Mistrzostwa Świata Juniorów w Hokeju na Lodzie 2020/III Dywizja

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Świata Juniorów w Hokeju na Lodzie III Dywizji 2020 rozegrane zostały w dniach 13 - 19 stycznia 2020.

Do mistrzostw III Dywizji przystąpiło 8 zespołów. Gospodarzem imprezy była Bułgaria (Sofia). Utworzone zostały dwie grupy, reprezentacje rywalizowały systemem każdy z każdym. Następnie rozegrane zostały półfinały i zwycięzcy tych meczów walczyli o mistrzostwo świata juniorów III dywizji. Triumfator meczu zagra za rok w mistrzostw świata juniorów drugiej dywizji w 2021.

Hala, w których przeprowadzone zostały zawody:

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp. Zespół M Pkt Z Zd Pd P G+ G- +/−
1  Islandia 3 9 3 0 0 0 19 6 +13
2  Meksyk 3 6 2 0 0 1 12 7 +5
3  Bułgaria 3 3 1 0 0 2 8 11 -3
4  Nowa Zelandia 3 0 0 0 0 3 3 18 -15

    = awans do półfinału     = udział w meczach o miejsca 5-8

Wyniki

13 stycznia 2020 Meksyk  5:0  Nowa Zelandia Zimowy Pałac Sportu, Sofia
13 stycznia 2020 Bułgaria  3:4  Islandia Zimowy Pałac Sportu, Sofia

14 stycznia 2020 Islandia  5:2  Meksyk Zimowy Pałac Sportu, Sofia
14 stycznia 2020 Bułgaria  3:2  Nowa Zelandia Zimowy Pałac Sportu, Sofia

16 stycznia 2020 Nowa Zelandia  1:10  Islandia Zimowy Pałac Sportu, Sofia
16 stycznia 2020 Meksyk  5:2  Bułgaria Zimowy Pałac Sportu, Sofia

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp. Zespół M Pkt Z Zd Pd P G+ G- +/−
1  Australia 3 9 3 0 0 0 14 3 +11
2  Turcja 3 6 2 0 0 1 11 4 +7
3  Południowa Afryka 3 3 1 0 0 2 7 15 -8
4  Chińskie Tajpej 3 0 0 0 0 3 3 13 -10

    = awans do półfinału     = udział w meczach o miejsca 5-8

Wyniki

13 stycznia 2020 Turcja  3:0  Chińskie Tajpej Zimowy Pałac Sportu, Sofia
13 stycznia 2020 Australia  6:1  Południowa Afryka Zimowy Pałac Sportu, Sofia

14 stycznia 2020 Turcja  6:1  Południowa Afryka Zimowy Pałac Sportu, Sofia
14 stycznia 2020 Chińskie Tajpej  0:5  Australia Zimowy Pałac Sportu, Sofia

16 stycznia 2020 Południowa Afryka  5:3  Chińskie Tajpej Zimowy Pałac Sportu, Sofia
16 stycznia 2020 Australia  3:2  Turcja Zimowy Pałac Sportu, Sofia

Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Mecze o miejsca 5-8

18 stycznia 2020 Bułgaria  8:1  Chińskie Tajpej Zimowy Pałac Sportu, Sofia
18 stycznia 2020 Południowa Afryka  1:2  Nowa Zelandia Zimowy Pałac Sportu, Sofia

Półfinały

18 stycznia 2020 Australia  8:3  Meksyk Zimowy Pałac Sportu, Sofia
18 stycznia 2020 Islandia  5:2  Turcja Zimowy Pałac Sportu, Sofia

Mecz o siódme miejsce

19 stycznia 2020 Południowa Afryka  4:5 pd.  Chińskie Tajpej Zimowy Pałac Sportu, Sofia

Mecz o piąte miejsce

19 stycznia 2020 Bułgaria  6:1  Nowa Zelandia Zimowy Pałac Sportu, Sofia

Mecz o trzecie miejsce

19 stycznia 2020 Turcja  4:2  Meksyk Zimowy Pałac Sportu, Sofia

Finał

19 stycznia 2020 Islandia  4:1  Australia Zimowy Pałac Sportu, Sofia

Ostateczna kolejność

Lp. Drużyna
Simple gold cup.svg  Islandia
Silver medal icon.svg  Australia
Bronze medal icon.svg  Turcja
4  Meksyk
5  Bułgaria
6  Nowa Zelandia
7  Chińskie Tajpej
8  Południowa Afryka
Statystyki indywidualne
Nagrody indywidualne

Dyrektoriat turnieju wybrał trójkę najlepszych zawodników, po jednym na każdej pozycji[9]:

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]