Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Figurowym 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa świata juniorów w łyżwiarstwie figurowym
2010
2009 2011
Ilustracja
Brązowi medaliści mistrzostw świata juniorów w parach tanecznych Ksienija Mońko i Kiriłł Chalawin z Rosji
Data 9–13 marca 2010
Gospodarz Holenderska Federacja Łyżwiarska
Miejscowość Holandia Haga
Hala The Uithof
Organizator ISU
Liczba konkurencji 4
Liczba zawodników 209
Zwycięzcy
Soliści Japonia Yuzuru Hanyū
Solistki Japonia Kanako Murakami
Pary sportowe Chińska Republika Ludowa Sui Wenjing
Chińska Republika Ludowa Han Cong
Pary taneczne Rosja Jelena Iljinych
Rosja Nikita Kacałapow

Mistrzostwa świata juniorów w łyżwiarstwie figurowym 2010 – zawody rangi mistrzowskiej w łyżwiarstwie figurowym w kategorii juniorów, które odbywały się od 9 do 13 marca 2010 roku w hali The Uithof w Hadze.

Podczas zawodów rozgrywane były konkurencje solistów, solistek, par sportowych oraz par tanecznych. W mistrzostwach mogli wziąć udział zawodnicy, którzy na dzień 1 lipca 2009 ukończyli co najmniej 13, ale nie więcej niż 19 lat (21 lat w przypadku łyżwiarzy w parach sportowych i tanecznych).

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Reprezentacja Złoto Srebro Brąz Razem
1  Japonia 2 1 0 3
2  Chiny 1 1 0 2
3  Rosja 1 0 4 5
4  Kanada 0 1 0 1
 Stany Zjednoczone 0 1 0 1

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Medaliści w konkurencji solistów, od lewej Song Nan (CHN), Yuzuru Hanyū (JPN), Artur Gaczinski (RUS)
Mistrz świata juniorów w konkurencji solistów Yuzuru Hanyū (JPN)
Keegan Messing (USA) – 4. miejsce
Poz. Zawodnik Reprezentacja Nota łączna[1] SP[2] FS[3]
1 Yuzuru Hanyū  Japonia 216,10 3 68,75 1 147,35
2 Song Nan  Chiny 205,25 5 67,97 2 137,28
3 Artur Gaczinski  Rosja 199,19 6 65,20 3 133,99
4 Keegan Messing  Stany Zjednoczone 197,03 2 68,90 4 128,13
5 Grant Hochstein  Stany Zjednoczone 194,30 1 71,35 7 122,95
6 Andrei Rogozine  Kanada 179,81 13 56,07 6 123,74
7 Artur Dmitrijew Jr.  Rosja 177,78 15 53,90 5 123,88
8 Alexander Majorov  Szwecja 177,01 7 64,15 8 112,86
9 Dienis Tien  Kazachstan 171,86 4 68,40 15 103,46
10 Armin Mahbanoozadeh  Stany Zjednoczone 168,69 8 62,30 12 106,39
11 Abzał Rakymgalijew  Kazachstan 167,88 10 58,40 11 109,48
12 Javier Raya  Hiszpania 164,41 9 60,45 14 103,96
13 Morgan Ciprès  Francja 162,01 16 52,20 10 109,81
14 Liu Jiaxing  Chiny 161,50 17 50,95 9 110,55
15 Jorik Hendrickx  Belgia 159,67 14 54,20 13 105,47
16 Daniel Dotzauer  Niemcy 154,83 11 57,00 17 97,83
17 Zang Wenbo  Chiny 148,99 20 49,60 16 99,39
18 Sebastian Iwasaki  Polska 142,39 21 49,60 18 92,79
19 Kevin Alves  Brazylia 141,44 18 50,38 19 91,06
20 Ronald Lam  Kanada 141,31 12 56,57 22 84,74
21 Petr Coufal  Czechy 138,11 23 47,60 20 90,51
22 Stephen Li-Chung Kuo  Chińskie Tajpej 136,27 19 50,04 21 86,23
23 Petr Bidař  Czechy 131,30 24 47,50 23 83,80
24 Bela Papp  Finlandia 128,78 22 49,17 24 79,61
Nie awansowali do programu dowolnego
25 Kim Min-seok  Korea Południowa NQ 25 47,38 NQ
26 Viktor Romanenkov  Estonia NQ 26 47,25 NQ
27 Saverio Giacomelli  Włochy NQ 27 46,37 NQ
28 Mario-Rafael Ionian  Austria NQ 28 46,23 NQ
29 Stanisław Percow  Ukraina NQ 29 46,10 NQ
30 Stephane Walker  Szwajcaria NQ 30 43,25 NQ
31 Jakub Strobl  Słowacja NQ 31 43,10 NQ
32 Saulius Ambrulevičius  Litwa NQ 32 42,10 NQ
33 Matthew Precious  Australia NQ 33 39,25 NQ
34 Slavik Hayrapetyan  Armenia NQ 34 38,50 NQ
35 Michaił Karaliuk  Białoruś NQ 35 37,15 NQ
36 Zsolt Kosz  Rumunia NQ 36 35,28 NQ
37 Kristóf Forgó  Węgry NQ 37 34,96 NQ
38 Girts Jekabsons  Łotwa NQ 38 33,24 NQ
39 Harry Mattick  Wielka Brytania NQ 39 31,67 NQ
40 Manol Atanassov  Bułgaria NQ 40 31,27 NQ
41 Vivian John Parnell-Murphy  Irlandia NQ 41 30,57 NQ
42 Berk Akalin  Turcja NQ 42 29,56 NQ
43 Hau Jin Lee  Hongkong NQ 43 29,13 NQ
44 Ivor Mikolcevic  Chorwacja NQ 44 29,09 NQ
45 Boyito Mulder  Holandia NQ 45 27,92 NQ
46 Amel Burekovic  Bośnia i Hercegowina NQ 46 14,36 NQ

