Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Figurowym 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa świata juniorów w łyżwiarstwie figurowym
2012
2011 2013
Ilustracja
Zdobywcy 13. miejsca wśród par sportowych Magdalena Klatka i Radosław Chruściński (POL)
Data 27 lutego – 4 marca 2012
Gospodarz Białoruska Unia Łyżwiarska
Miejscowość Białoruś Mińsk
Hala Mińsk Arena
Organizator ISU
Liczba konkurencji 4
Liczba zawodników 206
Liczba reprezentacji 52
Zwycięzcy
Soliści Chińska Republika Ludowa Yan Han
Solistki Rosja Julija Lipnicka
Pary sportowe Chińska Republika Ludowa Sui Wenjing
Chińska Republika Ludowa Han Cong
Pary taneczne Rosja Wiktorija Sinicyna
Rosja Rusłan Żyganszyn

Mistrzostwa świata juniorów w łyżwiarstwie figurowym 2012 – zawody rangi mistrzowskiej w łyżwiarstwie figurowym w kategorii juniorów, które odbywały się od 27 lutego do 4 marca 2012 w hali Mińsk Arena w Mińsku. Podczas zawodów rozgrywano konkurencje solistów, solistek, par sportowych oraz par tanecznych.

W konkurencji solistów zwyciężył Chińczyk Yan Han, zaś w konkurencji solistek Rosjanka Julija Lipnicka. Wśród par sportowych trzeci tytuł mistrzów świata juniorów zdobyli Chińczycy Sui Wenjing i Han Cong, zaś w parach tanecznych triumfowali Rosjanie Wiktorija Sinicyna i Rusłan Żyganszyn.

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

W zawodach mogli wziąć udział zawodnicy, którzy przed dniem 1 lipca 2011 roku ukończyli 13 rok życia (tj. urodzili się do 30 czerwca 1999 roku), ale nie mieli więcej niż 19 lat (21 lat w przypadku łyżwiarzy w parach sportowych i tanecznych). Liczba dopuszczonych do startu zawodników z poszczególnych krajów jest uzależniona od miejsc, jakie reprezentanci zdobyli na ubiegłorocznych mistrzostwach.

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Reprezentacja Złoto Srebro Brąz Razem
1  Rosja 2 1 2 5
2  Chiny 2 1 0 3
3  Stany Zjednoczone 0 2 2 4

