tanecznych, od lewej Shibutani / Shibutani (USA), Chock / Zuerlein (USA), Riazanowa / Guerreiro (RUS)
Poz. Zawodnicy Reprezentacja Nota łączna[10] CD[11] OD[12] FD[13]
1 Madison Chock / Greg Zuerlein  Stany Zjednoczone 172,55 1 33,15 1 57,29 1 82,11
2 Maia Shibutani / Alex Shibutani  Stany Zjednoczone 162,15 5 29,71 4 52,10 2 80,34
3 Jekatierina Riazanowa / Jonathan Guerreiro  Rosja 161,80 7 29,02 2 53,80 3 78,98
4 Madison Hubbell / Keiffer Hubbell  Stany Zjednoczone 161,34 2 31,39 3 53,44 4 76,51
5 Kharis Ralph / Asher Hill  Kanada 152,76 4 30,09 6 49,58 5 73,09
6 Jekatierina Puszkasz / Dmitrij Kisielow  Rosja 150,21 3 30,44 5 50,30 9 69,47
7 Karen Routhier / Eric Saucke-Lacelle  Kanada 149,50 6 29,24 8 48,06 6 72,20
8 Lucie Myslivečková / Matěj Novák  Czechy 146,04 11 27,80 7 49,18 10 69,06
9 Lorenza Alessandrini / Simone Vaturi  Włochy 145,61 10 27,81 9 47,67 8 70,13
10 Terra Findlay / Benoît Richaud  Francja 145,17 13 26,82 10 47,11 7 71,24
11 Marina Antipowa / Artiom Kudaszew  Rosja 138,86 8 28,57 13 45,00 12 65,29
12 Tarrah Harvey / Keith Gagnon  Kanada 138,38 12 27,53 12 45,33 11 65,52
13 Alisa Agafonova / Dmytro Duń  Ukraina 134,86 9 27,92 11 45,55 14 61,39
14 Guan Xueting / Wang Meng  Chiny 124,32 15 25,37 25 36,16 13 62,79
15 Nikki Georgiadis / Graham Hockley  Grecja 121,32 18 23,21 16 39,52 15 58,59
16 Sonja Pauli / Tobias Eisenbauer  Austria 121,07 17 24,52 18 38,81 17 57,74
17 Nikola Višňová / Lukáš Csolley  Słowacja 121,03 20 22,76 15 40,16 16 58,11
18 Genevieve Deutch / Evan Roberts  Wielka Brytania 120,97 14 26,37 14 41,69 22 52,91
19 Charlene Guignard / Guillaume Paulmier  Francja 119,88 16 24,56 19 38,22 18 57,10
20 Paola Amati / Marco Fabbri  Włochy 115,66 21 22,61 23 37,38 20 55,67
21 Dora Turoczi / Balazs Major  Węgry 115,16 24 22,23 24 37,17 19 55,76
22 Dominique Dieck / Michael Zenkner  Niemcy 114,29 22 22,48 21 37,65 21 54,16
23 Anastasia Galyeta / Ołeksij Szumski  Ukraina 113,04 19 23,12 17 39,17 23 50,75
24 Oksana Klimova / Sasha Palomäki  Finlandia 111,22 23 22,44 20 38,08 24 50,70
25 Lora Semova / Dimitar Lichev  Bułgaria 99,11 29 20,29 29 31,28 25 47,54
Nie awansowali do tańca dowolnego
26 Lesia Valadzenkava / Vitali Vakunov  Białoruś 57,95 28 20,36 22 37,59 NQ
27 Justyna Plutowska / Dawid Pietrzyński  Polska 56,44 25 21,86 26 34,58 NQ
28 Ramona Elsener / Florian Roost  Szwajcaria 54,41 30 19,91 27 34,50 NQ
29 Kristina Kiudmaa / Aleksei Trohlev  Estonia 53,47 27 20,45 28 33,02 NQ
30 Alissandra Aronow / Aleksandr Pirogov  Litwa 52,72 26 21,80 30 30,92 NQ
Nie awansowali do tańca oryginalnego
31 Ariana Weintraub / Avidan Brown  Izrael NQ 31 19,87 NQ
32 Sara Hurtado / Adria Diaz  Hiszpania NQ 32 19,86 NQ
33 Maria Popkova / Viktor Kovalenko  Uzbekistan NQ 33 19,77 NQ

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. ISU World Junior Figure Skating Championships 2009 – Junior Men – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-06-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-10-28)].
  2. ISU World Junior Figure Skating Championships 2009 – Junior Men – Short Program (ang.). ISU. [dostęp 2019-06-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-10-28)].
  3. ISU World Junior Figure Skating Championships 2009 – Junior Men – Free Skating (ang.). ISU. [dostęp 2019-06-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-10-28)].
  4. ISU World Junior Figure Skating Championships 2009 – Junior Ladies – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-06-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-07-28)].
  5. ISU World Junior Figure Skating Championships 2009 – Junior Ladies – Short Program (ang.). ISU. [dostęp 2019-06-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-07-28)].
  6. ISU World Junior Figure Skating Championships 2009 – Junior Ladies – Free Skating (ang.). ISU. [dostęp 2019-06-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-07-28)].
  7. ISU World Junior Figure Skating Championships 2009 – Junior Pairs – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-06-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-07-28)].
  8. ISU World Junior Figure Skating Championships 2009 – Junior Pairs – Short Program (ang.). ISU. [dostęp 2019-06-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-07-28)].
  9. ISU World Junior Figure Skating Championships 2009 – Junior Pairs – Free Skating (ang.). ISU. [dostęp 2019-06-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-07-28)].
  10. ISU World Junior Figure Skating Championships 2009 – Junior Ice Dance – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-06-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-12-15)].
  11. ISU World Junior Figure Skating Championships 2009 – Junior Ice Dance – Compulsory Dance (ang.). ISU. [dostęp 2019-06-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-07-28)].
  12. ISU World Junior Figure Skating Championships 2009 – Junior Ice Dance – Original Dance (ang.). ISU. [dostęp 2019-06-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-07-26)].
  13. ISU World Junior Figure Skating Championships 2009 – Junior Ice Dance – Free Dance (ang.). ISU. [dostęp 2019-06-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-07-28)].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]