Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Figurowym 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa świata juniorów w łyżwiarstwie figurowym
2014
2013 2015
Ilustracja
Brązowa medalistka w konkurencji solistek Jewgienija Miedwiediewa z Rosji
Data 10–16 marca 2014
Gospodarz Bułgarska Federacja Łyżwiarska
Miejscowość Bułgaria Sofia
Organizator ISU
Liczba konkurencji 4
Liczba zawodników 165
Liczba reprezentacji 45
Zwycięzcy
Soliści Kanada Nam Nguyen
Solistki Rosja Jelena Radionowa
Pary sportowe Chińska Republika Ludowa Yu Xiaoyu
Chińska Republika Ludowa Jin Yang
Pary taneczne Stany Zjednoczone Kaitlin Hawayek
Stany Zjednoczone Jean-Luc Baker

Mistrzostwa świata juniorów w łyżwiarstwie figurowym 2014 – zawody rangi mistrzowskiej w łyżwiarstwie figurowym w kategorii juniorów, które odbywały się od 10 do 16 marca 2014 w Sofii. Podczas zawodów rozgrywane były konkurencje solistów, solistek, par sportowych oraz par tanecznych.

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

W zawodach mogli wziąć udział zawodnicy, którzy przed dniem 1 lipca 2013 roku ukończyli 13 rok życia (tj. urodzili się do 30 czerwca 2001 roku). Liczba dopuszczonych do startu zawodników z poszczególnych krajów była uzależniona od miejsc, jakie reprezentanci zdobyli na ubiegłorocznych mistrzostwach. Decyzję o imiennym przydziale miejsc podjęły kraje indywidualnie. Warunkiem było, by wskazani zawodnicy zdobyli na którychś z wcześniejszych zawodów przynajmniej określoną liczbę punktów za wartość techniczną programów.

Minimalna ocena techniczna (TES)
Konkurencja SP / SD FS / FD
Soliści 20 40
Solistki 20 35
Pary sportowe 20 30
Pary taneczne 18 28

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Kraj Złoto Srebro Brąz Razem
1  Rosja 1 4 2 7
2  Kanada 1 0 1 2
 Stany Zjednoczone 1 0 1 2
4  Chiny 1 0 0 1

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Wicemistrz świata juniorów w konkurencji solistów Adjan Pitkiejew (RUS) na podium
Solista Iwan Pawłow (UKR) – 15. miejsce
Poz. Zawodnik Reprezentacja Nota łączna[1] SP[2] FS[3]
1 Nam Nguyen  Kanada 217,06 1 72,87 1 144,19
2 Adjan Pitkiejew  Rosja 212,51 7 68,76 2 143,75
3 Nathan Chen  Stany Zjednoczone 212,03 6 69,65 3 142,38
4 Aleksandr Pietrow  Rosja 210,03 5 69,72 4 140,31
5 Shōma Uno  Japonia 206,50 3 70,67 5 135,83
6 Jin Boyang  Chiny 203,64 2 71,51 6 132,13
7 Keiji Tanaka  Japonia 192,76 4 70,57 8 122,19
8 Deniss Vasiļjevs  Łotwa 189,33 11 62,50 7 126,83
9 Jordan Moeller  Stany Zjednoczone 188,14 9 66,38 9 121,76
10 Petr Coufal  Czechy 182,28 10 63,92 11 118,36
11 Zhang He  Chiny 180,35 8 67,72 13 112,63
12 Daniel Samohin  Izrael 179,48 17 58,84 10 120,64
13 Roman Sadovsky  Kanada 178,44 14 60,79 12 117,65
14 Simon Hocquaux  Francja 173,95 13 62,01 14 111,94
15 Iwan Pawłow  Ukraina 171,04 16 59,39 16 111,65
16 Lee June-hyoung  Korea Południowa 170,00 18 58,11 15 111,89
17 Zang Wenbo  Chiny 163,20 20 57,77 18 105,43
18 Tsao Chih-I  Chińskie Tajpej 162,88 15 59,83 19 103,05
19 Graham Newberry  Wielka Brytania 162,37 21 55,17 17 107,20
20 Pavel Ignatenko  Białoruś 160,92 12 62,18 21 98,74
21 Brendan Kerry  Australia 156,96 19 58,10 20 98,86
22 Illya Solomin  Szwecja 147,62 23 53,87 22 93,75
23 Victor Bustamante  Hiszpania 142,99 24 53,74 23 89,25
24 Sondre Oddvoll Boe  Norwegia 135,89 22 54,31 24 81,58
Nie awansowali do programu dowolnego
25 Alexander Bjelde  Niemcy NQ 25 51,81 NQ
26 Shotaro Omori  Stany Zjednoczone NQ 26 51,81 NQ
27 Marco Klepoch  Słowacja NQ 27 49,45 NQ
28 Carlo Röthlisberger  Szwajcaria NQ 28 47,87 NQ
29 Slavik Hayrapetyan  Armenia NQ 29 47,53 NQ
30 Matteo Rizzo  Włochy NQ 30 46,65 NQ
31 Armen Agaian  Gruzja NQ 31 46,22 NQ
32 Thomas Kennes  Holandia NQ 32 46,09 NQ
33 Juho Pirinen  Finlandia NQ 33 45,11 NQ
34 Ivo Gatovski  Bułgaria NQ 34 45,08 NQ
35 Julian Zhi Jie Yee  Malezja NQ 35 42,02 NQ
36 Daniil Zurav  Estonia NQ 36 40,84 NQ
37 Krzysztof Gała  Polska NQ 37 39,34 NQ
38 Larry Loupolover  Azerbejdżan NQ 38 35,98 NQ

