Mistrzostwa Świata Juniorów w Hokeju na Lodzie 2020/Elita

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Świata Juniorów w Hokeju na Lodzie Elity 2020 odbędą się w dniach 26 grudnia 2019 - 5 stycznia 2020 w Czechach. Jako miasta goszczące najlepsze reprezentacje świata zostały wybrane Ostrawa i Trzyniec. Do 44. turnieju o złoty medal mistrzostw świata juniorów zakwalifikowano 10 narodowych reprezentacji.

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp. Zespół M Pkt Z Zd Pd P G+ G- +/−
1  Szwecja 4 11 3 1 0 0 20 8 +12
2  Szwajcaria 4 9 3 0 0 1 19 12 +7
3  Finlandia 4 7 2 0 1 1 19 10 +9
4  Słowacja 4 3 1 0 0 3 8 22 -14
5  Kazachstan 4 0 0 0 0 4 7 21 -14

    = awans do ćwierćfinałów     = baraż o utrzymanie

Wyniki

26 grudnia 2019 Szwajcaria  5:3  Kazachstan Werk Arena, Trzyniec
26 grudnia 2019 Szwecja  3:2 pd.  Finlandia Werk Arena, Trzyniec

27 grudnia 2019 Słowacja  3:1  Kazachstan Werk Arena, Trzyniec

28 grudnia 2019 Finlandia  8:1  Słowacja Werk Arena, Trzyniec
28 grudnia 2019 Szwajcaria  2:5  Szwecja Werk Arena, Trzyniec

29 grudnia 2019 Kazachstan  1:7  Finlandia Werk Arena, Trzyniec

30 grudnia 2019 Kazachstan  2:6  Szwecja Werk Arena, Trzyniec
30 grudnia 2019 Słowacja  2:7  Szwajcaria Werk Arena, Trzyniec

31 grudnia 2019 Szwecja  6:2  Słowacja Werk Arena, Trzyniec
31 grudnia 2019 Finlandia  2:5  Szwajcaria Werk Arena, Trzyniec

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp. Zespół M Pkt Z Zd Pd P G+ G- +/−
1  Kanada 4 9 3 0 0 1 17 13 +4
2  Stany Zjednoczone 4 8 2 1 0 1 17 13 +4
3  Rosja 4 6 2 0 0 2 16 8 +8
4  Czechy 4 4 1 0 1 2 12 18 -6
5  Niemcy 4 3 1 0 0 3 9 19 -10

    = awans do ćwierćfinałów     = baraż o utrzymanie

Wyniki

26 grudnia 2019 Czechy  4:3  Rosja Ostravar Aréna, Ostrawa
26 grudnia 2019 Kanada  6:4  Stany Zjednoczone Ostravar Aréna, Ostrawa

27 grudnia 2019 Niemcy  3:6  Stany Zjednoczone Ostravar Aréna, Ostrawa

28 grudnia 2019 Czechy  3:4  Niemcy Ostravar Aréna, Ostrawa
28 grudnia 2019 Rosja  6:0  Kanada Ostravar Aréna, Ostrawa

29 grudnia 2019 Stany Zjednoczone  3:1  Rosja Ostravar Aréna, Ostrawa

30 grudnia 2019 Niemcy  1:4  Kanada Ostravar Aréna, Ostrawa
30 grudnia 2019 Stany Zjednoczone  4:3 pd.  Czechy Ostravar Aréna, Ostrawa

31 grudnia 2019 Rosja  6:1  Niemcy Ostravar Aréna, Ostrawa
31 grudnia 2019 Kanada  7:2  Czechy Ostravar Aréna, Ostrawa

Turniej play-out[edytuj | edytuj kod]

2 stycznia 2020 Niemcy  4:0  Kazachstan Ostravar Aréna, Ostrawa
4 stycznia 2020 Kazachstan  4:1  Niemcy Ostravar Aréna, Ostrawa
5 stycznia 2020 Niemcy  6:0  Kazachstan Ostravar Aréna, Ostrawa

Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały

2 stycznia 2020 Szwajcaria  1:3  Rosja Werk Arena, Trzyniec
2 stycznia 2020 Kanada  6:1  Słowacja Ostravar Aréna, Ostrawa
2 stycznia 2020 Stany Zjednoczone  0:1  Finlandia Werk Arena, Trzyniec
2 stycznia 2020 Szwecja  5:0  Czechy Ostravar Aréna, Ostrawa

Półfinały

4 stycznia 2020 Szwecja  4:5 pd.  Rosja Ostravar Aréna, Ostrawa
4 stycznia 2020 Kanada  5:0  Finlandia Ostravar Aréna, Ostrawa

Mecz o trzecie miejsce

5 stycznia 2020 Szwecja  3:2  Finlandia Ostravar Aréna, Ostrawa

Finał

5 stycznia 2020 Kanada  4:3  Rosja Ostravar Aréna, Ostrawa

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Msc. Reprezentacja
Gold medal icon.svg  Kanada
Silver medal icon.svg  Rosja
Bronze medal icon.svg  Szwecja
4  Finlandia
5  Szwajcaria
6  Stany Zjednoczone
7  Czechy
8  Słowacja
9  Niemcy
10  Kazachstan
Spadek do I Dywizji Grupy A w 2021:  Kazachstan
Awans do turnieju MŚ Elity w 2021:  Austria

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]