Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata Juniorów 2011
2010 2012
Data 28 stycznia - 6 lutego 2011
Gospodarz Czechy Nové Město na Moravě
Zwycięzcy
Sprint Włochy Dorothea Wierer

Niemcy Johannes Kühn
Bieg indywidualny Włochy Dorothea Wierer

Francja Simon Desthieux
Bieg na dochodzenie Włochy Dorothea Wierer

Niemcy Tom Barth
Sztafeta
Sztafeta  Rosja (kobiety)

 Niemcy (mężczyźni)

Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2011 odbyły się w dniach 28 stycznia - 6 lutego 2011 w czeskiej miejscowości Nové Město na Moravě. Podczas mistrzostw rozegranych zostało osiem konkurencji wśród juniorów oraz osiem wśród juniorów młodszych. W klasyfikacji generalnej najlepsza była ekipa Rosji.

Juniorzy młodsi[edytuj | edytuj kod]

12,5 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Paweł Hanczarau  Białoruś 0+0+0+0 35:54.3
Silver medal with cup.svg Steffen Bartscher  Niemcy 0+1+0+1 36:42.5 +48.2
Bronze medal with cup.svg Vetle Sjåstad Christiansen  Norwegia 0+1+1+1 37:37.0 +1:42.7
4 Jeremy Finello  Francja 1+1+0+1 38:29.4 +2:35.1
5 Maksim Cwietkow  Rosja 1+1+1+1 38:37.5 +2:43.2
6 Jan Treier  Estonia 0+1+0+0 38:39.1 +2:44.8
7 Wadim Iwanow  Kazachstan 2+1+0+0 39:02.7 +3:08.4
8 Pawieł Zakurdajew  Rosja 0+2+0+1 39:06.8 +3:12.5
9 Aleksandr Łoginow  Rosja 2+1+0+2 39:17.4 +3:23.1
10 Martin Maier  Austria 0+0+2+0 39:26.1 +3:31.8
... ... ... ... ... ...
44 Kamil Cymerman  Polska 0+1+2+1 43:05.4 +7:11.1
48 Mateusz Zawół  Polska 0+3+1+1 43:29.8 +7:35.5
73 Szymon Najzer  Polska 1+2+2+1 46:30.4 +10:36.1
78 Przemyslaw Sobieś  Polska 2+2+3+3 49:21.7 +13:27.4

10 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Thekla Brun-Lie  Norwegia 1+1+0+0 33:31.7
Silver medal with cup.svg Jelena Badanina  Rosja 0+1+1+0 33:42.9 +11.2
Bronze medal with cup.svg Galina Wiszniewska  Kazachstan 0+1+0+1 34:08.3 +36.6
4 Wiktorija Pierminowa  Rosja 0+0+2+0 34:31.8 +1:00.1
5 Iryna Warwyneć  Ukraina 0+1+1+1 34:48.4 +1:16.7
6 Coline Varcin  Francja 0+2+0+0 35:18.7 +1:47.0
7 Anaïs Chevalier  Francja 0+1+0+2 35:46.3 +2:14.6
8 Julija Bryhyniec  Ukraina 0+1+1+1 35:46.9 +2:15.2
9 Paulína Fialková  Słowacja 1+2+1+0 36:04.5 +2:32.8
10 Nikola Hurajtová  Słowacja 0+1+0+0 36:15.9 +2:44.2
... ... ... ... ... ...
35 Anna Mąka  Polska 0+2+1+2 40:05.5 +6:33.8
53 Karolina Batożyńska  Polska 0+3+0+4 43:25.7 +9:54.0
62 Kinga Mitoraj  Polska 3+2+3+2 46:14.2 +12:42.5
63 Ewa Buchla  Polska 1+4+1+1 46:41.2 +13:09.5