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Brązowa medalistka w konkurencji solistek Jewgienija Miedwiediewa(RUS) na podium
Jewgienija Miedwiediewa (RUS) podczas programu krótkiego
Solistka Karen Chen (USA) – 9. miejsce
Poz. Zawodniczka Reprezentacja Nota łączna[4] SP[5] FS[6]
1 Jelena Radionowa  Rosja 194,29 1 66,90 1 127,39
2 Sierafima Sachanowicz  Rosja 182,13 2 64,75 2 117,38
3 Jewgienija Miedwiediewa  Rosja 178,43 3 63,72 3 114,71
4 Satoko Miyahara  Japonia 177,69 4 63,47 4 114,12
5 Alaine Chartrand  Kanada 164,35 7 54,68 5 109,67
6 Choi Da-bin  Korea Południowa 162,35 9 53,69 6 108,66
7 Amber Glenn  Stany Zjednoczone 158,88 5 56,58 8 102,30
8 Rika Hongo  Japonia 157,88 11 51,47 7 106,41
9 Karen Chen  Stany Zjednoczone 155,83 6 56,09 9 99,74
10 Kim Na-hyun  Korea Południowa 144,21 14 47,79 10 96,42
11 Elizabiet Tursynbajewa  Kazachstan 141,72 16 45,62 11 96,10
12 Lutricia Bock  Niemcy 141,53 12 51,09 12 90,44
13 Jenni Saarinen  Finlandia 141,02 8 53,76 13 87,26
14 Tyler Pierce  Stany Zjednoczone 138,58 10 51,84 14 86,74
15 Anaïs Ventard  Francja 129,66 17 45,00 15 84,66
16 Larkyn Austman  Kanada 125,80 18 44,87 16 80,93
17 Anna Chnyczenkowa  Ukraina 123,95 15 46,62 18 77,33
18 Pernille Sørensen  Dania 119,90 23 42,24 17 77,66
19 Angelina Kučvaļska  Łotwa 113,14 20 42,77 20 70,37
20 Gerli Liinamäe  Estonia 113,09 21 42,65 19 70,44
21 Matilde Gianocca  Szwajcaria 111,65 19 43,54 21 68,11
22 Deimantė Kizalaitė  Litwa 106,32 24 42,05 22 64,27
23 Bronislava Dobiášová  Słowacja 105,72 22 42,35 23 63,37
WD Maria-Katharina Herceg  Niemcy DNF 13 48,28 DNF
Nie awansowały do programu dowolnego
25 Zhao Ziquan  Chiny NQ 25 41,62 NQ
26 Netta Schreiber  Izrael NQ 26 41,25 NQ
27 Anastasija Gałustian  Armenia NQ 27 41,12 NQ
28 Matilda Algotsson  Szwecja NQ 28 39,85 NQ
29 Lara Roth  Austria NQ 29 39,82 NQ
30 Guia Maria Tagliapietra  Włochy NQ 30 39,21 NQ
31 Ivett Tóth  Węgry NQ 31 38,85 NQ
32 Anna Dušková  Czechy NQ 32 38,49 NQ
33 Agata Kryger  Polska NQ 33 38,34 NQ
34 Julia Sauter  Rumunia NQ 34 36,87 NQ
35 Kailani Craine  Australia NQ 35 36,67 NQ
36 Maisy Hiu Ching Ma  Hongkong NQ 36 36,45 NQ
37 Michaela Du Toit  Południowa Afryka NQ 37 35,48 NQ
38 Thita Lamsam  Tajlandia NQ 38 34,81 NQ
39 Selin Hafızoğlu  Turcja NQ 39 34,19 NQ
40 Pina Umek  Słowenia NQ 40 34,08 NQ
41 Daria Batura  Białoruś NQ 41 34,06 NQ
WD Alisson Krystle Perticheto  Filipiny DNF

