Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 1984

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju 1984
1983 1985
Data 78 stycznia 1984
Gospodarz Holandia Assen
Mężczyźni
Wielobój Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Walerij Guk
Kobiety
Wielobój Niemiecka Republika Demokratyczna Angela Stahnke

13. mistrzostwa świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju odbyły się w dniach 7–8 stycznia 1984 roku w Assen, w Holandii. Łyżwiarki startowały na dystansach: 500 m, 1000 m, 1500 m, 3000 m. Po raz trzeci z rzędu mistrzynią została reprezentantka Niemiec Wschodnich Angela Stahnke. Zawodnicy startowali na czterech dystansach: 500 m, 1500 m, 3000 m i 5000 m. Na najwyższym stopniu podium stanął reprezentant ZSRR Walerij Guk. Do biegu na 3000 m/5000 m awansowała tylko najlepsza 16 po trzech dystansach.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

W zawodach wzięły udział 34 łyżwiarki (33 sklasyfikowane) i 40 łyżwiarzy (38 sklasyfikowanych) z 17 krajów.

Państwa biorące udział w mistrzostwach
 Austria  Chiny  Finlandia  Francja  Holandia
 Japonia  Kanada  Korea Południowa  Korea Północna  Norwegia
 NRD  Polska  RFN  Stany Zjednoczone  Szwecja
 Włochy  ZSRR

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

  • DNF – nie ukończyła, NC – nie zakwalifikowała się
Pozycja Zawodniczka Kraj 500 m Pkt 1500 m Pkt 1000 m Pkt 3000 m Pkt Suma pkt.
Gold medal icon.svg Angela Stahnke  NRD 43.38 (2.) 43.380 2:18.59 (9.) 46.196 1:30.15 (3.) 45.075 4:52.89 (3.) 48.815 183.466
Silver medal icon.svg Galina Wojłosznikowa  ZSRR 43.52 (3.) 43.520 2:15.91 (1.) 45.303 1:29.85 (1.) 44.925 5:00.11 (7.) 50.018 183.766
Bronze medal icon.svg Song Hwa-seon  Korea Północna 43.09 (1.) 43.090 2:17.13 (4.) 45.710 1:30.32 (4.) 45.160 5:01.84 (8.) 50.306 184.266
4. Anżelika Dorinska  ZSRR 44.11 (5.) 44.110 2:18.38 (8.) 46.126 1:30.60 (5.) 45.300 4:56.27 (4.) 49.378 184.914
5. Jasmin Krohn  Szwecja 45.47 (16.) 45.470 2:17.98 (7.) 45.993 1:32.07 (9.) 46.035 4:49.42 (2.) 48.236 185.734
6. Xiuli Wang  Chiny 44.02 (4.) 44.020 2:18.92 (10.) 46.306 1:30.14 (2.) 45.070 5:02.91 (9.) 50.485 185.881
7. Heike Schalling  NRD 45.67 (19.) 45.670 2:16.91 (2.) 45.636 1:33.35 (15.) 46.675 4:48.04 (1.) 48.006 185.987
8. Gerda Bielefeld  NRD 44.93 (12.) 44.930 2:17.86 (6.) 45.953 1:31.17 (7.) 45.585 4:57.71 (6.) 49.618 186.086
9. Park Gyong-ae  Korea Północna 44.69 (9.) 44.690 2:16.98 (3.) 45.660 1:31.32 (8.) 45.660 5:09.42 (13.) 51.570 187.580
10. Edel Therese Høiseth  Norwegia 44.20 (6.) 44.200 2:20.24 (13.) 46.746 1:31.01 (6.) 45.505 5:09.86 (14.) 51.643 188.094