Sprint 7,5 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Maksim Cwietkow  Rosja 0+2 19:53.4
Silver medal with cup.svg Vetle Sjåstad Christiansen  Norwegia 1+1 20:11.4 +18.0
Bronze medal with cup.svg Aleksandr Łoginow  Rosja 1+2 20:19.7 +26.3
4 Aleksandr Czernyszow  Rosja 0+1 20:52.7 +59.3
5 Steffen Bartscher  Niemcy 1+2 21:02.7 +1:09.3
6 Aliaksandr Marczanka  Białoruś 0+2 21:03.3 +1:09.9
7 Michal Sima  Słowacja 0+1 21:05.3 +1:11.9
8 Erling Ålvik  Norwegia 1+2 21:06.1 +1:12.7
9 Dimityr Gerdżikow  Bułgaria 1+1 21:24.4 +1:31.0
10 Fabian Hörl  Austria 1+2 21:26.2 +:32.8
... ... ... ... ... ...
48 Mateusz Zawół  Polska 2+1 22:55.7 +3:02.3
73 Krzysztof Kluś  Polska 1+1 24:19.5 +4:26.1
78 Szymon Najzer  Polska 2+1 25:12.4 +5:19.0
79 Kamil Cymerman  Polska 4+2 25:13.0 +5:19.6

Sprint 6 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Jekaternia Zubowa  Rosja 0+1 18:09.0
Silver medal with cup.svg Anaïs Chevalier  Francja 0+0 18:15.4 +6.4
Bronze medal with cup.svg Jelena Badanina  Rosja 0+0 18:40.9 +31.9
4 Desisława Stojanowa  Bułgaria 0+0 18:53.8 +44.8
5 Aksana Szymanowicz  Białoruś 0+0 18:59.9 +50.9
6 Wiktorija Pierminowa  Rosja 1+0 19:03.1 +54.1
7 Julija Bryhyniec  Ukraina 0+1 19:06.5 +57.5
8 Anastasija Michajłowa  Rosja 1+1 19:29.4 +1:20.4
9 Chardine Sloof  Holandia 0+3 19:39.7 +1:30.7
10 Manon Contin  Francja 1+0 19:42.7 +1:33.7
... ... ... ... ... ...
43 Anna Mąka  Polska 0+4 21:52.4 +3:43.4
49 Karolina Batożyńska  Polska 1+2 22:09.0 +4:00.0
50 Kinga Mitoraj  Polska 2+3 22:09.1 +4:00.1
61 Kamila Buchla  Polska 2+3 23:21.8 +5:12.8

Bieg pościgowy 10 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Maksim Cwietkow  Rosja 1+0+1+1 28:04.6
Silver medal with cup.svg Vetle Sjåstad Christiansen  Norwegia 1+0+1+2 28:34.9 +30.3
Bronze medal with cup.svg Aleksandr Łoginow  Rosja 1+1+1+1 28:37.3 +32.7
4 Steffen Bartscher  Niemcy 0+1+3+0 30:01.4 +1:56.8
5 Aleksandr Czernyszow  Rosja 1+0+1+1 30:02.3 +1:57.7
6 Erling Ålvik  Norwegia 1+0+2+2 30:21.2 +2:16.6
7 Aliaksandr Marczanka  Białoruś 0+2+1+2 31:04.4 +2:59.8
8 Thomas Haumer  Austria 0+2+1+0 31:16.5 +3:11.9
9 Maikol Demetz  Włochy 0+1+1+3 31:21.0 +3:16.4
10 Paweł Hanczarau  Białoruś 0+0+2+2 31:29.0 +3:24.4
... ... ... ... .... ...
48 Mateusz Zawół  Polska 2+2+1+1 35:31.0 +7:26.4

Bieg pościgowy 7,5 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Jekaterina Zubowa  Rosja 0+0+2+1 26:24.1
Silver medal with cup.svg Anaïs Chevalier  Francja 0+1+1+0 27:14.7 +50.6
Bronze medal with cup.svg Jelena Badanina  Rosja 0+1+2+1 28:32.3 +2:08.2
4 Aksana Szymanowicz  Białoruś 0+1+0+1 28:50.9 +2:26.8
5 Chardine Sloof  Holandia 0+0+1+2 28:55.7 +2:31.6
6 Iryna Warwyneć  Ukraina 0+3+1+0 28:59.1 +2:35.0
7 Desisława Stojanowa  Bułgaria 0+2+1+1 29:20.3 +2:56.2
8 Julija Bryhyniec  Ukraina 2+2+0+0 29:27.7 +3:03.6
9 Galina Wiszniewska  Kazachstan 1+1+0+2 29:40.4 +3:16.3
10 Kristina Parpałak  Rosja 1+1+1+2 29:47.0 +3:22.9
... ... ... ... ... ...
27 Anna Mąka  Polska 0+1+1+1 32:49.1 +6:25.0
37 Karolina Batożyńska  Polska 1+0+1+1 34:12.8 +7:48.7
55 Kinga Mitoraj  Polska 1+3+3+3 36:53.7 +10:29.6