Pary sportowe[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnicy Reprezentacja Nota łączna[7] SP[8] FS[9]
1 Yu Xiaoyu / Jin Yang  Chiny 173,77 62,58 1 111,19 1
2 Jewgienija Tarasowa / Władimir Morozow  Rosja 168,20 59,46 2 108,74 2
3 Marija Wygałowa / Jegor Zakrojew  Rosja 152,48 55,32 4 97,16 3
4 Wasilisa Dawankowa / Andriej Dieputat  Rosja 150,67 58,35 3 92,32 5
5 Madeline Aaron / Max Settlage  Stany Zjednoczone 144,91 51,95 5 92,96 4
6 Mary Orr / Phelan Simpson  Kanada 132,02 45,14 6 86,88 6
7 Tara Hancherow / Wesley Killing  Kanada 128,68 42,35 8 86,33 7
8 Alessandra Cernuschi / Filippo Ambrosini  Włochy 123,95 44,90 7 79,05 8
9 Kaitlin Budd / Nikita Cheban  Stany Zjednoczone 117,36 41,74 9 75,62 9
10 Anna Dušková / Martin Bidař  Czechy 113,85 41,29 10 72,56 10
11 Aya Takai / Brian Johnson  Stany Zjednoczone 111,90 40,24 11 71,66 11
12 Sumire Suto / Konstantin Chizhikov  Japonia 107,41 39,70 13 67,71 13
13 Julia Linckh / Konrad Hocker-Scholler  Niemcy 105,07 36,09 14 68,98 12
14 Marin Ono / Hon Lam To  Hongkong 103,41 40,05 12 63,36 14
15 Ekaterina Pribylova / Jegors Nikita Admiralovs  Łotwa 95,04 31,88 15 63,16 15

