Mistrzostwa Świata Juniorów w Lekkoatletyce 1990

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata Juniorów w Lekkoatletyce 1990
Sudbury 1988 Seul 1992
Szczegóły turnieju
Miejscowość Płowdiw
Arena Stadion Płowdiw
Data otwarcia 8 sierpnia 1990
Data zamknięcia 12 sierpnia 1990

3. Mistrzostwa Świata Juniorów w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się między 8 i 12 sierpnia 1990 roku w bułgarskim Płowdiw.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal world centered-2.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal world centered-2.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal world centered-2.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Nigeria Davidson Ezinwa 10.17 Wielka Brytania Jason Livingston 10.25 Stany Zjednoczone Rodney Bridges 10.37
Bieg na 200 m Aleksandr Goremykin 20.47 Nigeria Davidson Ezinwa 20.75 Stany Zjednoczone James Stallworth 20.81
Bieg na 400 m Stany Zjednoczone Chris Nelloms 45.43 Rico Lieder 46.83 Wielka Brytania Mark Richardson 46.33
Bieg na 800 m Etiopia Desta Asgedom 1:46.35 Kenia Jonah Birir 1:46.61 Kuba Norberto Téllez 1:47.33
Bieg na 1500 m Kenia Moses Kiptanui 3:38.32 Etiopia Alemayehu Roba 3:41.71 Etiopia Desta Asgedom 3:43.38
Bieg na 5000 m Etiopia Fita Bayisa 13:42.59 Etiopia Abreham Assefa 13:44.63 Włochy Francesco Bennici 13:47.10
Bieg na 10 000 m Kenia Richard Chelimo 28:18.57 Kenia Ismael Kirui 28:40.77 Tanzania Juma Ninga 28:41.90
Chód na 20 km Kenia Cosmas Ndeti 59:42 Tanzania Juma Ninga 1:00:30 Etiopia Dagane Dabela 1:01:02
Bieg na 110 m przez płotki Finlandia Antti Haapakoski 13.74 Kuba Alexis Sánchez 13.75 Australia Kyle Vander-Kuyp 13.85
Bieg na 400 m przez płotki Australia Rohan Robinson 49.73 Japonia Yoshihiko Saito 49.99 Aleksandr Belikov 50.22
Bieg na 3000 m z przeszkodami Kenia Matthew Birir 8:31.02 Hiszpania Francisco Munuera 8:41.03 Kenia Simeon Rono 8:42:05
Chód na 10 000 m Ilja Markow 39:55.52 Meksyk Alberto Cruz 39:56.49 Ekwador Jefferson Pérez 40:08.23
Sztafeta 4 x 100 m  Stany Zjednoczone
Chris Nelloms
Rodney Bridges
Reggie Harris
James Stallworth
39.13  ZSRR
Sergejs Insakovs
Konstantin Gromadskiy
Vitaliy Semyonov
Aleksandr Goremykin
39.58  Nigeria
Innocent Asonze
Davidson Ezinwa
Nnamdi Anusim
Osmond Ezinwa
39.68
Sztafeta 4 x 400 m  Stany Zjednoczone
Derek Mills
Marvin Samuels
Reggie Harris
Chris Nelloms
3:02.26  Wielka Brytania
David Grindley
Adrian Patrick
Craig Winrow
Mark Richardson
3:03.80  Australia
Matthew Burmeister
Rohan Robinson
Simon Hollingsworth
Paul Greene
3:05.51
Skok wzwyż Dragutin Topić 2.37 Australia Tim Forsyth 2.29 Stevan Zoric 2.26
Skok o tyczce Francja Jean Galfione 5.45 Dmitriy Kurkulin 5.40 Miroslav Dukov 5.40
Skok w dal Stany Zjednoczone James Stallworth 8.12 Stany Zjednoczone Dion Bentley 8.05 Kareem Streete-Thompson 7.94
Trójskok Siergiej Bykow 16.98 Kuba Yoelbi Quesada 16.62 Nikołaj Raev 16.22
Pchnięcie kulą Wiktor Bułat 19.21 Xie Shengying 18.57 Jurij Iwanow 18.13
Rzut dyskiem Ilian Iliew 58.28 Kuba Frank Bicet 57.10 Jan Engelmann 56.82
Rzut młotem Andreiej Debelij 70.60 Grecja Savvas Saritzoglou 70.32 Andreiej Budjkin 69.36
Rzut oszczepem Finlandia Tommi Viskari 73.88 Polska Dariusz Trafas 72.76 Finlandia Jarkko Heimonen 72.30
Dziesięciobój Niemcy Eric Kaiser 7762 pkt. Finlandia Jarkko Finni 7698 pkt. Wielka Brytania David Bigham 7488 pkt