11. Maila Lehtimäki  Finlandia 44.89 (11.) 44.890 2:21.34 (15.) 47.113 1:33.73 (16.) 46.865 5:05.22 (11.) 50.870 189.738
12. Jolanda Grimbergen  Holandia 45.67 (19.) 45.670 2:22.07 (16.) 47.356 1:32.76 (11.) 46.380 5:04.15 (10.) 50.691 190.097
13. Grażyna Bednarczyk  Polska 45.39 (14.) 45.390 2:18.96 (11.) 46.320 1:33.33 (14.) 46.665 5:11.61 (15.) 51.935 190.310
14. Qing Zhang  Chiny 45.31 (13.) 45.310 2:19.89 (12.) 46.630 1:32.70 (10.) 46.350 5:12.85 (16.) 52.141 190.431
15. Minna Nystedt  Norwegia 47.38 (32.) 47.380 2:20.92 (14.) 46.973 1:33.25 (13.) 46.625 5:05.73 (12.) 50.955 191.933
16. Grietje Mulder  Holandia 44.57 (8.) 44.570 2:17.47 (5.) 45.823 1:47.76 (32.) 53.880 4:57.40 (5.) 49.566 193.839
17. Ann Hills  Stany Zjednoczone 44.71 (10.) 44.710 2:22.36 (18.) 47.453 1:33.73 (16.) 46.865 NC   139.028
18. Keum Ok-byon  Korea Północna 44.22 (7.) 44.220 2:27.12 (26.) 49.040 1:34.25 (20.) 47.125 NC   140.385
19. Natsue Seki  Japonia 46.23 (25.) 46.230 2:22.90 (19.) 47.633 1:33.90 (19.) 46.950 NC   140.813
20. Anja Mischke  RFN 45.55 (17.) 45.550 2:22.09 (17.) 47.363 1:36.22 (23.) 48.110 NC   141.023
21. Stéphanie Dumont  Francja 45.96 (21.) 45.960 2:25.94 (23.) 48.646 1:33.08 (12.) 46.540 NC   141.146
22. Fanny Cadau  Włochy 45.42 (15.) 45.420 2:24.40 (20.) 48.133 1:35.53 (22.) 47.765 NC   141.318
23. Eiko Shishii  Japonia 45.97 (22.) 45.970 2:25.76 (22.) 48.586 1:34.82 (21.) 47.410 NC   141.966
24. Kim Keppler  Stany Zjednoczone 45.97 (22.) 45.970 2:27.61 (30.) 49.203 1:33.78 (18.) 46.890 NC   142.063
25. Kim Yeong-ok  Korea Południowa 45.64 (18.) 45.640 2:25.16 (21.) 48.386 1:36.50 (24.) 48.250 NC   142.276
26. Małgorzata Tomporowska  Polska 47.01 (30.) 47.010 2:26.29 (24.) 48.763 1:36.67 (25.) 48.335 NC   144.108
27. Murielle Leyssieux  Francja 46.17 (24.) 46.170 2:27.44 (28.) 49.146 1:38.25 (29.) 49.125 NC   144.441
28. Petra Becker  RFN 46.87 (29.) 46.870 2:27.33 (27.) 49.110 1:37.64 (26.) 48.820 NC   144.800
29. Iwona Iwanaszko  Polska 46.24 (26.) 46.240 2:30.28 (33.) 50.093 1:38.17 (27.) 49.085 NC   145.418
30. Kelly Mullen  Stany Zjednoczone 47.06 (31.) 47.060 2:28.54 (31.) 49.513 1:38.22 (28.) 49.110 NC   145.683
31. Birgitta Ranudd  Szwecja 50.12 (34.) 50.120 2:28.56 (32.) 49.520 1:39.68 (30.) 49.840 NC   149.480
32. Michèle Mallette  Kanada 47.50 (33.) 47.500 2:48.43 (34.) 56.143 1:40.47 (31.) 50.235 NC   153.878
33. Kathy Gordon  Kanada 46.42 (28.) 46.420 2:27.56 (29.) 49.186 2:12.94 (33.) 66.470 NC   162.076
DNF Yanling Song  Chiny 46.40 (27.) 46.400 2:27.09 (25.) 49.030 DNF     95.4300