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Medaliści w konkurencji solistów, od lewej Joshua Farris (USA), Yan Han (CHN), Jason Brown (USA)
10. miejsce wśród solistów Shōma Uno (JPN)
13. miejsce Nam Nguyen (CAN)
Poz. Zawodnik Reprezentacja Nota łączna[1] PR[2] SP[3] FS[4]
1 Yan Han  Chiny 222,45 2 74,88 1 147,57
2 Joshua Farris  Stany Zjednoczone 221,97 1 75,43 2 146,54
3 Jason Brown  Stany Zjednoczone 214,90 4 70,20 3 144,70
4 Dienis Tien  Kazachstan 208,20 3 73,78 4 134,42
5 Żan Busz  Rosja 196,06 5 65,21 6 130,85
6 Zhang He  Chiny 193,97 6 64,63 7 129,34
7 Keiji Tanaka  Japonia 189,86 11 57,70 5 132,16
8 Liam Firus  Kanada 189,06 7 62,10 8 126,96
9 Ryuju Hino  Japonia 181,34 14 56,59 9 124,75
10 Shōma Uno  Japonia 175,92 10 57,71 10 118,21
11 Martin Rappe  Niemcy 171,38 5 106,93 12 57,13 12 114,25
12 Timothy Dolensky  Stany Zjednoczone 169,94 9 57,73 13 112,21
13 Nam Nguyen  Kanada 168,20 1 116,33 18 51,13 11 117,07
14 Artur Dmitrijew Jr.  Rosja 166,96 8 59,36 15 107,60
15 Michael Christian Martinez  Filipiny 165,10 3 109,42 16 55,32 14 109,78
16 Luiz Manella  Brazylia 162,53 4 107,41 17 55,07 16 107,46
17 Petr Coufal  Czechy 161,10 13 56,74 17 104,36
18 Lee June-hyoung  Korea Południowa 158,93 2 110,48 15 55,74 18 103,19
19 Harry Mattick  Wielka Brytania 146,78 6 105,17 23 48,24 19 98,54
20 Maurizio Zandron  Włochy 143,95 7 101,47 19 50,79 21 93,16
21 Matthias Versluis  Finlandia 143,20 8 97,05 20 49,96 20 93,74
22 Brendan Kerry  Australia 131,40 10 89,76 22 48,83 22 82,57
23 Chih-I Tsao  Chińskie Tajpej 129,24 12 85,15 21 49,18 23 80,06
24 Marcus Björk  Szwecja 123,33 24 46,83 24 76,50
Nie awansowali do programu dowolnego
25 Jakiw Hodoroża  Ukraina NQ 25 44,17 NQ
26 Slavik Hayrapetyan  Armenia NQ 11 88,31 26 43,93 NQ
27 Carlo Röthlisberger  Szwajcaria NQ 14 79,93 27 42,24 NQ
28 Kamil Dymowski  Polska NQ 13 84,89 28 39,43 NQ
29 Daniel Albert Naurits  Estonia NQ 29 37,03 NQ
30 Pawieł Ignatienko  Białoruś NQ 9 92,05 30 36,97 NQ
Nie awansowali do programu krótkiego
31 Víctor Bustamante  Hiszpania NQ 15 78,33 NQ
32 Osman Akgün  Turcja NQ 16 77,76 NQ
33 Florian Gostelie  Holandia NQ 17 69,25 NQ
34 Suchet Kongchim  Tajlandia NQ 18 67,31 NQ
35 Arturas Ganzela  Litwa NQ 19 61,54 NQ
36 Julian Zhi Jie Yee  Malezja NQ 20 61,26 NQ
37 Armen Agaian  Gruzja NQ 21 59,73 NQ
38 Zsolt Kosz  Rumunia NQ 22 57,06 NQ
39 Wayne Wing Yin Chung  Hongkong NQ 23 54,38 NQ
40 Bernhard Pauli  Austria NQ 24 54,15 NQ
WD Kristóf Forgó  Węgry DNS