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Medalistki w konkurencji solistek, od lewej Zawadzki (USA), Murakami (JPN), Agafonowa (RUS)
Mistrzyni świata juniorów wśród solistek Kanako Murakami (JPN)
Kanako Murakami (JPN) w czasie występu
Wicemistrzyni świata juniorów Agnes Zawadzki (USA)
Brązowa medalistka w konkurencji solistek Polina Agafonowa (RUS)
Poz. Zawodniczka Reprezentacja Nota łączna[4] SP[5] FS[6]
1 Kanako Murakami  Japonia 165,47 2 59,00 1 106,47
2 Agnes Zawadzki  Stany Zjednoczone 156,79 8 50,98 2 105,81
3 Polina Agafonowa  Rosja 154,27 3 56,28 4 97,99
4 Polina Szelepień  Rosja 151,65 7 51,42 3 100,23
5 Anna Owczarowa  Rosja 147,52 1 59,80 8 87,72
6 Kate Charbonneau  Kanada 147,46 4 53,80 7 93,66
7 Kiri Baga  Stany Zjednoczone 146,98 5 52,28 5 94,70
8 Christina Gao  Stany Zjednoczone 143,86 9 49,34 6 94,52
9 Joshi Helgesson  Szwecja 138,13 6 52,10 9 86,03
10 Julia Pfrengle  Niemcy 133,05 11 47,84 10 85,21
11 Léna Marrocco  Francja 127,62 10 49,10 12 78,52
12 Svetlana Issakova  Estonia 124,10 17 44,48 11 79,62
13 Romy Bühler  Szwajcaria 121,94 15 45,24 13 76,70
14 Sila Saygi  Turcja 118,28 13 45,92 15 72,36
15 Beata Papp  Finlandia 117,32 20 43,66 14 73,66
16 Karina Johnson  Dania 115,17 18 43,94 16 71,23
17 Angelica Olsson  Szwecja 114,44 12 46,76 19 67,68
18 Isabel Drescher  Niemcy 111,95 21 43,12 17 68,83
19 Zhu Qiuying  Chiny 110,55 24 42,48 18 68,07
20 Francesca Rio  Włochy 107,12 16 44,64 20 62,48
21 Alina Milewska  Ukraina 105,02 14 45,36 22 59,66
22 Ira Vannut  Belgia 103,68 23 43,00 21 60,68
23 Manouk Gijsman  Holandia 103,14 19 43,70 23 59,44
24 Alina Fjodorova  Łotwa 102,18 22 43,04 24 59,14
Nie awansowały do programu dowolnego
25 Kristina Kostková  Czechy NQ 25 41,88 NQ
26 Anne Line Gjersem  Norwegia NQ 26 41,48 NQ
27 Nika Cerič  Słowenia NQ 27 39,92 NQ
28 Georgia Glastris  Grecja NQ 28 39,62 NQ
29 Mimi Tanasorn Chindasook  Tajlandia NQ 29 39,04 NQ
30 Karolína Sýkorová  Słowacja NQ 30 38,70 NQ
31 Alexandra Kunová  Słowacja NQ 31 38,62 NQ
32 Daniela Stoeva  Bułgaria NQ 32 38,60 NQ
33 Melinda Wang  Chińskie Tajpej NQ 33 37,94 NQ
34 Rimgailė Meškaitė  Litwa NQ 34 37,86 NQ
35 Ariana Tarrado Ribes  Andora NQ 35 36,60 NQ
36 Zhaira Costiniano  Filipiny NQ 36 36,56 NQ
37 Kim Hae-lin  Korea Południowa NQ 37 36,26 NQ
38 Charlotte Robbins  Wielka Brytania NQ 38 33,56 NQ
39 Sabina Paquier  Rumunia NQ 39 32,56 NQ
40 Sofia Bardakov  Izrael NQ 40 31,72 NQ
41 Isadora Williams  Brazylia NQ 41 31,12 NQ
42 Victoria Hübler  Austria NQ 42 30,90 NQ
43 Kristina Prilepko  Kazachstan NQ 43 30,68 NQ
44 Mila Petrovic  Serbia NQ 44 29,30 NQ
45 Fanni Forgó  Węgry NQ 45 29,16 NQ
46 Brittany Lau  Singapur NQ 46 28,92 NQ
47 Jaimee Nobbs  Australia NQ 47 28,12 NQ
48 Celia Robledo  Hiszpania NQ 48 26,90 NQ
49 Nadia Geldenhuys  Południowa Afryka NQ 49 25,98 NQ
50 Tze Ching Lww  Hongkong NQ 50 24,88 NQ
51 Franka Vugec  Chorwacja NQ 51 24,82 NQ
52 Ani Lominadze  Gruzja NQ 52 21,84 NQ
53 Priscila Alavez  Meksyk NQ 53 21,34 NQ
54 Nino Abashidze  Gruzja NQ 54 18,98 NQ
55 Naida Akšamija  Bośnia i Hercegowina NQ 55 16,26 NQ