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnicy Reprezentacja Nota łączna[10] SD[11] FD[12]
1 Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker  Stany Zjednoczone 157,12 1 66,73 2 90,39
2 Anna Janowska / Siergiej Mozgow  Rosja 155,16 2 63,80 1 91,36
3 Madeline Edwards / Zhao Kai Pang  Kanada 139,65 5 57,92 3 81,73
4 Lorraine McNamara / Quinn Carpenter  Stany Zjednoczone 138,53 3 58,65 5 79,88
5 Ołeksandra Nazarowa / Maksym Nikitin  Ukraina 134,65 7 53,47 4 81,18
6 Rebeka Kim / Kiriłł Minow  Korea Południowa 133,35 6 55,33 7 78,02
7 Bietina Popowa / Jurij Własienko  Rosja 132,47 8 53,47 6 79,18
8 Rachel Parsons / Michael Parsons  Stany Zjednoczone 131,82 4 58,08 8 73,74
9 Jewgienija Kosygina / Nikołaj Moroszkin  Rosja 126,72 10 53,09 9 73,63
10 Olivia Smart / Joseph Buckland  Wielka Brytania 121,01 12 49,28 10 71,73
11 Estelle Elizabeth / Romain Le Gac  Francja 118,07 11 51,44 11 66,63
12 Mackenzie Bent / Garrett MacKeen  Kanada 117,81 9 53,21 12 64,60
13 Cortney Mansour / Michal Češka  Czechy 112,70 14 48,52 14 64,18
14 Carolina Moscheni / Ádám Lukács  Węgry 111,35 16 47,13 13 64,22
15 Wiktoryja Kawalowa / Jurij Bielajew  Białoruś 108,56 15 47,72 16 60,84
16 Ria Schiffner / Julian Salatzki  Niemcy 108,22 13 49,03 18 59,19
17 Çağla Demirsal / Berk Akalın  Turcja 102,11 18 42,20 17 59,91
18 Angélique Abachkina / Louis Thauron  Francja 100,68 19 39,11 15 61,57
19 Zhao Yue / Liu Chang  Chiny 99,00 17 42,44 20 56,56
20 Carina Glastris / Nicholas Lettner  Grecja 96,48 20 38,45 19 58,03
Nie awansowali do tańca dowolnego
21 Kimberly Berkovich / Ronald Zilberberg  Izrael NQ 21 37,00 NQ
22 Christine Smith / Simon Eisenbauer  Austria NQ 22 34,78 NQ
23 Beatrice Tomczak / Damian Binkowski  Polska NQ 23 34,18 NQ
24 Slavyana Tsenova / Egor Zaytsev  Bułgaria NQ 24 34,17 NQ
25 Marina Elias / Denis Koreline  Estonia NQ 25 33,94 NQ
26 Sara Ghislandi / Giona Terzo Ortenzi  Włochy NQ 26 33,50 NQ
27 Florence Clarke / Tim Dieck  Niemcy NQ 27 32,56 NQ
28 Sarah Vadskjaer Grapek / Malcolm Jones  Dania NQ 28 28,41 NQ

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. ISU World Junior Figure Skating Championships 2014 – Junior Men – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-08-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-02-01)].
  2. ISU World Junior Figure Skating Championships 2014 – Junior Men – Short Program (ang.). ISU. [dostęp 2019-08-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-02-16)].
  3. ISU World Junior Figure Skating Championships 2014 – Junior Men – Free Skating (ang.). ISU. [dostęp 2019-08-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-12-28)].
  4. ISU World Junior Figure Skating Championships 2014 – Junior Ladies – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-08-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-02-01)].
  5. ISU World Junior Figure Skating Championships 2014 – Junior Ladies – Short Program (ang.). ISU. [dostęp 2019-08-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-02-17)].
  6. ISU World Junior Figure Skating Championships 2014 – Junior Ladies – Free Skating (ang.). ISU. [dostęp 2019-08-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-02-17)].
  7. ISU World Junior Figure Skating Championships 2014 – Junior Pairs – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-08-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-11-13)].
  8. ISU World Junior Figure Skating Championships 2014 – Junior Pairs – Short Program (ang.). ISU. [dostęp 2019-08-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-02-17)].
  9. ISU World Junior Figure Skating Championships 2014 – Junior Pairs – Free Skating (ang.). ISU. [dostęp 2019-08-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-05-28)].
  10. ISU World Junior Figure Skating Championships 2014 – Junior Ice Dance – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-08-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-05-13)].
  11. ISU World Junior Figure Skating Championships 2014 – Junior Ice Dance – Short Dance (ang.). ISU. [dostęp 2019-08-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-02-17)].
  12. ISU World Junior Figure Skating Championships 2014 – Junior Ice Dance – Free Dance (ang.). ISU. [dostęp 2019-08-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-05-28)].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]