Sztafeta 3 × 7,5 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnicy Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg  Rosja
Aleksandr Łoginow
Aleksandr Czernyszow
Maksim Cwietkow
 Rosja 1+10 1:04:25.6
Silver medal with cup.svg  Włochy
Benjamin Plaickner
Thierry Chenal
Maikol Demetz
 Włochy 0+6 1:05:48.8 +1:23.2
Bronze medal with cup.svg  Austria
Alexander Jakob
Thomas Haumer
Fabian Hörl
 Austria 0+6 1:06:30.3 +2:04.7
4  Czechy
Matej Krupcik
Lukáš Dostal
Jakub Krejčíř
 Czechy 0+8 1:07:20.9 +2:55.3
5  Białoruś
Paweł Hanczarau
Andriej Puchouski
Aliaksandr Marczanka
 Białoruś 2+8 1:07:22.9 +2:57.3
... ... ... ... ... ...
17  Polska
Mateusz Zawół
Kamil Cymerman
Krzysztof Kluś
 Polska 6+15 1:15:22.2 +10:56.6

Sztafeta 3 × 6 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodniczki Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg  Rosja
Jelena Badanina
Wiktorija Pierminowa
Jekatierina Zubowa
 Rosja 0+5 58:26.2
Silver medal with cup.svg  Ukraina
Julija Bryhyniec
Anastasija Merkuszyna
Iryna Warwyneć
 Ukraina 0+8 1:01:23.3 +2:57.1
Bronze medal with cup.svg  Francja
Manon Contin
Coline Varcin
Anaïs Chevalier
 Francja 0+6 55:58.1 +29.9
4  Estonia
Johanna Talihärm
Grete Gaim
Daria Jurlowa
 Estonia 0+10 1:02:30.4 +4:04.2
5  Białoruś
Maryja Czełaczoua
Maryja Kolesen
Aksana Szymanowicz
 Białoruś 0+8 1:03:24.3 +4:58.1
... ... ... ... ... ...
11  Polska
Anna Mąka
Karolina Batożyńska
Kinga Mitoraj
 Polska 2+9 1:05:43.5 +7:17.3

Juniorzy[edytuj | edytuj kod]

15 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Simon Desthieux  Francja 0+1+1+0 41:36.6
Silver medal with cup.svg Benedikt Doll  Niemcy 1+1+0+2 42:03.6 +27.0
Bronze medal with cup.svg Nikołaj Jakuszow  Rosja 0+2+0+0 42:09.0 +32.4
4 Iwan Kriukow  Rosja 0+0+1+1 42:24.9 +48.3
5 Henrik Forsberg  Szwecja 0+2+0+1 42:25.2 +48.6
6 Erlend Bjøntegaard  Norwegia 1+1+0+1 42:55.1 +1:18.5
7 Ahti Toivanen  Finlandia 1+2+0+1 43:14.7 +1:38.1
8 Ludwig Ehrhart  Francja 0+2+1+1 43:26.4 +1:49.8
9 Scott Gow  Kanada 1+1+0+1 43:29.2 +1:52.6
10 Lorenz Wäger  Austria 0+0+1+1 43:30.5 +1:53.9
... ... ... ... ... ...
50 Grzegorz Jakubowicz  Polska 1+3+1+0 48:00.0 +6:24.3
54 Mateusz Stec  Polska 2+0+1+1 48:15.8 +6:39.2
74 Maciej Nędza-Kubiniec  Polska 1+3+1+2 50:50.9 +9:14.3
81 Grzegorz Guzik  Polska 0+3+2+2 51:49.9 +10:13.3