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Medalistki w konkurencji solistek, od lewej Gracie Gold (USA), Julija Lipnicka (RUS), Adelina Sotnikowa (RUS)
4. miejsce w konkurencji solistek Satoko Miyahara (JPN)
10. miejsce Kaetlyn Osmond (CAN)
13. miejsce Vanessa Lam (USA)
Poz. Zawodniczka Reprezentacja Nota łączna[5] PR[6] SP[7] FS[8]
1 Julija Lipnicka  Rosja 187,05 1 63,09 1 123,96
2 Gracie Gold  Stany Zjednoczone 171,85 2 58,00 2 113,85
3 Adelina Sotnikowa  Rosja 168,45 3 56,57 3 111,88
4 Satoko Miyahara  Japonia 157,78 4 52,97 6 104,81
5 Li Zijun  Chiny 157,31 6 51,74 5 105,57
6 Polina Szelepień  Rosja 156,02 12 47,99 4 108,03
7 Christina Gao  Stany Zjednoczone 151,09 5 52,66 7 98,43
8 Kim Hae-jin  Korea Południowa 149,71 3 93,97 7 51,56 8 98,15
9 Joshi Helgesson  Szwecja 147,88 6 80,36 8 50,74 9 97,14
10 Kaetlyn Osmond  Kanada 146,25 1 97,36 9 50,15 10 96,10
11 Zhao Ziquan  Chiny 143,19 2 94,53 10 49,22 11 94,70
12 Miu Sato  Japonia 141,20 13 46,50 12 94,70
13 Vanessa Lam  Stany Zjednoczone 138,94 11 48,82 13 90,12
14 Gerli Liinamäe  Estonia 125,20 17 44,54 14 80,66
15 Monika Simančíková  Słowacja 124,36 16 45,10 15 79,26
16 Isadora Williams  Brazylia 123,93 12 71,30 14 46,22 18 77,71
17 Patricia Gleščič  Słowenia 122,39 7 79,69 15 45,35 19 77,04
18 Carol Bressanutti  Włochy 119,40 20 41,59 17 77,81
19 Juulia Turkkila  Finlandia 119,21 22 41,03 16 78,18
20 Risa Shoji  Japonia 113,08 18 43,13 22 69,95
21 Alina Fjodorova  Łotwa 112,99 11 71,52 19 42,49 21 70,50
22 Jelizawieta Ukołowa  Czechy 110,97 4 82,09 24 39,61 20 71,36
23 Tina Stürzinger  Szwajcaria 108,29 21 41,39 23 66,90
24 Sabrina Schulz  Austria 104,53 23 39,93 24 64,60
Nie awansowały do programu dowolnego
25 Anine Rabe  Norwegia NQ 9 75,26 25 39,58 NQ
26 Anita Madsen  Dania NQ 8 76,70 26 39,44 NQ
27 Lenaelle Gilleron-Gorry  Francja NQ 27 39,38 NQ
28 Angelika Dubinski  Niemcy NQ 10 74,88 28 38,57 NQ
29 Kristina Zacharianka  Białoruś NQ 14 70,12 29 36,23 NQ
30 Brooklee Han  Australia NQ 5 82,05 30 35,37 NQ
31 Anais Claes  Belgia NQ 31 28,00 NQ
Nie awansowały do programu krótkiego
32 Inga Janulevičiūtė  Litwa NQ 13 71,21 NQ
33 Alexandra Kamieniecki  Polska NQ 15 69,11 NQ
34 Sila Saygi  Turcja NQ 16 66,38 NQ
35 Margot Krisberg  Izrael NQ 17 66,11 NQ
36 Katie Powell  Wielka Brytania NQ 18 65,01 NQ
37 Elena Mangas  Hiszpania NQ 19 63,61 NQ
38 Eline Anthonissen  Belgia NQ 20 61,31 NQ
39 Melanie Swang  Tajlandia NQ 21 60,86 NQ
40 Oliya Clarkson  Grenada NQ 22 60,75 NQ
41 Sandra Ristivojevic  Serbia NQ 23 58,43 NQ
42 Kim Bell  Holandia NQ 24 56,98 NQ
43 Isabella Schuster  Grecja NQ 25 55,30 NQ
44 Alina Miłewśka  Ukraina NQ 26 54,00 NQ
45 Regina Glazman  Kazachstan NQ 27 53,36 NQ
46 Vasilena Yakimova  Bułgaria NQ 28 53,23 NQ
47 Michelle Quintero  Meksyk NQ 29 53,07 NQ
48 Amanda Sunyoto-Yang  Chińskie Tajpej NQ 30 50,79 NQ
49 Madelaine Parker  Nowa Zelandia NQ 31 49,37 NQ
50 Raisa Rjenovschi  Rumunia NQ 32 49,17 NQ
51 Kai Jing Leong  Singapur NQ 33 46,57 NQ
52 Regina Borbély  Węgry NQ 34 45,39 NQ
53 Maral-Erdene Gansukh  Mongolia NQ 35 44,20 NQ
54 Ema Lipovscak  Chorwacja NQ 36 40,40 NQ

Pary sportowe[edytuj | edytuj kod]