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal world centered-2.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal world centered-2.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal world centered-2.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Andrea Philipp 11.36 Jamajka Nikole Mitchell 11.47 Portugalia Lucrécia Jardim 11.52
Bieg na 200 m Wielka Brytania Diane Smith 23.10 Stany Zjednoczone Zundra Feagin 23.13 Portugalia Lucrécia Jardim 23.26
Bieg na 400 m Nigeria Fatima Yusuf 50.62 Nigeria Charity Opara 51.28 Manuela Derr 51.95
Bieg na 800 m Liu Li 2:03.65 Rumunia Magdalena Nedelcu 2:04.52 Rumunia Aurica Rautu 2:04.78
Bieg na 1500 m Qu Yunxia 4:13.67 Rumunia Claudia Mirela Bortoi 4:14.19 Szwecja Malin Ewerlöf 4:14.61
Bieg na 3000 m Rumunia Simona Staicu 9:09.57 Liu Shixiang 9:10.54 Japonia Hatsumi Matsumoto 9:11.92
Bieg na 10 000 m Etiopia Derartu Tulu 32:56.26 Japonia Rika Ota 33:06.85 Kenia Lydia Cheromei 33:20.83
Bieg na 100 m przez płotki Jamajka Gillian Russell 13.31 Wielka Brytania Keri Maddox 13.38 Ilka Rönisch 13.41
Bieg na 400 m przez płotki Nelli Woronkowa 55.84 Marjana Lužar 56.74 Nigeria Omolade Akinremi 56.97
Chód na 5000 m Portugalia Susana Feitor 21:44.30 Tatiana Szczastnaja 22:28.74 Simone Thust 22:44.65
Sztafeta 4 x 100 m  Jamajka
Gillian Russell
Revoli Campbell
Merlene Frazer
Nikole Mitchell
43.82  Wielka Brytania
Annabel Soper
Diane Smith
Donna Fraser
Katharine Merry
44.16  Stany Zjednoczone
Monifa Taylor
Tisha Prather
Angela Burnham
Zundra Feagin
44.50
Sztafeta 4 x 400 m  Australia
Sophie Scamps
Renée Poetschka
Kylie Hanigan
Susan Andrews
3:30.38  Jamajka
Claudine Williams
Winsome Cole
Inez Turner
Catherine Scott
3:31.09  Kuba
Yojanis Casanova
Julia Duporty
Odalmis Limonta
Nancy McLeon
3:31.81
Skok wzwyż Swietłana Lawrowa 1.91 Finlandia Katja Kilpi 1.88 Wielka Brytania Lea Haggett 1.88
Skok w dal Iwa Prandżewa 6.53 Szwecja Erica Johansson 6.50 Belgia Sandrine Hennart 6.49
Pchnięcie kulą Qiu Qiaoping 18.20 Li Xiaoyun 17.74 Heike Hopfer 17.27
Rzut dyskiem Natalja Koptjuch 61.44 Australia Lisa-Marie Vizaniari 60.44 Anja Gündler 59.30
Rzut oszczepem Tanja Damaske 61.06 Oksana Owczinnikowa 57.26 Wielka Brytania Mandy Liverton 56.98
Siedmiobój Beatrice Mau 6166 pkt. Węgry Rita Ináncsi 5940 pkt. Nowa Zelandia Joanne Henry 5728 pkt.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]