12,5 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Dorothea Wierer  Włochy 1+0+0+1 40:56.8
Silver medal with cup.svg Olga Galicz  Rosja 0+1+0+0 41:22.2 +25.4
Bronze medal with cup.svg Florie Vigneron  Francja 0+1+0+0 42:11.5 +1:14.7
4 Julija Dżima  Ukraina 1+1+0+ 42:49.8 +1:53.0
5 Swietłana Pierminowa  Rosja 0+1+1+1 43:03.2 +2:06.4
6 Carolin Leunig  Niemcy 1+1+0+1 43:24.6 +2:27.8
7 Elisa Gasparin  Szwajcaria 0+1+0+1 43:31.7 +2:34.9
8 Tiril Eckhoff  Norwegia 0+2+0+2 43:40.7 +2:43.9
9 Marte Olsbu  Norwegia 0+0+2+0 44:39.4 +3:42.6
10 Bente Landheim  Norwegia 3+1+0+1 44:59.1 +4:02.3
... ... ... ... ... ...
17 Maria Bukowska  Polska 1+0+0+1 46:08.2 +5:11.4
22 Monika Hojnisz  Polska 1+0+2+2 46:54.1 +5:57.3
47 Katarzyna Leja  Polska 1+1+2+2 51:08.8 +10:12.0
50 Zuzanna Smolec  Polska 1+2+0+2 51:12.4 +10:15.6

Sprint 10 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Tom Barth  Niemcy 0+0 24:24.7
Silver medal with cup.svg Johannes Kühn  Niemcy 0+1 24:40.9 +16.2
Bronze medal with cup.svg Ludwig Ehrhart  Francja 0+1 24:50.5 +25.8
4 Ahti Toivanen  Finlandia 0+1 24:50.8 +26.1
5 Serafin Wiestner  Szwajcaria 0+0 24:53.2 +28.5
6 Erlend Bjøntegaard  Norwegia 0+1 25:02.7 +38.0
7 Simon Desthieux  Francja 0+1 25:06.1 +41.4
8 Tomas Kaukėnas  Litwa 0+2 25:21.0 +56.3
9 Henrik Forsberg  Szwecja 2+0 25:21.4 +56.7
10 Alaksandr Darożka  Białoruś 0+1 25:22.7 +58.0
... ... ... ... ... ...
49 Maciej Nędza-Kubiniec  Polska 1+1 27:20.8 +2:56.1
64 Grzegorz Jakubowicz  Polska 0+3 27:51.2 +3:26.5
67 Grzegorz Guzik  Polska 1+1 28:09.2 +3:44.5
88 Rafał Lepel  Polska 2+4 30:13.5 +5:48.8

Sprint 7,5 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Dorothea Wierer  Włochy 0+0 22:17.9
Silver medal with cup.svg Aleksandra Alikina  Rosja 1+1 23:19.6 +1:01.7
Bronze medal with cup.svg Ingela Andersson  Szwecja 0+0 23:20.5 +1:02.6
4 Larisa Nadiejewa  Rosja 0+2 23:46.2 +1:28.3
5 Ane Skrove Nossum  Norwegia 1+0 23:46.9 +1:29.0
6 Alexia Runggaldier  Włochy 0+0 23:59.4 +1:41.5
7 Florie Vigneron  Francja 1+1 24:02.5 +1:44.6
8 Monika Hojnisz  Polska 1+1 24:13.4 +1:55.5
9 Bente Landheim  Norwegia 2+3 24:20.5 +2:02.6
10 Enora Latuilliere  Francja 1+0 24:22.2 +2:04.3
... ... ... ... ... ...
27 Maria Bukowska  Polska 0+0 25:18.3 +3:00.4
38 Katarzyna Leja  Polska 1+1 25:53.0 +3:35.1
63 Iwona Iwaniec  Polska 3+3 28:44.5 +6:26.6

Bieg pościgowy 12,5 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Johannes Kühn  Niemcy 1+0+1+0 34:42.0
Silver medal with cup.svg Ludwig Ehrhart  Francja 1+0+1+0 35:13.0 +31.0
Bronze medal with cup.svg Tom Barth  Rosja 1+1+2+0 35:42.5 +1:00.5
4 Erlend Bjøntegaard  Norwegia 1+0+1+1 35:55.6 +1:13.6
5 Simon Desthieux  Francja 0+0+1+2 36:01.4 +1:19.4
6 Wiaczesław Akimow  Rosja 1+1+0+2 36:05.6 +1:23.6
7 Dimitrij Diużew  Rosja 1+1+1+2 36:27.0 +1:45.0
8 Nikołaj Jakuszow  Rosja 1+1+2+0 36:27.4 +1:45.4
9 Benedikt Doll  Niemcy 2+0+2+1 36:30.2 +1:48.2
10 Serafin Wiestner  Szwajcaria 1+1+1+1 36:30.3 +1:48.3