Medaliści w parach sportowych, od lewej Yu / Jin (CHN), Sui / Han (CHN), Dawankowa / Dieputat (RUS)
4. miejsce wśród par sportowych Haven Denney / Brandon Frazier (USA)
Poz. Zawodnicy Reprezentacja Nota łączna[9] PR[10] SP[11] FS[12]
1 Sui Wenjing / Han Cong  Chiny 175,69 1 59,29 1 116,40
2 Yu Xiaoyu / Jin Yang  Chiny 167,48 1 96,37 2 54,72 2 112,76
3 Wasilisa Dawankowa / Andriej Dieputat  Rosja 153,66 5 50,50 3 103,16
4 Haven Denney / Brandon Frazier  Stany Zjednoczone 150,55 2 91,58 4 50,81 4 99,74
5 Margaret Purdy / Michael Marinaro  Kanada 141,76 7 49,51 5 92,25
6 Jekatierina Pietajkina / Maksim Kurdiukow  Rosja 141,19 3 51,18 7 90,01
7 Katherine Bobak / Ian Beharry  Kanada 139,89 6 49,77 6 90,12
8 Kylie Duarte / Colin Grafton  Stany Zjednoczone 133,93 8 48,24 8 85,69
9 Li Meiyi / Jiang Bo  Chiny 128,05 3 88,48 10 46,97 11 81,08
10 Britney Simpson / Matthew Blackmer  Stany Zjednoczone 127,93 11 46,83 10 81,10
11 Kamiłła Gajnietdinowa / Iwan Bicz  Rosja 127,84 9 47,51 12 80,33
12 Hayleigh Bell / Alistair Sylvester  Kanada 126,73 4 81,11 12 42,01 9 84,72
13 Magdalena Klatka / Radosław Chruściński  Polska 118,48 5 75,75 13 41,42 13 77,06
14 Julija Ławrentjewa / Jurij Rudyk  Ukraina 110,03 10 65,23 15 39,71 15 70,32
15 Stina Martini / Severin Kiefer  Austria 109,77 7 71,49 16 38,92 14 70,85
16 Camille Mendoza / Christopher Boyadji  Francja 109,64 6 73,64 14 40,67 16 68,97
Nie awansowali do programu dowolnego
17 Rachel Epstein / Dmitry Epstein  Holandia NQ 9 66,63 17 36,84 NQ
18 Bianca Manacorda / Niccolo Macii  Włochy NQ 8 67,49 18 35,37 NQ
19 Marija Paljakowa / Michaił Fomiczew  Białoruś NQ 11 63,35 19 33,43 NQ
20 Alessandra Cernuschi / Filippo Ambrosini  Włochy NQ 20 29,91 NQ
Nie awansowali do programu krótkiego
21 Alexandra Rodriguez / Aritz Maestu  Hiszpania NQ 12 59,19 NQ
22 Veera Kestila / Callum Bullard  Australia NQ 13 56,16 NQ
23 Linda Wenzig / Matti Landgraf  Niemcy NQ 14 52,61 NQ
24 Anjelika Ilieva / Pavel Petrov Savinov  Bułgaria NQ 15 51,53 NQ

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Medaliści w parach tanecznych, od lewej Stiepanowa / Bukin (RUS), Sinicyna / Żyganszyn (RUS), Aldridge / Eaton (USA)
5. miejsce wśród par tanecznych Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron (FRA)
15. miejsce wśród par tanecznych Rachel Parsons / Michael Parsons (USA)
Poz. Zawodnicy Reprezentacja Nota łączna[13] PR[14] SD[15] FD[16]
1 Wiktorija Sinicyna / Rusłan Żyganszyn  Rosja 153,81 1 63,78 1 90,03
2 Aleksandra Stiepanowa / Iwan Bukin  Rosja 147,74 2 62,68 2 85,06
3 Alexandra Aldridge / Daniel Eaton  Stany Zjednoczone 141,14 5 57,76 3 83,38
4 Anna Janowska / Siergiej Mozgow  Rosja 140,63 3 58,89 4 81,74
5 Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron  Francja 138,70 4 58,09 5 80,61
6 Nicole Orford / Thomas Williams  Kanada 134,61 6 55,86 6 78,75
7 Lauri Bonacorsi / Travis Mager  Stany Zjednoczone 128,41 8 54,53 7 73,88
8 Marija Nosula / Jewhen Chołoniuk  Ukraina 123,93 7 54,91 8 69,02
9 Shari Koch / Christian Nüchtern  Niemcy 117,26 1 72,36 9 51,68 10 65,58
10 Sofia Sforza / Francesco Fioretti  Włochy 116,25 4 69,24 10 51,06 12 65,19
11 Irina Shtork / Taavi Rand  Estonia 115,66 11 50,75 13 64,91
12 Anna Nagorniuk / Wiktor Kowalenko  Uzbekistan 112,49 3 70,40 15 45,82 9 66,67
13 Ksienija Pieczerkina / Aleksandr Jakuszyn  Łotwa 111,11 6 64,24 14 45,84 11 65,27
14 Zhang Yiyi / Wu Nan  Chiny 109,48 5 64,94 13 46,35 15 63,13
15 Rachel Parsons / Michael Parsons  Stany Zjednoczone 109,16 16 45,37 14 63,79
16 Sara Aghai / Jussiville Partanen  Finlandia 107,84 8 59,81 12 47,15 17 60,69
17 Olivia Smart / Joseph Buckland  Wielka Brytania 106,46 7 61,19 17 45,00 16 61,46
18 Çağla Demirsal / Berk Akalın  Turcja 101,23 10 58,31 19 43,08 19 58,15
19 Wiktoryja Kawalowa / Jurij Bielajew  Białoruś 100,41 9 58,99 20 42,04 18 58,37
20 Andréanne Poulin / Marc-André Servant  Kanada 96,44 18 43,81 20 52,63
Nie awansowali do tańca dowolnego
21 Karolina Prochazkova / Michal Ceska  Czechy NQ 2 70,58 21 41,84 NQ
22 Karina Uziurowa / Ilias Ali  Kazachstan NQ 11 58,04 22 40,09 NQ
23 Elektra Hetman / Benjamin Allain  Francja NQ 23 39,22 NQ
24 Celia Robledo / Luis Fenero  Hiszpania NQ 24 38,23 NQ
25 Victoria Bausback / Demid Rokachev  Szwajcaria NQ 25 35,27 NQ
Nie awansowali do tańca krótkiego
26 Johanna Allik / Paul Bellantuono  Estonia NQ 12 57,30 NQ
27 Ekaterina Bugrov / Vasili Rogov  Izrael NQ 13 56,10 NQ
28 Natalia Kaliszek / Michał Kaliszek  Polska NQ 14 54,36 NQ
29 Stephanie Baadsgaard Snider / Stepan Dubrovski  Dania NQ 15 54,21 NQ
30 Szidónia Merkwart / Ádám Lukács  Węgry NQ 16 44,68 NQ
31 Ayesha Yigit / Shane Speden  Nowa Zelandia NQ 17 40,53 NQ
32 Hannah Sparke / Lochran Doherty  Australia NQ 18 27,46 NQ