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

  • DSQ – zdyskwalifikowany, DNS – nie wystartował, NC – nie zakwalifikował się
Pozycja Zawodnik Kraj 500 m Pkt 3000 m Pkt 1500 m Pkt 5000 m Pkt Suma pkt.
Gold medal icon.svg Walerij Guk  ZSRR 39.97 (1.) 39.970 4:24.67 (2.) 44.111 2:01.24 (1.) 40.413 7:40.58 (4.) 46.058 170.552
Silver medal icon.svg Aleksandr Klimow  ZSRR 40.66 (2.) 40.660 4:28.53 (6.) 44.755 2:01.89 (2.) 40.630 7:46.18 (7.) 46.618 172.663
Bronze medal icon.svg Bronisław Snietkow  ZSRR 41.61 (12.) 41.610 4:27.51 (4.) 44.585 2:04.91 (4.) 41.636 7:33.31 (2.) 45.331 173.162
4. Henk Groen  Holandia 41.95 (17.) 41.950 4:24.49 (1.) 44.081 2:04.68 (3.) 41.560 7:39.64 (3.) 45.964 173.555
5. Stein Olav Krosby  Norwegia 42.61 (27.) 42.610 4:26.96 (3.) 44.493 2:06.74 (5.) 42.246 7:30.50 (1.) 45.050 174.399
6. Mutsuhiro Satō  Japonia 42.16 (18.) 42.160 4:30.02 (8.) 45.003 2:08.53 (9.) 42.843 7:41.33 (5.) 46.133 176.139
7. Cho Yong-chol  Korea Północna 41.32 (6.) 41.320 4:30.34 (10.) 45.056 2:09.29 (14.) 43.096 7:47.87 (8.) 46.787 176.259
8. Per Bengtsson  Szwecja 42.73 (28.) 42.730 4:28.41 (5.) 44.735 2:07.55 (6.) 42.516 7:48.07 (10.) 46.807 176.788
9. Jan Thomas  NRD 40.86 (4.) 40.860 4:34.96 (15.) 45.826 2:09.59 (17.) 43.196 7:57.11 (13.) 47.711 177.593
10. Benoît Lamarche  Kanada 41.32 (6.) 41.320 4:34.67 (14.) 45.778 2:09.30 (15.) 43.100 7:55.43 (12.) 47.543 177.741
11. Andrzej Makowski  Polska 43.59 (36.) 43.590 4:29.50 (7.) 44.916 2:09.28 (12.) 43.093 7:43.14 (6.) 46.314 177.913
12. Atle Vårvik  Norwegia 43.33 (34.) 43.330 4:31.67 (11.) 45.278 2:10.58 (22.) 43.526 7:47.91 (9.) 46.791 178.925
13. Mikko O Mäkinen  Finlandia 41.90 (14.) 41.900 4:34.27 (13.) 45.711 2:09.90 (20.) 43.300 8:06.04 (14.) 48.604 179.515
14. Markus Tröger  RFN 42.53 (25.) 42.530 4:32.31 (12.) 45.385 2:08.77 (10.) 42.923 8:07.51 (15.) 48.751 179.589
15. Henri Kraayenbos  Holandia 42.91 (30.) 42.910 4:35.55 (16.) 45.925 2:10.26 (21.) 43.420 7:55.15 (11.) 47.515 179.770
16. Frans Kuypers  Holandia 42.18 (19.) 42.180 4:35.85 (17.) 45.975 2:09.84 (19.) 43.280 8:09.75 (16.) 48.975 180.410
17. Takuya Nakamura  Japonia 41.42 (8.) 41.420 4:40.83 (22.) 46.805 2:08.30 (8.) 42.766 NC   130.991
18. Jørn Ludahl  Norwegia 42.22 (21.) 42.220 4:39.74 (21.) 46.623 2:08.97 (11.) 42.990 NC   131.833
19. Anton Meiböck  Austria 42.74 (29.) 42.740 4:36.10 (18.) 46.016 2:09.28 (12.) 43.093 NC   131.849
20. Hans Markström  Szwecja 41.47 (9.) 41.470 4:46.81 (32.) 47.801 2:07.93 (7.) 42.643 NC   131.914
21. Fabio Monti  Włochy 41.08 (5.) 41.080 4:42.25 (25.) 47.041 2:11.48 (25.) 43.826 NC   131.947
22. Torsten Hopp  NRD 40.69 (3.) 40.690 4:48.95 (34.) 48.158 2:09.57 (16.) 43.190 NC   132.038
23. Wolfgang Vogl  RFN 41.48 (10.) 41.480 4:44.95 (30.) 47.491 2:11.72 (27.) 43.906 NC   132.877
24. Jacek Wojtasik  Polska 42.95 (31.) 42.950 4:37.22 (20.) 46.203 2:11.20 (23.) 43.733 NC   132.886
25. Stefan Kuhn  RFN 41.94 (16.) 41.940 4:41.08 (23.) 46.846 2:12.85 (31.) 44.283 NC   133.069
26. Shuhai Lu  Chiny 43.16 (33.) 43.160 4:37.16 (19.) 46.193 2:12.24 (28.) 44.080 NC   133.433
27. Eric Flaim  Stany Zjednoczone 42.60 (26.) 42.600 4:43.02 (26.) 47.170 2:11.39 (24.) 43.796 NC   133.566
28. Thierry Lamberton  Francja 42.42 (23.) 42.420 4:41.52 (24.) 46.920 2:12.86 (32.) 44.286 NC   133.626
29. Kim Kwan-kyu  Korea Południowa 42.43 (24.) 42.430 4:43.27 (28.) 47.211 2:13.56 (33.) 44.520 NC   134.161
30. Bruno Marlot  Francja 42.20 (20.) 42.200 4:47.13 (33.) 47.855 2:14.80 (35.) 44.933 NC   134.988
31. Roberto Sighel  Włochy 42.35 (22.) 42.350 4:43.81 (29.) 47.301 2:16.24 (37.) 45.413 NC   135.064
32. Na Woon-seop  Korea Południowa 41.90 (14.) 41.900 4:53.94 (37.) 48.990 2:12.69 (30.) 44.230 NC   135.120
33. Chang Hi-son  Korea Północna 41.49 (11.) 41.490 4:59.43 (39.) 49.905 2:11.53 (26.) 43.843 NC   135.238
34. Robert Dubreuil  Kanada 43.08 (32.) 43.080 4:46.37 (31.) 47.728 2:14.01 (34.) 44.670 NC   135.478
35. Walter Milesi  Włochy 43.33 (34.) 43.330 4:43.12 (27.) 47.186 2:14.93 (36.) 44.976 NC   135.492
36. Jörgen Andersson  Szwecja 41.86 (13.) 41.860 4:58.29 (38.) 49.715 2:12.38 (29.) 44.126 NC   135.701
37. Hubert Kreutz  Austria 43.62 (37.) 43.620 4:51.57 (36.) 48.595 2:16.26 (38.) 45.420 NC   137.635
38. Michael Mattesich  Austria 46.17 (39.) 46.170 4:49.88 (35.) 48.313 2:25.59 (40.) 48.530 NC   143.013
DSQ Timo Järvinen  Finlandia 44.52 (38.) 44.520 DSQ   2:16.32 (39.) 45.440   89.9600
DNS Munehisa Kuroiwa  Japonia DNS   4:30.22 (9.) 45.036 2:09.72 (18.) 43.240   88.2770

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]