Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 1977

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju 1977
1976 1978
Data 1920 lutego 1977
Gospodarz Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Inzell
Mężczyźni
Wielobój Stany Zjednoczone Eric Heiden
Kobiety
Wielobój Stany Zjednoczone Kim Kostron

6. mistrzostwa świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju odbyły się w dniach 19–20 lutego 1977 roku w Inzell, w RFN. Łyżwiarki startowały na dystansach: 500 m, 1000 m, 1500 m, 3000 m. Najlepsza była Amerykanka Kim Kostron. Zawodnicy startowali na czterech dystansach: 500 m, 1500 m, 3000 m i 5000 m. Mistrzowski tytuł przypadł rodakowi Kostron Ericowi Heidenowi. Do biegu na 3000 m/5000 m awansowała tylko najlepsza 16 po trzech dystansach.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

W zawodach wzięło udział 18 łyżwiarek (17 sklasyfikowanych) i 27 łyżwiarzy (26 sklasyfikowanych) z 14 krajów.

Państwa biorące udział w mistrzostwach
 Austria  Belgia  Finlandia  Francja  Holandia
 Japonia  Kanada  Norwegia  RFN  Południowa Afryka
 Stany Zjednoczone  Szwajcaria  Szwecja  Włochy

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

  • DNS – nie wystartowała, NC – nie zakwalifikowała się
Pozycja Zawodniczka Kraj 500 m Pkt 1500 m Pkt 1000 m Pkt 3000 m Pkt Suma pkt.
Gold medal icon.svg Kim Kostron  Stany Zjednoczone 43.87 (1.) 43.870 2:21.75 (3.) 47.250 1:26.74 (1.) 43.370 5:00.20 (2.) 50.033 184.523
Silver medal icon.svg Beth Heiden  Stany Zjednoczone 44.60 (5.) 44.600 2:20.60 (1.) 46.866 1:29.12 (2.) 44.560 4:58.69 (1.) 49.781 185.809
Bronze medal icon.svg Bjørg Eva Jensen  Norwegia 44.55 (3.) 44.550 2:21.54 (2.) 47.180 1:30.44 (8.) 45.220 5:03.05 (3.) 50.508 187.458
4. Sylvia Brunner  Szwajcaria 44.26 (2.) 44.260 2:24.04 (6.) 48.013 1:29.14 (3.) 44.570 5:08.25 (7.) 51.375 188.218
5. Kathy Vogt  Kanada 44.94 (6.) 44.940 2:22.18 (4.) 47.393 1:29.91 (5.) 44.955 5:07.29 (6.) 51.215 188.503
6. Sigrid Smuda  RFN 45.52 (9.) 45.520 2:24.86 (7.) 48.286 1:30.25 (7.) 45.125 5:05.87 (5.) 50.978 189.910
7. Pat Durnin  Kanada 44.55 (3.) 44.550 2:26.44 (9.) 48.813 1:29.87 (4.) 44.935 5:10.76 (8.) 51.793 190.091
8. Dolores Lier  Szwajcaria 46.46 (12.) 46.460 2:24.91 (8.) 48.303 1:32.10 (12.) 46.050 5:05.74 (4.) 50.956 191.770
9. Linda Palle  Szwecja 45.81 (10.) 45.810 2:27.41 (11.) 49.136 1:30.63 (10.) 45.315 5:14.04 (11.) 52.340 192.602
10. Brigitte Flierl  RFN 45.42 (8.) 45.420 2:27.21 (10.) 49.070 1:30.44 (8.) 45.220 5:21.71 (12.) 53.618 193.328
11. Anna Lenner  Szwecja 45.14 (7.) 45.140 2:28.01 (14.) 49.336 1:31.41 (11.) 45.705 5:24.01 (14.) 54.001 194.184
12. Yūko Ōta  Japonia 47.35 (15.) 47.350 2:27.51 (12.) 49.170 1:32.82 (13.) 46.410 5:12.44 (10.) 52.073 195.003
13. Anne Gjersem  Norwegia 45.93 (11.) 45.930 2:28.65 (15.) 49.550 1:33.75 (14.) 46.875 5:22.99 (13.) 53.831 196.187
14. Marie-France Vives  Francja 46.76 (13.) 46.760 2:30.87 (16.) 50.290 1:33.91 (15.) 46.955 5:28.57 (15.) 54.761 198.767
15. Marjan van Dalen  Holandia 1:00.17 (18.) 60.170 2:23.63 (5.) 47.876 1:30.06 (6.) 45.030 5:11.12 (9.) 51.853 204.930
16. Lesa Preston  Południowa Afryka 51.67 (16.) 51.670 2:44.09 (17.) 54.696 1:43.81 (16.) 51.905 NC   158.272
17. Dianne Lambrechs  Południowa Afryka 51.71 (17.) 51.710 2:46.41 (18.) 55.470 1:44.82 (17.) 52.410 NC   159.590
DNS Gudy Schouten  Holandia 46.85 (14.) 46.850 2:27.82 (13.) 49.273 DNS     96.1230