Bieg pościgowy 10 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Dorothea Wierer  Włochy 1+1+1+1 32:54.0
Silver medal with cup.svg Aleksandra Alikina  Rosja 1+0+1+3 33:49.7 +55.7
Bronze medal with cup.svg Laura Dahlmeier  Niemcy 0+0+0+0 34:03.3 +1:09.3
4 Olga Galicz  Rosja 0+0+1+1 34:16.2 +1:22.2
5 Tiril Eckhoff  Norwegia 0+0+1+2 34:35.3 +1:41.3
6 Bente Landheim  Norwegia 3+0+1+1 34:55.6 +2:01.6
7 Ane Skrove Nossum  Norwegia 1+0+1+2 35:02.6 +2:08.6
8 Alexia Runggaldier  Włochy 1+0+0+0 35:09.6 +2:15.6
9 Carolin Leunig  Niemcy 1+0+0+1 35:12.6 +2:18.6
10 Birgit Riesle  Niemcy 1+1+1+1 36:04.1 +3:10.1
... ... ... ... ... ...
12 Monika Hojnisz  Polska 1+0+0+2 36:15.9 +3:21.9
29 Katarzyna Leja  Polska 1+1+0+0 38:40.4 +5:46.4
33 Maria Bukowska  Polska 3+1+1+0 39:12.3 +6:18.3

Sztafeta 4 × 7,5 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnicy Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg  Niemcy
Steffen Bartscher
Benedikt Doll
Johannes Kühn
Tom Barth
 Niemcy 3+12 1:28:38.9
Silver medal with cup.svg  Rosja
Nikołaj Jakuszow
Aleksandr Pieczenkin
Iwan Kriukow
Dimitrij Diużew
 Rosja 3+14 1:28:56.5 +17.6
Bronze medal with cup.svg  Norwegia
Erlend Bjøntegaard
Erling Ålvik
Kristoffer Langøien Skljelvik
Vetle Sjåstad Christiansen
 Norwegia 2+15 1:30:25.2 +1:46.3
4  Finlandia
Sami Orpana
Jori Rantahakala
Ahti Toivanan
Mikko Repo
 Finlandia 5+21 1:32:45.8 +4:06.9
5  Francja
Florent Claude
Baptiste Jouty
Simon Desthieux
Ludwig Ehrhart
 Francja 5+15 1:32:56. +4:17.2
... ... ... ... ... ...
16  Polska
Rafał Lepel
Grzegorz Jakubowicz
Maciej Nędza-Kubiniec
Mateusz Stec
 Polska 5+16 1:39:01.5 +10:22.6

Sztafeta 3 × 6 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodniczki Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg  Rosja
Aleksandra Alikina
Swietłana Pierminowa
Olga Galicz
 Rosja 1+8 1:02:35.9
Silver medal with cup.svg  Włochy
Alexia Runggaldier
Nicole Gonthier
Dorothea Wierer
 Włochy 0+7 1:03:53.4 +1:17.5
Bronze medal with cup.svg  Niemcy
Laura Dahlmeier
Birgit Riesle
Carolin Leunig
 Niemcy 1+11 1:04:32.1 +1:56.2
4  Norwegia
Ane Skrove Nossum
Tiril Eckhoff
Thekla Brun-Lie
 Norwegia 4+11 1:04:50.7 +2:14.8
5  Ukraina
Julija Poleszczykowa
Tetiana Traczuk
Julija Dżima
 Ukraina 2+10 1:05:33.2 +2:57.3
... ... ... ... ... ...
7  Polska
Maria Bukowska
Monika Hojnisz
Katarzyna Leja
 Polska 0+6 1:05:47.2 +3:11.3

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1.  Rosja 7 5 5 17
2.  Niemcy 3 3 3 9
3.  Włochy 3 2 0 5
4.  Francja 1 3 3 7
5.  Norwegia 1 2 2 5
6.  Białoruś 1 0 0 1
7.  Ukraina 0 1 0 1
8.  Austria 0 0 1 1
 Kazachstan 0 0 1 1
 Szwecja 0 0 1 1

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]