Pary sportowe[edytuj | edytuj kod]

Medaliści w parach sportowych, od lewej Takahashi / Tran (JPN), Sui / Han (CHN), Stołbowa / Klimow (RUS)
Stołbowa / Klimow (RUS) w czasie występu
Poz. Zawodnicy Reprezentacja Nota łączna[7] SP[8] FS[9]
1 Sui Wenjing / Han Cong  Chiny 170,71 1 60,94 1 109,77
2 Narumi Takahashi / Mervin Tran  Japonia 157,23 2 59,54 2 97,69
3 Ksienija Stołbowa / Fiodor Klimow  Rosja 145,35 3 54,26 3 91,09
4 Tatjana Nowik / Michaił Kuzniecow  Rosja 139,63 5 49,38 5 90,25
5 Britney Simpson / Nathan Miller  Stany Zjednoczone 138,00 4 52,50 6 85,50
6 Zhang Yue / Wang Lei  Chiny 135,86 11 44,90 4 90,96
7 Brittany Jones / Kurtis Gaskell  Kanada 133,41 7 48,12 7 85,29
8 Yu Xiaoyu / Jin Yang DSQ1  Chiny 129,48 8 47,90 9 81,58
8 Margaret Purdy / Michael Marinaro  Kanada 129,29 10 45,24 8 84,05
9 Felicia Zhang / Taylor Toth  Stany Zjednoczone 128,01 6 48,50 9 79,51
10 Kaleigh Hole / Adam Johnson  Kanada 119,68 8 47,04 12 72,64
11 Anna Siłajewa / Artur Minczuk  Rosja 117,96 9 46,62 14 71,34
12 Juliana Gurdhzi / Alexander Voeller  Niemcy 116,72 15 39,52 10 77,20
13 Brynn Carman / AJ Reiss  Stany Zjednoczone 115,90 12 44,48 13 71,42
14 Klára Kadlecová / Petr Bidař  Czechy 115,07 13 42,18 11 72,89
15 Anna Chnyczenkowa / Márk Magyar  Węgry 96,00 14 40,40 15 55,60
Nie awansowali do programu dowolnego
16 Natalja Zabijako / Siergiej Muhhin  Estonia NQ 16 35,90 NQ
17 Anastasija Lewszyna / Jakub Tyc  Polska NQ 17 35,80 NQ
18 Rie Aoi / Wen Xiong Guo  Hongkong NQ 18 32,42 NQ
19 Catherine Clement / James Hunt  Wielka Brytania NQ 19 31,80 NQ
20 Stina Martini / Severin Kiefer  Austria NQ 20 31,54 NQ