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. ISU World Junior Figure Skating Championships 2012 – Junior Men – Result (ang.). ISU. [dostęp 2020-03-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-22)].
  2. ISU World Junior Figure Skating Championships 2012 – Junior Men – Preliminary Round (ang.). ISU. [dostęp 2020-03-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-05-21)].
  3. ISU World Junior Figure Skating Championships 2012 – Junior Men – Short Program (ang.). ISU. [dostęp 2020-03-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-05-20)].
  4. ISU World Junior Figure Skating Championships 2012 – Junior Men – Free Skating (ang.). ISU. [dostęp 2020-03-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-05-22)].
  5. ISU World Junior Figure Skating Championships 2012 – Junior Ladies – Result (ang.). ISU. [dostęp 2020-03-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
  6. ISU World Junior Figure Skating Championships 2012 – Junior Ladies – Preliminary Round (ang.). ISU. [dostęp 2020-03-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-05-22)].
  7. ISU World Junior Figure Skating Championships 2012 – Junior Ladies – Short Program (ang.). ISU. [dostęp 2020-03-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-22)].
  8. ISU World Junior Figure Skating Championships 2012 – Junior Ladies – Free Skating (ang.). ISU. [dostęp 2020-03-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-22)].
  9. ISU World Junior Figure Skating Championships 2012 – Junior Pairs – Result (ang.). ISU. [dostęp 2020-03-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-22)].
  10. ISU World Junior Figure Skating Championships 2012 – Junior Pairs – Preliminary Round (ang.). ISU. [dostęp 2020-03-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-05-22)].
  11. ISU World Junior Figure Skating Championships 2012 – Junior Pairs – Short Program (ang.). ISU. [dostęp 2020-03-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-22)].
  12. ISU World Junior Figure Skating Championships 2012 – Junior Pairs – Free Skating (ang.). ISU. [dostęp 2020-03-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-22)].
  13. ISU World Junior Figure Skating Championships 2012 – Junior Ice Dance – Result (ang.). ISU. [dostęp 2020-03-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-22)].
  14. ISU World Junior Figure Skating Championships 2012 – Junior Ice Dance – Preliminary Round (ang.). ISU. [dostęp 2020-03-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-05-20)].
  15. ISU World Junior Figure Skating Championships 2012 – Junior Ice Dance – Short Dance (ang.). ISU. [dostęp 2020-03-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-22)].
  16. ISU World Junior Figure Skating Championships 2012 – Junior Ice Dance – Free Dance (ang.). ISU. [dostęp 2020-03-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-03-07)].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]