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

  • DSQ – zdyskwalifikowany, NC – nie zakwalifikował się
Pozycja Zawodnik Kraj 500 m Pkt 3000 m Pkt 1500 m Pkt 5000 m Pkt Suma pkt.
Gold medal icon.svg Eric Heiden  Stany Zjednoczone 39.87 (1.) 39.870 4:24.02 (3.) 44.003 1:59.46 (1.) 39.820 7:30.23 (1.) 45.023 168.716
Silver medal icon.svg Jan Junell  Szwecja 40.72 (5.) 40.720 4:19.98 (1.) 43.330 2:02.13 (2.) 40.710 7:41.21 (3.) 46.121 170.881
Bronze medal icon.svg Hilbert van der Duim  Holandia 40.51 (2.) 40.510 4:26.49 (6.) 44.415 2:04.34 (7.) 41.446 7:33.86 (2.) 45.386 171.758
4. Craig Webster  Kanada 41.07 (7.) 41.070 4:25.30 (4.) 44.216 2:04.32 (6.) 41.440 7:46.76 (6.) 46.676 173.403
5. Yep Kramer  Holandia 42.04 (13.) 42.040 4:24.01 (2.) 44.001 2:03.55 (5.) 41.183 7:43.60 (4.) 46.360 173.585
6. Frits Schalij  Holandia 41.69 (11.) 41.690 4:25.59 (5.) 44.265 2:03.51 (4.) 41.170 7:52.20 (9.) 47.220 174.345
7. Tom Erik Oxholm  Norwegia 40.69 (4.) 40.690 4:34.02 (10.) 45.670 2:07.02 (11.) 42.340 7:43.63 (5.) 46.363 175.063
8. Gaétan Boucher  Kanada 40.86 (6.) 40.860 4:33.90 (9.) 45.650 2:02.79 (3.) 40.930 7:57.42 (13.) 47.742 175.182
9. Ulf Ekstrand  Szwecja 41.23 (8.) 41.230 4:34.27 (12.) 45.711 2:06.79 (10.) 42.263 7:54.63 (10.) 47.463 176.668
10. Berend Schabus  Austria 41.31 (9.) 41.310 4:37.02 (14.) 46.170 2:05.51 (8.) 41.836 7:57.65 (14.) 47.765 177.082
11. Pål Agdestein  Norwegia 42.88 (18.) 42.880 4:26.73 (7.) 44.455 2:07.48 (13.) 42.493 7:57.39 (12.) 47.739 177.567
12. Stefan Panzer  RFN 40.63 (3.) 40.630 4:34.10 (11.) 45.683 2:09.67 (17.) 43.223 8:09.94 (16.) 48.994 178.530
13. Tomas Gustafson  Szwecja 42.69 (17.) 42.690 4:36.05 (13.) 46.008 2:08.56 (14.) 42.853 7:54.90 (11.) 47.490 179.041
14. Raimo Mäkelä  Finlandia 42.61 (16.) 42.610 4:31.42 (8.) 45.236 2:07.44 (12.) 42.480 8:08.21 (15.) 48.821 179.148
15. Gary Goplen  Kanada 43.07 (20.) 43.070 4:37.83 (16.) 46.305 2:09.13 (15.) 43.043 7:50.00 (8.) 47.000 179.418
16. Bjørn Olsen  Norwegia 59.32 (25.) 59.320 4:37.65 (15.) 46.275 2:06.31 (9.) 42.103 7:48.82 (7.) 46.882 194.580
17. Dietmar Semler  RFN 42.35 (15.) 42.350 4:39.20 (17.) 46.533 2:11.76 (20.) 43.920 NC   132.803
18. John Dorff  Stany Zjednoczone 42.91 (19.) 42.910 4:41.47 (19.) 46.911 2:09.32 (16.) 43.106 NC   132.929
19. Greg Berg  Stany Zjednoczone 41.82 (12.) 41.820 4:47.02 (21.) 47.836 2:10.54 (18.) 43.513 NC   133.170
20. Heinz Steinberger  Austria 42.22 (14.) 42.220 4:40.83 (18.) 46.805 2:13.68 (22.) 44.560 NC   133.585
21. Alain Moechars  Belgia 41.36 (10.) 41.360 4:54.20 (23.) 49.033 2:11.47 (19.) 43.823 NC   134.216
22. Werner Jäger  Austria 43.96 (22.) 43.960 4:45.07 (20.) 47.511 2:15.19 (23.) 45.063 NC   136.535
23. Marc Vernier  Francja 43.85 (21.) 43.850 5:06.03 (26.) 51.005 2:18.78 (24.) 46.260 NC   141.115
24. Renato Pietrobon  Włochy 44.64 (23.) 44.640 5:03.30 (25.) 50.550 2:19.45 (25.) 46.483 NC   141.673
25. Carlo Dal Farra  Włochy 47.66 (24.) 47.660 5:00.90 (24.) 50.150 2:21.00 (26.) 47.000 NC   144.810
26. Fritz Gawenus  RFN 1:20.92 (26.) 80.920 4:47.25 (22.) 47.875 2:13.06 (21.) 44.353 NC   173.148
DSQ Michel Colomby  Francja DSQ         n/a.000

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]