1 Później okazało się, że Chiny nie powinny wystawić trzech par sportowych, dlatego najniżej sklasyfikowana para została zdyskwalifikowana[10].

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Medaliści w parach tanecznych, od lewej Paul / Islam (CAN), Iljinych / Kacałapow (RUS), Mońko / Chalawin (RUS)
Mistrzowie świata juniorów w parach tanecznych Jelena Iljinych / Nikita Kacałapow (RUS)
Wicemistrzowie świata juniorów w parach tanecznych Alexandra Paul / Mitchell Islam (CAN)
Justyna Plutowska / Dawid Pietrzyński (POL) – 20. miejsce

Tańcem obowiązkowym był Westminster Waltz.

Poz. Zawodnicy Reprezentacja Nota łączna[11] CD[12] OD[13] FD[14]
1 Jelena Iljinych / Nikita Kacałapow  Rosja 188,28 1 37,52 1 59,94 1 90,82
2 Alexandra Paul / Mitchell Islam  Kanada 172,37 5 33,32 2 55,90 2 83,15
3 Ksienija Mońko / Kiriłł Chalawin  Rosja 168,81 4 34,17 3 53,55 5 81,09
4 Maia Shibutani / Alex Shibutani  Stany Zjednoczone 168,35 2 34,27 4 52,67 4 81,41
5 Lorenza Alessandrini / Simone Vaturi  Włochy 167,84 6 32,35 5 52,62 3 82,87
6 Jekatierina Puszkasz / Jonathan Guerreiro  Rosja 162,16 3 34,20 6 48,60 6 79,36
7 Rachel Tibbetts / Colin Brubaker  Stany Zjednoczone 153,50 7 31,89 7 48,17 7 73,44
8 Anastasija Gałjeta / Ołeksij Szumskij  Ukraina 146,96 8 29,14 8 46,30 8 71,52
9 Piper Gilles / Zachary Donohue  Stany Zjednoczone 141,30 11 27,83 9 45,78 12 67,69
10 Geraldine Bott / Neil Brown  Francja 140,65 12 27,78 10 43,45 10 69,42
11 Stefanie Frohberg / Tim Giesen  Niemcy 139,51 9 28,56 15 41,76 11 69,19
12 Dóra Turóczi / Balázs Major  Węgry 139,29 16 27,20 12 42,46 9 69,63
13 Olivia Nicole Martins / Alvin Chau  Kanada 135,63 13 27,68 14 41,96 13 65,99
14 Gabriela Kubova / Dmitri Kiselev  Czechy 133,48 15 27,38 13 42,13 14 63,97
15 Charlotte Aiken / Josh Whidborne  Wielka Brytania 132,24 10 28,29 11 42,51 17 61,44
16 Sara Hurtado / Adria Diaz  Hiszpania 128,44 17 27,04 21 39,27 15 62,13
17 Katelyn Good / Nikolaj Sorensen  Dania 128,41 20 25,29 16 41,48 16 61,64
18 Oksana Klimova / Sasha Palomäki  Finlandia 127,82 14 27,67 22 39,07 18 61,08
19 Nikola Višňová / Lukáš Csolley  Słowacja 126,23 21 25,26 17 41,20 19 59,77
20 Justyna Plutowska / Dawid Pietrzyński  Polska 109,40 18 25,76 18 40,52 20 43,12
Nie awansowali do tańca dowolnego
21 Sonja Pauli / Tobias Eisenbauer  Austria 64,39 24 24,48 19 39,91 NQ
22 Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron  Francja 63,28 28 23,61 20 39,67 NQ
23 Abby Carswell / Andrew Doleman  Kanada 63,16 23 24,56 23 38,60 NQ
24 Marija Popkowa / Wiktor Kowalienko  Uzbekistan 62,79 19 25,74 25 37,05 NQ
25 Yiyi Zhang / Nan Wu  Chiny 61,91 26 24,03 24 37,88 NQ
26 Karolína Procházková / Michal Češka  Czechy 61,15 25 24,22 26 36,93 NQ
27 Ramona Elsener / Florian Roost  Szwajcaria 60,68 27 23,79 27 36,89 NQ
28 Irina Shtork / Taavi Rand  Estonia 60,18 22 25,24 28 34,94 NQ
29 Lesia Waladzienkawa / Witalij Wachunow  Białoruś 52,89 29 22,22 29 30,67 NQ
WD Ioana Harmony Risca / Chase Andrews Brogan  Rumunia DNF 30 22,17 DNF
Nie awansowali do tańca oryginalnego
31 Sofia Sforza / Francesco Fioretti  Włochy NQ 31 22,00 NQ
32 Kristina Tremasova / Dimitar Lichev  Bułgaria NQ 32 21,28 NQ
33 Ksenia Pecherkina / Aleksander Jakushin  Łotwa NQ 33 20,72 NQ
34 Ayesha Yigit / Shane Speden  Nowa Zelandia NQ 34 17,74 NQ

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. ISU World Junior Figure Skating Championships 2010 – Junior Men – Result (ang.). ISU. [dostęp 2020-01-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-01-13)].
  2. ISU World Junior Figure Skating Championships 2010 – Junior Men – Short Program (ang.). ISU. [dostęp 2020-01-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-01-11)].
  3. ISU World Junior Figure Skating Championships 2010 – Junior Men – Free Skating (ang.). ISU. [dostęp 2020-01-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-01-11)].
  4. ISU World Junior Figure Skating Championships 2010 – Junior Ladies – Result (ang.). ISU. [dostęp 2020-01-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
  5. ISU World Junior Figure Skating Championships 2010 – Junior Ladies – Short Program (ang.). ISU. [dostęp 2020-01-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-01-12)].
  6. ISU World Junior Figure Skating Championships 2010 – Junior Ladies – Free Skating (ang.). ISU. [dostęp 2020-01-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-07-28)].
  7. ISU World Junior Figure Skating Championships 2010 – Junior Pairs – Result (ang.). ISU. [dostęp 2020-01-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-01-13)].
  8. ISU World Junior Figure Skating Championships 2010 – Junior Pairs – Short Program (ang.). ISU. [dostęp 2020-01-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-01-13)].
  9. ISU World Junior Figure Skating Championships 2010 – Junior Pairs – Free Skating (ang.). ISU. [dostęp 2020-01-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-01-12)].
  10. Illegal Third Chinese Pair Team Allowed to Compete at Junior Worlds (ang.). iceskatingintnl.com. [dostęp 2020-01-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-03-23)].
  11. ISU World Junior Figure Skating Championships 2010 – Junior Ice Dance – Result (ang.). ISU. [dostęp 2020-01-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-01)].
  12. ISU World Junior Figure Skating Championships 2010 – Junior Ice Dance – Compulsory Dance (ang.). ISU. [dostęp 2020-01-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-01-13)].
  13. ISU World Junior Figure Skating Championships 2010 – Junior Ice Dance – Original Dance (ang.). ISU. [dostęp 2020-01-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-01-13)].
  14. ISU World Junior Figure Skating Championships 2010 – Junior Ice Dance – Free Dance (ang.). ISU. [dostęp 2020-01-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-01-12)].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]